Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-38 από 38
  1. #31
    Εγγραφή
    05-08-2004
    Περιοχή
    N. Smirni
    Μηνύματα
    72
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ναι δε διαφώνησα! και δε λέω πουθενά όμως ότι δε πρέπει να πληρωσω ή κάτι τέτοιο αλλά και οι συμπεριφορά σα τη χήρα στο κρεβάτι δεν είναι ότι καλύτερο!!

    ........Auto merged post: squib πρόσθεσε 3 λεπτά και 14 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    να προσθέσω ότι χτες έλαβα λογαριασμό που έχει ήδη λήξει στις 25/1. Λες να με ξαναπάρουν να απαιτήσουν το ποσό?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος squib : 04-02-09 στις 03:20. Αιτία: auto merged post

  2. #32
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από squib Εμφάνιση μηνυμάτων
    να προσθέσω ότι χτες έλαβα λογαριασμό που έχει ήδη λήξει στις 25/1. Λες να με ξαναπάρουν να απαιτήσουν το ποσό?
    Ρε παιδιά μην τα μπερδεύετε τα πράγματα! Τι σχέση έχει πότε εκτυπώθηκε σε χαρτί ο λογαριασμός και πότε έφτασε στο συνδρομητή; Ένα απλό παραστατικό είναι. Η οφειλή υπάρχει και θεωρείται ληξιπρόθεσμη από την ημέρα λήξης που καθορίζεται όταν τιμολογούμαστε και έπειτα. Είτε σου γνωστοποιηθεί μέσω του ebill, ή με το λογαριασμό σε χαρτί. Το ίδιο ισχύει και για την εξόφληση αφού πληρώνουμε με βάση τον κωδικό πληρωμής ο οποίος ούτως ή άλλως είναι καταχωρημένος κάθε φορά στο σύστημα από την ημέρα έκδοσης του λογαριασμού (ακόμα και αν αυτός δεν έχει τυπωθεί). Κακώς δεν έρχονται εγκαίρως και σε χαρτί βέβαια οι λογαριασμοί, αλλά δε μπορεί να αποτελεί δικαιολογία αυτό.

  3. #33
    Εγγραφή
    08-02-2007
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά μην τα μπερδεύετε τα πράγματα! Τι σχέση έχει πότε εκτυπώθηκε σε χαρτί ο λογαριασμός και πότε έφτασε στο συνδρομητή; Ένα απλό παραστατικό είναι. Η οφειλή υπάρχει και θεωρείται ληξιπρόθεσμη από την ημέρα λήξης που καθορίζεται όταν τιμολογούμαστε και έπειτα. Είτε σου γνωστοποιηθεί μέσω του ebill, ή με το λογαριασμό σε χαρτί. Το ίδιο ισχύει και για την εξόφληση αφού πληρώνουμε με βάση τον κωδικό πληρωμής ο οποίος ούτως ή άλλως είναι καταχωρημένος κάθε φορά στο σύστημα από την ημέρα έκδοσης του λογαριασμού (ακόμα και αν αυτός δεν έχει τυπωθεί). Κακώς δεν έρχονται εγκαίρως και σε χαρτί βέβαια οι λογαριασμοί, αλλά δε μπορεί να αποτελεί δικαιολογία αυτό.
    Σήμερα, ναι σήμερα πήρα το λογαριασμό από την Netone με ημερομηνία έκδοσης 31/12/2008, που αφορά την περίοδο από 01/11/2008 έως 31/12/08.
    Περιέχει και το προηγούμενο υπόλοιπο της περιόδου 01/09/08 έως 31/10/08 (λογαριασμό που δεν έλαβα ποτέ).
    Δεν με ενοχλεί να τα πληρώσω αμέσως, ούτε θα πέσω έξω οικονομικά, αλλά δεν γίνεται να έχω στο νου μου να μπαίνω στο ebill κάθε τόσο για να βλέπω αν έχει εκδοθεί λογαριασμός για να πληρώσω.
    Όπως οι περισσότεροι καταναλωτές, περιμένω τον λογαριασμό (το απλό παραστατικό, όπως το χαρακτηρίζεις) για να πληρώσω.

    Τι πιο απλό?

  4. #34
    Εγγραφή
    05-08-2004
    Περιοχή
    N. Smirni
    Μηνύματα
    72
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά μην τα μπερδεύετε τα πράγματα! Τι σχέση έχει πότε εκτυπώθηκε σε χαρτί ο λογαριασμός και πότε έφτασε στο συνδρομητή; Ένα απλό παραστατικό είναι. Η οφειλή υπάρχει και θεωρείται ληξιπρόθεσμη από την ημέρα λήξης που καθορίζεται όταν τιμολογούμαστε και έπειτα. Είτε σου γνωστοποιηθεί μέσω του ebill, ή με το λογαριασμό σε χαρτί. Το ίδιο ισχύει και για την εξόφληση αφού πληρώνουμε με βάση τον κωδικό πληρωμής ο οποίος ούτως ή άλλως είναι καταχωρημένος κάθε φορά στο σύστημα από την ημέρα έκδοσης του λογαριασμού (ακόμα και αν αυτός δεν έχει τυπωθεί). Κακώς δεν έρχονται εγκαίρως και σε χαρτί βέβαια οι λογαριασμοί, αλλά δε μπορεί να αποτελεί δικαιολογία αυτό.
    αλήθεια?? δε μπορεί να αποτελεί δικαιολογία ότι στέλνουν λογαριασμό ένα μήνα μετά την έκδοση του? όλο εξυπνάδες... σκέφτηκες την ηλικία του κατόχου της γραμμής και αν μπορεί να μπει το ebill? και δεύτερον το ebill είναι εξυπηρέτηση δεν είναι υποχρέωση μου να μπαίνω να τσεκάρω. ο καθένας κρίνει από τον εαυτό του μου φαίνεται...

    Για αυτό στην αίτηση ζητήσαμε αποστολή λογαριασμού για να έρχεται.

  5. #35
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimpard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα, ναι σήμερα πήρα το λογαριασμό από την Netone με ημερομηνία έκδοσης 31/12/2008, που αφορά την περίοδο από 01/11/2008 έως 31/12/08.
    Περιέχει και το προηγούμενο υπόλοιπο της περιόδου 01/09/08 έως 31/10/08 (λογαριασμό που δεν έλαβα ποτέ).
    Δεν με ενοχλεί να τα πληρώσω αμέσως, ούτε θα πέσω έξω οικονομικά, αλλά δεν γίνεται να έχω στο νου μου να μπαίνω στο ebill κάθε τόσο για να βλέπω αν έχει εκδοθεί λογαριασμός για να πληρώσω.
    Όπως οι περισσότεροι καταναλωτές, περιμένω τον λογαριασμό (το απλό παραστατικό, όπως το χαρακτηρίζεις) για να πληρώσω.

    Τι πιο απλό?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από squib Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλήθεια?? δε μπορεί να αποτελεί δικαιολογία ότι στέλνουν λογαριασμό ένα μήνα μετά την έκδοση του? όλο εξυπνάδες... σκέφτηκες την ηλικία του κατόχου της γραμμής και αν μπορεί να μπει το ebill? και δεύτερον το ebill είναι εξυπηρέτηση δεν είναι υποχρέωση μου να μπαίνω να τσεκάρω. ο καθένας κρίνει από τον εαυτό του μου φαίνεται...

    Για αυτό στην αίτηση ζητήσαμε αποστολή λογαριασμού για να έρχεται.
    Και τι μου το λέτε εμένα; Το δικηγόρο του διαβόλου κάνω. Εϊπα είναι αρνητικό να υπάρχουν τέτοιες καθυστερήσεις, αλλά αφού υπάρχουν δεν πρέπει να δώσουμε λύση στο δικό μας πρόβλημα (να μη μας κόβουν δηλαδή την παροχή); Οι δικαιολογίες περί ηλικίας του κατόχου δεν στέκουν. Υπηρεσία που συνοδεύεται άπό παροχή internet έχουμε. Δεν είναι δυνατό κάποιος που ζητάει internet να μη μπορεί να ελέγξει το ebill. Και εγώ με τη vodafone πολύ παλιά τα ίδια προβλήματα είχα. Και με τη vivodi τα ίδια. Καθυστερήσεις των ΕΛΤΑ είναι αυτές κατά 80%. Μόλις αποφασίσουν να βάζουν σφραγίδα με ημ/νία αποστολής στους φακέλους θυμηθείτε το ότι θα λυθεί το πρόβλημα αμέσως!

  6. #36
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι δικαιολογίες περί ηλικίας του κατόχου δεν στέκουν. Υπηρεσία που συνοδεύεται άπό παροχή internet έχουμε. Δεν είναι δυνατό κάποιος που ζητάει internet να μη μπορεί να ελέγξει το ebill.
    Πλέον παίζει πακέτο με μόνο τηλεφωνία, χωρίς internet (more..).
    Μήπως να παίρνουμε κάθε τέλος μήνα τηλέφωνο στο CC μπας και μας πει πόσα χρωστάμε;

    Συμφωνώ μαζί σου στο οτι για τον ανεξόφλητο λογαριασμό υπάρχει φταίξιμο και από τους δύο, αλλα στη συγκεκριμένη περίπτωση η διακοπή της υπηρεσίας είναι επίσης φταίξιμο ΚΑΙ των δύο.
    Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.

  7. #37
    Εγγραφή
    05-08-2004
    Περιοχή
    N. Smirni
    Μηνύματα
    72
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τι μου το λέτε εμένα; Το δικηγόρο του διαβόλου κάνω. Εϊπα είναι αρνητικό να υπάρχουν τέτοιες καθυστερήσεις, αλλά αφού υπάρχουν δεν πρέπει να δώσουμε λύση στο δικό μας πρόβλημα (να μη μας κόβουν δηλαδή την παροχή); Οι δικαιολογίες περί ηλικίας του κατόχου δεν στέκουν. Υπηρεσία που συνοδεύεται άπό παροχή internet έχουμε. Δεν είναι δυνατό κάποιος που ζητάει internet να μη μπορεί να ελέγξει το ebill. Και εγώ με τη vodafone πολύ παλιά τα ίδια προβλήματα είχα. Και με τη vivodi τα ίδια. Καθυστερήσεις των ΕΛΤΑ είναι αυτές κατά 80%. Μόλις αποφασίσουν να βάζουν σφραγίδα με ημ/νία αποστολής στους φακέλους θυμηθείτε το ότι θα λυθεί το πρόβλημα αμέσως!
    ναι θα εξηγήσω στον 60αρη πατέρα μου περί ebill. Σωστά...

    ........Auto merged post: squib πρόσθεσε 24 λεπτά και 50 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    τέλος πάντων δεν έχει και σημασία ότι έγινε έγινε. Εγώ όταν τον στέλνουν θα φροντίζω να πληρώνεται. Αν δε στέλνουν στην ώρα τους είναι πρόβλημα τους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος squib : 04-02-09 στις 21:40. Αιτία: auto merged post

  8. #38
    Εγγραφή
    03-12-2003
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.523
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    9.447 / 1.023
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    SpeedTouch ST780WL
    SNR / Attn
    12.5(dB) / 25.5(dB)
    Τουλάχιστον έχουν κενή την επιταγή. Αν δεν έχεις να πληρώσεις όλο το ποσό, πληρώνεις ένα έναντι. Τα ΕΛΤΑ δεν δέχονται διόρθωση εκεί πάνω.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-07, 11:38
  2. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-06, 11:19
  3. Διακοπή λόγω εργασιών οτε
    Από ndan_gr στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 60
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-05, 16:28
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-05, 18:33
  5. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-05, 13:57

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας