Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Το avatar του μέλους etsouk2000
    etsouk2000 Guest
    Εχει παει κανεις να μας πει αποψεις κλπ;

  2. #2
    Εγγραφή
    08-11-2005
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    FORTHnet με δίκτυο πΟΤΕ
    Θα πας για ελεύθερο κάμπινγκ ή θα μείνεις σε δωμάτια? Είχα πάει πριν 2 χρόνια και μου άρεσε πάρα πολύ. Ωραίες παραλίες, ηρεμία και ωραίες διαδρομές αν έχεις όρεξη για περπάτημα. Για βράδυ έχει 2 μπαράκια αν θυμάμαι καλά και 2 'club'. Ότι άλλο θες ρώτα.

  3. #3
    Το avatar του μέλους etsouk2000
    etsouk2000 Guest
    Ειμαι του δωματιου, οχι του καμπινγκ. Θελω το μπανιο μου να πλενομαι σαν ανθρωπος, αλλα οχι αλλες περιττες χλιδες. Δεν με νοιαζουν πολυτελειες, μπαρ και νυχτερινη ζωη και ξεσαλωμα. θα πηγαινα στην Μυκονο και στην Ιο για κατι τετοιο, οχι στην Αναφη. 2-3 ταβερνες, 1-2 φουρνοι και 1 μινι-μαρκετ ειναι αρκετα. Θελω κυριως ηρεμια και ατελειωτες αμμουδιες και κρυσταλινα νερα και λιγο κοσμο και γυμνισμο. Τα εχει αυτα;
    Οι αλλες ερωτησεις μου ειναι:
    ποσο πληρωσες περιπου για δωματια; Σχετικα φτηνα ή σχετικά ακριβα;
    περπατιουνται οι αποστασεις ή ειναι πολυ ορεινο το νησι και θα ξεπατωθω στην αναβαση/καταβαση λοφων/ γκρεμων/μονοπατιων; Αξιζει/χρειαζεται να νοικιασει κανεις σκουτερακι ή είναι χαλια χωματοδρομοι οι περισσοτεροι δρομοι; Τα μονοπατια ειναι βατα, επιπεδα και περπατησιμα; Ή ειναι ατελειωτες ανηφορες; Ποια ειναι η μεγιστη αποσταση σε χλμ και σε ωρα; Αν ειναι 1 ωρα η μεγιστη αποσταση (πηγαινε, και αλλο τοσο ελα) χωρις τρομερες ανηφορες, τοτε περπατιεται ευχαριστα ακομα και κατω απο τον καλοκαιρινο ηλιο. Αν ειναι 3 ωρες το πηγαινε και αλλες 3 ωρες το ελα τοτε ειναι αδυνατο.
    Ειδα οτι εχει λεωφορειο που κανει την βασικη διαδρομη περα-δωθε. Εχει συχνα ή ειναι 2 δρομολογια τη μερα; Εχει καραβακια για τις παραλιες; Ποσο κοστιζουν συνηθως; Σε τετοια μικρα νησια, μπορει να πετυχεις τετοιες υπηρεσιες (φαγητο, καραβακι, δωματιο κλπ) ειτε πολυ φτηνες (επειδη ειναι παρθενα νησια) ειτε πανακριβες (επειδη οι ντοπιοι θελουν να γδαρουν τους λιγους τουριστες που ερχονται ωστε να βγαλουν σε εναν καλοκαιρινο μηνα τα λεφτα ολου του ετους). Μου εχουν τυχει και τα δυο ακρα σε διαφορα μη τουριστικα νησια.
    Σε ευχαριστω πολυ.

  4. #4
    Εγγραφή
    08-11-2005
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    FORTHnet με δίκτυο πΟΤΕ
    Ηρεμία παίζει σίγουρα! Αν θυμάμαι καλά υπάρχουν 2 ή 3 μεγάλες παραλίες και διάφορες μικρές (αλλά πολύ ωραίες) και παρθένα νερά. Γυμνισμός παίζει αβέρτα, αν και δεν είμαι φαν εντύπωση μου έκαναν οικογένειες από το εξωτερικό καθώς και Έλληνες με Γάλους να παίζουν αγώνα πόλο γυμνοί τελείως. Σε μερικά μερικές παραλίες δεν υπάρχει καν ρεύμα. Για το δωμάτιο νομίζω πλήρωσα 60 ευρώ περίπου. Όλο το νησί δεν νομίζω να περπατιέται με άνεση, όμως με λεωφορείο και λίγο περπάτημα μπορείς να πας σε πολλά μέρη. Σκουτεράκι παίζει αλλά φαντάσου ότι είναι ένα μικρό νησί στις Κυκλάδες, πόσο καλοί να είναι οι δρόμοι? Διάφορες διαδρομές παράλληλες με τη παραλία είναι εύκολες για περπάτημα. Δηλαδή από τη στιγμή που θα βγεις παραλία περπατάς άνετα. Για το λεωφορείο πρέπει να έχει παραπάνω από 4 την ημέρα. Αν κολλήσεις κάπου γενικά παίζει και οτοστόπ. Καραβάκια δεν θυμάμαι δεν το έψαξα καθόλου γιατί όποτε ρωτάω σε άλλα νησιά με τις τιμές που άκουγα τα νεύρα βάραγαν κόκκινο.

  5. #5
    Το avatar του μέλους etsouk2000
    etsouk2000 Guest
    60 ευρω μου φαινονται πολλα για δωματιο σε ενα παραμελημενο νησακι.
    μαλλον οφειλεται σε αυτο που ειπα και πιο πανω, οτι προσπαθουν σε ενα καλοκαιρι να βγαλουν λεφτα ενος ετους. ισως ομως φταιει κι η εποχη που πηγες. τι μηνα πηγες; αυγουστο;
    ειχα παει δονουσα, σχοινουσα, ηρακλεια και κουφονησι το αρχες ιουλιου του 2002 και ειχα πληρωσει 25 ευρω τα δωματια σε ολα τα νησια και ηταν αξιοπρεπεστατα. βεβαια ηταν 2002, οχι 2009. αλλα και παλι, η διαφορα δεν δικαιολογειται...
    σε ευχαριστω πολυ

  6. #6
    Εγγραφή
    19-01-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    HOL
    πηγαινε και δες καλυτερα.Μην κλεισιες δωματιο,αραξε σε μια παραλια κι αν δε σου κανει υπαρχουν παντου νησια να πας.

  7. #7
    Το avatar του μέλους etsouk2000
    etsouk2000 Guest
    σωστο κι αυτο...

Παρόμοια Θέματα

  1. usr 9108 / συχνές διακοπές (καλοκαιρινές?)
    Από sjoy στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-08-08, 00:15
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-08, 22:57
  3. Διακοπες στην Κω
    Από IPL στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-07-07, 03:21
  4. Καλοκαιρινές διακοπές στην Κεφαλονιά..αλλά που;
    Από Προφέσσορας_Χάος στο φόρουμ The Meeting point
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-06, 02:34
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-03, 15:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας