Σελ. 21 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 1116192021222326 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 301-315 από 402
  1. #301
    Εγγραφή
    01-11-2008
    Περιοχή
    ΓΑΛΑΤΣΙ
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    123
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    27692/2495
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    9.7(dB) / 21.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από button Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λες και παίρνεις δάνειο κάνουν ετσι
    τελικα καταφερα και την εκανα...!!!
    πρεπει να περιμενω να μου στειλουν το πιν της καρτας και τον τετραψηφιο κωδικο για paypal?
    πως τα βρισκω αυτα;

  2. #302
    Εγγραφή
    10-10-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.631
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    20Mb/4Mb
    ISP
    GR Telecom
    Router
    PowerBeam M5-300
    Στις κινήσεις του Λογαριασμοί σου θα δεις τον 4ψηφιο .
    Να σου πω και εγώ ακόμα δεν το είδα αύριο θα κάνω ένα refresh βιβλιάριου η την τρίτη που θα βάλω κάποια φράγκα μέσα

  3. #303
    Εγγραφή
    01-11-2008
    Περιοχή
    ΓΑΛΑΤΣΙ
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    123
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    27692/2495
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    9.7(dB) / 21.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από button Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις κινήσεις του Λογαριασμοί σου θα δεις τον 4ψηφιο .
    Να σου πω και εγώ ακόμα δεν το είδα αύριο θα κάνω ένα refresh βιβλιάριου η την τρίτη που θα βάλω κάποια φράγκα μέσα
    θα τους παρω μαλλον τηλ να μου δωσουν τον 4 ψηφιο!!! αν και καποιοι μου εχουν πει οτι αυτος ο κωδικος ειναι ο τετραψηφιος που εχει καρτα απο πισω.... δεν ξερω..!!
    δεν εχω το pin της καρτας ακομα για να μπω στο atm να δω την κινηση του λογαριασμου μου!
    και εσυ eurobank προπληρωμενη εχεις?
    απο τι καταλαβα πρεπει να κανεις πρωτα λογαριασμο στο paypal να σου στειλουν αυτοι τον κωδικο στην τραπεζα και μετα να τον παρεις!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος modechristo : 16-09-12 στις 15:08.

  4. #304
    Εγγραφή
    14-05-2008
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    264
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6144/768
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    SpeedTouch 585i v6
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 42(dB)
    Για αυτην εδω εχετε αποψη? αν καταλαβα καλα μπορεις να την φορτισεις με μια καρτα ανανεωσης οπως τα κινητα απ το περιπτερο αν εχει δηλαδη μηχανακι payzone...

    moneysafecard

  5. #305
    Εγγραφή
    02-06-2010
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Οσοι εχουν χρεωστικη καρτα εθνοcash plus,πώς μπορούν να βλέπουν online το υπολοιπο της καρτας και τις συναλλαγες που εχουν πραγματοποιηθει?
    Με το internet banking?

  6. #306
    Εγγραφή
    04-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    NetFaster WLAN 3
    SNR / Attn
    12(dB) / 11(dB)
    ναι.. σου έρχεται μεν χαρτί και στο σπίτι τακτικά, με τις κινήσεις του λογαριασμού (ανά δίμηνο νομίζω? δε θυμάμαι..), αλλά αλλιώς ανά πάσα στιγμή μπορείς με internet banking. Για να το ενεργοποιήσεις αυτό πας σε υποκατάστημα της τράπεζας, σε κάποιον υπάλληλο εκτός ταμείων, κάνεις αίτηση, σου δίνει κωδικό. Χρειάζεσαι πιθανώς και μια συσκευή παραγωγής "κλειδαρίθμων" που είναι απαραίτητες για επιπλέον συναλλαγές, π.χ. να κάνεις πληρωμές, και πληρώνεις κανά 5ευρω για αυτό, αν θες (αξίζει κατ'εμένα τον κόπο).

  7. #307
    Εγγραφή
    18-03-2008
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παιδιά θέλω να ρωτήσω, εαν γνωρίζει κάποιος.

    Prepaid μπορώ να φορτίσω το Σαββατοκύριακο και να είναι άμεσα το ποσό διαθέσιμο? Είτε μέσω e-banking είτε μέσω ΑΤΜ?

    Απλά καίγομαι με μια αγορά και θα μου στείλουν φόρμα πληρωμής αύριο Σάββατο απο paypal αλλα πρέπει να την φορτίσω πρώτα για να πληρώσω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sato : 24-11-12 στις 02:03.

  8. #308
    Εγγραφή
    25-05-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.300
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    53700/5370
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    Path Level
    Fastpath
    Αυτό εξαρτάται το σύστημα που χρησιμοποιεί η κάθε τράπεζα. Μέσω atm το θεωρώ εξαιρετικά απίθανο. Μέσω ebanking γίνεται σίγουρα στην Μαρφίν, αλλά δεν ξέρω σε ποιες άλλες.

  9. #309
    Εγγραφή
    04-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    NetFaster WLAN 3
    SNR / Attn
    12(dB) / 11(dB)
    Για ATM απλά μπορώ κι εγώ να σου επιβεβαιώσω ότι όχι, σήμερα έτυχε να ρωτήσω τράπεζα για κάτι σχετικό και μου είπαν ότι από το ΑΤΜ θα πρέπει να τα πάρει κάποιος υπάλληλος, να βγάλει τα λεφτά από φακέλους κτλ και να τα βάλουν μετά στον αντίστοιχο λογαριασμό/κάρτα, και αυτή η δουλειά γίνεται κανονικά το πρωί κάθε εργάσιμης, όχι σ/κ, οπότε ακόμη κι αν τα έβαζα σήμερα μεσημέρι μου είπαν, πρωί δευτέρα θα μπουν τα λεφτά όπου είναι να μπουν. Για ebanking η Alpha σίγουρα δεν αφήνει πάντως μες το σ/κ να κάνεις μεταφορά από λογαριασμό σε άλλον άλλης τράπεζας, αλλά νομίζω ούτε μεταξύ λογαριασμών/καρτών δικών τους (το για άλλη τράπεζα είναι σίγουρο πάντως)

  10. #310
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Φίλε μου, μιας και ρωτάς θα σου πω το εξής για για την Αγροτική τράπεζα. ΕΓΩ έχω τον βασικό μου λογαριασμό με όλα τα χρηματά μου στην Αγροτική, έχω βγάλει και μια απλή κάρτα αναλήψεων (από όσο ξέρω δεν είναι χρεωστική, είναι μόνο για αναλήψεις). Επίσης έχω βγάλει ξεχωριστά και την prepaid της Αγροτικής. Την prepaid μπορώ να πάω σε οποιοδήποτε ΑΤΜ της Αγροτικής και να την φορτώσω όποτε θέλω μέσω της απλής κάρτας αναλήψεων, και εξηγώ. Τοποθετώ την κάρτα αναλήψεων στο μηχάνημα, επιλέγω γλώσσα και πληκτρολογώ το πιν (τίποτα σπουδαίο ως εδώ). Στο μενού που βγάζει έχει τα κλασσικά, ανάληψη, έλεγχος υπολοίπου, τελευταίες κινήσεις κλπ. Επιπλέον έχει και την επιλογή "Μεταφορά Χρημμάτων". Επιλέγω αυτό και μου βγάζει κάποιες επιλογές, δηλαδή μεταφορά σε λογαριασμό, μεταφορα σε κάρτα Visa και διάφορα άλλα μεταξύ των οποίων και "μεταφορά σε κάρτα prepaid". Πολύ απλά επιλέγω αυτό, στην συνέχεια μου ζητάει να πληκτρολογίσω το 16ψήφιο νούμερο της κάρτας prepaid και το ποσό που θέλω να μεταφέρω. Η μεταφορά γίνεται άμεσα οποιαδήποτε μέρα και ώρα, ακόμη και Σαββατοκύριακο, και η προμήθεια είναι 1 ευρώ. Να τονίσω ότι η μεταφορά γίνεται άμεσα οποιαδήποτε ώρα και να κάνεις την φόρτιση, δηλαδή με το που γυρίσεις στο σπίτι μπορείς να κάνεις αμέσως κάποια αγορά. Εμένα με έχει βολέψει πολύ αυτό το σύστημα. Απλώς το θέμα είναι ότι εκτός από την prepaid της Αγροτικής, πρέπει να έχεις και λογαριασμό εκεί και να έχεις βγάλει κάρτα αναλήψεων.

  11. #311
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/850
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Technicolor TD5130
    SNR / Attn
    6,1(dB) / 18,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sato Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά θέλω να ρωτήσω, εαν γνωρίζει κάποιος.

    Prepaid μπορώ να φορτίσω το Σαββατοκύριακο και να είναι άμεσα το ποσό διαθέσιμο? Είτε μέσω e-banking είτε μέσω ΑΤΜ?

    Απλά καίγομαι με μια αγορά και θα μου στείλουν φόρμα πληρωμής αύριο Σάββατο απο paypal αλλα πρέπει να την φορτίσω πρώτα για να πληρώσω.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου, μιας και ρωτάς θα σου πω το εξής για για την Αγροτική τράπεζα. ΕΓΩ έχω τον βασικό μου λογαριασμό με όλα τα χρηματά μου στην Αγροτική, έχω βγάλει και μια απλή κάρτα αναλήψεων (από όσο ξέρω δεν είναι χρεωστική, είναι μόνο για αναλήψεις). Επίσης έχω βγάλει ξεχωριστά και την prepaid της Αγροτικής. Την prepaid μπορώ να πάω σε οποιοδήποτε ΑΤΜ της Αγροτικής και να την φορτώσω όποτε θέλω μέσω της απλής κάρτας αναλήψεων, και εξηγώ. Τοποθετώ την κάρτα αναλήψεων στο μηχάνημα, επιλέγω γλώσσα και πληκτρολογώ το πιν (τίποτα σπουδαίο ως εδώ). Στο μενού που βγάζει έχει τα κλασσικά, ανάληψη, έλεγχος υπολοίπου, τελευταίες κινήσεις κλπ. Επιπλέον έχει και την επιλογή "Μεταφορά Χρημμάτων". Επιλέγω αυτό και μου βγάζει κάποιες επιλογές, δηλαδή μεταφορά σε λογαριασμό, μεταφορα σε κάρτα Visa και διάφορα άλλα μεταξύ των οποίων και "μεταφορά σε κάρτα prepaid". Πολύ απλά επιλέγω αυτό, στην συνέχεια μου ζητάει να πληκτρολογίσω το 16ψήφιο νούμερο της κάρτας prepaid και το ποσό που θέλω να μεταφέρω. Η μεταφορά γίνεται άμεσα οποιαδήποτε μέρα και ώρα, ακόμη και Σαββατοκύριακο, και η προμήθεια είναι 1 ευρώ. Να τονίσω ότι η μεταφορά γίνεται άμεσα οποιαδήποτε ώρα και να κάνεις την φόρτιση, δηλαδή με το που γυρίσεις στο σπίτι μπορείς να κάνεις αμέσως κάποια αγορά. Εμένα με έχει βολέψει πολύ αυτό το σύστημα. Απλώς το θέμα είναι ότι εκτός από την prepaid της Αγροτικής, πρέπει να έχεις και λογαριασμό εκεί και να έχεις βγάλει κάρτα αναλήψεων.
    Ναι ετσι ακριβως γίνεται, επίσης να προσθεσω οτι και μεσω web banking της αγροτικης παλι η μεταφορα στην Prepaid γινεται 'αμεσα όλες τις ημερες της εβδομάδας

  12. #312
    Εγγραφή
    04-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    NetFaster WLAN 3
    SNR / Attn
    12(dB) / 11(dB)
    Μόνο εμένα δηλαδή η Alpha παπαρίζεται στο webbanking και δε μπορώ να κάνω μεταφορά μες το σ/κ!?
    και την είχα και σε εκτίμηση σε σχέση με άλλες

  13. #313
    Εγγραφή
    18-03-2008
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παιδιά, έκανα τελικά την μεταφορά του ποσού το Σάββατο το πρωί,

    Σαββάτο ξημερώματα όμως όταν και πόσταρα το μνμα, δεν με άφηνε να κάνω μεταφορά (00:00 - 2:00), δεν γνωρίζω τον λόγο. 8 το πρωί ξαναπροσπάθησα και έγινε η μεταφορά άμεσα.

    Άρα απο Αγροτική γίνεται μετάφορά μέσω e-banking μέσα στο ΣΚ σίγουρα.
    Επίσης αυτό που ο goku το επιβεβαίωσα και απο άλλους.

    Ευχαριστώ

  14. #314
    Εγγραφή
    14-05-2008
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    264
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6144/768
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    SpeedTouch 585i v6
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 42(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου, μιας και ρωτάς θα σου πω το εξής για για την Αγροτική τράπεζα. ΕΓΩ έχω τον βασικό μου λογαριασμό με όλα τα χρηματά μου στην Αγροτική, έχω βγάλει και μια απλή κάρτα αναλήψεων (από όσο ξέρω δεν είναι χρεωστική, είναι μόνο για αναλήψεις). Επίσης έχω βγάλει ξεχωριστά και την prepaid της Αγροτικής. Την prepaid μπορώ να πάω σε οποιοδήποτε ΑΤΜ της Αγροτικής και να την φορτώσω όποτε θέλω μέσω της απλής κάρτας αναλήψεων, και εξηγώ. Τοποθετώ την κάρτα αναλήψεων στο μηχάνημα, επιλέγω γλώσσα και πληκτρολογώ το πιν (τίποτα σπουδαίο ως εδώ). Στο μενού που βγάζει έχει τα κλασσικά, ανάληψη, έλεγχος υπολοίπου, τελευταίες κινήσεις κλπ. Επιπλέον έχει και την επιλογή "Μεταφορά Χρημμάτων". Επιλέγω αυτό και μου βγάζει κάποιες επιλογές, δηλαδή μεταφορά σε λογαριασμό, μεταφορα σε κάρτα Visa και διάφορα άλλα μεταξύ των οποίων και "μεταφορά σε κάρτα prepaid". Πολύ απλά επιλέγω αυτό, στην συνέχεια μου ζητάει να πληκτρολογίσω το 16ψήφιο νούμερο της κάρτας prepaid και το ποσό που θέλω να μεταφέρω. Η μεταφορά γίνεται άμεσα οποιαδήποτε μέρα και ώρα, ακόμη και Σαββατοκύριακο, και η προμήθεια είναι 1 ευρώ. Να τονίσω ότι η μεταφορά γίνεται άμεσα οποιαδήποτε ώρα και να κάνεις την φόρτιση, δηλαδή με το που γυρίσεις στο σπίτι μπορείς να κάνεις αμέσως κάποια αγορά. Εμένα με έχει βολέψει πολύ αυτό το σύστημα. Απλώς το θέμα είναι ότι εκτός από την prepaid της Αγροτικής, πρέπει να έχεις και λογαριασμό εκεί και να έχεις βγάλει κάρτα αναλήψεων.
    Τι εινσι η καρτα αναλήψεων?? εχει διαφορα απ την χρεωστικη??? απ οσο ξερω οταν ανοίγεις λογαριασμο στην αγροτικη και ζητησεις καρτα σε δινουν χρεωστικη βιζα με την οποια κανεις τα παντα...

  15. #315
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από boombastic Εμφάνιση μηνυμάτων


    Τι εινσι η καρτα αναλήψεων?? εχει διαφορα απ την χρεωστικη??? απ οσο ξερω οταν ανοίγεις λογαριασμο στην αγροτικη και ζητησεις καρτα σε δινουν χρεωστικη βιζα με την οποια κανεις τα παντα...
    Εξαρτάται από την τράπεζα, εγώ με την "απλή" κάρτα αναλήψεων ενώ γράφει βίζα πάνω, δεν μπορώ να κάνω αγορές μέσω internet (για αυτό έβγαλα και την prepaid). Κάποια άλλη τράπεζα μπορεί στην "απλή" κάρτα αναλήψεων να της δείνει την δυνατότητα για αγορές μέσω ίντερνετ. Τώρα τι πολιτική έχει κάθε τράπεζα για την κάρτες της θα πρέπει να το ψάξεις, εγώ ξέρω και μπορώ να σου πω σίγουρα μόνο για την Αγροτική την οποία και χρησιμοποιώ.

Σελ. 21 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 1116192021222326 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. EETT: Προπληρωμένες κάρτες της ALTEC
    Από harris στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-09, 20:15
  2. Προπληρωμενες Καρτες ADSL
    Από Rabiez στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-08, 21:48
  3. ΚΑΡΤΕΣ ΔΙΚΤΥΟΥ
    Από DHMHTRHS στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-07, 22:22
  4. 2 κάρτες δικτύου σε 1 pc?
    Από ktisg στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-07, 20:05
  5. Κάρτες γραφικών
    Από mekios1970 στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-07, 13:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας