Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 44
  1. #16
    Εγγραφή
    05-01-2007
    Περιοχή
    Με μια βαλίτσα στο χέρι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    102
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    .
    ξέρη κανείς τις διαφορές mio moov 150 με 200?



  2. #17
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    [quote=and64;2769550]Εννοείται πως αξίζουν!! Προσωπικά εχω το 2100 max οπως μπορείς να δεις στην υπογραφή μου, ξεκλειδωνει πανεύκολα περνώντας απλά κάποια αρχεία στην sd! Είναι γρήγορο, destinator και κυρίως igo8 δουλεύουν άψογα, πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Η διαφορά του με το 1200 ειναι φυσικά η οθόνη, οι χάρτες (νομίζω οτι το 1200 εχει Ευρώπη ενω το 2100 Ελλάδα, το 2110 εχει Ευρώπη, αλλά αυτά τα βρίσκουμε), ο μικρότερος επεξεργαστής του 1200 και ο δέκτης. Επίσης δεν ξέρω αν εχει tmc το 1200, άχρηστο μεν στην Ελλάδα γιατί δυστυχώς δεν δουλεύει αλλά δουλεύει στο εξωτερικό![/quote

    Και το 1200 ξεκλειδώνει με τον ίδιο έυκολο τρόπο, και δουλεύει με Destinator ?

  3. #18
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.175
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από and64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείται πως αξίζουν!! Προσωπικά εχω το 2100 max οπως μπορείς να δεις στην υπογραφή μου, ξεκλειδωνει πανεύκολα περνώντας απλά κάποια αρχεία στην sd! Είναι γρήγορο, destinator και κυρίως igo8 δουλεύουν άψογα, πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Η διαφορά του με το 1200 ειναι φυσικά η οθόνη, οι χάρτες (νομίζω οτι το 1200 εχει Ευρώπη ενω το 2100 Ελλάδα, το 2110 εχει Ευρώπη, αλλά αυτά τα βρίσκουμε), ο μικρότερος επεξεργαστής του 1200 και ο δέκτης. Επίσης δεν ξέρω αν εχει tmc το 1200, άχρηστο μεν στην Ελλάδα γιατί δυστυχώς δεν δουλεύει αλλά δουλεύει στο εξωτερικό!
    Και το 1200 ξεκλειδώνει με τον ίδιο έυκολο τρόπο, και δουλεύει με Destinator ?
    Κοίτα το 1200 ναι μεν ξεκλειδώνει (νομίζω και αυτό απλά περνώντας κάποια αρχεία στην Sd, αλλά με το dest υπάρχουν κάποια προβλήματα. Απ'οτι ειχα διαβάσει κάποια στιγμή δούλευε μόνο με το 8, με το 7 υπήρχαν πολλά προβλήματα.

    Βέβαια οταν έχεις igo τι να το κάνεις το Destinator; Μόνο για κάποια μέρη επαρχιακά που υπερτερεί ο χάρτης, αλλιώς σαν πρόγραμα ειναι αρχαίο και δύσχρηστο

    Δες λίγο εδώ για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το 1200 γιατί οτι και να σου πω εγώ δεν το έχω στα χέρια μου οπότε δεν το εχω ψάξει παραπάνω ούτε και μπορώ!!
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  4. #19
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από and64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βέβαια οταν έχεις igo τι να το κάνεις το Destinator; Μόνο για κάποια μέρη επαρχιακά που υπερτερεί ο χάρτης, αλλιώς σαν πρόγραμα ειναι αρχαίο και δύσχρηστο
    Θα με συγχωρήσεις, αλλά σαν τον Destinator δεν υπάρχει άλλο πρόγραμμα.
    Κάνει με διαφορά την καλύτερη δρομολόγηση απο ΟΛΑ τα προγράμματα.
    Βγάζει διαδρομές , με την "περισσότερη λογική" , απο όλα τα προγράμματα.
    Για αυτό τον λόγο πουλησα και το πανάθλιο Mio Moov 330.
    Σε οποιαδήποτε διαδρομή γνώριζα, η δρομολόγηση που πρότεινε το Moov ήταν για γέλια! σε αντίθεση με το Destinator, που πραγματικά βγάζει διαδρομές άψογες!

  5. #20
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.175
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα με συγχωρήσεις, αλλά σαν τον Destinator δεν υπάρχει άλλο πρόγραμμα.
    Κάνει με διαφορά την καλύτερη δρομολόγηση απο ΟΛΑ τα προγράμματα.
    Βγάζει διαδρομές , με την "περισσότερη λογική" , απο όλα τα προγράμματα.
    Για αυτό τον λόγο πουλησα και το πανάθλιο Mio Moov 330.
    Σε οποιαδήποτε διαδρομή γνώριζα, η δρομολόγηση που πρότεινε το Moov ήταν για γέλια! σε αντίθεση με το Destinator, που πραγματικά βγάζει διαδρομές άψογες!
    Εχεις δοκιμάσει igo 8? Το destinator ήταν κάποτε καλό πρόγραμμα, εχει αδιαμφισβήτητα (ακόμα) τους καλύτερους χάρτες ναι, αλλά μέχρι εκεί!! Εχει σταματήσει να εξελίσεται εδώ και χρόνια...

    Εγώ στην αρχή δεν είχα περάσει igo είχα μονο το Mn7 της navigon που ήταν μεσα από τη μάνα του και το destinator. Μολις εβαλα igo και Miomoov, την πρώτη μερα πεταξα το Mio και δεν εχω ξανανοίξει dest έκτοτε παρα μόνο οπως σου είπα σε δύσκολα επαρχιακα κομμάτια!! Το mn7 είναι και αυτό συμπαθές σαν προγραμμα αλλά ο χάρτης του υστερεί και κάποιες φορές κάνει βλακώδεις διαδρομές. Το dest επίσης εχει το πιό άθλιο interface και δεν δίνει καμία εξτρα πληροφορία τη στιγμή (και λογικό ειναι δλδ αφού ειναι παλιό πρόγραμμα) που στο Igo μπορείς να εχεις 3 διαδρομές να "τρέχουν" ταυτόχρονα στις οποίες σου εμφανίζει από μέση ταχύτητα οδήγησης, μέση διαδρομής κλπ μέχρι και πόση ώρα ήσουν σταματημενος και πόση σε κίνηση!! Θα μου πεις άχρηστο και εν μέρει θα συμφωνήσω, αλλά κάτι τέτοιες λεπτομέρεις δειχνουν τη δουλειά που εχει γίνει στο πρόγραμμα. Στο εξωτερικό που δεν έχει το πλεονέκτημα της χαρτογραφησης όπως εδώ το dest ελάχιστα χρησιμοποιείται πια...
    Αυτά από μένα, απο κει και πέρα ο καθένας χρησιμοποιεί οτι θέλει φυσικά!
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  6. #21
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Δεν με απασχολεί αν εξελίσετε ακόμα ή όχι. Οι χάρτες πρέπει να εξελίσονται. Οχι το πρόγραμμα.
    Το πρόγραμμα είναι η βάση, που με τους αλγόριθμους που έχει, θα σου βρεί την καλύτερη διαδρομή για να φτάσεις στον προορισμό σου, σε συνάρτηση με τον χάρτη.
    Οι δρόμοι αλλάζουν! οπότε ενημερωμένοι χάρτες χρειάζονται. Οχι η λογική πλοήγησης!
    Το θέμα της πλοήγησης ειναι πολύ απλό, και το έχουμε κάνει δυσκολο.
    Το μοναδικό που χρειάζεται, είναι να σου λέει πότε και πού να στρίψεις για να φτάσεις στον προορισμό σου, απο την πιο "λογική" διαδρομή.
    Το μοναδικό πρόγραμμα που έχω δει να το κάνει αξιοπρεπός, είναι το destinator.
    Ολα τα υπόλοιπα είναι για γέλια!
    Τώρα αν εσύ χρειάζεσαι να σου λέει πόσο έχεις κάτσει στην κίνηση, είναι άλλο θέμα. Μάλλον δεν κάνει για σένα το destinator.
    Εγώ δεν χρειάζομαι κάτι τέτοιο.
    Το αν χρησιμοποιειτε ή όχι, δεν μου λέει κάτι.
    Και εγώ τα fora άκουσα, και αγόρασα την μπουρούχα το Moov, που απο το Ηράκλειο στο κάτω χαλάνδρι, μέχρι που έφτασα στη ριζάρειο, αυτό ήθελε να με γυρίσει στη καλογρέζα για να με πάει απο την Καποδιστρίου!
    Τα Fora άκουσα και αγόρασα το N85 Nokia για την κοπελιά μου, και είναι ένα χρέπι που τριζοβολάει ολόκληρο...
    Τα Fora ακούν και όλοι αυτοί που αγοράζουν 4πύρηνους στα 3000mhz για να διαβάζουν το adslgr...
    Οσο αφορά για το interface του destinator, προσωπικά μου φαίνεται εξαιρετικά έυκολο στη χρήση, και ποτέ δεν με εχει προβληματίσει.

    Και άλλες φορές την έχω πατήσει, απο τις γνώμες που διαβάζα στο internet.
    Τώρα έβαλα μιαλό!

  7. #22
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.175
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν με απασχολεί αν εξελίσετε ακόμα ή όχι. Οι χάρτες πρέπει να εξελίσονται. Οχι το πρόγραμμα.
    Το πρόγραμμα είναι η βάση, που με τους αλγόριθμους που έχει, θα σου βρεί την καλύτερη διαδρομή για να φτάσεις στον προορισμό σου, σε συνάρτηση με τον χάρτη.
    Οι δρόμοι αλλάζουν! οπότε ενημερωμένοι χάρτες χρειάζονται. Οχι η λογική πλοήγησης!
    Το θέμα της πλοήγησης ειναι πολύ απλό, και το έχουμε κάνει δυσκολο.
    Το μοναδικό που χρειάζεται, είναι να σου λέει πότε και πού να στρίψεις για να φτάσεις στον προορισμό σου, απο την πιο "λογική" διαδρομή.
    Το μοναδικό πρόγραμμα που έχω δει να το κάνει αξιοπρεπός, είναι το destinator.
    Ολα τα υπόλοιπα είναι για γέλια!
    Τώρα αν εσύ χρειάζεσαι να σου λέει πόσο έχεις κάτσει στην κίνηση, είναι άλλο θέμα. Μάλλον δεν κάνει για σένα το destinator.
    Εγώ δεν χρειάζομαι κάτι τέτοιο.
    Το αν χρησιμοποιειτε ή όχι, δεν μου λέει κάτι.
    Και εγώ τα fora άκουσα, και αγόρασα την μπουρούχα το Moov, που απο το Ηράκλειο στο κάτω χαλάνδρι, μέχρι που έφτασα στη ριζάρειο, αυτό ήθελε να με γυρίσει στη καλογρέζα για να με πάει απο την Καποδιστρίου!
    Τα Fora άκουσα και αγόρασα το N85 Nokia για την κοπελιά μου, και είναι ένα χρέπι που τριζοβολάει ολόκληρο...
    Τα Fora ακούν και όλοι αυτοί που αγοράζουν 4πύρηνους στα 3000mhz για να διαβάζουν το adslgr...
    Οσο αφορά για το interface του destinator, προσωπικά μου φαίνεται εξαιρετικά έυκολο στη χρήση, και ποτέ δεν με εχει προβληματίσει.

    Και άλλες φορές την έχω πατήσει, απο τις γνώμες που διαβάζα στο internet.
    Τώρα έβαλα μιαλό!
    Οκ συνονόματε, τι να σου πω, μην εισαι πάντως τόσο απόλυτος πάνω σε κάποιο τομέα που αλλάζει καθημερινά! Δοκίμασε το εστω και για πλάκα το igo να μου πεις πως σου φαίνεται αν εχεις την όρεξη κάποια στιγμή... Το interface του dest δεν σε προβληματίζει, αυτό έλειπε άλλωστε! Δεν είπα οτι ειναι αδύνατο να το δουλέψεις, απλά εχοντας τόσο καιρό 3 προγράμματα στο pna οι συγκρίσεις ειναι αναπόφευκτες...

    Οσο για τα forum αν δεν διαβάσεις πως θα σχηματίσεις γνώμη; Το κακό ειναι οτι γράφουν και άσχετοι που λενε πχ "το Ν85 ειναι το καλυτερο τηλέφωνο" και η μεγαλύτερη χρήση που του εχουν κάνει είναι να εχουν στείλει κανενα mms!! (και το 5800 που πήρα εγώ από ποιότητα κατασκευής ειναι χειρότερο από το Ν73 που ειχα πριν για 2μιση χρόνια, αλλά ειναι τρελά value for money αυτή τη στιγμή για αυτά που προσφέρει) Η λένε "πάρε vaio, πάρε acer είναι πολυ καλά, ειναι πρώτα ειναι ετσι ειναι αλλιώς" και τα μεν vaio αν πάθουν κάτι πανε για service στο Βέλγιο και γυρνάνε μετά από κανα μήνα στην καλύτερη τα δε acer στην Ιταλία και αστο μετά... Λες πάρε dell που ερχονται και στο φτιαχνουν σπιτι σου και εχεις όλα τα ανταλλακτικά το πολύ σε μια βδομάδα + οτι σου αφήνουν μηχάνημα αντικατάστασης αν χρεαστεί και επειδή δεν την ξέρει πολύ ο κόσμος στην Ελλάδα λέει dell, τι ειναι αυτό??

    Επομένως προσπαθείς να διαβάσεις πολλές απόψεις μηπως και καταλήξεις σε κάποιο συμπέρασμα (δεν ειναι βέβαια σίγουρο οτι θα καταλήξεις!!)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος and64 : 22-04-09 στις 14:18.
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  8. #23
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.380
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    andreasp έχεις δουλέψει καθόλου GARMIN?
    Γιατί εγώ που το δουλεύω συνέχεια και έχω δει και destinator σε άλλα αμάξια, δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από πληρότητα χαρτών και δυνατότητες σε σχέση με το destin.
    Επίσης, για όσους έχουν θέμα με το κλείδωμα, θα πρότεινα την χρήση κάποιου εξωτερικού bluetooth gps receiver.
    Εγώ χάρη σε ένα τέτοιο Holux κλειδώνω σε 40 δεύτερα, αρκεί το receiver να κάθεται πάνω στο ταμπλό του αυτοκινήτου.Μετά και μέσα στο ντουλαπάκι να το βάλω, το σήμα εξακολουθεί να είναι μια χαρά.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  9. #24
    Εγγραφή
    21-11-2005
    Μηνύματα
    232
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikolaos1976 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους άν έχετε Gps και είστε ικανοποιημένοι ακούω τις προτάσεις σας...

    Εγώ θα κινηθώ προς MLS PNA Destinator 4800 αλλα ακούω προτάσεις σας
    Εγώ έχω το 4800 εδώ και περίπου 3 μήνες και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος...

  10. #25
    Εγγραφή
    14-06-2007
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    230
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mbps/10Mbps
    ISP
    ΟΤΕ
    δυο ερωτησεις
    1. πως λεγεται το προγραμμα πλοηγησης του navigon 2100 max?
    2.μπορει το προγραμμα αυτο να δουλεψει σε mio c220?

  11. #26
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.175
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zakos52 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δυο ερωτησεις
    1. πως λεγεται το προγραμμα πλοηγησης του navigon 2100 max?
    2.μπορει το προγραμμα αυτο να δουλεψει σε mio c220?
    Λέγεται Navigon mobile navigator (εξου και το mn) και υποθέτω οτι δουλεύει και σε άλλα pna... Πάντως υστερεί ακόμα σε χάρτη Ελλάδας αλλά ειναι συμπαθητικο σαν πρόγραμμα
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  12. #27
    Εγγραφή
    01-03-2008
    Περιοχή
    Γαλατσι
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    193
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    OTEnet
    Αν δεν σε πειραζει το μεγεθος της οθονης παρε το 1200 navigon , εγω αυτο εχω και ειδικα με την τελευταια αναβαθμιση απο το site της navigon στους χαρτες του ειναι σουπερ , επισης η ποιοτητα κατασκευης ειναι καλη και κανει γρηγορο λοκαρισμα.
    Και στο κατω κατω ειναι χαμηλη η τιμη του για αυτα που προσφερει σαν συνολο.

    Ελπιζω να βοηθησα.

  13. #28
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek
    Θα πω και εγω την γνωμη μου μια και χρησιμοποιω λογισμικα πλοηγησης για Ελλαδα απο την εποχη της Teletype-Cat Hellas (αληθεια τα εχει χρησιμοποιησει κανεις αλλος; )
    1)Destinator οι καλυτεροι χαρτες αλλα σαφως υπερκτιμημενο.Βαλτε το για πλοηγηση για να πατε Ναυπλιο.Θα σε περασει απο τα πιο απιθανα χωρια.Για να με παει Καστορια απο Αθηνα με εβαζε απο τον παλιο δρομο ενω αγνοουσε την Εγνατια οδο.Απο την στιγμη δε που η GI δεν συνεργαζεται με την Destinator κατα την γνωμη μου εχει πεθανει ακομα και στην Ελλαδα.
    2)Igo το χρησιμοποιουσα αλλα δεν μου αρεσουν τα πολλα φρου-φρου και το αφησα.Δινει περιεργες διαδρομες μεσα απο απιθανους δρομους.
    3)Νavigon.To χρησιμοποιω εδω και 8 μηνες σε Αθηνα.Κατα την γνωμη μου δινει τις καλυτερες διαδρομες.Ειχα αμφιβολιες για επαρχια.Το χρησιμοποιησα το Πασχα στην Καστορια κανοντας 500χλμ μεσα στην πολη και στις περιξ περιοχες.Το μονο προβλημα που συναντησα ηταν η ελλειψη του χωριου Ψαραδες στις Πρεσπες.Σε ολες τις αλλες περιοχες αψογο.Αν οι αναβαθμισεις συνεχιστουν με τον ιδιο ρυθμο πιστευω οτι τελος 2009 θα ειναι αψογο.

  14. #29
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.175
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πω και εγω την γνωμη μου μια και χρησιμοποιω λογισμικα πλοηγησης για Ελλαδα απο την εποχη της Teletype-Cat Hellas (αληθεια τα εχει χρησιμοποιησει κανεις αλλος; )
    1)Destinator οι καλυτεροι χαρτες αλλα σαφως υπερκτιμημενο.Βαλτε το για πλοηγηση για να πατε Ναυπλιο.Θα σε περασει απο τα πιο απιθανα χωρια.Για να με παει Καστορια απο Αθηνα με εβαζε απο τον παλιο δρομο ενω αγνοουσε την Εγνατια οδο.Απο την στιγμη δε που η GI δεν συνεργαζεται με την Destinator κατα την γνωμη μου εχει πεθανει ακομα και στην Ελλαδα.
    2)Igo το χρησιμοποιουσα αλλα δεν μου αρεσουν τα πολλα φρου-φρου και το αφησα.Δινει περιεργες διαδρομες μεσα απο απιθανους δρομους.
    3)Νavigon.To χρησιμοποιω εδω και 8 μηνες σε Αθηνα.Κατα την γνωμη μου δινει τις καλυτερες διαδρομες.Ειχα αμφιβολιες για επαρχια.Το χρησιμοποιησα το Πασχα στην Καστορια κανοντας 500χλμ μεσα στην πολη και στις περιξ περιοχες.Το μονο προβλημα που συναντησα ηταν η ελλειψη του χωριου Ψαραδες στις Πρεσπες.Σε ολες τις αλλες περιοχες αψογο.Αν οι αναβαθμισεις συνεχιστουν με τον ιδιο ρυθμο πιστευω οτι τελος 2009 θα ειναι αψογο.
    Θα συμφωνήσω και εγώ με αυτά! Το igo σε μπέρδευε;; Εμενα 2 φορες εχει μπερδευτεί σημαντικά αλλά γενικά δεν ειχα πρόβλημα...

    Το Navigon καλό και αυτό αλλά τρώει κάτι φλασιες και αυτο ώρες ώρες! Επαρχία υστερεί πάντως ακόμα, ας πούμε σε κάποιες πόλεις δεν εχουν αρίθμηση οι δρόμοι, ή σε χωριά σε δείχνει στη μέση του πουθενά!
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  15. #30
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από and64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συμφωνήσω και εγώ με αυτά! Το igo σε μπέρδευε;; Εμενα 2 φορες εχει μπερδευτεί σημαντικά αλλά γενικά δεν ειχα πρόβλημα...

    Το Navigon καλό και αυτό αλλά τρώει κάτι φλασιες και αυτο ώρες ώρες! Επαρχία υστερεί πάντως ακόμα, ας πούμε σε κάποιες πόλεις δεν εχουν αρίθμηση οι δρόμοι, ή σε χωριά σε δείχνει στη μέση του πουθενά!
    Δεν ειπα οτι με μπερδευε το igo.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορά GPS
    Από mairi67 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-09, 10:03
  2. Εξωτερική κεραία GPS για αυτοκίνητο
    Από MessengerOfGood στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-05-09, 23:05
  3. Αγορά ΒΤ GPS για HTC Touch.
    Από agentsmith στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-08, 11:31
  4. Αναζήτηση για αγορά gps
    Από gastone_2005 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-08, 20:28
  5. gps(destinator)+dvd(divx με greeksubs)+tv για αυτοκινητο
    Από georgepre10 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-08, 23:17

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας