Σελ. 4 από 35 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 516
  1. #46
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μεγάλη μου απορία είναι: δε βρέθηκε κανείς να καταλάβει ότι θα πάθουν μεγάλη επικοινωνιακή ζημιά απαντώντας τόσο απαξιωτικά στο adslgr;
    Δεν απάντησαν στην ουσία έτσι στο adslgr, αν και νομίζω πως είχε κοινοποιηθεί και εκεί οπότε γνώριζαν ότι θα κοινοποιηθεί και η απάντησή τους. Εδώ δε τους ενδιαφέρουν οι ίδιοι οι συνδρομητές τους

  2. #47
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.819
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλά εδώ κάποιος λέει οτι δεν ήταν 501 αλλά 1
    Αυτό θα ήθελα να δώ πως θα το λάβει η ΕΕΤΤ
    Νομικα μπορει να ειναι καλυμμενη η forthnet. Αλλα το θεωρω κακοπιστη απαντηση, αφου γνωριζουν στη forthnet τι εχει γινει και πως εχει γινει μεσα απ'την αυτο-οργανωση των χρηστων μεσω των online κοινοτητων.

    Τωρα αυτη η κακοπιστια μπορει να φτασει σε απιστευτα επιπεδα, πχ να σου λεει ο αλλος οτι δεν ελαβε τιποτα απ'τα ΕΛΤΑ εφοσον δεν του το παρεδωσες για παραδειγμα με δικαστικο επιμελητη

  3. #48
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Eιρωνία, έπαρση, προχειρότητα, ανευθυνότητα, ερασιτεχνισμός, εμπαιγμός, μερικές μόνο από τις λέξεις που μου έρχονται στο νου και περιγράφουν την απαράδεκτη απάντηση της Forthnet...
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  4. #49
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Στην ΕΕΤΤ εννοείται οτι αν θέλουν να λέγονται ανεξάρτητοι ΔΕΝ πρέπει να λάβουν υπ-όψιν αυτά που λέει η ForthNet για να το παίξει "κυριλέ".

  5. #50
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    βασικα στην εεττ απαντησαν με κοινοποιηση σε οσους ειχαν δηλωθει.

    σαν να λενε δεν μπορουμε να κανουμε τπτ.οποιος θελει ας φυγει

    κανονικα αυριο θελουν 500 ακυρωσεις να παθουν πατατρακ

  6. #51
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    1. Κάκιστοι, αίσχιστοι, ντροπή των ISPs. Έκαναν πολύ μεγάλο επικοινωνιακό σφάλμα.
    2. Νομίζω θα 'ταν ό,τι πρέπει καπάκι το adslgr σαν site να στείλει ερωτήσεις για την παρούσα απάντηση. Γιατί τώρα νομίζουν ότι ησύχασαν μιας και μας είχαν να περιμένουμε 4 μήνες σχεδόν.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  7. #52
    Εγγραφή
    07-11-2006
    Περιοχή
    Λαρισσα
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    245
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    11.124 /1.020
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ
    Router
    TP-LINK TD-W8961N
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 7.4(dB)
    Παιδια, γεια σας και απο εμενα...
    Αν και νεος στην οικογενεια της SLOTHNet αμτιμετωπιζω απο τωρα σοβαρα προβληματα με την ταχυτητα. Θα καθισω να γραψω μια επιστολη στην οποια θα ζητω να χρεωνομαι αναλογως με τις υπηρεσιες ποθ μου προσφερονται απο την εταιρεια, καθως νομιζω οτι εχω το καθε νομιμο δικαιωμα να το κανω αυτο.
    Δεσμευομαι την επιστολη αυτη να την ποσταρω για οποιονδηποτε θελησει να την χρησιμοποιησει. Επισης απο αυριο θα αρχισω να παρακαολουθω την ταχυτητα της γραμμης μου σε διαφορες ωρες της ημερας για περιπου 3-5 μερες ετσι ωστε να τεκμηριωσω την επιστολη μου. Προτεινω να κανετε και εσεις το ιδιο, οσοι θελετε να διαμαρτηρηθειτε.

  8. #53
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16275/1000
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Cisco ISR 2811
    SNR / Attn
    7(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έχεις FORTHnet σίγουρα ξέρεις τι χάνεις. Τέλος τζάμπα το συζητάμε οι άνθρωποι έχουν κάνει τα άπειρα, ξεχνάτε πως στηθικέ η εν λόγο εταιρία ? Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νέοι "Με τεραστία εκμετάλλευση πάνω σε πλάτες φοιτητών".

    Κάποτε κοροϊδεύαμε την SPARKnet / Compulink (Compulag) εδω φτάσαμε στο σημείο να κατεβάζουμε με 7kb/sec έλεος.
    ...It's better to give than to receive...

  9. #54
    Εγγραφή
    03-12-2006
    Περιοχή
    Κοζανη
    Μηνύματα
    173
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    Pirelli
    Είμαι ένας απο τους συνδρομητές (τοτε) που υπέγραψα την καταγγελία και ΦΥΣΙΚΑ διέκοψα τη συνδρομή μου προς τη 4νετ. Ειδατε, μέσο της απάντησής τους, για τι είδους εμπαιγμό μιλάμε. Ηρθε η ώρα ΟΛΟΙ να αντιδράσουμε υπέυθυνα σαν καταναλωτές. Κατά τη γνώμη μου, οχι μόνο πρέπει ( τουλάχιστον αυτοί που υπεγραψαν) να διακόψουν τη συνδρομή τους,, αλλά και όπως ειπώθηκε παραπάνω να ενημερώσουν και όλους τους φίλους τους, πιθανά θύματα της 4νετ, για τι τους περιμένει. Μόνο έτσι θα βελτιωθούν (αν είναι ποτέ δυνατόν) τα πράγματα.
    Elminster in Myth Drannor!

  10. #55
    Εγγραφή
    26-03-2005
    Μηνύματα
    162
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΘΕΡΙΣΣΟΥ
    Router
    ZTE H108ns
    α καλα...
    εγώ έκανα αίτηση μεταφοράς σε άλλον πάροχο δεν τους παλεύω άλο!
    εδώ σε μισθομένη γραμμή 2 mbit η γραμή ποιάνει μετα βίας το 30% του bandwidth!!!!!
    μισθωμένη γραμμή όχι adsl τι ψάχνετε?

  11. #56
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ingenius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρα από την καταγγελία της nmavro73, οι υπόλοιποι 510 χρήστες είχαν δηλώσει το πρόβλημα στον πάροχο με κάποιες σοβαρές αποδείξεις από μέρους τους; Η έδωσαν τα στοιχεία τους απλά και μόνο για "μπούγιο";...
    Είναι πολύ εύκολο να διαπιστωθεί ότι όλοι έχουν το πρόβλημα γιατί αυτό είναι στην διασύνδεση με το εξωτερικό.

    ........Auto merged post: hel πρόσθεσε 0 λεπτά και 52 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το κακό στο χειρότερο η Forthnet.
    Η μεγάλη μου απορία είναι: δε βρέθηκε κανείς να καταλάβει ότι θα πάθουν μεγάλη επικοινωνιακή ζημιά απαντώντας τόσο απαξιωτικά στο adslgr;
    Εγώ αν ήμουν ανάμεσα στους 510 θα διέκοπτα αύριο το πρωί και θα ξεκινούσα πρήξιμο σε όλους τους γνωστούς μου για να αλλάξουν πάροχο.
    Yep .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hel : 28-03-09 στις 01:00. Αιτία: auto merged post

  12. #57
    Εγγραφή
    29-04-2007
    Μηνύματα
    5.328
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    wind
    Router
    3g
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η καλύτερη και απλούστερη λύση είναι γνωστή για όσους αντιμετωπίζουν προβλήματα και δεν επιθυμούν να παραμείνουν. Αν έχεις σημαντικά προβλήματα και θες να απαλλαγείς, ούτε τα €70 (ακύρωση προ 12μηνου) θα σε σταματήσουν, ούτε και οι ίδιοι δε νομίζω να θελήσουν να κρατήσουν έναν συνδρομητή με το ζόρι που τους κράζει για €70. Όλα τα άλλα είναι περιττά, αλλά αυτό θεωρώ πως είναι προσωπική απόφαση και δεν είμαι υπέρ των συντονισμένων & μαζικών ακυρώσεων (ασχετώς αν τους χρειάζεται).

    Προσωπικά μετάνιωσα πολύ που περίμενα 4 ολόκληρους μήνες προτού ακυρώσω και δεν έφυγα από τον 1ο-2ο μήνα, αλλά το γεγονός ότι για πάνω από 5.5 χρόνια ήμουν αρκετά ευχαριστημένος αποτέλεσε βασική αιτία να ελπίζω ότι είναι κάτι προσωρινό και θα βελτιωθεί. Τώρα που συνειδητοποιώ πόσο εύκολο ήταν να απαλλαγώ από τα συχνά προβλήματα (βλέπε 20-40 KB/sec), απορώ γιατί τα ανέχτηκα τόσο καιρό.

    ........Auto merged post: psyxakias πρόσθεσε 19 λεπτά και 22 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Αυτό που ξέχασα(-με) είναι να ευχαριστήσω την nmavro73 για την όρεξη, την υπομονή και το χρόνο που αφιέρωσε για όλη αυτή τη διαδικασία. Μπορεί εμάς να μας φαίνεται απλά μια επιστολή αλλά είμαι σίγουρος ότι έχει αφιερώσει αρκετό χρόνο να συλλέγει στοιχεία, να επικοινωνεί με φορείς και φυσικά να μας κρατά ενήμερους.

    nmavro73

    Άντε και σε λίγους μήνες, προβλέπω παρόμοιες διαμαρτυρίες για τον ΟΤΕ
    Spoiler:
    φτου φτου φτου, ελπίζω πως όχι
    θα συμφωνησω απολυτα σε ολα αλλα ειδικα στην φραση:

    [Αν έχεις σημαντικά προβλήματα και θες να απαλλαγείς, ούτε τα €70 (ακύρωση προ 12μηνου) θα σε σταματήσουν, ούτε και οι ίδιοι δε νομίζω να θελήσουν να κρατήσουν έναν συνδρομητή με το ζόρι που τους κράζει για €70.]



    ετσι ειναι κυριοι,δυστυχως,πας αλλου και δοκιμαζεις την τυχη σου.

    ps:φτου-φτου αλλα αμα ερθουν ολου αυτοι στον οτε θα εχουμε νεα μαζικη καταγγελια για τον οτε αυτην την φορα.

  13. #58
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jazzer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eιρωνία, έπαρση, προχειρότητα, ανευθυνότητα, ερασιτεχνισμός, εμπαιγμός, μερικές μόνο από τις λέξεις που μου έρχονται στο νου και περιγράφουν την απαράδεκτη απάντηση της Forthnet...
    Έτσι ακριβώς! Πραγματικά κρίμα...
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  14. #59
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το κακό στο χειρότερο η Forthnet.
    Η μεγάλη μου απορία είναι: δε βρέθηκε κανείς να καταλάβει ότι θα πάθουν μεγάλη επικοινωνιακή ζημιά απαντώντας τόσο απαξιωτικά στο adslgr;
    Εγώ αν ήμουν ανάμεσα στους 510 θα διέκοπτα αύριο το πρωί και θα ξεκινούσα πρήξιμο σε όλους τους γνωστούς μου για να αλλάξουν πάροχο.
    Είτε δεν έχουν πάρει χαμπάρι την μακροπρόθεσμη ζημιά που θα έχουν από το κακό όνομα που δημιουργείτε τόσο καιρό είτε θα χτυπήσει μεγάλη καμπάνα την Δευτέρα στην υπεύθηνη αυτής της αισχρής απάντησης.
    OK boomer

  15. #60
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Ντροπή τους και ειναι το λιγότερο που μπορώ να πω. Κοίτα να δείς που απέκτησαν και ύφος απέναντι απο το χέρι που τους ταίζει τόσα χρόνια. Αλλα αυτά που κάνει θα τα βρεί μπροστά της..

    Τα συγχαρητήρια μου στα παιδιά που είχαν την υπομονη να ασχοληθούν...

Σελ. 4 από 35 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 574
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-08, 00:28
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-08, 18:52
  3. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-07, 23:13

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας