Σελ. 5 από 328 ΠρώτηΠρώτη ... 34567101525 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 4920
  1. #61
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Όταν κάνεις αγορές και δε λαμβάνεις χρήματα το έχεις personal.

    Μπορείς να το γυρίσεις σε personal.

    Δες το help τους για το πως.

  2. #62
    Εγγραφή
    17-04-2007
    Μηνύματα
    763
    Downloads
    68
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    56 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν κάνεις αγορές και δε λαμβάνεις χρήματα το έχεις personal.

    Μπορείς να το γυρίσεις σε personal.

    Δες το help τους για το πως.
    αρα δν μπορω να εχω personal για τν λογο που το θελω εγω..γνωριζεις αμα μπορω να εχω δυο λογαριασμους paypal με μια καρτα;

  3. #63
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KeyMaKeR Εμφάνιση μηνυμάτων
    αρα δν μπορω να εχω personal για τν λογο που το θελω εγω..γνωριζεις αμα μπορω να εχω δυο λογαριασμους paypal με μια καρτα;
    PayPal Personal, Premier, and Business accounts have different features and fees.

    With a Personal account, you can send payments for free. You can also accept payments, including a limited number of credit or debit card payments. These are assessed a transaction fee. To see your Personal account limits, log in to your account and click "View Limits."

    Premier and Business account holders can accept all payment types for low fees. These accounts also include premium features. For a list of costs, see our Fees page.


    Δες το help τους.
    Είναι αναλυτικότατο.

  4. #64
    Εγγραφή
    17-04-2007
    Μηνύματα
    763
    Downloads
    68
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    56 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    PayPal Personal, Premier, and Business accounts have different features and fees.

    With a Personal account, you can send payments for free. You can also accept payments, including a limited number of credit or debit card payments. These are assessed a transaction fee. To see your Personal account limits, log in to your account and click "View Limits."

    Premier and Business account holders can accept all payment types for low fees. These accounts also include premium features. For a list of costs, see our Fees page.


    Δες το help τους.
    Είναι αναλυτικότατο.
    δλδ μ λες φιλε..οτι και με personal μπορω να παιζω στοιχημα και να δεχομαι λεφτα οπως και να στελνω χωρις να πληρωνω..;;;

  5. #65
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Περιλιπτικά αν δε κάνεις μεγάλη κίνηση συναλλαγών το μήνα στο paypal κρατάς το personal.

    Σε αντίθετη περίπτωση χρειάζεται να πας σε premium/business και θα δεχτείς φόρο γιατί κι αυτοί απο κάπου πρέπει να τα βγάλουν.

  6. #66
    Εγγραφή
    26-07-2003
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Επανερχομαι μετα απο λογο καιρο στο θεμα....

    Τελικα εκανα μια χρεωστικη απο Πειραιως και το PayPal αυτη τη φορα την ειδε κανονικα.

    Αφου μετεφερα ομως τα χρηματα απο τον λογαριασμο στην virtual καρτα το balance του Paypal δεν μου δειχνει τα χρηματα.

    Υποθετω οτι επειδη δεν ειμαι verified ακομα ??? Και αλλη μια ερωτηση επ' αυτου.

    Λεει οτι θα μου στειλει εναν τετραψηφιο κωδικο σε 2-3 ημερες για να γινω verified. Επειδη δεν καταλαβα καλα. Εννοει οτι θα ερθει στο mail ??
    Did they get you to trade your heroes for ghosts ?__________________________________________________________________________

  7. #67
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από The_StarGazer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επανερχομαι μετα απο λογο καιρο στο θεμα....

    Τελικα εκανα μια χρεωστικη απο Πειραιως και το PayPal αυτη τη φορα την ειδε κανονικα.

    Αφου μετεφερα ομως τα χρηματα απο τον λογαριασμο στην virtual καρτα το balance του Paypal δεν μου δειχνει τα χρηματα.

    Υποθετω οτι επειδη δεν ειμαι verified ακομα ??? Και αλλη μια ερωτηση επ' αυτου.

    Λεει οτι θα μου στειλει εναν τετραψηφιο κωδικο σε 2-3 ημερες για να γινω verified. Επειδη δεν καταλαβα καλα. Εννοει οτι θα ερθει στο mail ??
    Μη μπερδεύεις το balance με το υπόλοιπο της κάρτας.

    Δεν συνδέονται αυτά.

    Το balance είναι το "υπολοιπο" του λογαριασμού σου στη paypal και κατά κανόνα θα είναι πάντα μηδενικό μιας και μόνο θα αγοράζεις και δε δέχεσαι χρήματα στο λογαριασμό της paypal.

    Όσο για το verify, θα καλέσεις σε 3-4 μέρες τη πειραιώς να τους ρωτήσεις για τη συναλλαγή απο paypal του 1,5€ τον 4ψήφιο κωδικό στην αιτιολογία συναλλαγής και θα τον βάλεις στο account.

  8. #68
    Εγγραφή
    26-07-2003
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μη μπερδεύεις το balance με το υπόλοιπο της κάρτας.

    Δεν συνδέονται αυτά.

    Το balance είναι το "υπολοιπο" του λογαριασμού σου στη paypal και κατά κανόνα θα είναι πάντα μηδενικό μιας και μόνο θα αγοράζεις και δε δέχεσαι χρήματα στο λογαριασμό της paypal.
    Αχα....Δηλαδη το ποσα χρηματα θα εχω στην καρτα μου , θα μπορω να το δω μονο απο το e-Banking της Πειραιως.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο για το verify, θα καλέσεις σε 3-4 μέρες τη πειραιώς να τους ρωτήσεις για τη συναλλαγή απο paypal του 1,5€ τον 4ψήφιο κωδικό στην αιτιολογία συναλλαγής και θα τον βάλεις στο account.
    Μαλιστα καταλαβα... Ελπιζω μονο να μην μου πουν "PayPal ??? Τιν τουτο?? "

    Και δε μου λες. Αυτο σημαινει οτι για να κανω καποια αγορα θα πρεπει να ειμαι verified ??
    Θελω να πω ...μπορω να την χρησιμοποιησω τωρα αυτη τη στιγμη ??
    Did they get you to trade your heroes for ghosts ?__________________________________________________________________________

  9. #69
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Καλό θα ήταν να περιμένεις λίγο..
    Υπάρχουν αρκετοί πωλητές που θέλουν verified.

    Μη τους μπερδέψεις στην τράπεζα.
    Απλά πες τους ότι στην αιτιολογία της συγκεκριμένης συναλλαγής συναλλαγής υπάρχει ένα 4ψήφιο νούμερο. Ζήτα να σου το δώσουν.

  10. #70
    Εγγραφή
    26-07-2003
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό θα ήταν να περιμένεις λίγο..
    Υπάρχουν αρκετοί πωλητές που θέλουν verified.

    Μη τους μπερδέψεις στην τράπεζα.
    Απλά πες τους ότι στην αιτιολογία της συγκεκριμένης συναλλαγής συναλλαγής υπάρχει ένα 4ψήφιο νούμερο. Ζήτα να σου το δώσουν.

    Ωραια.... Ευχαριστω πολυ ξανα. Μολις ξαναεχω τα νεοτερα θα γραψω και παλι.
    Did they get you to trade your heroes for ghosts ?__________________________________________________________________________

  11. #71
    Εγγραφή
    26-07-2003
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Μια ερωτηση στην οποια μαλλον ξερω την απαντηση , αλλα κακο δεν ειναι να σιγουρευεται κανεις.

    Μολις πριν 5 λεπτα εκανα την 1η μου ιντερνετικη αγορα. (Γιουπιι)

    Τα χρηματα που εχω στον λογαριασμο ειναι σε €€€ αλλα αυτος ζηταει $$$.
    Να υποθεσω οτι η μετατροπη θα γινει αυτοματα και θα παρει ο αλλος το ακριβες ποσο που ζηταει ή μπηως επρεπε να κανω κατι αλλο πρωτα ???
    Did they get you to trade your heroes for ghosts ?__________________________________________________________________________

  12. #72
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Θα γίνει αυτόματα.

  13. #73
    Εγγραφή
    13-04-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    512/128
    Eγώ είχα την προπληρωμένη της Κύπρου μέσα και με έκοψαν.Μου ζητάνε ταυτότητα,ενα λογαριασμό για να αποδείξω ότι έχω δώσει σωστα τα στοιχεία μου και κάτι άλλα που δε θυμάμαι.Φοβάμαι να στείλω ταυτότητα κτλ.Εντεταξύ λογαριασμός στο ονομά μου δεν υπάρχει.Τι να κάνω?

  14. #74
    Εγγραφή
    07-03-2009
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παιδιά ήθελα απλά να σας ευχαριστήσω
    είχα κάποιες απορίες σχετικά με το paypal αλλά διαβάζοντας το forum μου λύθηκαν

  15. #75
    Εγγραφή
    23-01-2005
    Μηνύματα
    3.810
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    95500/10996
    ISP
    Cosmote
    Router
    FritxBox 530
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μια ερωτηση κι απο μενα..
    Προσφατα ανοιξα λογαριασμο paypal και τον συνδεσα με μια mastercard..εγινε verified κανονικα..δεν τον εχω χρησιμοποιησει ακομη..

    Να υποθεσω οτι σε καθε αγορα θα χρεωνεται απευθειας η καρτα μου χωρις να χρειαζεται να βαζω χρηματα στον λογαριασμο ετσι δεν ειναι..? το ιδιο θα ισχυει κι οταν καποιος μου στειλει χρηματα,θα πιστωθουν στον λογαριασμο της καρτας..
    Σωστα?
    Phanteks P600S -Corsair RM850x -MPG X570S EDGE MAX Wifi -Ryzen 5700X -Kingston Fury Renegade 32Gb@3600@cl16 -XFX RX6600 -Samsung 980Pro & 970Evo 2*500gb

Σελ. 5 από 328 ΠρώτηΠρώτη ... 34567101525 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερωτησεις ebay - paypal
    Από AGGANIS στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-09, 11:19
  2. Paypal
    Από Athanasios στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-08, 19:21
  3. Ερωτήσεις για Paypal
    Από Spiros_k στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-08, 13:00
  4. paypal
    Από bfhd στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-06, 22:07
  5. Ερωτήσεις για το PayPal
    Από vivalife688 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-04, 09:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας