Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-24 από 24
  1. #16
    Εγγραφή
    06-10-2003
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.335
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100mbps/10mbps
    ISP
    TUC
    Kαπως έτσι γίνεται και σε εμας.Μόνο που τις μισές μέρες έχει internet και τις άλλες όχι...Και τι internet:Isdn 64k.Ουάου.

  2. #17
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Λιγοτερα για τους Μαθηματικους που διδασκουν πληροφορικη. Επρεπε καπως να ζησουν οι ανθρωποι. Οταν σας κανουν μαθηματικα δεν σας αρεσει, οταν σας κανουν πληροφορικη δεν σας αρεσει... Τελικα οι μαθηματικοι θα ειμασταν αγαπητοι αν σας καναμε γυμναστικη!

    Φανταζομαι τον κλασσικο μαθηματικο να κανει γυμναστικη.... Τσιγαρακι, φραπεδακι κανα βιβλιο για να περναει η ωρα και τα μουλικα.. εχμ οι μαθητες να παιζουν μπαλα και βολευ...

  3. #18
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG
    Λιγοτερα για τους Μαθηματικους που διδασκουν πληροφορικη. Επρεπε καπως να ζησουν οι ανθρωποι. Οταν σας κανουν μαθηματικα δεν σας αρεσει, οταν σας κανουν πληροφορικη δεν σας αρεσει... Τελικα οι μαθηματικοι θα ειμασταν αγαπητοι αν σας καναμε γυμναστικη!

    Φανταζομαι τον κλασσικο μαθηματικο να κανει γυμναστικη.... Τσιγαρακι, φραπεδακι κανα βιβλιο για να περναει η ωρα και τα μουλικα.. εχμ οι μαθητες να παιζουν μπαλα και βολευ...

    Ασχετό το ένα με το άλλο, οπώς λές ειναι μαθηματικός όχι πληροφορική!

    Θα μου πείς οτι ο καθηγήτης το έχει hobby, εεε και και εγώ το έχω, αυτό δεν με κάνει καθηγήτη,

    απλά τα πράγματα.

  4. #19
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    το ξερω sdikr, παλιοτερα πληροφορικη εκαναν μαθηματικοι και φυσικοι κυριως. Αλλωστε ειναι γνωστο οτι η πληροφορικη Θεσ/νικης ειναι διασπαση του Μαθηματικου Θεσ/νικης και χτες εμαθα οτι η πληροφορικη Αθηνας ειναι διασπαση (εστω ειχε πολλες επιρροες) απο το Φυσικο τους.

    Και εγω Μαθηματικο ειχα να μου μαθει Basic, dbase και pw (proffesional writer) στο Γυμνασιο.

    To οτι το εχεις ή οχι χομπι δεν εχει σχεση με το αν θα εισαι καθηγητης. Και εμεις και οι πληροφορικαριοι και ολοι των ΘΕτικων Επιστημων, ελαχιστα μαθηματα διδακτικης εχουμε και αυτα για το ξεκαρφωμα.
    Εδω εχουνε απο την ΑΣΟΕ ανθρωπο να τους κανει "κομπιουτερ", οι μαθηματικοι με τα σεμιναρια σας πειραξαν? Λες και τοτε χρειαζοταν επιστημονας των υπολογιστων, για να διδαξει Logo και Basic.

    Επι της ουσιας, συμφωνω οτι ειναι απαραδεκτο και τουλαχιστων υποτιμητικο για τους αποφοιτους των σχολων πληροφορικης (μιας σχολης παραμελημενης και καταδικασμενη στην σκια των πολυτεχνειαδων ηλεκτρολογων) να διδασκουν σημερα πληροφορικη αποφοιτοι αλλων ειδικοτητων. Οσους εχουμε δεν μπορουμε να τους διωξουμε, αλλα τουλαχιστων μπορουμε να μην παιρνουμε αλλους.

    Βασικα μια κρυαδα πεταξα και εσυ με πηρες στα σοβαρα... Παντως δωσε βαση στον χρονο που χρησιμοποιησα:
    Επρεπε καπως να ζησουν οι ανθρωποι.
    Αρα αναφερομαι στα παλια χρονια με την επετηριδα που οταν οι μαθηματικοι ειχαν 5000 ατομα μπροστα, στις ειδικοτητες πληροφορικης υπηρχαν μονο με 100.

  5. #20
    Εγγραφή
    26-07-2005
    Περιοχή
    City Of Greyhawk(κοντά στο ποτάμι,σε ξύλινη καλύβα)
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    674
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΡ-ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Speedtouch v585
    Και ξαναλέω γιατί απ ότι φαίνεται παρεξηγήθηκα...Αυτό που φταίει δεν είναι τόσο οι καθηγητές(κάλλιστα ένας μαθηματικός μπορεί να διδάξει άψογα πληροφορική)!Είναι ο τρόπος που διδάσκεται το μάθημα.Μέσα στα βιβλία υπάρχουν αναφορές στην BASIc, C, Pascal αλλά τα κομμάτια αυτά (και άλλα πολύ πιο βασικά για αυτό το επιπεδο) δεν διδάσκονται...
    Carbonated Lemonade!!!!!!!

    Who watches the watchmen...?

  6. #21
    Εγγραφή
    05-08-2004
    Περιοχή
    N. Smirni
    Μηνύματα
    72
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG
    Λιγοτερα για τους Μαθηματικους που διδασκουν πληροφορικη. Επρεπε καπως να ζησουν οι ανθρωποι. Οταν σας κανουν μαθηματικα δεν σας αρεσει, οταν σας κανουν πληροφορικη δεν σας αρεσει... Τελικα οι μαθηματικοι θα ειμασταν αγαπητοι αν σας καναμε γυμναστικη!

    Φανταζομαι τον κλασσικο μαθηματικο να κανει γυμναστικη.... Τσιγαρακι, φραπεδακι κανα βιβλιο για να περναει η ωρα και τα μουλικα.. εχμ οι μαθητες να παιζουν μπαλα και βολευ...
    και δηλ. επειδή σπούδασαν μαθηματοί και δεν μπορούσαν να ζήσουν αλλιώς έπρεπε να τους κάνουμε καθηγητές στα παιδιά μας????? και έγω ανεργιολόγος σπούδασα καμμιά θεσούλα παίζει???

    ειναι λίγο

  7. #22
    Εγγραφή
    09-02-2005
    Μηνύματα
    1.375
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport W 724V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr
    Ασχετό το ένα με το άλλο, οπώς λές ειναι μαθηματικός όχι πληροφορική!

    Θα μου πείς οτι ο καθηγήτης το έχει hobby, εεε και και εγώ το έχω, αυτό δεν με κάνει καθηγήτη,

    απλά τα πράγματα.

    Προσωπικά φίλε μου,ο πατέρας μου είναι μαθηματικός.Ασχολείται με τους υπολογιστές πάρα πολλά χρόνια.Ξέρει 3 γλώσσες προγραμματισμού,και όλα τα βασικά προγράμματα.

    Αυτό τον εμποδίζει να διδάξει πλήροφορική?Εφόσον ξέρει πραγματικά γιατί να μην το κάνει?

    No offense

    Α παιδιά ξέρει κανείς τι υπολογιστές θα δώσουν στον πρώτο κάθε σχολείου?

  8. #23
    Εγγραφή
    26-07-2005
    Περιοχή
    City Of Greyhawk(κοντά στο ποτάμι,σε ξύλινη καλύβα)
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    674
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΡ-ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Speedtouch v585
    Το ότι ξέρεις κάτι δεν σημαίνει ότι μπορείς να το διδάξεις εξίσου καλα!Όμως το ένα δεν αναιρεί το άλλο!
    Carbonated Lemonade!!!!!!!

    Who watches the watchmen...?

  9. #24
    Εγγραφή
    09-02-2005
    Μηνύματα
    1.375
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport W 724V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Aramil
    Το ότι ξέρεις κάτι δεν σημαίνει ότι μπορείς να το διδάξεις εξίσου καλα!Όμως το ένα δεν αναιρεί το άλλο!
    Συμβουλευόταν και φίλους του Πλήροφορικούς.

    Φτάνει με τα of topic

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ CD ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΔΙΠΛΩΜΑΤΟΣ
    Από Clouseau στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-12, 03:51
  2. Τούρκοι hackers στο υπουργείο εσωτερικών
    Από trd64 στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-08, 12:32
  3. Hackεύτηκε το πόρταλ του υπουργείο Εξωτερικών!
    Από 21century στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-08, 23:36
  4. Spam σε κινητά απο Υπουργείο Οικονομικών ή απλά απάτη;
    Από Xguru στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-06, 17:08

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας