Σελ. 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 78

Θέμα: Empire: Total War

  1. #1
    Εγγραφή
    26-06-2008
    Περιοχή
    Κομοτηνή
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.338
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    OTEnet
    Router
    Speedtouch
    Talking
    Empire: Total War

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  total_war.jpg 
Εμφανίσεις:  291 
Μέγεθος:  9,1 KB 
ID: 52153

    Κυριαρχήστε στη ξηρά και στη θάλασσα τον 18ο αιώνα. Δαμάστε τις θάλασσες και ελέγξτε την ξηρά, "σφυρηλατήστε" ένα έθνος μέσα από τη μάχη και κυριαρχήστε στην υδρόγειο. Το Empire: Total War έφτασε και είναι διαθέσιμο μέσω του Steam για προ-παραγγελία έναντι €49,99.

    Το Empire:Total War χαρακτηρίζεται από πολλούς νεωτερισμούς όσο αφορά στις μάχες και δίνει νέα ώθηση στο "turned based" στοιχείο με real time μάχες αλλά και τον χρήστη να αναλαμβάνει ενεργό ρόλο στις ναυμαχίες. Είναι, σύμφωνα με την εταιρεία ανάπτυξης, μία νέα εποχή για τα παιχνίδια στρατηγικής.

    Εφόσον το θελήσετε μπορείτε επίσης να προμηθευτείτε το Total War Mega Pack που περιλαμβάνει τους τίτλους Medieval II: Total War, Rome: Total War - Gold, Rome: Total War - Alexander , Medieval II: Total War Kingdoms, Empire: Total War έναντι €59,99 ή το Empire: Total War Special Forces Edition που περιλαμβάνει τα Empire: Total War, Empire: Total War Elite Units για €59,99.

    Μπορείτε να κατεβάσετε και το demo του παιχνιδιού από αυτή τη διεύθυνση.

    Πηγή: Ghz

  2. #2
    Εγγραφή
    26-06-2008
    Περιοχή
    Κομοτηνή
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.338
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    OTEnet
    Router
    Speedtouch
    Το περιμένω εδώ και 1 μήνα.
    Για να δούμε. Είμαι fan τέτοιου είδους παιχνιδιών. Θα είναι παρόμοιο με το Rome Total War σε gameplay!!

  3. #3
    Εγγραφή
    08-12-2004
    Μηνύματα
    843
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΔΕΣΣΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    διάβασα πολύ καλές κριτικές....αναμένουμε!
    η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

  4. #4
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Αυτο που με κουρασε τόσο στο Rome, όσο και στο Medieval II, είναι η κίνηση στον μεγάλο χάρτη. Όταν για να διανύσεις μια επαρχεία με μια μονάδα χρειάζεσαι μέχρι 4-5 γύρους, το παιχνίδι καταντάει βαρετό για μένα... δεδομένου κιόλας οτι το loading time είναι τεράστιο.

    Tα αγαπημένα μου της σειράς είναι το shogun και το medieval I, εδεικά στο medieval είχαμε λιώσει με έναν κολλητό πολύ άσχημα... με τις ώρες.... Μετά καυγάδες με τις κοπέλες, γκρίνιες και παράπονα... Χαμός... αλλά εμείς απτόητοι: γύροι/κοντοσούβλια, τεκίλες και medieval μέχρι τα ξημερώματα της ... μεθεπόμενης μέρας

  5. #5
    Εγγραφή
    08-12-2004
    Μηνύματα
    843
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΔΕΣΣΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tα αγαπημένα μου της σειράς είναι το shogun και το medieval I, εδεικά στο medieval είχαμε λιώσει με έναν κολλητό πολύ άσχημα... με τις ώρες.... Μετά καυγάδες με τις κοπέλες, γκρίνιες και παράπονα... Χαμός... αλλά εμείς απτόητοι: γύροι/κοντοσούβλια, τεκίλες και medieval μέχρι τα ξημερώματα της ... μεθεπόμενης μέρας
    off topic
    τι μου θύμισες τώρα....θυμάμαι όταν είχε βγει το Commandos ΙΙ ο φίλος μου λέει: "αυτό είναι παιχνίδι για να με χωρίσει"....και έτσι έγινε!
    η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

  6. #6
    Εγγραφή
    20-05-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14655/509
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Zyxel Prestige 661HW-D1
    SNR / Attn
    6(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είμαι afficionado της σειράς, τα έχω όλα. Δυστυχώς το demo δεν έτρεξε στο PC μου και υποψιάζομαι ότι φταίει η GeForce 5600 XT 256mb που έχω. Τα λοιπά στοιχεία είναι εντός προδιαγραφών. Έχει κανείς άποψη επί του θέματος? Για να προλάβω, η αναβάθμιση κάρτας είναι δύσκολη επειδή το PC είναι κύβος και υπάρχει έλλειψη χώρου, ίσως και τροφοδοτικού.


    Veni, vidi, vici

  7. #7
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    BaudTec ADSL USB C802
    Αυτο που με κουρασε τόσο στο Rome, όσο και στο Medieval II, είναι η κίνηση στον μεγάλο χάρτη. Όταν για να διανύσεις μια επαρχεία με μια μονάδα χρειάζεσαι μέχρι 4-5 γύρους, το παιχνίδι καταντάει βαρετό για μένα... δεδομένου κιόλας οτι το loading time είναι τεράστιο.
    Ακριβως , ενω τα shogun και medieval απο το total war και μετα αρχισε να γινεται υπερβολικα αργο.Οχι οτι δεν τρελενομαι για τα heroes of might n magic και civilization απλα εκεινα εχουν κι αλλα καλα στοιχεια που με τραβανε σε turn based.Το medieval 1 ειχε πιστευω το ιδανικο ποσοστο πολυπλοκοτητας στο campaign map.

  8. #8
    Εγγραφή
    07-12-2007
    Περιοχή
    Εδεσσα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    258
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΔΕΣΣΑ
    Router
    NetGear Nighthawk D7000
    Έχω ακούσει κι εγώ καλά λόγια για το παιχνίδι,,καιρό έχω να παίξω έτσι ένα παιχνίδι στρατηγικής,,,γιατί έχω λιώσει τα fps

    Look at the size of that thing,d'ya think its an alien?" "LE'TS JUST KILL IT"

  9. #9
    Εγγραφή
    08-05-2006
    Μηνύματα
    11.506
    Downloads
    70
    Uploads
    5
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Corto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι afficionado της σειράς, τα έχω όλα. Δυστυχώς το demo δεν έτρεξε στο PC μου και υποψιάζομαι ότι φταίει η GeForce 5600 XT 256mb που έχω. Τα λοιπά στοιχεία είναι εντός προδιαγραφών. Έχει κανείς άποψη επί του θέματος? Για να προλάβω, η αναβάθμιση κάρτας είναι δύσκολη επειδή το PC είναι κύβος και υπάρχει έλλειψη χώρου, ίσως και τροφοδοτικού.
    Ενημερωτικα

    Κώδικας:
    Minimum System Requirements: 
    CPU: 2.6Ghz single core processor 
    RAM: 1GB RAM (2GB for Vista) 
    Graphics: a DirectX 9.0c card with 256mb RAM 
    
    Sorry, no further details at this time. 
    
    Empire: Total War hits stores shelves this March.

  10. #10
    Εγγραφή
    26-06-2008
    Περιοχή
    Κομοτηνή
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.338
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    OTEnet
    Router
    Speedtouch
    Καλά από τα requirements δεν έχω πρόβλημα !!

  11. #11
    Εγγραφή
    20-05-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14655/509
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Zyxel Prestige 661HW-D1
    SNR / Attn
    6(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναι geofak, σε CPU και Ram τα υπερκαλύπτω. Στην VGA -όπως προανέφερα- είμαι οριακά μέσα και μπορεί σε ονομαστική τιμή να είμαι ΟΚ αλλά το demo σέρνεταιιιιι, ακόμα και με ελάχιστες ρυθμίσεις γραφικών. Απλά το αναφέρω εδώ, μήπως το συναντήσει και άλλος χρήστης με το demo και ανταλλάξουμε απόψεις.


    Veni, vidi, vici

  12. #12
    Εγγραφή
    25-01-2009
    Περιοχή
    Σουρδοπαγουρια
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Corto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι geofak, σε CPU και Ram τα υπερκαλύπτω. Στην VGA -όπως προανέφερα- είμαι οριακά μέσα και μπορεί σε ονομαστική τιμή να είμαι ΟΚ αλλά το demo σέρνεταιιιιι, ακόμα και με ελάχιστες ρυθμίσεις γραφικών. Απλά το αναφέρω εδώ, μήπως το συναντήσει και άλλος χρήστης με το demo και ανταλλάξουμε απόψεις.
    πρεπει να εχεις τουλαχιστον geforce 7600 η καλυτερη για να παιξεις στοιχειωδως καλα το παιχνιδι.εγω με 8800gt το demo επαιζε πολυ καλα αν και ειχα τεραστια loading times.αλλος που το συναντησε αυτο?
    Οσο για το empire total war πιστευω θα ειναι το καλυτερο total war σε ολα τα επιπεδα γιατι οι κατασκευαστες ακουνε τους fans οσο καμια αλλη εταιρεια αν και με χαλαει λιγο η εποχη.ειμαι fan της μεσαιωνικης εποχης αλλα απο την αλλη σαυτην την εποχη θα εχεις την δυνατοτητα για πιο εξελιγμενες τακτικες ανεβαζοντας το επιπεδο του gameplay και εχουν διορθωθει ολα τα κακα στοιχεια τω προηγουμενων total war οπως η AI και το multi και το κουραστικο μερικες φορες campaign mode.Αυτα που ειδα ως πιο σημαντικες αλλαγες στις μαχες απο το demo ειναι φυσικα οι ναυμαχιες οι οποιες ειναι εξισου προσεγμενες οπως οι μαχες ξηρας οι οποιες εχουν αναβαθμιστει επισης προσφεροντας περισοτερες επιλογες στον παιχτη και μεγαλυτερο ελεγχο και με την προσθηκη physics οι οποιες το κανουν ακομα πιο ρεαλιστικο.(τι καλυτερο απο μια κανονομπαλα να κανει γκελ στην πρωτη σειρα και να παιρνει σβαρνα και τους υπολοιπους απο πισω οπως ακριβως στην ταινια Πατριωτης)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος n1kos77 : 23-02-09 στις 13:23.

  13. #13
    Εγγραφή
    20-05-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14655/509
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Zyxel Prestige 661HW-D1
    SNR / Attn
    6(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αφήστε, για ένα κ*λ*παίχνιδο -που μάλιστα θα το έπαιρνα και 5ε φτηνότερα από το Amazon αντί από το Πλαίσιο, τέτοια γυφτιά- πάμε για ριζική αλλαγή PC. Άντε τώρα να εξηγήσω στη σύζυγο την ανάγκη διακυβέρνησης φρεγάτας 32 κανονιών στο σύγχρονο γίγνεσθαι.

    ΥΓ. Μεγάλα loading times ήταν και το trademark της σειράς από το Medieval II.


    Veni, vidi, vici

  14. #14
    Εγγραφή
    21-09-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    30/3
    ISP
    Cablenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Corto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφήστε, για ένα κ*λ*παίχνιδο -που μάλιστα θα το έπαιρνα και 5ε φτηνότερα από το Amazon αντί από το Πλαίσιο, τέτοια γυφτιά- πάμε για ριζική αλλαγή PC. Άντε τώρα να εξηγήσω στη σύζυγο την ανάγκη διακυβέρνησης φρεγάτας 32 κανονιών στο σύγχρονο γίγνεσθαι.

    ΥΓ. Μεγάλα loading times ήταν και το trademark της σειράς από το Medieval II.
    Σε καταλαβαίνω...ήδη αγόρασα Q9550 quad και ATI HD4830 και moy λείπει Αsus P5Q και μνήμες μόνο και μόνο γιατί το demo ψιλοσέρνεται σε full γραφικά.....

    Στην γυναίκα το έχω γυρίσει σε μάθημα ιστορίας (μωρό μου ξέρεις τι έγινε στην Αμερικάνικη Επανάσταση;...ΟΧΙ..... έ κάτσε να σου δειξω στο PC...χι χι χι) κάθε φορά που γκρινιάζει και την έχω γλιτώσει προς το παρόν....

    Μεγάλα loading times έχει το demo του Empire γιατί είναι packed και φορτώνει αφού πάρει confirmation από το Steam. Εάν τα κάνεια unpack μειώνεται στο μισό το loading time...

  15. #15
    Εγγραφή
    26-06-2008
    Περιοχή
    Κομοτηνή
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.338
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    OTEnet
    Router
    Speedtouch
    Κυκλοφόρησε τελικά σήμερα. Το έβαλα να κατέβει για να δούμε τι λέει.
    Αν μου αρέσει, θα το αγοράσω βέβαια (να μην λέτε ότι είμαι πειρατής μετά!! )

Σελ. 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. πρόβλημα με medieval 2 total war: kingdoms
    Από qwertyuiop στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-08, 17:34
  2. Rome Total War ( +Barbarian Invasion )Hamatchi Game
    Από Hwoarang στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-06, 23:33
  3. Παπααααπαμ Παπαααααπαμ Παμ Παραμ. Star Wars: Empire at War
    Από KLG στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-05-06, 03:21
  4. Ελληνικό Mod για το Rome - Total War
    Από SpartanX στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-05, 15:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας