Σελ. 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 100
  1. #61
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Μόλις το είδα! Ωραίο ήταν. Δεν πιστεύω να υπάρξει συνέχεια στο arc του Galactica, οι συντελεστές φαίνονται αρκετά προσγειωμένοι για να κάνουν τέτοια πατάτα.

    Τελικά όπως είδατε δεν ήταν Cylon κανείς από τους υπόλοιπους!
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  2. #62
    Εγγραφή
    10-07-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    254
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14360/874
    ISP
    Double Play Gr
    DSLAM
    HOL - ΣΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Netfaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 17(dB)
    Νομίζω οτι στην Αμερική όσοι αγαπούν το S.F. μπορούν πλέον ελέυθερα να πετάξουν τις τηλεοράσεις τους απο το παράθυρο... ό,τι ήταν να δουν το είδαν. Αν μπορούσε μια και μοναδική σειρά να έπαιρνε Hugo ή Nebula, παρόλο που δεν είναι βιβλίο, θα ήταν αυτή η σειρα...

    Πολύ απλά δεν νομίζω οτι θα μπορέσει να υπάρξει κάτι παρόμοιο στην τηλεόραση. Μιλάμε για ορόσημο, και είμαστε απο τους τυχερούς που το είδαν στο first run του (προσωπικά το βλέπω απο το 2003-04, που είχαν βγει τα 2 tv movie episodes).

    Απλά οι Καναδοί και ο R. Moore ήρθαν, είδαν, νίκησαν. Και ειδικά ο Moore μπορεί πλέον να κοιτά κοροϊδευτικά τους ανεγκέφαλους του Star Trek Voyager που ουσιαστικά τον... έστειλαν επειδή ήθελε να κάνει κάτι παρόμοιας σοβαρότητας στο Star Trek universe. Καλύτερα πάντως, εν τέλει, καθώς αν είχε συμβεί αυτό δεν θα είχε υπάρξει το Galactica.

    Ο πύχης στην τηλεόραση οσον αφορά την Ε.Φ. τουλάχιστον είναι πολύ ψηλά... μένει να δούμε τι θα ακολουθήσει.

    ΥΓ. Το τελικό επεισόδιο απλά αριστουργηματικό! Και το κερασάκι στην τούρτα: Ο Αντάμα ξερνάει!

  3. #63
    Εγγραφή
    15-09-2006
    Περιοχή
    Peiraias
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    266
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cosmote
    Router
    Huawei DN9245X6-10
    Ok απλά τέλειο επεισόδιο. Το πρόβλημα τώρα είναι τί θα βλέπουμε από εδώ και πέρα.

    Απορία 1: Η Kara τελικά ήταν άγγελος?
    Απορία 2: O Gaius και η Six ήταν θεοί ή άγγελοι και αυτοί?

    Ευελπιστώ να βγάλουν όλη την σειρά σε Blu Ray και 1080p (άντε και 720p θα την πάρω).

    So say we all.

    S A T O R
    A R E P O
    T E N E T
    O P E R A
    R O T A S

  4. #64
    Εγγραφή
    11-11-2006
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8500 - 940
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
    Router
    USR 9108
    καλημερα κυλωνακια, ιδανικο φιναλε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  5. #65
    Εγγραφή
    26-02-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.509
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tolism30 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ok απλά τέλειο επεισόδιο. Το πρόβλημα τώρα είναι τί θα βλέπουμε από εδώ και πέρα.

    Απορία 1: Η Kara τελικά ήταν άγγελος?
    Απορία 2: O Gaius και η Six ήταν θεοί ή άγγελοι και αυτοί?

    Ευελπιστώ να βγάλουν όλη την σειρά σε Blu Ray και 1080p (άντε και 720p θα την πάρω).

    So say we all.

    1)Ναι, η Kara που εμφανιστηκε την δευτερη φορα μετα τον θανατο της ηταν αγγελος, γιαυτο και εξαφανιστηκε μπροστα στον Apollo οταν τους πηγε στην Γη.

    2)Η Six ηταν αγγελος και ο Balthar πιστευω οτι ηταν ας πουμε δαιμονας(προσεξε πως αυτος ηταν μονιμα πεσσιμιστικος ενω η six οπτιμιστικη, και την κουβεντα που ειπε για τον Θεο, "you know he doesn't want to be called that" και την αντιδραση της Six).

    Η καλυτερη sf(και δεν ειναι μονο αυτο βεβαια) σειρα που εχω δει τα τελευταια χρονια. Kick ass που λενε.

  6. #66
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Νομίζω πως αντιπροσωπεύουν την ισορροπία μεταξύ καλού/κακού χωρίς εμφανή όρια, κινούμενοι στα πλαίσια που τους ορίζεται από την ανώτερη οντότητα, call me god, allah,buda etc...
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  7. #67
    Εγγραφή
    12-06-2003
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    2.299
    Downloads
    8
    Uploads
    4
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ο Αντερς τελικά τι ήταν, γιατί όταν τον αποχαιρετούσε η Καρα είπε θα σε δω στην άλλη πλευρά, και επίσης εκείνη η ανάμνηση του που έλεγε ότι θέλει να τον θυμούνται ως κάποιον που δημιούργησε κάτι τι ήταν; Στο τέλος που κάνει ο Μπαλταρ το σχόλιο ότι της ανώτερης δύναμης δεν της αρέσει να τον αποκαλούν θεό και μετά λέει silly me τι θέλει να πει ο ποιητής;

  8. #68
    Το avatar του μέλους iloxos
    iloxos Guest
    φφφφφφ ξεφυσάω απο το πρωί.... τί στεναχώρια ήταν αυτή!!!!

    ξέρω οτι μόλις τέλειωσε κάτι που ΔΕΝ θα ξαναδώ ποτέ σε τόσο άριστη μορφή.

    απο σενάριο, ηθοποιούς, ερμηνείες, συνέχεια, διδάγματα η σειρά αυτή για μένα είναι πρωτοπόρος...

    απο αύριο ξεκινάω καταχώριση σε HD για να την ξαναβλέπω ξανά και ξανά και ξανά!!!!

  9. #69
    Εγγραφή
    26-02-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.509
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Εχω αρχισει να ψαχνω για τα επεισοδια ενα ενα σε High Def. Αν δεν τα βρω στην αγορα, θα αναγκαστω να κοιταξω στα κλασσικα περιπτερα των ηλεκτρονικων οδων.

  10. #70
    Εγγραφή
    10-07-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    254
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14360/874
    ISP
    Double Play Gr
    DSLAM
    HOL - ΣΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Netfaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 17(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Wolverine Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο τέλος που κάνει ο Μπαλταρ το σχόλιο ότι της ανώτερης δύναμης δεν της αρέσει να τον αποκαλούν θεό και μετά λέει silly me τι θέλει να πει ο ποιητής;
    Για τον Άντερς δεν ξέρω. Για τον Μπαλταρ η απάντηση μάλλον είναι οτι όπως ειπωθηκε παραπάνω, ο Μπαλταρ με την 6 ήταν άγγελοι μιας ανώτερης δύναμης. Η 6 επέμενε να αποκαλει την δύναμη αυτή "Θεό" ενώ ο Μπαλταρ θεωρούσε οτι ήταν μια δύναμη ουσιαστικά χωρίς όνομα ή φύλο. Αλλά ακόμη και μετά απο 150.000 χρόνια (ή και παραπάνω, μπορεί ο "κύκλος" των γεγονότων που περιέγραφε το Galactica να μην ήταν ο πρώτος που είχαν δει οι δυο άγγελοι) ο Μπάλταρ εξακολουθεί να ξεχνά την -κατά τη δική του εκδοχή- παράλογη εμμονή της 6 και να τη διορθώνει...
    Βεβαια πρόκειται περι εικασίας.

  11. #71
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Eξαιρετικό το επεισόδιο... νομίζω οτι έδεσε πάρα πολύ καλά τη σειρά.... και είχαμε και την απορία πως σε 2 ώρες θα το κλείσουν. Τελικά το κλείσανε σε 40 λεπτά περίπου και δεν δημιουργήθηκε κανένα κενό ... Και η σκηνοθεσία εξαιρετική, δεν έχουμε συνηθίσει τέτοια σε sci-fi σειρές...

    Ένσταση μου μόνο η έντονη παρουσία του υπερφυσικού, και η υποχρεωτική διαπίστωση οτι υπάρχει θεός και όλο το σύμπαν είναι πιόνι του... Νομίζω οτι είναι πιο κοντά στην εβραική προσέγγιση, περί θεού που είναι πιο κοντά στις αρχαίες θρησκείες (imo και πιο πρωτόγονες, αφου δεν έχουν την εσωτερική/μεταφυσική διάσταση που έχει ο χριστιανισμός και κυρίως οι ανατολίτικες θρησκείες).

    Απο "μηχανής θεός" λοιπόν η λύση του ΒSG και κυριολεκτικά και μεταφορικά... και αυτό λίγο με ξενέρωσε. Βέβαια, δεν νομίζω οτι θα μπορούσε να γίνει αλλιώς.

  12. #72
    Εγγραφή
    19-10-2004
    Περιοχή
    Ανάμεσα σε Sentry Gun και Dispenser
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.444
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ένσταση μου μόνο η έντονη παρουσία του υπερφυσικού, και η υποχρεωτική διαπίστωση οτι υπάρχει θεός και όλο το σύμπαν είναι πιόνι του...
    Δεν με χαλάει τόσο ότι τον εμφανίσανε, όσο ότι τον αγκαρέψανε να πάρει στην πλάτη του κάθε μετέωρο ερώτημα.

    Οπως έγραφε στο /. ένας τύπος:

    The Cylons Had a Plan ... too bad Ron Moore didn't.
    And how can we win, when fools can be kings ISO-approved?
    [MUSE: Knights of Cydonia]

  13. #73
    Το avatar του μέλους sonypspgr
    sonypspgr Guest
    That's at least eight months before the Battlestar Galactica prequel begins its 22-episode run on the Sci Fi Channel. Just last month, in fact, BSG producers Ron Moore and David Eick confirmed to TVGuide.com's Nerd High Priestess Erin Fox that Caprica wouldn't premiere on the Sci Fi Channel until 2010.

    Caprica traces the story of two families, the Adamas and the Greystones. Eric Stoltz stars as Daniel Greystone, whose work with computers crosses ethical lines in the field of artificial intelligence. Central to the series' place in the Battlestar mythology is the story of the first Cylon.

    at 2011 they plan to continue the series of bsg at last


  14. #74
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    continue BSG ????
    from where ?
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  15. #75
    Εγγραφή
    09-10-2006
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δε νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να συνεχίσει. Αυτό ήταν, μας άρεσε, αλλά όπως όλα τα ωραία πράγματα, κάποτε έπρεπε να τελειώσει. Κλαψ!!

    Όσο για το αν ο RDM είχε πλάνο ή όχι, φυσικά δεν είχε. Αλίμονο αν το 2001-02 (που σχεδίαζε το mini-series χωρίς να ξέρει αν θα γίνει ποτέ σειρά) είχε ήδη στο μυαλό του τους 12 Cylons. Κανείς δεν κάνει τηλεόραση με προδιαγεγραμμένο σχέδιο, και αυτό είναι κατά κάποιο τρόπο καλό, γιατί ο τηλεθεατής έχει τη δυνατότητα να επηρεάσει την εξέλιξη της ιστορίας, πράγμα που δεν μπορεί να κάνει με μια κινηματογραφική ταινία. Π.χ. όλη η σχέση Boomer/Athena-Helo γράφτηκε αφού ο Tahmoh Penikett (που παίζει τον Helo) απόκτησε φανατικό κοινό μετά το mini-series. Η αρχική πρόθεση ήταν ο Helo να μείνει στην Caprica και να μην τον ξαναδούμε ποτέ. Επίσης ο Billy (ο παλιός βοηθός της Roslin) σκοτώθηκε επειδή ο ηθοποιός ήθελε να φύγει από το Galactica, έτσι αποκτήσαμε την επαναστάτρια Tory και τα παρελκόμενα (σούπερ η σκηνή με τον Chief που την στραγγαλίζει χεχε).

    Κατά τ'άλλα το τελευταίο επεισόδιο μου άρεσε, το πολύ υπερφυσικό με χάλασε κάπως, αλλά εκεί που είχε πάει η ιστορία μόνο με το υπερφυσικό σωζόταν. Υπάρχουν κι άλλα που δεν μου άρεσαν, άλλωστε δεν γίνεται να σου αρέσουν όλα, αλλά εκείνο που μου άρεσε πραγματικά ήταν πως είχες την αίσθηση ότι παρακολουθείς ταινία στο σινεμά, όχι τηλεοπτική σειρά και δη scifi. Πώς λέμε Star Trek; Καμία σχέση!

Σελ. 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. dragonball episodes
    Από darkmagician στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-06, 01:28
  2. Episodes DVD Rips
    Από Constantinos1 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-05, 11:39

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας