Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    18-12-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καταρχάς καλησπέρα.

    Αφού χρειάστηκε να περιμένω από το 2001 πότε να βγεί το Darkfall τελικά τα κατάφερε και βγήκε.Αφου κόντεψα να σπάσω πληκτρολόγια,οθόνες και έχασα 3 μέρες για να μπορέσω να το παραγγείλω (άκου εκεί),δηλαδή να τους πληρώσω με το ζόρι,κατάφερα να το πάρω.

    Δυστυχώς όμως τα ευχάριστα (wtf?) τελείωσαν εκεί.

    Kαθώς αντιμετωπίζω,όπως και πολλοί άλλοι παίχτες,προβλήματα latency.Από την πρώτη μέρα που δοκίμαζα να παίξω ,έφτανα μέχρι 20000 ping.Εκτός απο σήμερα το πρωί που μπόρεσα να παίξω κανονικότατα με 100 ping για ένα τρίωρο,όσπου μετά ξανάρχισαν τα προβλήματα.Τα σκαμπανεβάσματα είναι απίστευτα έχω απο 90-20000 και φυσικά έτσι δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

    Μένω στην Χαλκιδική πλέον λόγω δουλειάς και η μεγαλύτερη σύνδεση που θα μπορούσα να βάλω (και έχω) είναι στα 2 mbps.Εννοείτε στον ΟΤΕ ,δεν υπάρχει άλλος παροχος εδώ.
    Φαντάστηκα ότι θα έχει πρόβλημα η γραμμή και πήρα τηλέφωνο να ρίξουν μια ματιά την σύνδεση μου.Φυσικά αυτό θα γίνει,κάποτε...Έχουν περάσει 4 μέρες και τώρα με είπαν από βδομάδα.

    Διάβασα και στο φόρουμ του παιχνιδιού από άλλα άτομα που έχουν το ίδιο πρόβλημα και φυσικά δεν έχουμε βγάλει άκρη ακόμη.Πάντως μερικοί προτείνουν ότι ίσως φταίει το modem και η συμβατότητα του με το παιχνίδι,αφού ο server δεν έχει κάποιο πρόβλημα,είναι στην Γερμανία και όλοι παίζουν απο 30-100 ping (ακόμη και απο το Ισραήλ).Εγώ έχω το USR9107 αλλά δοκίμασα και απο σπίτι ενός φίλου μου,με το δικό του router (από τον υπολογιστή μου όμως) και δεν είδα καμία διαφορά.

    Με τα λίγα που ξέρω δοκίμασα να δώ το ping μου σε άλλα παιχνίδια.Στο UT3 έχω πάνω κάτω 200,σε παιχνίδια στην STEAM 150 (φυσικά σε κοντινούς server).
    Επίσης pingara (ε,αυτό πως το λένε) τον server του Darkfall και είχα μέσο ping 102 και 0% packet loss.

    Πολλά έγραψα,ελπίζω στο σωστό μέρος .Μπορεί κάποιος να βοηθήσει με καμιά ιδέα ?
    Ευχαριστώ για το χρόνο που διαθέσατε προκαταβολικά.

    Νίκος

  2. #2
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.197
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FritzBox 7530 AX
    καλα κατσε να βγουνε απτα δοκιμαστικα πρωτα....για την ωρα θα αντιμετωπισεις πολλααααα. προβληματα....

  3. #3
    Εγγραφή
    30-08-2006
    Περιοχή
    Peiraiaus
    Μηνύματα
    1.175
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    0/0
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    ZTE ZXV10
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 16.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    δοκιμασε να κανεις μερικα tracert σε www.otenet.gr , www.forthnet.gr , www.linemax.de , www.nvidia.com μηπως το προβλημα σου με το ping ειναι γενικο.
    I followed the voice in the night, beautiful as black sky, but nothing i found.


    I will never forget...Sonisphere 2011,Greece.

Παρόμοια Θέματα

  1. Darkfall Online MMoRPG
    Από Reb0rn στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 206
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-08-11, 21:11
  2. Μηνύματα: 197
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-09, 02:06
  3. Μηνύματα: 128
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-08, 11:38
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-07, 14:31
  5. Υψηλό Latency στο WOW
    Από fox_multer στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-07, 17:08

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας