Σελ. 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 84
  1. #1
    Το avatar του μέλους groove54
    groove54 Guest
    Καλα ε στο helpdesk της HOL μετα απο 16' λεπτα αναμονης βαζει ενα κομματακι!

  2. #2
    Εγγραφή
    02-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    720
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    15.872 / 792
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    SpeedTouch 585(i) v6
    Άστα έχουν πανικοβληθεί τώρα με τα πακέτα...έχει πέσει πολύ λαος που παίρνει τηλέφωνο μόνο να ρωτήσει για την εξέλιξη της αίτησης ενεργοποίησης του και γίνεται πανικός.

    Εμένα αυτό που δεν μου άρεσε είναι ότι ποτέ δεν κατάφερα να πετύχω το online helpdesk από το site, πάντα μου βγάζει offline και να αφήσω email.

  3. #3
    Εγγραφή
    18-02-2005
    Περιοχή
    Κηφισιά
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    400
    Downloads
    36
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15000/ 1000
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    SpeedTouch 536i v6
    SNR / Attn
    10(dB) / 20,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από groove54
    Καλα ε στο helpdesk της HOL μετα απο 16' λεπτα αναμονης βαζει ενα κομματακι!
    Έχεις δει το helpdesk της TELEDOME;
    Εϊναι λίγο ακριβό αλλά βάζει κάτι διαφημίσεις ...


    It's only Rock'n'Roll But I like it ...

  4. #4
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Νίκαια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    30.3(dB) / 4.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Από την μία τους καταλαβαίνω...αλλά από την άλλη...να έχω κάνει την αίτηση 21 του μήνα...και να έχει πάει 29 και να μην έχει ενεργοποιηθεί ακόμα η συνδρομή (όχι η dsl γραμμή), ενώ σε άλλους φίλους να ενεργοποιείται στο 10λεπτο που στέλνουν το fax...ε...παραπάει...

    Αν δεν γίνει και τπτ αύριο, με βλέπω να πηγαίνω στα κεντρικά ζωσμένος με εκρηκτικά...

  5. #5
    Το avatar του μέλους alexis79
    alexis79 Guest
    Κατ αρχην να σας καλησπερισω ολους,διαβαζα καιρο το site αλλα μη εχοντας την οικονομικη δυνατοτητα για adsl συνδεση ενοιωθα λιγο ξενος και δεν εκανα το βημα της εγγραφης.
    Νομιζα πως το τελευταιο-η μη υπαρξη adsl- δε θα ητανε πια προβλημα οταν πριν 20 ημερες εκανα το λαθος και νομιζα οτι κανοντας μια αιτηση στην ΗΟL θα γινομουνα και γω μελος αυτης της προνομιουχου ταξης των κατοχων γρηγορου internet.Αμ δε!!
    Για να γινω ποιο συγκεκριμενος στις 10/12 εκανα αιτηση στον Γερμανο της γειτονιας μου(αγοραζοντας και παραλαμβανοντας τον εξοπλισμο) για το πακετο τησ HOL 384 αdsl 6+6μηνες,με ολες τις γνωστες-και τελικα ψευτικες υποσχεσεις-περι ενεργοποιησης σε10 εργασιμες κτλ που εχουνε αναφερει και αλλοι σ αυτο το φορουμ αναλυτικα.
    Περνουσανε οι μερες χωρις να εχω προσβαση με τo username και το password που ειχα δηλωσει,στα managment tools toy site tis HOL για να πληροφορηθω την πορεια της αιτησης μου και εκει πραγματικα που σκεφτηκα οτι κατι πηγε πολυ στραβα ητανε πως σε ερωτηση μου στον ΟΤΕ περι της πορειας τησ αναβαθμησης της pstn γραμμης μου σε adsl,ελλαβα την απαντηση πως καμια τετοια αιτηση δεν εχει φτασει σε αυτους.
    Και εκει ξεκινησε ο γολγοθας της προσπαθειας επικοινωνιας μου με την HOL..
    προσπαθησα να επικοινωνησω ολες τις ωρες της ημερας με την εξυπηρετηση πελατων,το αποτελεσμα?ατελειωτη ωρα αναμονης και στο τελος η γραμμη επεφτε.
    Ειπα να στειλω email... καμια απαντηση...
    και ολα αυτα επι 4-5 μερες...
    Χτες 28\12 αγανακτησμενος τηλεφωνισα ξανα και δυστηχως τα ακουσε η τηλεφωνητρια που δε φταιει σε τιποτα,η οποια εν τελη μετα απο φωνες με συνδεει με εναν πωλητη οποιος με φανερη απογοητευση στον τονο της φωνης-καθως καταλαβε οτι δεν ημουνα μελλοντικος αγοραστης-με ενημερωσε οταν τον ρωτησα για την πορεια της αιτησης μου πως καμια αιτηση με το ονομα μου δεν εχει φτασει σε αυτους!!!
    Λεω αδυνατον εχω τη φωτοτυπια του φαξ,απντηση :περνα απο τα γραφεια της HOL να κσανακανεις αιτηση η στειλτην με φαξ ξανα.
    Επηδη καταλαβα οτι εκανα το λαθος και εμπλεξα με μια εταιρια η οποια δεν ειναι συνεπης και σοβαρη με τους πελατες της πηγα απο τα γραφεια τησ στο Μαρουσι-3ωρες πηγαινε ελα στη μποτηλιαρισμενη λογω βροχης αθηνα-Μια κυρια του τμηματος μεταπωλησης με πληροφορησε οτι ειχε προβλημα το φαξ τους και δεν λαμβανε τις αιτησεις που γινανε μεσω Γερμανου-προβλημα τους ,εγω τι χρωσταω αν δεν μπορουνε να επικοινωνησουνε με τους συναργατες τους???-και εβγαλε φωτοτυπια την αιτηση μου και με πληροφορησε οτι μπορω να χρησιμοποιω απο την ιδια μερα το username και password απο την ιστιοσελιδα της HOL για να βλεπω την πορεια του λογαριασμου μου μεχρι να κανει και ο ΟΤΕ την αναβαθμηση γραμμης-ειπε θα εστελενε την αιτηση την ιδια κιολας μερα στον ΟΤΕ-
    Μαντεψτε σημερα το βραδυ που εδωσα username και password μεσω του site tis HOL αν ειδα προκοπη... οχι φυσικα τα ιδια με πριν.
    Αυριο θα τους ξαναπαρω τηλ για να ρωτησω μηπως δεν ελαβαν την και την αιτηση που εκανα στα...γραφεια τους μεσα!!!
    Προσωπικα,ανεξαρτητως αν τελικα συνδεθω-ουτε το γεφυρι της αρτας να ητανε η συνδεση μου- μετανιωσα που αγορασα το πακετο της hol και για να γλυτωσω μερικα ευρω δεσμευτικα με μια εταιρια η οποια συμπεριφερεται με αυτον τον τροπο στους πελατες και διχνει για μενα ελλιψη σοβαροτητας και επαγγελματισμου.Ειδικα αυτη την αναμονη στο τηλεφωνο δεν την συναντας ουτε σε τηλεφωνικο ραντεβου για το ΙΚΑ-και ευτηχως μενω Αθηνα σκεψου να μενα επαρχια και να μου ελεγαν ...περνα απο δω-
    Συναντησα μια δημοσιουπαλληλικη νοοτροπια που δεν περιμενα...
    Τουλαχιστον-γιατι πολλοι λενε για τον ΟΤΕ-στο 134 δεν περιμενεις πανω απο 5 λεπτα και αυτο σπανια.
    Για μενα δεν αποτελει δικαιολογια το γεγονος οτι λογω της προσφορας επεσε ολος ο κοσμος μαζι κ.τ.λ γιατι αν θες να λεγεσαι σοβαρη εταιρια δημιουργεις και το καταλληλο υποβαθρο απο πλευρας εσωτερικης οργανωσης για να εξυπηρετησεις τον αυξημενο ογκο των υποχρεωσεων που προκειται να δημιουργηθουνε λογω αυτης της προσφορας,δεν πας να κανεις "αρπαχτη"

    Και τελικα ρωτω: φταιει μεν το κρατος και το μονωπολιο του ΟΤΕ για τη μη εξαπλωση του ιντερνετ στην ελλαδα σε σχεση με την υπολοιπη Ε.Ε,μηπως ομως φταιει και ο αντιεπαγγελματισμος με τον οποιον συμπεριφορενται καποιες εταιριες στους πελατες τους που μας παρουσιαζονται ως "μεσσιες" στην τελικη?

  6. #6
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    κανε αίτηση σε άλλη εταιρεία και γράψε την hol @@@@
    αλλά αν είναι δυνατόν προσπάθησε να πάρεις κάποια βεβαίωση από αυτούς ότι αν βρούνε την αίτηση δεν θα σε δεσμευσουνε.

    Και τελικα ρωτω: φταιει μεν το κρατος και το μονωπολιο του ΟΤΕ για τη μη εξαπλωση του ιντερνετ στην ελλαδα σε σχεση με την υπολοιπη Ε.Ε,μηπως ομως φταιει και ο αντιεπαγγελματισμος με τον οποιον συμπεριφορενται καποιες εταιριες στους πελατες τους που μας παρουσιαζονται ως "μεσσιες" στην τελικη?
    μεγάλη αλήθεια.

    ο οτε λειτουργεί σαν εξιλαστήριο θύμα σε αρκετές περιπτώσεις για να καλύπτει την ανεπαρκεια των υπολοιπων.

  7. #7
    Το avatar του μέλους alexis79
    alexis79 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo
    κανε αίτηση σε άλλη εταιρεία και γράψε την hol @@@@
    αλλά αν είναι δυνατόν προσπάθησε να πάρεις κάποια βεβαίωση από αυτούς ότι αν βρούνε την αίτηση δεν θα σε δεσμευσουνε.



    φιλε μου θα το εκανα πιστεψε με ,μετα απο τοση ταλαιπωρια ,αλλα δυστηχως εχω παραλαβει τον εξοπλισμο και εχω πληρωσει τα 236 euros στον Γερμανο(πριν αρκετεεεες μερες...)

  8. #8
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    συμβόλαιο εχεις υπογράψει έτσι;
    προσπάθησε να το βρεις και να διαβάσεις τι λέει για τέτοιες περιπτώσεις. Αν αυτό που γράφεις παραπάνω για τις 10 εργάσιμες το αναφέρει πήγαινε το κουτί στα γραφεία τους
    Τραβα και μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ ετσι για να τρέχουνε
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος no_logo : 29-12-05 στις 02:27.

  9. #9
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Δεν φταίει η Hol, άλλος φταίει,

    ΥΓ και εγώ δουλέυω σε κατάστημα με υπολογιστές, και έχουμε συνεργάτη που κάνουμε τις αιτησείς, όταν στέλνω την αίτηση, πέρνω την επόμενη να ρωτήσω αν μιλήσαν με την hol και να όλα είναι εντάξει.

    και μου απαντά ο συνεργάτης οτι ναι είναι εντάξει, (ναι του εμπιστέυομαι, )

    το πρόβλημα σου ειναι με τον Γερμανο, το οτι δεν εκανε ενα τηλέφωνο στην Hol να ρωτήσει αν όλα πήγαν καλά

  10. #10
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr
    Δεν φταίει η Hol, άλλος φταίει,

    ΥΓ και εγώ δουλέυω σε κατάστημα με υπολογιστές, και έχουμε συνεργάτη που κάνουμε τις αιτησείς, όταν στέλνω την αίτηση, πέρνω την επόμενη να ρωτήσω αν μιλήσαν με την hol και να όλα είναι εντάξει.

    και μου απαντά ο συνεργάτης οτι ναι είναι εντάξει, (ναι του εμπιστέυομαι, )

    το πρόβλημα σου ειναι με τον Γερμανο, το οτι δεν εκανε ενα τηλέφωνο στην Hol να ρωτήσει αν όλα πήγαν καλά

    πηγα απο τα γραφεια τησ στο Μαρουσι-3ωρες πηγαινε ελα στη μποτηλιαρισμενη λογω βροχης αθηνα-Μια κυρια του τμηματος μεταπωλησης με πληροφορησε οτι ειχε προβλημα το φαξ τους και δεν λαμβανε τις αιτησεις που γινανε μεσω Γερμανου-προβλημα τους ,εγω τι χρωσταω αν δεν μπορουνε να επικοινωνησουνε με τους συναργατες τους???-και εβγαλε φωτοτυπια την αιτηση μου και με πληροφορησε οτι μπορω να χρησιμοποιω απο την ιδια μερα το username και password απο την ιστιοσελιδα της HOL για να βλεπω την πορεια του λογαριασμου μου μεχρι να κανει και ο ΟΤΕ την αναβαθμηση γραμμης-ειπε θα εστελενε την αιτηση την ιδια κιολας μερα στον ΟΤΕ-
    Μαντεψτε σημερα το βραδυ που εδωσα username και password μεσω του site tis HOL αν ειδα προκοπη... οχι φυσικα τα ιδια με πριν.
    δεν φταίει μόνο ο γερμανός

  11. #11
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo
    δεν φταίει μόνο ο γερμανός
    Ναι αλλά ο Γερμανος δεν πήρε να ρωτήσει αν πήγαν οι αιτήσεις

  12. #12
    Εγγραφή
    10-11-2005
    Περιοχή
    SunCity
    Μηνύματα
    338
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49922/4996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Draytek 2760n Delight
    SNR / Attn
    9(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μην μιλάτε για την εξυπηρέτηση της HOL. Εγώ είμαι πολλά χρόνια συνδρομητής (που να μην ήμουν) και με έχουν ξεσκίσει στην αναμονή.. Ατελείωτες ώρες ξυσίματος οι υπάλληλοι της HOL (εκτός και αν δεν φτάνουν οπότε, "Κόκκαλη, πάρε άλλους!")...
    Ευτυχώς που έχω την Teledome, με σταθερή χρέωση τηλεφώνημα, οπότε το αφήνω να περιμένει και όταν τελειώσει το ξύσιμο απαντάνε!
    Πριν από έναν μήνα που πήρα, περίμενα 10 λεπτά ΑΚΡΙΒΩΣ, με το ρολόι!

  13. #13
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από killer_instinct
    Μην μιλάτε για την εξυπηρέτηση της HOL. Εγώ είμαι πολλά χρόνια συνδρομητής (που να μην ήμουν) και με έχουν ξεσκίσει στην αναμονή.. Ατελείωτες ώρες ξυσίματος οι υπάλληλοι της HOL (εκτός και αν δεν φτάνουν οπότε, "Κόκκαλη, πάρε άλλους!")...
    Ευτυχώς που έχω την Teledome, με σταθερή χρέωση τηλεφώνημα, οπότε το αφήνω να περιμένει και όταν τελειώσει το ξύσιμο απαντάνε!
    Πριν από έναν μήνα που πήρα, περίμενα 10 λεπτά ΑΚΡΙΒΩΣ, με το ρολόι!
    Δωρεαν;;;;;;;; σταθερή;;;;;

    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=20077

  14. #14
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.025
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Επίσης ευθύνη φέρει και ο κόσμος που προκειμένου να γλυτώσει 10 ευρώ/μήνα βάζει μεσάζοντα σε ξένη γραμμή. Είναι αναμένομενο ότι με αυτόν τον τρόπο καθυστερεί τη διαδικασία και αυξάνει τα ενδεχόμενα προβλήματα.

    Το ADSL είναι πολύ ακριβό στην Ελλάδα. Αν όμως κάποιος δέχεται να πάρει κάποιο ρίσκο και να κάνει μερικούς συμβιβασμούς (μακρόχρονα συμβόλαια, μεσάζοντας στη γραμμή του ΟΤΕ) προκειμένου να κερδίσει κάποια χρήματα, τότε δεν πρέπει να περιμένει και πολλά. Διότι το ρίσκο άλλοτε σε ανταμείβει, άλλοτε έρχεται εναντίον σου.

    Σου εύχομαι καλή τύχη με το πρόβλημά σου, αλλά τονίζω (για να το βλέπουν οι πιθανοί αγοραστές υπηρεσίας όπως αυτή που προσπαθείς να αποκτήσεις) ότι πήρες το ρίσκο σου και έχασες. Επομένως θα είχες αποφύγει αυτή την ταλαιπωρία αν έκανες αίτηση απευθείας στον ΟΤΕ (αφού είναι δικές του οι γραμμές ADSL), αντί να επαναπαυθείς στις υποσχέσεις των 2 εταιρειών που έβαλες στη μέση (έβαλες δύο μεσάζοντες: Γερμανό + HOL).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ipo : 29-12-05 στις 04:22.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  15. #15
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr
    Ναι αλλά ο Γερμανος δεν πήρε να ρωτήσει αν πήγαν οι αιτήσεις

    γερμανός εχετε βάλει το fax στην μπρίζα;

    hol ναι, αλλά μας τελείωσε το χαρτί

    αν μια εταιρεία που παίρνει αιτήσεις συνδρομής με το fax δεν εχει την ικανότητα να το χρησιμοποιεί τότε να κλείσει το μαγαζί

Σελ. 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαράδεκτη εξυπηρέτηση της ON !!!!!
    Από alekons στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-07, 12:59
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-06, 03:00
  3. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-08-06, 11:30
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-05, 15:56

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας