Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    25-11-2007
    Περιοχή
    outer space
    Μηνύματα
    1.180
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    To πρόγραμμα: ShadowProtect Desktop Edition Version 3.1.0.3. Τουλάχιστον μέχρι πριν κάποιους μήνες που κοίταζα δεν έβρισκα κάτι πιο πρόσφατο non le@@@ ... .Πάντως ούτως ή άλλως λέει ότι είναι vista compatible, κ έχει κ επιλογή vista mode στο recovery environment που ξεκινάει με cd.

    O επίδοξος κλώνος: vista32 με καμμιά 85αριά προγράμματα απάνω ....

    Hardware τώρα: msi 945p platinum σε σκληρό WD3200AAKS

    Hardware επίδοξου κλώνου: asus p5qc φιλοδοξεί να γίνει το σπίτι του κλώνου πάνω σε σκληρό Caviar Green WD10EADS

    Έκανα δύο προσπάθειες, αποτυχημένες, μέχρι τώρα. Το shadowprotect αντιγράφει όλο το volume κ μετά κάνει restore. Αυτό που κάνει αυτό το πρόγραμμα ξεχωριστό είναι ότι έχει λειτουργία HIR (Hardware Independent Restore) που διαβάζοντας σε διάφορα forum θεωρείται μάλλον το καλύτερο πρόγραμμα με αυτή τη λειτουργία.

    Η επόμενη προσπάθεια μου θα είναι να βάλω κ τους drivers του καινούργιου mobo σε ένα φάκελο που να τους διαβάσει το shadowprotect κ να τους φορτώσει κατά το restore. Βασικά μου έφτιαξε κ mbr που έχω κ dualboot menu με xp σε άλλο δίσκο. Στο ξεκίνημα λοιπόν μου τα έχει φτιάξει όλα όπως είναι στο παλιό pc. Μόλις όμως πάνε να ξεκινήσουν τα vista κολλάει κ τέρμα.

    Α, το restored volume είναι μικρότερο από το original, μάλλον έχω paging file στο original που δεν αντιγράφεται στο κλώνο νομίζω. Θα δοκιμάσω λοιπόν να σβήσω το paging file πριν αντιγράψω το original volume ξανά. Υποψιάζομαι ότι μήπως πρέπει να κάνω rollback σε generic drivers τίποτα device controllers? Δεν ήθελα όμως να κάνω το παλιό pc κ εντελώς μπ@@@@@@ο πριν λειτουργήσει το καινούργιο, αλλά αν δεν γίνεται αλλιώς ... wth ...

    Κανένας με εμπειρία από παρόμοια διαδικασία??

  2. #2
    Εγγραφή
    25-11-2007
    Περιοχή
    outer space
    Μηνύματα
    1.180
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Κανένας/καμμία ρε παιδιά δεν χρησιμοποιεί shadowprotect με hardware independent restore???

Παρόμοια Θέματα

  1. Την πάτησα με ένα κλώνο του N95
    Από Andree στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-08, 14:48
  2. Κλώνο-ποίηση κάρτας sim
    Από puntomania στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-02-06, 16:18

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας