Σελ. 23 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 313182122232425 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 331-345 από 392
  1. #331
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.588
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maik49 Εμφάνιση μηνυμάτων


    Εννοεις οτι οι γαλαζιοι οικονομολογοι ειναι για τα μπαζα;
    Να πέσει φωτιά να με κάψει αν τολμήσω να πω κάτι τέτοιο.

  2. #332
    Εγγραφή
    17-06-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.128
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14992/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 8.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pakitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    40€ να το έχει η Φορθνετ και 0€ ο Ποτε πάλι Φόρτθνετ θα μείνω. Απλά δεν έχω μάθει στη ζωή μου να συνεργάζομαι με κλέφτες. Ή χρειάζεται περισσότερο ανάλυση;...
    Ναι ειδικά στην forthnet δεν είναι καθόλου κλέφτες.
    Νομίζω ότι θα πρέπει να ξυπνήσεις

  3. #333
    Εγγραφή
    22-09-2004
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.380
    Downloads
    80
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26500/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
    Router
    ZTE 931 VII
    μετά από τόσες απαντήσεις σε αυτό το θέμα, ένα έχω να πω: είναι πολλά τα λεφτά, είναι μεγάλα τα συμφέροντα.

    είναι προφανές ότι κάποιοι γράφουν εδώ εκφράζοντας κάποια συμφέροντα

    δυστυχώς η αντικειμενικότητα του συγεκριμένου thread τείνει στο μηδέν


  4. #334
    Εγγραφή
    06-02-2004
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    1.536
    Downloads
    24
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Forthnet - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Path Level
    Interleaved
    EETT
    Εγω τα πιανω απο τον ΟΤΕ Αλλοι απο την 4 net και παει λέγοντας

  5. #335
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Ελλάδα
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    USR 9108 (annex A->B)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Πύρρος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρα του ότι ο ΟΤΕ δεν είναι κρατικός, το κράτος δεν είναι, ούτε πρέπει να είναι μία μονοκόματη οντότητα.

    Ας πούμε ότι έχεις μια διαφορά με τον ΟΑΣΑ (==το κράτος). Σε ποιόν θα διαμαρτυρηθείς; Στην ΕΕ ή στο Συνδικάτο Αυτοκινητιστών Ταξί Αττικής; Στο ΥΜΕΤ(== το κράτος) ή στα δικαστήρια (==στο κράτος) κλπ.
    Ο ΟΤΕ είναι αυτό που είναι και διαχειρίζεται αυτό που διαχειρίζεται. Κάποιοι το λένε κρατική περιουσία. Κι εγώ, αν βάλω φούστα κλαρωτή, μπορεί να χρειαστεί να τη σηκώσω για να επιβεβαιωθεί ο ανδρισμός μου - αλλά σε καμιά περίπτωση δεν θα έχω αλλάξει φύλο, επειδή κάποιοι δεν το βλέπουν.

    Από εκεί και πέρα, φυσικά και το κράτος δεν είναι η οντότητα που περιγράφεις, όμως δεν είναι και αφηρημένη έννοια. Όσο για τις διαφορές, νομίζω πως το πρόβλημα του ΟΤΕ ήταν το ανθρώπινο δυναμικό στις υψηλόβαθμες θέσεις, γι' αυτό και οι αγκυλώσεις του παρελθόντος, που οδήγησαν στις γνωστές στρεβλώσεις της αγοράς. Όμως, εδώ και κάποια χρόνια, με λυμένο αυτό το πρόβλημα, η ΕΕΤΤ το μόνο που κάνει είναι να κοιτάει το "συμφέρον του πελάτη" κατ' αυτήν (ήτοι των εναλλακτικών).

    Το "συμφέρον του πελάτη" κατά την ΕΕΤΤ, έχει οδηγήσει στο price fixing των εταιρειών κινητής. Κακός οιωνός για τη σταθερή και το διαδίκτυο. Άσε που έρχεται και η απελευθέρωση των ταχυδρομικών υπηρεσιών.

    Μέχρι το 2020 θα τρώμε τα μουστάκια μας.

  6. #336
    Εγγραφή
    27-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΑΤΕΑ
    Router
    NETGEAR 835GT
    Η ΕΕΤΤ ξεροντας οτι αυτην την στιγμη η υπολοιποι εναλαχτικοι δεν μπορουν να κανουν καλυτερες προσφορες λογω οικονομικης κρισης καθηστερη την εγκριση αυτου του προγραμματος του οτε για να μην καταληξη η αγορα σε μονοπωλειο οπως ηταν πριν απο χρονια απο την μια καλα κανει απο την αλλη θα μπορουσαμε να εχουμε φθηνοτερες υπηρεσιες τηλεφωνουν και ιντερνετ ο χρονος θα δειξει

  7. #337
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Πεύκη
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    1.376
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Bauedtec
    Webrider, μα ήδη οι εναλλακτικοί έχουν καλύτερες προσφορές από αυτό που πάει να βγάλει ο ΟΤΕ. Το θέμα για μένα είναι ότι δεν αφήνουν όσους δεν καλύπτονται από εναλλακτικούς να έχουν φτηνότερες υπηρεσίες και αυτό είναι το άσχημο.

  8. #338
    Εγγραφή
    05-09-2007
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    14764/901
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΩΝΗ-ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ
    Router
    FRITZBox Fon
    SNR / Attn
    9(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πρέπει δηλαδή, λόγο της Forthnet (200.000 συνδρομητές) και δεν ξέρω και εγώ πόσους έχουν οι άλλοι εναλλακτικοί, όλοι αυτοί που δεν έχουν πρόσβαση σε εναλλακτικό να πληρώνουν τον κούκο αηδόνι.
    Πάγιο 10 ευρώ + 15 talk + (1Mbps)16,5 = 41,5 ευρώ
    + (2 Mbps)19,5 = 44,5 ευρώ
    + (4 Mbps)22,5 = 47,5 ευρώ
    + (8 Mbps)26,9 = 51,9 ευρώ
    +(24 Mbps)29,9= 54,9 ευρώ

    Αν πραγματικά ενδιαφέρεται κάποιος για τους καταναλωτές θα κατανοήσει ότι θα ΕΠΡΕΠΕ να δοθεί η τιμή των 40 ευρώ για Double Play τουλάχιστον για τις περιοχές που δεν πρόκειται να εμφανισθούν τα επόμενα 100 χρόνια οι εναλλακτικοί μια και <<δεν τους συμφέρει>> .

  9. #339
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.767
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΤΕΡΑΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει δηλαδή, λόγο της Forthnet (200.000 συνδρομητές) και δεν ξέρω και εγώ πόσους έχουν οι άλλοι εναλλακτικοί, όλοι αυτοί που δεν έχουν πρόσβαση σε εναλλακτικό να πληρώνουν τον κούκο αηδόνι.
    Πάγιο 10 ευρώ + 15 talk + (1Mbps)16,5 = 41,5 ευρώ
    + (2 Mbps)19,5 = 44,5 ευρώ
    + (4 Mbps)22,5 = 47,5 ευρώ
    + (8 Mbps)26,9 = 51,9 ευρώ
    +(24 Mbps)29,9= 54,9 ευρώ

    Αν πραγματικά ενδιαφέρεται κάποιος για τους καταναλωτές θα κατανοήσει ότι θα ΕΠΡΕΠΕ να δοθεί η τιμή των 40 ευρώ για Double Play τουλάχιστον για τις περιοχές που δεν πρόκειται να εμφανισθούν τα επόμενα 100 χρόνια οι εναλλακτικοί μια και <<δεν τους συμφέρει>> .
    Yπάρχει το πρόγραμμα της ΚτΠ για επιδοτούμενο ADSL στην επαρχία

  10. #340
    Εγγραφή
    05-09-2007
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    14764/901
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΩΝΗ-ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ
    Router
    FRITZBox Fon
    SNR / Attn
    9(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Yπάρχει το πρόγραμμα της ΚτΠ για επιδοτούμενο ADSL στην επαρχία
    Που πρέπει να πάω για να πάρω επιδότηση? Ειμαι στην Διώνη 4χλμ από την Μαραθώνος στο Πικέρμ Αττικής!!!

    ........Auto merged post: ΤΕΡΑΣ πρόσθεσε 23 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Αν τρέμουν τόσο τον ΟΤΕ οι εναλλακτικοί ας τον αφήσουν να δώσει Double Play μέχρι 8 Mbps με 40ευρώ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΤΕΡΑΣ : 01-02-09 στις 21:51. Αιτία: auto merged post

  11. #341
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Μουγγα στην στρουγγα.
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

  12. #342
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΤΕΡΑΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που πρέπει να πάω για να πάρω επιδότηση? Ειμαι στην Διώνη 4χλμ από την Μαραθώνος στο Πικέρμ Αττικής!!!

    ........Auto merged post: ΤΕΡΑΣ πρόσθεσε 23 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Αν τρέμουν τόσο τον ΟΤΕ οι εναλλακτικοί ας τον αφήσουν να δώσει Double Play μέχρι 8 Mbps με 40ευρώ
    Δεν απαγορεύει κανένας τον ΟΤΕ να βγάλει αντίστοιχα πακέτα στα 40 ευρώ. Αυτό που απαγορεύεται είναι να διατηρήσει τις υπάρχουσες τιμές χονδρικής και να βγάλει Double Play στα 40 ευρώ γιατί δεν υπάρχει επαρκές περιθώριο κέρδους για τους υπόλοιπους. Αν λοιπόν ο ΟΤΕ νοιαζόταν για εσάς απλά θα μείωνε τις τιμές χονδικής και θα έβγαζε χωρίς κανένα πρόβλημα το συγκεκριμένο πακέτο. Το θέμα είναι ότι ο ΟΤΕ δεν νοιάζεται για εσάς, όπως νομίζεις αλλά για την τσέπη του. Επίσης και εμείς ως καταναλωτές νοιαζόμαστε για την τσέπη μας και ενώ όλοι λέμε ότι ναι θέλουμε τέτοιο πακέτο από τον ΟΤΕ βλέπουμε και το μέλλον που θα είναι πολύ χειρότερο αν μείνει χωρίς ουσιαστικό ανταγωνισμό ο ΟΤΕ. Εσύ πιστεύεις ότι θα είχες Double Play στα 40 ευρώ αν ήταν μόνος ο ΟΤΕ;;;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maik49 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μουγγα στην στρουγγα.
    Με τόσα χρήσιμα σχόλια σε αυτό το θέμα, έχω αρχίσει να πιστεύω ότι κάνεις για πολιτικός! Πολλά λόγια, καμία ουσία!

  13. #343
    Εγγραφή
    02-02-2003
    Μηνύματα
    1.291
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    35.000 / 35.000
    ISP
    Nova UNLIMITED 4G
    Router
    Archer MR600 v3
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kanenas3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν απαγορεύει κανένας τον ΟΤΕ να βγάλει αντίστοιχα πακέτα στα 40 ευρώ. Αυτό που απαγορεύεται είναι να διατηρήσει τις υπάρχουσες τιμές χονδρικής και να βγάλει Double Play στα 40 ευρώ γιατί δεν υπάρχει επαρκές περιθώριο κέρδους για τους υπόλοιπους. Αν λοιπόν ο ΟΤΕ νοιαζόταν για εσάς απλά θα μείωνε τις τιμές χονδικής και θα έβγαζε χωρίς κανένα πρόβλημα το συγκεκριμένο πακέτο. Το θέμα είναι ότι ο ΟΤΕ δεν νοιάζεται για εσάς, όπως νομίζεις αλλά για την τσέπη του. Επίσης και εμείς ως καταναλωτές νοιαζόμαστε για την τσέπη μας και ενώ όλοι λέμε ότι ναι θέλουμε τέτοιο πακέτο από τον ΟΤΕ βλέπουμε και το μέλλον που θα είναι πολύ χειρότερο αν μείνει χωρίς ουσιαστικό ανταγωνισμό ο ΟΤΕ. Εσύ πιστεύεις ότι θα είχες Double Play στα 40 ευρώ αν ήταν μόνος ο ΟΤΕ;;;

    σωστος

    ΨΑΧΝΩ ΚΟΜΙΚΣ DISNEY
    - αν εχετε στειλτε μου μυνημα

  14. #344
    Εγγραφή
    05-09-2007
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    14764/901
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΩΝΗ-ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ
    Router
    FRITZBox Fon
    SNR / Attn
    9(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kanenas3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν απαγορεύει κανένας τον ΟΤΕ να βγάλει αντίστοιχα πακέτα στα 40 ευρώ. Αυτό που απαγορεύεται είναι να διατηρήσει τις υπάρχουσες τιμές χονδρικής και να βγάλει Double Play στα 40 ευρώ γιατί δεν υπάρχει επαρκές περιθώριο κέρδους για τους υπόλοιπους. Αν λοιπόν ο ΟΤΕ νοιαζόταν για εσάς απλά θα μείωνε τις τιμές χονδικής και θα έβγαζε χωρίς κανένα πρόβλημα το συγκεκριμένο πακέτο. Το θέμα είναι ότι ο ΟΤΕ δεν νοιάζεται για εσάς, όπως νομίζεις αλλά για την τσέπη του. Επίσης και εμείς ως καταναλωτές νοιαζόμαστε για την τσέπη μας και ενώ όλοι λέμε ότι ναι θέλουμε τέτοιο πακέτο από τον ΟΤΕ βλέπουμε και το μέλλον που θα είναι πολύ χειρότερο αν μείνει χωρίς ουσιαστικό ανταγωνισμό ο ΟΤΕ. Εσύ πιστεύεις ότι θα είχες Double Play στα 40 ευρώ αν ήταν μόνος ο ΟΤΕ;;;



    Με τόσα χρήσιμα σχόλια σε αυτό το θέμα, έχω αρχίσει να πιστεύω ότι κάνεις για πολιτικός! Πολλά λόγια, καμία ουσία!
    Πρέπει η ΕΕΤΤ πραγματικά να εμποδίσει τον ΟΤΕ να δώσει Double Play με 40 ευρώ; Η μήπως πρέπει να του επιβάλει να δώσει Double Play εκεί που δεν πάνε οι εναλλακτικοί με 40 ευρώ και ας είναι μέχρι 4Μbps μόνο.
    Όσο για τους καλούς Ιδιώτες που μας προσέχουν και τον κακό ΟΤΕ εγώ ξέρω ότι η Forthnet η HOL και οι άλλοι εναλλακτικοί για να κάνουν τα δίκτυα επιδοτούνται και κανένας από αυτούς δεν έρχεται στην περιοχή μας. Ο δε ΟΤΕ μας έχει με μπουκωμένα DSLAM.

    Δεν νομίζω οτι χρειάζεται να συνεχίσει η συζήτηση εκ μέρους μου. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας

  15. #345
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.819
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Που πρέπει να πάω για να πάρω επιδότηση? Ειμαι στην Διώνη 4χλμ από την Μαραθώνος στο Πικέρμ Αττικής!!!
    Η επιδοτηση ειναι για παροχους ωστε να υλοποιησουν εργα ευρυζωνικης καλυψης ανα ζωνες. Δεν ειμαι σιγουρος αν / τι υπαρχει στο Πικερμι.

Σελ. 23 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 313182122232425 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2952
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-09, 17:10
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-09, 20:56
  3. Μηνύματα: 195
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-07, 02:35
  4. Πρόβλημα στα udp πακέτα εδώ και μήνες!!!
    Από nmavro73 στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-06, 21:00

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας