Εμφάνιση 1-13 από 13
  1. #1
    Εγγραφή
    21-04-2004
    Μηνύματα
    1.235
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    MikroTik RB951Ui-2HnD
    Path Level
    Fastpath
    Σήμερα έλαβα λογαριασμό wind και ήταν τραγικός.

    Πρέπει να πληρώσω 144 ευρώ για υπηρεσίες wap !

    και το εξηγώ:

    η χρέωση κάθε μήνα γινόταν κανονικά με την wind plus. επιδή όμως το τελευταίο μήνα η κάρτα είχε φτασει στο όριό της δε καταφέρανε να τραβηξουν τα λεφτα του λογαριασμού και έγινε ανάκληση της πληρωμής με πιστωτική κάρτα.

    Εγώ αυτό δεν το ενημερώθηκα και έτσι χρεώθηκα όλες τις προσβάσεις στην υπηρεσία wap ολο το προηγούμενο διάστημα και έτσι έφτασα στα 144 ευρώ.

    Βέβαια ισχυρίζονται ότι μου στείλανε sms, αλλα κάτι τέτοιο δεν έγινε.

    Αυτά και ΜΑΚΡΙΑ απο την wind.....
    LL
    __________________________________________________________
    εσπρεσοσυζητήσεις https://www.e-spresso.gr/forum


  2. #2
    Εγγραφή
    28-09-2007
    Περιοχή
    Ιλιον-Αθηνα
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    LINKSYS WAG200G
    SNR / Attn
    8(dB) / 39(dB)
    τι εννοεις φιλε με την καρτα wind bonus card;
    τι φταιει η καρτα αν εσυ ειχες 144€ για υπηρεσιες wap;
    εγω την εχω αυτη την καρτα και πληρωνω τους λογαριασμους μου της wind σε ΑΤΜ της ALPHA BANK και εχω και εκπτωση στους λογαριασμους.
    Την εχω μονο για να πληρωνω τους λογαριασμους του κινητου μου και οχι για αγορες,μιας και εχει δωρεαν εφαπαξ συνδρομη.

  3. #3
    Εγγραφή
    21-04-2004
    Μηνύματα
    1.235
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    MikroTik RB951Ui-2HnD
    Path Level
    Fastpath
    ok διευκρινίζω ότι οι λογαριασμοί εξοφλούται αυτόματα μέσω της κάρτας και ναι όντως την είχα φορτώσει πολύ.

    Παρόλα αυτά δεν έμαθα ότι σταμάτησε η wind να εξοφλείται αυτόματα απο εκεί με αποτέλεσμα να χρεωθώ την υπηρεσία που είχα μέχρι πρόσφατα δωρεάν.
    LL
    __________________________________________________________
    εσπρεσοσυζητήσεις https://www.e-spresso.gr/forum


  4. #4
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leasedline Εμφάνιση μηνυμάτων
    ok διευκρινίζω ότι οι λογαριασμοί εξοφλούται αυτόματα μέσω της κάρτας και ναι όντως την είχα φορτώσει πολύ.

    Παρόλα αυτά δεν έμαθα ότι σταμάτησε η wind να εξοφλείται αυτόματα απο εκεί με αποτέλεσμα να χρεωθώ την υπηρεσία που είχα μέχρι πρόσφατα δωρεάν.

    1) Μη μπερδευεσαι....το οτι σταματησε η wind να πληρωνεται ευθυνεσαι εσυ και η τραπεζα.

    2)Εαν δεν το ξερεις ΤΕΛΟΣ το wind non stop...χρεωση υπαρχει ανω των 40g

  5. #5
    Εγγραφή
    21-04-2004
    Μηνύματα
    1.235
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    MikroTik RB951Ui-2HnD
    Path Level
    Fastpath
    δεν ειπα οτι δε φταιω εγω.

    παρολα αυτα οταν σταματησε η wind να τραβαει λεφτα απο τη πιστωτικη εγω δεν ειδοποιηθηκα και ουτε γνωριζα οτι θα σταματησει πλεον να χρεωνει τη καρτα μου. το ντομινο χρεωσεων που ακολουθησε ηταν αδικαιολογητο γιατι αν τα ηξερα ολα αυτα δε θα εμπαινα 400 φορες στο wind plus.

    θεωρω λοιπον οτι η χρεωση ηταν πολυ υπουλη, και οτι δε μπορω να εχω συμβολαιο με μια εταιρεια που προσπαθει με τετοιους τροπους να βγαλει λεφτα....

    αν συνεχισω να εχω παρε δωσε με μια τοσο επικύνδυνη εταιρεια κινινδυνευω σαφως να ξαναχρεωθω (και το εχω ηδη ξαναπαθει)

    ελπιζω να εγινα κατανοητος.
    LL
    __________________________________________________________
    εσπρεσοσυζητήσεις https://www.e-spresso.gr/forum


  6. #6
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leasedline Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ειπα οτι δε φταιω εγω.

    παρολα αυτα οταν σταματησε η wind να τραβαει λεφτα απο τη πιστωτικη εγω δεν ειδοποιηθηκα και ουτε γνωριζα οτι θα σταματησει πλεον να χρεωνει τη καρτα μου. το ντομινο χρεωσεων που ακολουθησε ηταν αδικαιολογητο γιατι αν τα ηξερα ολα αυτα δε θα εμπαινα 400 φορες στο wind plus.

    θεωρω λοιπον οτι η χρεωση ηταν πολυ υπουλη, και οτι δε μπορω να εχω συμβολαιο με μια εταιρεια που προσπαθει με τετοιους τροπους να βγαλει λεφτα....

    αν συνεχισω να εχω παρε δωσε με μια τοσο επικύνδυνη εταιρεια κινινδυνευω σαφως να ξαναχρεωθω (και το εχω ηδη ξαναπαθει)

    ελπιζω να εγινα κατανοητος.

    Κατ αρχην καλημερα.....
    εχεις αδικο σ αυτο που λες,διοτι εχει βγαλει επισημη ανακοινωση η εταιρια (οσο κι αν δεν μ αρεσει) οποτε ο μονος που ειναι υπευθυνος εισαι εσυ!
    Ελπιζω να εγινα κατανοητος και να αναλαβεις τις ευθυνες σου πρωτα και επειτα να κατηγορεις!

  7. #7
    Εγγραφή
    21-04-2004
    Μηνύματα
    1.235
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    MikroTik RB951Ui-2HnD
    Path Level
    Fastpath
    οκ αλλα δε χρεωθηκα επειδη ξεπερασα το όριο ή επειδη η υπηρεσία wind plus δεν ειναι δωρεαν (εξακολουθει να ειναι δωρεαν με οριο πλεον)

    χρεωθηκα επειδη έγινε αυτόματη ανακληση των πληρωμων μου με πιστωτικη καρτα, κατι που οντως ναι μου διεφυγε αφου δε διαβασα ολα τα ψιλα γραμματα και αρα φταιω.

    παρολα αυτα αν η εταιρεια ηταν σωστη θα με ενημερωνε σχετικα και δε θα προσπαθουσε να μου παρει τοσα πολλα ευρω με αυτον το τροπο.


    ειναι σαν να σου χρεωσε καποιος 100 ευρω για ενα μπουκαλι νερο που συνηθως κοστιζει 1 ευρω επειδη δε κοιταξες το τιμοκαταλογο. Ναι οκ, αλλα δε ξαναπαταω εκει, αυτο λεω....
    LL
    __________________________________________________________
    εσπρεσοσυζητήσεις https://www.e-spresso.gr/forum


  8. #8
    Εγγραφή
    30-07-2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    301
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Ο leasedline έχει δίκιο γιατί όταν πληρώνεις με Wind Bonus Card τότε παρέχεται η υπηρεσία wind plus non stop δωρεάν. Τώρα που καταργήθηκε- έστω με ευθύνη του ίδιου- η αυτόματη πληρωμή, η εταιρία, αν ήθελε να φερθεί καλόπιστα, θα έπρεπε ή να τον είχε ενημερώσει ότι το wind plus non stop δεν ισχύει πλέον στη γραμμή του, ή έστω να το διατηρήσει, με την κανονική του μηνιαία χρέωση.

    Στην προκειμένη περίπτωση αν κατάλαβα καλά, το κατήργησε χωρίς να τον ενημερώσει, με αποτέλεσμα να χρεώνεται τη χρήση του με την ακριβότερη δυνατή τιμολόγηση, το βασικό τιμοκατάλογο δηλαδή.

    Αυτή η συμπεριφορά είναι κακόπιστη, ειδικά εάν η wind είχε ενημέρωση, ότι ο λόγος της διακοπής της αυτόματης πληρωμής δεν ήταν αίτημα του συνδρομητή , αλλά μια ανώμαλη εξέλιξη. Σε κάθε περίπτωση μια ενημέρωση είναι επιβεβλημένη και δεν κοστίζει και σχεδόν τίποτα, άρα ας μην είμαστε τόσο αυστηροί με τους συνδρομητές πάντα, και ας κοιτάξουμε και την όχι αμελητέα πιθανότητα να είναι και αυτή μια από τις κερδοσκοπικές τακτικές- ή έστω μη εσκεμμένη αλλά απαράδεκτη παράλειψη- της εταιρίας (αλλά πολύ φοβάμαι και όλων των εταιριών του χώρου).

  9. #9
    Εγγραφή
    21-04-2004
    Μηνύματα
    1.235
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    MikroTik RB951Ui-2HnD
    Path Level
    Fastpath
    ακριβώς τα έμαθα όλα μετά από ένα μήνα που μου ήρθε ο λογαριασμός (περίπου 250 ευρώ). Ύστερα από πολλά τηλ. στην εταιρεία κατάλαβα τι συνέβη.

    όχι ότι δεν είναι ευθύνη μου να προσέχω, παρόλα αυτά έχω λάβει τόσα μηνύματα διαφημιστικά, άλλα τόσα για χρόνια πολλά, διαγωνισμούς και χαζομάρες και τώρα που ήταν κάτι τόσο σημαντικό τσιμουδιά.


    Κάτι παρόμοιο συνέβη πριν από κάτι μήνες όταν ένας υπάλληλος wind πήρε πρωτοβουλία να ακυρώσει την εν λόγω υπηρεσία για να μη χρεώνομαι "τζάμπα"!!!. Το αποτέλεσμα τότε ήταν να πληρώσω άλλα 150 ευρώ περίπου, αλλά φυσικά τότε ήταν καθαρά δικό μου το φταίξιμο που είχα στέιλει άσχετο άτομο στο κατάστημα.
    LL
    __________________________________________________________
    εσπρεσοσυζητήσεις https://www.e-spresso.gr/forum


  10. #10
    Εγγραφή
    16-01-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    siemens cl-110
    Αυτη η καρτα της wind ειναι δυσκολο να εκδοθει, τι δικαιολογητικα απαιτουνται? Δεν ειχα ακουσει τιποτα για αυτην.

  11. #11
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Art2007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο leasedline έχει δίκιο γιατί όταν πληρώνεις με Wind Bonus Card τότε παρέχεται η υπηρεσία wind plus non stop δωρεάν. Τώρα που καταργήθηκε- έστω με ευθύνη του ίδιου- η αυτόματη πληρωμή, η εταιρία, αν ήθελε να φερθεί καλόπιστα, θα έπρεπε ή να τον είχε ενημερώσει ότι το wind plus non stop δεν ισχύει πλέον στη γραμμή του, ή έστω να το διατηρήσει, με την κανονική του μηνιαία χρέωση.

    Στην προκειμένη περίπτωση αν κατάλαβα καλά, το κατήργησε χωρίς να τον ενημερώσει, με αποτέλεσμα να χρεώνεται τη χρήση του με την ακριβότερη δυνατή τιμολόγηση, το βασικό τιμοκατάλογο δηλαδή.

    Αυτή η συμπεριφορά είναι κακόπιστη, ειδικά εάν η wind είχε ενημέρωση, ότι ο λόγος της διακοπής της αυτόματης πληρωμής δεν ήταν αίτημα του συνδρομητή , αλλά μια ανώμαλη εξέλιξη. Σε κάθε περίπτωση μια ενημέρωση είναι επιβεβλημένη και δεν κοστίζει και σχεδόν τίποτα, άρα ας μην είμαστε τόσο αυστηροί με τους συνδρομητές πάντα, και ας κοιτάξουμε και την όχι αμελητέα πιθανότητα να είναι και αυτή μια από τις κερδοσκοπικές τακτικές- ή έστω μη εσκεμμένη αλλά απαράδεκτη παράλειψη- της εταιρίας (αλλά πολύ φοβάμαι και όλων των εταιριών του χώρου).
    Επειδή τυχαίνει να έχω την συγκεκριμένη πιστωτική,διάβασε τους όρους και θα σου λυθεί η απορία,πιστεψέ με.

    ........Auto merged post: roumanos21r πρόσθεσε 2 λεπτά και 30 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από renegade angel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτη η καρτα της wind ειναι δυσκολο να εκδοθει, τι δικαιολογητικα απαιτουνται? Δεν ειχα ακουσει τιποτα για αυτην.
    Δύσκολο δέν είναι.Απλά την έχω για να κερδίζω πόντους και να έχω καλύτερη επιδότηση.Κατα τ άλλα δέν ειναι για αλόγιστη χρήση(λόγω επιτοκίου).Τσέκαρε εδώ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Georgevtr : 06-01-09 στις 08:59. Αιτία: auto merged post

  12. #12
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχουμε κανένα νέο?

  13. #13
    Εγγραφή
    04-01-2008
    Περιοχή
    ΧΑΝΔΑΚΑΣ
    Μηνύματα
    216
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    SIEMENS SL2-141
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 42(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και εμενα μου εκαναν το ιδιο ακριβως αλλα με τηλ στο 1212 μου τα γυρισαν πισω 160 ευρω.
    το οτι καταργησαν το non stop δεν εχει να σημασια οταν υπογραφες την συμβαση ελεγε δωρεαν οποτε μενει δωρεαν και ας εχει γινει εμπορικη διακοπη της υπηρεσια...

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 105
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-09, 03:04
  2. ΔΤ: Wind Telecoms Career Day & Wind Αριστεύειν
    Από nm96027 στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-08, 15:43
  3. WIND: Νέo Πακέτο WIND ADSM Clock 100
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-08, 21:48
  4. ΠΡΟΣΟΧΗ !!! Αγορά με πιστωτική κάρτα από ηλεκτρονικό κατάστημα.
    Από JMK1234 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-06, 14:52

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας