Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 28
  1. #1
    Εγγραφή
    02-06-2010
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα,

    θα ηθελα την γνωμη και τα φοντα οσων γνωριζουν ή εχουν τυχει αντίστοιχης πεπριπτωσης.

    Το 2003 πηγα φοιτητης στην Αγγλια και τις πρωτες μου ημερες εκει ανοιξα έναν φοιτητικο λογαριασμο σε Αγγλικη τραπεζα.
    Το 2006 αποφοιτησα και γυρισα Ελλαδα με τον λογαριασμο να μενει ενεργος με ελαχιστα pens (cents) μεσα.

    Περυσι επειδή υπηρχε ενδεχομενο να ξαναφυγω για δουλεια στην Αγγλια θελησα να ανοιξω ebanking για τον λογαριασμο που ειχα από τοτε.
    Η τραπεζα μου εστελνε αλληλογραφια στην Ελλαδα καθως και καρτες τις visa debit σε συνεχεια αυτων που ειχα από τοτε.
    Όταν λοιπον ηρα τηλεφωνο στην Αγγλια να ενεργοποιησω το ebanking μου ζητηθηκαν όλα τα στοιχεια ασφαλειας και προσψπικα μου στοιχεια και επιτυχως εγινε η επαληθευση. Μεσα σε λιγα λεπτα ειχα Live το ebanking μου και καθως μπαινω μεσα βλεπω 3 λογαριαμους. ενας premier ενας savings και ενας με κλειστα χρηματα και σταθερο επιτοκιο.
    Δεν θυμαμαι ποιος από αυτος τους 3 ηταν αυτος που ειχα τοτε που ημουν φοιτητης.
    Ολοι τους μεσα εχουν χρηματα και ειδικα ο ενας ειχε καθημερινες κινησεις από ψωνια και με χρηση καρτας.
    Από οσο εψαξα με τις ορολογιες ο άλλος λογαριασμος είναι προφανως καποια εγγυηση για αγορα κατοικιας αλλα δεν τα ξερω καλα και δεν βγαζω ακρη 100%.
    μπορω να δω τα ιστορικα και τις κινησεις των 2 λογαριασμων πλην αυτου που εχει κλειστα χρηματα.

    Το παραξενο είναι ότι εγω εμφανίζομαι σαν συνιδιοκτήτης στους 2 λογαριασμούς και μαλιστα σαν δευτερο ονομα.
    το επιθετο του αλλου συνιδιοκτητη είναι ακριβως το ιδιο.

    Εκανα λοιπον ένα τηλεφώνημα παλι στην Αγγλικη τραπεζα απλης επιβεβαίωσης λογαριαμου χωρις να γινω υποπτος ή να αφήσω κατι να εννοειθεί. Και αφου περασα παλι τον ελεγχο με τις ερωτήσεις ασφαλειας μου ειπε ότι αυτος είναι υπαρχει λογαρισμος στο ονομα μου και ότι ισχυει κανονικα.. Επισης μου ειπε ότι είναι joint account (κοινος λογαριασμος) από την ημερα που ανοιχτηκε!!!!!
    Εγω πηγα μονος μου και ανοιξα τον λογαριασμο την πρωτη εβδομαδα υπαρξης μου στην Αγγλια!

    Τι λαθος μπορει να εχει γινει σε αυτή την περιπτωση?
    1) αν ηθελε καποιος με το ιδιο επιθετο να ανοιξει λογαριαμο γιατι δεν εβαλαν καταλαθος αυτόν σαν δευτερο ονομα εφόσον υπηρχε ο δικος μου παρα μπηκα εγω δευτερο και αυτος πρωτο?
    2) αυτος δεν εχει ebanking για να δει ότι υπαρχω και εγω μεσα στους λογαριασμούς?
    3) Μηπως βρηκαν έναν χρονια ανενεργο λογαριασμο και εχωσαν χρημα μεσα?
    4) Μηπως ηθελαν να παρουν ένα δανειο στο ονομα καποιου αλλου και βρηκαν έναν ανενεργο λογαριαμο?
    5) Αν υπηρχε ebanking από αυτόν όταν θελησα ν κανω και εγω δεν επρεπε να μου πει η υπάλληλος ότι υπαρχει ηδη ενεργο ebanking στον άλλο ιδιοκτήτη ή γενικα ότι υπαρχει και άλλο ebanking?

    Προφανως υπαρχει περιπτωση λαθους του υπαλληλου και αντιστοιχηθηκαν δυο διαφορετικοι λογαριασμοι και εγιναν κοινοι.
    Πως μπορω εγω τωρα να διεκδικησω αυτά τα χρηματα?
    Εχω μιλησει με τραπεζικους και με δικηγορους και μου ειπαν ολοι ότι αν παρεις μεχρι 50.000 θεωρείτε πλημελημα και για 50.000 και επανω θεωρείτε κακούργημα.

    Εχω παρει ενδεικτικα 100 ευρω για να δω τι θα γινει και δεν εχει επικοινωνησει κανεις μαζι μου.
    Στο σπιτι ηρθε χαρτι με την συναλλαγή ότι πηρα δηλαδή 100 ευρω και αυτό είναι ολο. απλη ενημερωση.
    Αυτος δεν θα επρεπε να το δει καπου ειδικά αν εχει τοσους λογαριασμούς και αν εχει ebanking?

    Παρεπιπτοντος η κινηση εχει σταματησει από τις 4 Δεκεμβριου. δεν εχει ξαναγινει η παραμικρη κινηση.
    Η τραπεζα επισης ειπε ότι ο λογαριασμος από students account εγινε premier γιατι δεν πληρουσε τις προϋποθέσεις για να μεινει student με τοσα λιγα χρηματα μεσα. ισως εκει να εγινε κατι λαθος αλλα η άλλη στο τηλεφωνο μου ειπε ότι είναι κοινος από την ημερα που ανοιχθηκε. εκτος και αν εννοουσε του αλλου ατομου τον λογαριασμο......

    Τι λετε για ολο αυτό?

  2. #2
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.425
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Οι λογαριασμοι, ενας απο αυτους τουλάχιστον, ειναι δικοι σου, ενταξει. Τα λεφτα που βρηκες μεσα στους λογαριασμους ομως, ειναι κι αυτα δικα σου;

  3. #3
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    609
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι λογαριασμοι, ενας απο αυτους τουλάχιστον, ειναι δικοι σου, ενταξει. Τα λεφτα που βρηκες μεσα στους λογαριασμους ομως, ειναι κι αυτα δικα σου;
    Απ' ότι κατάλαβα, όχι
    - Albert Einstein: “Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.”

    -Terry Pratchett:
    “An education was a bit like a communicable sexual disease. It made you unsuitable for a lot of jobs and then you had the urge to pass it on.”

  4. #4
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.425
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OxAp0d0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ' ότι κατάλαβα, όχι
    Με μια δευτερη αναγνωση, το ιδιο καταλαβα κι εγω. Ας αφησουμε ομως τον φιλο να μας πει ο ιδιος ποιο το προβλημα του.

  5. #5
    Εγγραφή
    23-03-2005
    Μηνύματα
    549
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ΖΤΕ
    Προφανώς η τράπεζα από λάθος λόγο κάποιας συνωνυμία έχει λάθος στοιχεία στην καρτέλα σου με αποτέλεσμα να σου λέει βλακειες.
    Τα χρήματα δεν σου ανήκουν και οποιαδήποτε υπεξερεση διώκεται και δεν θες να τα βάλεις με το αγγλικό νομικό σύστημα.
    Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να υποβαλλεις γραπτό αίτημα στην τράπεζα που να εξηγείς τι συμβαίνει και να δηλώνεις ποίος είναι ο δικός σου λογαριασμός

  6. #6
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    και μου ειπαν ολοι ότι αν παρεις μεχρι 50.000 θεωρείτε πλημελημα και για 50.000 και επανω θεωρείτε κακούργημα.
    Πόσα έχει μέσα δηλαδή;100,000, 200,000; παραπάνω;

    Πως μπορω εγω τωρα να διεκδικησω αυτά τα χρηματα?
    Το διεκδικήσω δεν είναι και η καταλληλότερη λέξη

    Λάθη σε τραπεζικούς λογαριασμούς συμβαίνουν μάλλον συχνά, μου έχει συμβεί και σε μένα παλαιότερα.
    Οι πιο πρόσφατες περιπτώσεις που θυμάμαι είναι σε ένα φίλο μου βρήκε 5000 σε ένα λογαριασμό του και μέχρι να αποφασίσει τι θα κάνει (καλή η ώρα όπως εδώ)το αντιλήφθηκαν και τον κάλεσαν τηλ και το διόρθωσαν
    και στον πεθερό μου, οπού και το πόσο ήταν μεγαλύτερο και το λάθος διορθώθηκε σε πολύ μικρο χρονικό διάστημα. ( Δεν το είχε καν καταλάβει τι έγινε, απλά τον κάλεσαν για υπογραφές διόρθωσης)

    Προσωπικά, όχι δεν έχω καμιά ένδειξη όταν άλλοι δικαιούχοι μπαίνουν σε κοινούς λογαριασμούς μου ή δεν γνωρίζω που πρέπει να το ελέγξω και επισης άνετα ένα ποσό 100 μπορεί να ξεφύγει για αρκετό διάστημα, αλλά κάποια στιγμή σε κάποιο έλεγχο θα βρεθεί.

    Αν πάντως σκεφτεσαι να εκμεταλλευτείς το λάθος με νομίμους ή μη τρόπους, θα συμβουλευτείς κάποιο δικηγόρο.(χλωμό το βλέπω αλλά ποτέ δεν ξέρεις)
    Εδω νομίζω ότι 99% των λύσεων θα είναι να ενημερώσεις την τράπεζα για το λάθος

    Αν πάλι έχει μέσα τίποτα 3-4εκ, τα τσιμπάς και βουρ για Βραζιλία-Αργεντινή, κόπου είχα διαβάσει για ένα παρόμοιο περιστατικό στην Αυστραλία, από την τράπεζα κατευθείαν στο αεροδρόμιο ο τύπος.
    Είχε πάει για να κατάθεση δόσης δανείου και βρήκε μέσα ένα αμύθητο ποσό!
    Δυστυχώς τον εντόπισαν και μετά από 4-5 χρόνια κατάφεραν να τον εκδώσουν πίσω, αν θυμάμαι καλά, είχε πάει Ταϊλάνδη.

  7. #7
    Εγγραφή
    02-06-2010
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δεν είναι σιγουρο ότι προκειτε για απατη όπως δεν είναι και σιγουρο ότι μπορει να είναι και λαθος.
    κανεις δεν ξερει και δεν μπορει να ξερει.

    Το πανεπιστημιο δεν μου εδωσε καμια υποτροφια γιατι δεν δινονται υποτροφιες χωρις να ενημερωνουν με χαρτια στο σπιτι κλπ παρα να βαζουν λεφτα στην τραπεζα.
    Επισης δεν είναι τοκοι γιατι δεν γινετε μερικα cents (ουτε καν 1 λιρα δεν ειχα μεσα) να γινουν μερικεσ χιλιαδες μεσα σε 10 χρονια.


    Επισης ο λογαριασμος ο ενας ειχε κινησεις καθημερινες και ειχε μισθοδοσια κάθε τελος του μηνα.
    Μην ξεχνατε ότι υπαρχει και άλλος λογαριασμος συνδεδεμένος με το ονομα μου τον οποιο βλεπω μεσω ebanking.
    Το προσωπο δεν είναι συγγενης μου και δεν το γνωρίζω. εχει ακριβως το ιδιο επιθετο με εμενα. Όταν πρωτο μπηκα στο ebanking ειδα καποια στοιχεια του αλλου ατομου όπως ονομα επιθετο και διευθυνση. Ηταν στην Ελλαδα.
    το email και το τηλεφωνο που ειχε μεσα ηταν τα δικα μου που ειχα τοτε στην Αγγλια. Αυτά όλα τα αλλαξα και επισης αλλαξα την αλληλογραφια να ερχετε ολη στην δικη μου διευθυνση ώστε αυτος να μην ενημερώνετε για τυχον κινησεις που μπορει να κανω εγω.

    Ο λογαριασμος που κινούταν κάθε μερα όταν εφτασε σχεδόν στο 0 σταματησε να κινειτε εδώ και 2 μηνες! και μισθοδοσια δεν ξαναμπηκε από τοτε όπως εμπαινε κάθε τελος κάθε μηνα.

    Οσο αναφορα την κινηση, αυτή ξεκινησε από τον Σεπτεμβριο του 2009 οπου και μπηκαν καποια μεγαλα ποσα στους δυο λογαριασμούς. στον έναν μαλιστα όπως ειπα κλειστηκαν καποια χρηματα με σταθερο επιτοκιο.
    στον αλλον το ποσο που μπηκε αναφέρεται σαν deposit bond mature.
    Επισης υπαρχει κινηση που πληρωνει μια καρτα. card payment αναφέρεται η συναλλαγή.

    Και σχετικα προσφατα μεταφερθηκε ένα μεγαλο ποσο σε καποιον τριτο λογαριασμο. αυτή είναι η μονη κινηση τους ενός λογαριασμου μεχρι τωρα.

    αρα εχουμε 3 λογαριασμούς
    1ος - καθημερινες κινησεις, μισθοδοσια, πληρωμη καρτας και στραματησαν ολες οι κινησεις μολις εφτασε κοντα στο 0
    2ος- καταθεση ένα μεγαλο ποσο σαν deposit bond mature και εμεινε ετσι αρκετα μεχρι προσφατα που εγινε μεταφορα ενός ποσου σε καποιον τριτο λογαριασμο.
    3ος - κλειστα λεφτα με σταθερο επιτοκιο εδώ και χρονια. (Σε αυτόν δεν είμαι συνδικαιουχος αλλα τον βλεπω συνδεδεμενο στο ebanking.

    τα λεφτα είναι ασφαλισμένα και ο πραγματικος δικαιούχος (αν υπαρχει) θα αποζημιωθεί από την τραπεζα.
    η τραπεζα μετα θα κυνηγησει εμενα.

    Παντως από τους τραπεζικους με τους οποιους μιλησα ο ενας δεν ενδοιαφερθηκε και πολύ και ο άλλος παλι μου ειπε ότι ή λαθος είναι ή ξέπλυμα. κανεις όμως δεν με προτρεψε τι να κανω


    Αριθμος ταυτότητας δεν μου ζητηθηκε ουτε υπηρχε μεσα στο ebanking . η αναλυση λογαριασμου μπορει να με παει μεχρι το 2009.
    τοτε ηταν ενεργος ο λογαριασμος μου λογικα αλλα δεν ειχα κινησεις μετα το 2006.
    Ειχα λαβει καποτε ένα χαρτι για επιβαιβεωση διευθυνσης αλλα ποτε δεν το εστειλα πισω.
    ισως και να τον εκλεισαν τον λογαριασμο γιατι δεν ειχα δωσει σημαδια ζωης και δεν ειχα κανει καμια κινηση. αλλα και ετσι να εγινε δεν θα επρεπε να ισχυοαν οι κωδικοι μου και να μου ανοιξει η άλλη ebanking. ουτε μεσα στο ebanking θα εβλεπα δικα μου στοιχεια.

    το προσωπο το βρηκα στο ιντερνετ με την διευθυνση που ειχε με σα στο ebanking αλλα δεν εψαξα να δω ότι οντως υπαρχει και μενει εκει που λεει.

    Μου έστελναν τις καινούριες καρτες όταν εληγαν στην διευθυνση μου στην Ελλαδα που σημαινει ότι ειχαν τα στοιχεια μου και ισχυε ο λογαριαμος μου. επισης μου έστελναν αλληλογραφια για επιτόκια και αλλα προγράμματα όπως κανουν ολες οι τράπεζες....

    κατι άλλο που ισως βοηθαει. εμενα η τραπεζα ηταν στο Κεμπριτζ. ειχε άλλο sort code από αυτό που ανηκουν οι λογαριασμου αυτοι.
    Αυτοι ανηκουν σε τραπεζα που βρίσκετε στο Λονδινο.
    Και η καρτα η τελευταια που εχω εχει επανω άλλο sort code από την παλια.

    Το ποσα λεφτα είναι που ρωτάτε πολλοι δεν νομιζω να εχει σημασια και να αφορα και καποιον

  8. #8
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.425
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Εαν ειναι ετσι οπως τα γραφεις, δηλαδη ουσιαστικα δεν ειναι δικος λογαριασμος, κινησεις και χρηματα αλλα εμπλεκεται η δικη σου καρτελλα και εχεις προσβαση σε αυτον επειδη ισχυουν οι κωδικοι σου, ειναι λαθος της τραπεζας. Μπορει φυσικα να ειναι και κατι υποπτο και ενδεχομενα να βρεθεις μπλεγμενος καπου χωρις να φταις. Εντυπωση βεβαια μου προκαλει οτι μετα το 2006 κι ενω εχεις ebanking και προσβαση σε αυτον τον λογαριασμο, μονον προσφατα μπηκες και διαπιστωσες το θεμα.

    Εφοσον ομως ζητας συμβουλες για ενα τοσο σοβαρο ζητημα σε ενα δημοσιο φορουμ και μαλιστα ανωνυμο, αρα και αμφισβητουμενης ποιοτητας βοηθειας καθως κανεις δεν σου εγγυαται το παραμικρο, η δικη μου γνωμη ειναι να επικοινωνσεις με την τραπεζα για να ξεδιαλυνεις το λαθος αφου ισως πρωτα συμβουλευτεις εναν εξειδικευμενο δικηγορο που θα σε πληροφορησει α) για τους τυχον κινδυνους που μπορει να διατρεχεις ή να υποπεσεις εχοντας πλεον καταγεγραμμενη γνωση του λαθους ( μπαινοβγαινεις στον λογαριασμο και μαλιστα εχεις και εσυ ο ιδιος κανει κινηση οπως εγραψες ) και β) για τυχον διεκδικηση καποιας αποζημιωσης για καποιον λογο που φυσικα θα μπορει να σταθει νομικα. Ενδεχομενα ισως και η εμπλοκη της ελληνικης αστυνομιας θα μπορουσε να ειναι απαραιτητη.

    Αυτα σε οτι εχει να κανει για την δικη σου προφυλαξη κι ασφαλεια. Στην περιπτωση παλι που τρεφεις ονειρα ευρεσης χρηματων απο το πουθενα, θα προτεινα να προσγειωθεις το συντομοτερο και να μην το ρισκαρεις. Φυσικα οι αποφασεις ειναι παντα δικες σου.

  9. #9
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Περίεργα μας τα λες...

    1) Αν θες να κάνεις απάτη (να πάρεις τα λεφτά και να φύγεις τρέχοντας), μου κάνει εντύπωση που το συζητάς έτσι ανοιχτά σε δημόσιο φόρουμ. Αυτό κατάλαβα ότι υπονοείς από το πρώτο μήνυμά σου.
    2) Αν θες απλά να βρεις άκρη, δεν χρειάζεται τόση μυστικοπάθεια και φιλοσοφία. Μιλάς με την τράπεζα (καλύτερα εγγράφως για να υπάρχουν αποδείξεις για τι λέει & κάνει ο καθένας) για το πρόβλημα και ζητάς λύση (προφανώς επιστρέφοντας τα λεφτά που σήκωσες). Επιπλέον δε νομίζω ότι είναι και η καλύτερη ιδέα να το καθυστερείς από τη στιγμή που φαίνεται το ότι είδες την κίνηση των λογαριασμών, πήρες για επιβεβαίωση στην τράπεζα και πήρες και λεφτά που δεν είναι δικά σου. Όλα αυτά είναι καταγεγραμμένα και μπορούν να τα βρουν σε ένα ενδεχόμενο ψάξιμο. Οπότε όσο εσύ σφυρίζεις αδιάφορα μάλλον ενοχοποιείσαι "χωρίς να υπάρχει λόγος".
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  10. #10
    Εγγραφή
    02-06-2010
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περίεργα μας τα λες...

    1) Αν θες να κάνεις απάτη (να πάρεις τα λεφτά και να φύγεις τρέχοντας), μου κάνει εντύπωση που το συζητάς έτσι ανοιχτά σε δημόσιο φόρουμ. Αυτό κατάλαβα ότι υπονοείς από το πρώτο μήνυμά σου.
    2) Αν θες απλά να βρεις άκρη, δεν χρειάζεται τόση μυστικοπάθεια και φιλοσοφία. Μιλάς με την τράπεζα (καλύτερα εγγράφως για να υπάρχουν αποδείξεις για τι λέει & κάνει ο καθένας) για το πρόβλημα και ζητάς λύση (προφανώς επιστρέφοντας τα λεφτά που σήκωσες). Επιπλέον δε νομίζω ότι είναι και η καλύτερη ιδέα να το καθυστερείς από τη στιγμή που φαίνεται το ότι είδες την κίνηση των λογαριασμών, πήρες για επιβεβαίωση στην τράπεζα και πήρες και λεφτά που δεν είναι δικά σου. Όλα αυτά είναι καταγεγραμμένα και μπορούν να τα βρουν σε ένα ενδεχόμενο ψάξιμο. Οπότε όσο εσύ σφυρίζεις αδιάφορα μάλλον ενοχοποιείσαι "χωρίς να υπάρχει λόγος".
    Δεν ειπα ότι θελω να κανω απατη. ρωταω συμβουλες από οσους γνωριζουν τετοια θεματα για καποιο λογο.
    Αν ηθελα να τα παρω θα το ειχα κανει ένα χρονο τωρα και με τροπο που κανεις ουτε καν η τραπεζα θα με ειχε βρει. μη ρωτας πως, αλλα μπορω και να τα παρω και να κρυφτω.
    αλλα δεν είναι αυτό το ζητουμενο.
    Εξετάζουμε κατά ποσο είναι λαθος της τραπεζας η απατη από καποιον άλλο και τι προβλήματα δημιουργούνται σε κάθε περιπτωση.

    Πραγματικα αν ηθελα θα ειχα παρει τα χρηματα και θα ημουν στις Μπαχάμες πιστεψτε με. "Γιατι δεν το κανεις ρε μεγαλε"? γιατι δεν θελω και δεν υπαρχει λογος. αν δεν ειχα στον ηλιο μοιρα θα το εκανα.

  11. #11
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Αμφιβάλω αν θα είχες καταφέρει να κρυφτείς τόσο εύκολα όσο λες. Επιπλέον πιστεύω ότι αν είχες γνώσεις να κάνεις κάτι τέτοιο (σε professional επίπεδο) δεν θα ρωτούσες αυτά που ρωτάς.

    Τέσπα, οι απαντήσεις νομίζω ότι πάνω-κάτω δόθηκαν.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  12. #12
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Εγώ θα έλεγα να ψάξεις να βρεις λύση με την τράπεζα μην σου έρθει κανένα χαρτί για λίστα λαγκράντ και μετά αντέ να αποδείξεις οτι δεν είσαι κάτοχος του λογαριασμού

  13. #13
    Εγγραφή
    02-06-2010
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμφιβάλω αν θα είχες καταφέρει να κρυφτείς τόσο εύκολα όσο λες. Επιπλέον πιστεύω ότι αν είχες γνώσεις να κάνεις κάτι τέτοιο (σε professional επίπεδο) δεν θα ρωτούσες αυτά που ρωτάς.

    Τέσπα, οι απαντήσεις νομίζω ότι πάνω-κάτω δόθηκαν.
    δεν εχω γνωσεις τραπεζικο-οικονομικες σε τετοιο επιπεδο.
    οσο για το κρύψιμο καλα κανεις και αμφιβαλεις για απλα δεν γνωρίζεις. θες να μου δωσεις προσβαση σε έναν λογαριασμου σου με 1 ευρω να στο παρω και μετα αν με βρεις σου επιστρεφω 10000?

    Παιδια μην ξεφευγουμε. συμφωνω ότι η πιο σωστη λυση είναι να μιλησω με την τραπεζα αφου πρωτα διαπιστωσω την υπαρξη του αλλου προσωπου...

    - - - Updated - - -

    το πιο πιθανο είναι να μου ανοιξαν λαθος ebanking αλλα αφου εδωσα τα απαραίτητα στοιχεια με τις ερωτήσεις ασφαλειας που ειχα από τοτε, πως μου ανοιξε ebankning με προσβαση σε αλλους λογαριασμούς? και επισης πως μεσα στο ebanking ειχε στοιχεια δικα μου εκτος και από του αλλου?
    ακομα και λαθος ένα είναι (που πιστευω ετσι είναι) δημιουργούνται αρκετα περιεργα ερωτηματα

  14. #14
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Ααα ΟΚ απλά έχεις γνώσεις για το πως να κρύβεσαι από την αστυνομία (τοπική και διεθνή).
    Ναι αυτή η προοπτική μου διέφυγε...

    - - - Updated - - -

    Και επιπλέον τι σε εμποδίζει να μιλήσεις με την τράπεζα; Πιστεύεις ότι σου έστησε η ίδια η τράπεζα πλεκτάνη;

    - - - Updated - - -

    Νομίζω ότι το όλο ζήτημα κάνει "κρα" ότι ζητάς συμβουλές για κάτι του στυλ "ας τα βουτήξουμε ας δεν είναι κανενός και δε μας βρουν" αλλά ας συνεχίσουμε το παιχνίδι με τις ερωτήσεις.

    Μη ρωτήσεις πως το ξέρω, αλλά το ξέρω
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  15. #15
    Εγγραφή
    02-06-2010
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τωρα ψαχνω παλι για το ονοματεπωνυμο και την πολη που ειχε δηλωσει σαν διευθυνση στο ebanking και δεν υπαρχει καν. ουτε σε Χ.Ο ούτε στο vrisko.gr
    ενώ το ειχα βρει κανονικα πριν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ααα ΟΚ απλά έχεις γνώσεις για το πως να κρύβεσαι από την αστυνομία (τοπική και διεθνή).
    Ναι αυτή η προοπτική μου διέφυγε...

    - - - Updated - - -

    Και επιπλέον τι σε εμποδίζει να μιλήσεις με την τράπεζα; Πιστεύεις ότι σου έστησε η ίδια η τράπεζα πλεκτάνη;

    - - - Updated - - -

    Νομίζω ότι το όλο ζήτημα κάνει "κρα" ότι ζητάς συμβουλές για κάτι του στυλ "ας τα βουτήξουμε ας δεν είναι κανενός και δε μας βρουν" αλλά ας συνεχίσουμε το παιχνίδι με τις ερωτήσεις.

    Μη ρωτήσεις πως το ξέρω, αλλά το ξέρω
    μαλλον δεν εχεις καταλαβει όλα αυτά που εγραψα ειδικα στο πρωτο ποστ.
    ....ναι βλέπεις δεν εχω άλλη δουλεια να κανω να καθομαι πισω από μια οθονη να παιζω.
    αν δεν γουστάρεις μην παιρνεις μερος στην συζητηση παρα να κατακρινεις και να ειρωνευεσε.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-15, 10:27
  2. Τεράστιο πρόβλημα με το HOL VDSL
    Από ionasaivatidis στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-15, 00:47
  3. Συνεχές αυτόματο login σε ΛΑΘΟΣ Google account
    Από sadako στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-15, 18:26
  4. Σκέφτεστε να ψωνίσετε από το Easy Buy World? ΛΑΘΟΣ!!!
    Από ncksm στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-15, 09:53

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας