Σελ. 21 από 127 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 301-315 από 1900
  1. #301
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.649
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Βασικά σκούντηξε λιγάκι, θα πάρουν μπρος, έτσι κάνω κι εγώ και προχωράνε ή πάνε προς τα δεξιά. Βέβαια, εάν είναι φίσκα η κυλιόμενη, μη περιμένεις πολλά, εκεί περιμένεις στάσιμος και στις δύο πλευρές.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  2. #302
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.060
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μου εχει τυχει περιστατικο να ειμαι κολλημενος στο τζαμι κυριολεκτικα και να ερχονται οι αλλοι να μπουν στο αστικο και να σου λενε"εεε μπορειτε να πατε λιγο πιο μεσα...?", του σκας μια μπατσα στη μαπα η δεν του σκας μετα? Που να παω κυρα μου να βγω απο το παραθυρο για να χωρεσεις εσυ????
    Προφανώς είναι λάθος αν αναφέρθηκε σε εσένα συγκεκριμένα. Αν όμως παρατηρήσεις, στο διάδρομο ανάμεσα στα καθίσματα, ο κόσμος δεν είναι τόσο πηγμένος όσο κοντά στις πόρτες. Εκεί σηκώνει το να πεις "πηγαίνετε πιο μέσα παρακαλώ", αφού μπορούν. Αλλά το ζήτημα είναι ότι κανένας δε θέλει να μετακινηθεί, επειδή προσπαθεί να προχωρήσει για να κατέβει μετά από μερικές στάσεις.

    Γενικά τα πράγματα είναι δύσκολα τις ώρες αιχμής και στις συγκοινωνίες και στα ΙΧ με την κίνηση. Πολλοί έχουν νεύρα και καθένας έχει ένα καλό λόγο για να κάνει αυτό που κάνει, με βασική αιτία την απουσία επαρκών ΜΜΜ σε πολλές περιοχές. Όπου υπάρχει μετρό και ηλεκτρικός σώζεσαι (αν λειτουργούν...). Όπου δεν υπάρχει, τρως το αγγούρι.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  3. #303
    Εγγραφή
    26-07-2005
    Περιοχή
    Η πιο γλυκιά πατρίδα είναι η καρδιά!
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    692
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Οι καθηγητές που περιμένουν να δούν στο γραπτό ακριβώς αυτό που έχουν στο μυαλό τους, και δεν δέχονται καμμία εναλλακτική σκέψη-προσπάθεια.

    Στο μετρό, αυτοί που μπαίνουν χωρίς πρώτα να περιμένουν όσους κατεβαίνουν, και δυστυχώς είναι πολλοί..

    (τελικά πετυχημένο αυτό το θέμα, βγάζουμε τα σώψυχά μας )
    Δύσκολον τον εαυτόν γνώναι, εύκολον τω άλλω υποτίθεσθαι
    Το να γνωρίζεις τον εαυτό σου είναι δύσκολο, αλλά εύκολο να συμβουλεύεις τους άλλους

    Θαλής ο Μιλήσιος, 643-548 π.Χ., Αρχαίος Έλληνας φιλόσοφος

  4. #304
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Αυτη η ιστορια με το τρεξιμο στις σκαλες του μετρο μου την δινει πιο πολυ απο ολα οταν ερχομαι Αθηνα. Δειχνει μια αγχοτικη πολη με αγχοτικους ανθρωπους.

    Αληθεια ρε παληκαρια εχετε σκεφτει ποσο χρονο κερδιζετε; Μισο λεπτο; ουτε , πολυ εβαλα.

    Και τι εγινε αν βγεις εξω 20" πιο μπροστα απο τους αλλους; Θα κερδισεις τιποτε; ισως και να τα χασεις περιμενοντας στο φαναρι.
    Αν βιαζεσαι τοσο πολυ πια ξεκινα λιιιιιγο νωριτερα. Και αν φτασεις πριν την ωρα σου χαζεψε τριγυρω την θεα ή τις θεες.
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

  5. #305
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς είναι λάθος αν αναφέρθηκε σε εσένα συγκεκριμένα.
    Σου μιλαω για περιπτωσεις που τα αστικα ειναι φουλαρισμενα σε σημειο ουτε εισητηριο να μην μπορεις να χτυπησεις,που αλλοι κρατιουνται απο 2 χειρολαβες για να μην πεσουν πανω στον αλλον οταν φρεναρει κλπ,που δεν χωραει ρε παιδι μου αλλο κοσμο και ερχεται η κυρα ,ο θειος απο τη σταση κ παει να ανεβει,που θα παει ομως?


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hengeo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο μετρό, αυτοί που μπαίνουν χωρίς πρώτα να περιμένουν όσους κατεβαίνουν, και δυστυχώς είναι πολλοί..
    Και αυτο σπαστικο,σταματαει το αστικο,το μετρο κλπ στη σταση,ανοιγουν οι πορτες και ολοι ορμανε να μπουνε μεσα... Ε κατσε ρε φιλε πρωτα να κατεβω και μετα μπες..


    Το αλλο που μου τη δινει ισως και να το εχω ξαναπει,ερχεται καποιος ο οποιος θελει να παει στο σουπερ μαρκετ,στη λαικη αγορα κλπ και δεν εχει που να παρκαρει,διπλοπαρκαρει λοιπον,παει εκει που θελει και οταν ερχεται ο τυπος που θελει να φυγει και ειναι κλεισμενος γιατι ο αλλος διπλοπαρκαρε και πηγε για ψωνια,αρχιζει τις κορνες,μπιιιιιιιπ,μπιιιιιιιπ,μπιιιιιιιιπ επι 15 λεπτα συνεχομενα,χωρις να ευθυνεται ο ιδιος φυσικα. Ε ειναι λιγο σπαστικο ετσι..

  6. #306
    Το avatar του μέλους bestmember
    bestmember Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maik49 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτη η ιστορια με το τρεξιμο στις σκαλες του μετρο μου την δινει πιο πολυ απο ολα οταν ερχομαι Αθηνα. Δειχνει μια αγχοτικη πολη με αγχοτικους ανθρωπους.

    Αληθεια ρε παληκαρια εχετε σκεφτει ποσο χρονο κερδιζετε; Μισο λεπτο; ουτε , πολυ εβαλα.

    Και τι εγινε αν βγεις εξω 20" πιο μπροστα απο τους αλλους; Θα κερδισεις τιποτε; ισως και να τα χασεις περιμενοντας στο φαναρι.
    Αν βιαζεσαι τοσο πολυ πια ξεκινα λιιιιιγο νωριτερα. Και αν φτασεις πριν την ωρα σου χαζεψε τριγυρω την θεα ή τις θεες.
    ώπα κράτει!
    αν καμμιά φορά κατεβείς αθήνα και δείς έναν να περιμένει μέχρι να βγούν όλοι, εντελώς όλοι όμως ..
    σκούντα με.. κερνάω καφέ! θα είμαι εγώ σίγουρα..

    πραγματικά πάντως έχεις δίκιο ...
    ..λές και έχει αναφορά συντάγματος σε κέντρο εκπαίδευσης νεοσύλλεκτων και άργησαν.

  7. #307
    Εγγραφή
    16-10-2007
    Περιοχή
    while(true){ }
    Μηνύματα
    2.693
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    αν καμμιά φορά κατεβείς αθήνα και δείς έναν να περιμένει μέχρι να βγούν όλοι, εντελώς όλοι όμως ..
    σκούντα με.. κερνάω καφέ! θα είμαι εγώ σίγουρα..
    Ε, ειμαι και γω

    Την αλλη φορα πρεπει να σε συναντησα στο μετρο παντως.

    Αυτο που λεει ο maik ειναι αυτο που ειπα παραπανω.Οτι ειμαστε δουλευταραδες αλλα μονο μεχρι να μπουμε στο τραινο.
    Hold my breath as I wish for death...Oh please God wake me

  8. #308
    Εγγραφή
    11-05-2006
    Μηνύματα
    876
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Εχει δικιο ο maik για το θεμα της αγχωτικής πόλης..

    ----
    Βεβαια οτι βιαζομαστε να προλαβουμε το τρενο ή το μετρο, μαλλον δουλευταράδες δε δειχνει οτι είμαστε, αλλά αντίθετα αργοπορημένοι , επειδή ακόμα και ενα λεπτό παραπανω ύπνου μπορεί να κανει τη διαφορά .

    Οπότε επειδη ακριβως δεν ειχαμε ορεξη να ξυπνησουμε νωρίτερα και να φύγουμε με το πασο μας, δειχνει ποσο μα ποσο λατρεύουμε που πηγαινουμε καθε πρωι στη δουλειά μας, τοσο πολυ που καθε πρωι αργουμε και μονο αν τρεξουμε θα σωθουμε απο την καθυστερηση

  9. #309
    Το avatar του μέλους brs4
    brs4 Guest
    το πρωι οταν μου μου παιρνουν (γκρρρρρ!!!!) τα σκεπασματα για να με ξυπνησουν!

  10. #310
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Σε λιγο εδω μεσα θα κανουμε σαν τον γκρινιαρη απο τα στρουμφακια που συνεχεια ολο και κατι του την εδινε.

  11. #311
    Το avatar του μέλους brs4
    brs4 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε λιγο εδω μεσα θα κανουμε σαν τον γκρινιαρη απο τα στρουμφακια που συνεχεια ολο και κατι του την εδινε.
    ησυχια χουζουρη!! θα καλεσω τον μπαμπαστρουμφ!

  12. #312
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.060
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από brs4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το πρωι οταν μου μου παιρνουν (γκρρρρρ!!!!) τα σκεπασματα για να με ξυπνησουν!
    Αν έγραφε στο φόρουμ αυτός που σε ξυπνάει (π.χ. γονιός) θα έλεγε "μου τη σπάει το παιδάκι που δεν μπορεί να σηκωθεί με τίποτα το πρωί για να πάει στο σχολείο". Όταν δεν αναλαμβάνουμε μόνοι μας τις ευθύνες μας, τότε κάποιος πρέπει να τις αναλάβει για εμάς.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  13. #313
    Το avatar του μέλους brs4
    brs4 Guest
    τι κακος!!!!! μπουαααα!!!

  14. #314
    Εγγραφή
    16-10-2007
    Περιοχή
    while(true){ }
    Μηνύματα
    2.693
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από brs4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι κακος!!!!! μπουαααα!!!
    Ετσι.

    Κακε ipo, επειδη εσυ εισαι κοκκορι και ξυπνας απο τις 5:30 εμεις τι σου φταιμε?
    Hold my breath as I wish for death...Oh please God wake me

  15. #315
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.060
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hammer21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι.

    Κακε ipo, επειδη εσυ εισαι κοκκορι και ξυπνας απο τις 5:30 εμεις τι σου φταιμε?
    Από τις 4:30 παρακαλώ για να ξυπνήσω τους κόκορες στο περιβόλι.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

Σελ. 21 από 127 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-08, 10:25
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-08, 16:24
  3. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-07, 09:18
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-04, 01:38

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας