Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    01-12-2008
    Μηνύματα
    1.029
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν μπορω να δω γιατι η ΚΕΡΑΙΑ και το LNB "καποιος εξυπνος" στην πολυκατοικια μου τα ΕΒΑΨΕ ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΠΙΣΣΑ για την ΜΟΝΩΣΗ της ΤΑΡΑΤΣΑΣ.

  2. #2
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frenty Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω αλλα δεν νομιζω να ειναι για γελια γιατι μου κοστιζει 60 ευρω το μηνα η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΝΟΣ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΜΟΝΩΤΗ ΤΑΡΑΤΣΑΣ (που ειναι τυχερος που δεν αμολυσα τα σκυλια να τον φανε ζωντανο)


    το ξερω οτι εχω την πιο πρωτοτυπη κεραια της ΝΟΒΑ 60εκ βαμενη σε χρωμα ασημι και ασπρο και με επιστρωση πισσας για την υγρασια το LNB για να δουλεψει αναγκαστηκα προσωρινα να βγαλω το καπακι το βαμενο μπροστα που ειχε.

    βεβαια τις εργασιες στην πολυκατοικια και τον μαστορα που εκανε την εξυπναδα δεν θα τους πληρωσω (οπως και το ειπα και στον διαχειριστη) αλλα για την επισκευη της δορυφορικης και της επιγειας κεραιας που την εκανε ασορτι θελω 250 ευρω στον μαστορα.

    για αγορα νεας επιγειας κεραιας + καλωδιο + ιστος
    για αγορα δορυφορικου πιατου 1.20μ + LNB + καλωδιο + εργασια

    για να μπορω να δω την ΝΟΒΑ οπως πρεπει να την βλεπω οχι με πατεντες.

  3. #3
    Εγγραφή
    01-12-2008
    Μηνύματα
    1.029
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω αλλα δεν νομιζω να ειναι για γελια γιατι μου κοστιζει 60 ευρω το μηνα η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΝΟΣ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΜΟΝΩΤΗ ΤΑΡΑΤΣΑΣ (που ειναι τυχερος που δεν αμολυσα τα σκυλια να τον φανε ζωντανο)
    Οπωσδήποτε δεν είναι για γέλια, αλλά είναι απίστευτο γεγονός.
    Ακόμη και τώρα δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω ότι είναι πραγματικό γεγονός.......
    Είναι τόσο απίστευτο που αν την είχες φωτογραφίσει την κεραία με την πίσσα, θα ήθελα να την έβλεπα.
    Δεν μπορώ να φανταστώ ότι έκαναν ασορτί την κεραία.
    Ούτε γυμνασιόπαιδο αν του ανέθετες αυτήν την δουλειά (της μόνωσης) δεν θα έκανε αυτη την γκάφα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος frenty : 16-04-09 στις 03:01.

  4. #4
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frenty Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπωσδήποτε δεν είναι για γέλια, αλλά είναι απίστευτο γεγονός.
    Ακόμη και τώρα δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω ότι είναι πραγματικό γεγονός.......
    Είναι τόσο απίστευτο που αν την είχες φωτογραφίσει την κεραία με την πίσσα, θα ήθελα να την έβλεπα.
    Δεν μπορώ να φανταστώ ότι έκαναν ασορτί την κεραία.
    Ούτε γυμνασιόπαιδο αν του ανέθετες αυτήν την δουλειά (της μόνωσης) δεν θα έκανε αυτη την γκάφα!
    οπως σου ειπα δεν ξερω αν ειναι για γελια η για κλαμματα εγω αυτο που ξερω ειναι οτι για την βλακεια ενος "ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ" πληρωνω 60 ευρω το μηνα στην ΝΟΒΑ και εχω και το αγχος μεχρι να πληρωσω τα 250 ευρω σε αλλο "ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ" μην καει ο εξοπλισμος απο "βραχυκυκλωμα"
    βεβαια να πω την αληθεια ολες οι κεραιες στην ταρατσα γινανε ασορτι με το "ΑΣΗΜΙ ΧΡΩΜΑ ΤΗΣ ΜΠΟΓΙΑΣ" η μονη εξαιρεση που πηρε και την "ΠΙΣΣΑ" για ΕΞΤΡΑ ΜΟΝΩΣΗ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΥΓΡΑΣΙΑΣ ηταν το πιατο της ΝΟΒΑ (60εκ) ειναι που ειναι τοσο χαλια τωρα απο εγινε.

    φαντασου οτι το δουλευω με ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟ LNB (ξερεις τι σημαινει αυτο σε περιπτωση βροχης αν περασει το νερο απο την "σακκουλα" που το εχω καλυψει επειδη ειναι ανοιχτο).

    φωτογραφια δεν εβγαλα και ουτε θα βγαλω φιλε μου γιατι μου θυμιζει οτι πρεπει να σπασω το κεφαλι ενος μαστορα και ενος διαχειριστη που επρεπε να ηταν παρων να επιβλεπει.

    αλλα εγω εφταιγα που δεν αμολυσα τα σκυλια να τους φανε.

    τωρα κανω προσευχες να μην βρεχει (ωστε να αντεξει η σακκουλα στο LNB) και περιμενω να δω πως θα μαζεψω τα 250 ευρω για τον μαστορα.

    βεβαια τον αλλο μαστορα ουτε συζητηση οτι θα τον πληρωσω (αρνηθηκα καθε επισκευη που εκανε ο συγκεκριμενος και απο μενα δεν θα παρει ουτε ενα cent)

    κανονικα θα επρεπε να γραψω και το ονομα , επωνυμο , διευθυνση ωστε να τον αποφυγετε αλλα δυστυχως απαγορευεται να το κανω.

    το μονο που θα πω αν μενετε στην περιοχη παγκρατι-βυρωνα και θελετε να κανετε μονωση ταρατσας στειλτε μου ενα Π.Μ πρωτα να σας πω ποιον να αποφυγετε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 17-04-09 στις 01:26.

  5. #5
    Εγγραφή
    04-09-2006
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    371
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Ενταξει φιλε μου, μεγαλη βλακεια του μαστορα και απιστευτο γεγονος, αλλα νομιζω οτι εισαι λιγο υπερβολικος. Δεν χρειαζεται να τους κατασπαραξουν τα σκυλια, αρκει να τους βαλεις να πληρωσουν τη ζημια. Και τα 250 που λες μου φαινονται λιγο υπερβολικα για μια επιγεια, ενα 60αρι πιατο κι ενα lnb. Και ειναι υποθεση 2 ωρων, γιατι λες οτι πληρωνεις τσαμπα 60€ το μηνα?
    Κι αν φοβασαι τοσο τη βροχη, παρε ενα lnb κι αλλαξε το προσωρινα, 7 ευρω εχει...

  6. #6
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorpap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενταξει φιλε μου, μεγαλη βλακεια του μαστορα και απιστευτο γεγονος, αλλα νομιζω οτι εισαι λιγο υπερβολικος. Δεν χρειαζεται να τους κατασπαραξουν τα σκυλια, αρκει να τους βαλεις να πληρωσουν τη ζημια. Και τα 250 που λες μου φαινονται λιγο υπερβολικα για μια επιγεια, ενα 60αρι πιατο κι ενα lnb. Και ειναι υποθεση 2 ωρων, γιατι λες οτι πληρωνεις τσαμπα 60€ το μηνα?
    Κι αν φοβασαι τοσο τη βροχη, παρε ενα lnb κι αλλαξε το προσωρινα, 7 ευρω εχει...
    ναι μεγαλη βλακεια του μαστορα που υποτιθετε οτι ειναι "επαγγελματιας" στις μονωσεις ταρατσας.
    βλακεια του διαχειριστη της πολυκατοικιας που δεν ηταν παρων να ελεγχει τι κανει ο μαστορας.

    σαφως και ειμαι υπερβολικος που λεω οτι επρεπε να βαλω τα σκυλια να τους φανε.

    αλλα για πες μου φιλε μου τι θα εκανες αν σου ελεγαν οι "υπευθυνοι" οτι δεν ευθυνονται για την ζημια αρα δεν πληρωνουν για αυτην.

    εσυ θα επρεπε να προσεχεις που βαζεις τις κεραιες σου βλεπεις ειχα την ευγενη καλωσυνη να μην τις βαλω απο πανω απο το δωματιακι για να μην καταχραστω κοινοχρηστο χωρο (αλλα τις εχω στο δικο μου κομματι της ταρατσας) δηλαδη ετσι οπως τα λενε οι κυριοι αυτοι (αν μπορει κανεις να τους λεει κυριους) θα επρεπε να ρωτησω τι θα βαλω στην ιδιοκτησια μου δεν το καταλαβαινω αυτο.? ρωτησα τι επρεπε να κανω για αυτα που εχω κατα νου και φροντισα να επικοινωνησω με την πολεοδομια και να παρω τις απαραιτητες αδειες και για τις κεραιες αυτες αλλα και για εναν πυργο που θα φιλοξενησει μια κεραια για το χομπυ μου αλλα και για μια κεραια ασυρματου δικτυο οπως επισης πηρα αδεια για να βαλω και τα κλιματιστικα μου απο αυτους γιατι πρεπει να παρω αδεια.?

    το αποτελεσμα ειναι αυτοι να μην πληρωνουν για την ζημια, εγω να μην πληρωνω για τις εργασιες στην πολυκατοικια.

    οσο αφορα το κοστος που αναφερα φιλε μου γιατι μαλλον δεν προσεξες δεν αφορα το πιατο της ΝΟΒΑ το 60εκ που εχει καταστραφει και δεν υπαρχει λογος να παρω αλλο ιδιο.

    αλλα αφορα ενα νεο πιατο 1.20μ με το LNB 0.2db (σαν αυτο που εχω τωρα με την σακουλα μπροστα)

    καλωδια καινουργια, βαση για το 1.20μ πιατο, ιστος επιγειας κεραιας, επιγεια κεραια (γιατι η παλια εχει καταστραφει και αυτη), καλωδιο και φυσικα την εργασια των τεχνικων.

    κοστος ολων αυτων 250 ευρωπουλα

    τα 60 ευρω που λεω αφορα την συνδρομη καθε μηνα στην νοβα που πληρωσα αρκετες φορες (8 μηνες περιπου) χωρις να βλεπω γιατι επρεπε να αποφασισει η πολυκατοικια με τον διαχειριστη και τον μαστορα που εκανε την ζημια αν θα με πληρωσουν και αν θα πληρωσω εγω το μεριδιο μου ως ιδιοκτητης για τις επισκευες αφου πηραν την αποφαση οι κυριοι/ες(τοτε ρωτησα τους τεχνικους για την πατεντα να ανοιξω το LNB και να το καλυψω με σακουλα μεχρι να βαλω αλλο) γιατι οπως ξερεις ειναι επικινδυνο να ειναι ανοικτο το LNB μπορει να καει ο δεκτης αν παει νερο μεσα (και τοτε θα εχω νεους μπελαδες) γιατι ο εξοπλισμος συμφωνα με το συμβολαιο ανηκει στην νοβα μεχρι την ληξη του συμβολαιου (οσο ειμαι ενεργος συνδρομητης εχω την ευθυνη του) αρα αν παθει κατι η τον πειραξω τοτε πληρωνω για τον νεο.

    καλο αυτο που λες με καποιο αλλο LNB αλλα για την περιπτωση μου δυστυχως δεν γινετε.

    οσο για το κοστος που λες τα 250 ευρω δυστυχως ειναι η πιο φτηνη και αξιοπιστη λυση (απο οσους ρωτησα στα μερη μου) και οι τεχνικοι αυτοι ξερουν καλα την περιοχη γιατι σε ολο το τετραγωνο αυτοι εχουν βαλει τις κεραιες μας και ειναι σωστοι επαγγελματιες.


    τελος παντων μην κουραζουμε και τους αλλους φιλους
    οτι εγινε ειναι προς συμμορφωση οσων μας βλεπουν ωστε να επιβλεπουν την περιουσια τους παντα οταν γινονται τετοιες εργασιες απο τεχνικους σαν αυτους τους "επαγγελματιες" στην δικη μου περιπτωση.

    οτι αφορα το Card Sharing οπως ειπε ενας φιλος επειδη το δινει η ΝΟΒΑ με το PVR ολα τα αλλα ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΑ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 17-04-09 στις 01:29.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-08, 17:07
  2. Βλάβη στη γραμμή και υποστήριξη
    Από nickaman στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-08, 21:06
  3. Βλάβη στη τηλεφωνία (Χολαργός)
    Από GTS στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-08, 15:07
  4. Σχετικα με βλαβη στη HOL
    Από somey στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-07, 00:10
  5. Βλάβη στη τηλεφωνική γραμμή ΟΤΕ για 1 μήνα
    Από McAli στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-04, 14:19

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας