Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-44 από 44
  1. #31
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.603
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    56320/5640
    ISP
    Vodafone OneNet VDSL
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 8,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xmperop1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να δω πότε θα το καταλάβουν κάποιοι και σταματήσουν να αναπαράγουν λάθος πληροφορίες.
    Εδώ έχουν φτάσει οι πάροχοι και πελάτες να διαπραγματεύονται και να κολυσιεργούν για το αυτονόητο,ΝΑ ΕΛΕΓΞΕΙ Ο ΠΑΡΟΧΟΣ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΤΟΥ.
    Αν είναι τα πράγματα έτσι,κι εγώ μαζί σας!!
    Έχει όμως το δικαίωμα ο τεχνικός του παρόχου να βάλει χέρι στο δίκτυο του χαλκού;(ΚΑΦΑΟ κλπ)
    Πάντως οφείλω να πω πως πέρισυ τον Αύγουστο που έβαλα το Vodafone Double Play+ ήρθε τεχνικός μέχρι το σπίτι μου και έλεγξε τη γραμμή μέχρι τον κατανεμητή με Analyzer παρακαλώ.Ήθελε ν'ανέβει και μέχρι το σπίτι αλλά δεν τον άφησα να μπει στον κόπο καθώς το σπίτι είναι νέο και τα υπόλοιπα μπορούσα να τα φτιάξω μόνος μου.
    Μου είπε μάλιστα πως συνεργάζεται με HOL και Forthnet.Δυστυχώς δεν τον ρώτησα πόσοι κάνουν αυτή τη δουλειά στην Πάτρα.

  2. #32
    Εγγραφή
    14-03-2006
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    2.617
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    speedport entry 2i
    SNR / Attn
    26,8(dB) / 4,3(dB)
    Kαλά στην περίπτωση αυτή μπορεί να μην έχει άδικο μπορεί να του έκανε αλλάγή απερχόμενου,να κουνήθηκε κάτι και να δούλεψε,να καρφώθηκε καλύτερα το όριο,να ήταν ψυχολογικό....

    ........Auto merged post: xmperop1 πρόσθεσε 7 λεπτά και 55 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mondeo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι τα πράγματα έτσι,κι εγώ μαζί σας!!
    Έχει όμως το δικαίωμα ο τεχνικός του παρόχου να βάλει χέρι στο δίκτυο του χαλκού;(ΚΑΦΑΟ κλπ)
    Πάντως οφείλω να πω πως πέρισυ τον Αύγουστο που έβαλα το Vodafone Double Play+ ήρθε τεχνικός μέχρι το σπίτι μου και έλεγξε τη γραμμή μέχρι τον κατανεμητή με Analyzer παρακαλώ.Ήθελε ν'ανέβει και μέχρι το σπίτι αλλά δεν τον άφησα να μπει στον κόπο καθώς το σπίτι είναι νέο και τα υπόλοιπα μπορούσα να τα φτιάξω μόνος μου.
    Μου είπε μάλιστα πως συνεργάζεται με HOL και Forthnet.Δυστυχώς δεν τον ρώτησα πόσοι κάνουν αυτή τη δουλειά στην Πάτρα.
    Σωστός αλλα τις περισσότερες φορές οι συνεργαζόμενοι τεχνικοί εταιρειών με τους παρόχους δεν έχουν το δικαίωμα πρόσβασης στην συνεγκατάσταση και η βλάβη ελεγχόμενη κομματιαστά κάπου στο τέλος πάσχει.
    Το μεγάλο πρόβλημα όμως είναι να δωθεί η βλάβη από τον πάροχο έστω και στον συνεργαζόμενο τεχνικό και να ξεκινήσει σωστότερα και κάποτε η διαδικασία.
    Τα γράφω αυτά γιατί από προσωπική εμπειρία το 95% και λίγο λέω των βλαβών που φτάνουν στον ΟΤΕ αφορούν τους πελάτες των παρόχων.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος xmperop1 : 20-04-09 στις 23:51. Αιτία: auto merged post

  3. #33
    Εγγραφή
    13-08-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    17002/952
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    SNR / Attn
    8,3(dB) / 15(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eso Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι προφίλ έχεις τώρα?
    Αν ρωτάς εμένα φαντάζομαι στα 24 μιας και κλειδώνω στα 19 αλλά δεν μου απαντάνε ακόμα στα τηλέφωνα.

  4. #34
    Εγγραφή
    23-03-2009
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    44000 /5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Technicolor/TG788vn
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα φιλέ papabillys sorry που άργησα να σου απαντήσω ναι για σένα ρώτησα, πες τους να σου αλλάξουν προφίλ στα 20Mbit και εγώ από 24αρα προφίλ το πήγα στα 20 και δεν έχω πλέον προβλήματα κλειδώνω στα 16Mbit θα κάνω και ένα Speed test από Nvidia για να δεις.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Speed test.jpg  

    Conviction Rank2

  5. #35
    Εγγραφή
    15-09-2003
    Περιοχή
    ΣΠΑΡΤΗ ΛΑΚΩΝΙΑ
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    197
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    20962/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΠΑΡΤΗ
    Router
    Intracom Netfaster
    SNR / Attn
    9db(dB) / 19db(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papabillys2010 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, καλώδιο από την τηλεφωνική πρίζα -> splitter -> καλώδιο για το modem και κατευθείαν για τον υπολογιστή/ καλώδιο από το splitter για το τηλέφωνο και τίποτα άλλο στην μοναδική τηλεφωνική μου πρίζα ή στις άλλες συσκευές.
    Την έχω σκεφτεί ήδη την μετάβαση στον ΟΤΕ μιας και αυτός δεν έχει να ρίξει τις ευθύνες σε άλλον, αλλά πρώτα θα φτάσω στα άκρα με την HOL για τους 2 μήνες που έχασα κι ότι βγει.
    Δεν ξερω αν το εχεις κανει...
    Αλλα βγαλε την πριζα την τηλεφωνικη εξω και αν ειναι γεφυρομενη με αλλα δωματια ....ξηλωσε τα ολα απο επανω αφηνοντας ΜΟΝΟ την εισοδο απο ΟΤΕ..
    Σαν εγκαταστατης εχω δει απιστευτα πραγματα απο εσωτερικες καλωδιωσεις και ειδικα τα τελευταια χρονια που μαλον οι εργολαβοι βαζουν ΟΠΟΙΟΝ βρουν να περναει καλωδια...

    ........Auto merged post: spartiatis πρόσθεσε 7 λεπτά και 38 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papabillys2010 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχήν καλές γιορτές να έχουμε μιας και έχουμε μπει προ πολλού στην Μεγάλη Εβδομάδα. Συγχωρήστε με όσοι μπείτε στο κόπο και διαβάσετε το παρακάτω κείμενο, μου βγήκε λίγο μεγάλο, αλλά 2 μήνες δεν χωράνε σε μια γραμμή όπως και να τα συμπιέσω.

     Από τέλη Φεβρουαρίου 2009 αντιμετωπίζω προβλήματα με την σύνδεσή μου,HoL double play με σταθερή τηλεφωνία και internet στα «έως 24mbps», με συχνές διακοπές στο internet(έχω κόψει πλέον τα mmo για αυτό το λόγο και ξεσπάω σε web browser games μέχρι να πάρω ένα όπλο και να κάνω την Αλεξάνδρας την καλύτερη πίστα του CS), ανεβοκατεβάσματα στις ταχύτητες σε κάθε διακοπή (συνήθως συγχρονίζομαι στα 2.5-6mbps) με attenuation 14 downstream/7 upstream και noise margin 8 downstream/9 upstream ενώ πριν αρχίσουν τα προβλήματα ήμουν σταθερά στα 19mbps(είμαι πελάτης αυτής εδώ και 10 μήνες). Σε τηλεφωνικές επικοινωνίες που είχα με το κέντρο εξυπηρέτησης πελατών/τμήμα τεχνικής υποστήριξης (30 λεπτά – 1 ώρα αναμονή/κλήση για να μιλήσω με το τμήμα καταγραφής κλήσεων και από 2 ώρες έως και ποτέ για να επικοινωνήσει μαζί μου τεχνικός) μου ζήτησαν:
    • Να δοκιμάσω με άλλο filter.
    • Να δοκιμάσω με άλλο splitter.
    • Να δοκιμάσω έχοντας αποσυνδεδεμένο το τηλέφωνο.
    • Μου είπαν πως θα χαμήλωναν το προφίλ μου στα 18mbps έτσι ώστε να έχω πιο σταθερή σύνδεση, αργότερα τεχνικός με ενημέρωσε ότι δεν υπάρχει προφίλ στα 18mbps .
    • Να δοκιμάσω έχοντας το modem κατευθείαν συνδεδεμένο με την τηλεφωνική πρίζα.
    • Να κάνω ένα τεστ ταχύτητας όπου μου ζητούσαν να ελέγξω τις συνδέσεις του υπολογιστή μου ενώ είχα όλα τα προγράμματα που θα μπορούσαν να κάνουν κάποια σύνδεση μέσω cmd->netstat και στη συνέχεια να κατεβάσω ένα αρχείο από FTP server της HoL και να αποστείλω «screenshots» με τις ταχύτητες κατεβάσματος (ενώ ήμουν ιδιαίτερα ξεκάθαρος ότι δεν έχω πρόβλημα με τις ταχύτητες κατεβάσματος που έχω όταν το modem συγχρονίζεται στα 3mbps και κατεβάζω με 350KB/s αλλά με το ότι συγχρονίζομαι στα 3mbps, ξέρω ότι είναι «έως 24mbps» αλλά 3mbps είναι εξωφρενικό) τα οποία και απέστειλα.
    • Να ξανασυνδέσω το modem κατευθείαν στην τηλεφωνική πρίζα (έπρεπε να είχα πάρει τελικά το γραφείο που είχα δει με τα ροδάκια ), χωρίς να μου εξηγήσουν ποίος ήταν ο λόγος που έπρεπε να το ξανακάνω και δεν εξάντλησαν τις επιλογές τους την πρώτη φορά. Πλέον ο υπολογιστής είναι σταθερά κοντά στην τηλεφωνική πρίζα.
    • Με ενημέρωσαν πως αν και πάλι, με το modem κατευθείαν συνδεδεμένο στην τηλεφωνική πρίζα, δεν είχε αποτέλεσμα θα ήταν καιρός να περάσουμε στο επόμενο βήμα που είτε θα ήταν αποστολή τεχνικού στον χώρο μου είτε ενημέρωση του ΟΤΕ για βλάβη(δεν μου διευκρίνισε με ποιά σειρά) και πάλι με έβαλαν σε σκέψεις, αν μου το είχαν πει αυτό την πρώτη φορά που σύνδεσα το modem κατευθείαν στην τηλεφωνική πρίζα (και όντως προχωρούσε στο επόμενο βήμα) δεν θα προχωρούσε η όλη διαδικασία αρκετά πιο γρήγορα;
    • Ακόμα χειρότερα, μετά το τελευταίο και αφού είδα ότι τα προβλήματα συνεχίζονται, ξαναπήρα τηλέφωνο στην τεχνική υποστήριξη και ο τεχνικός όχι μόνο δεν μου είπε ότι θα προχωρήσει σε κάποια από τις ενέργειες που μου είχε πει ο προηγούμενος αλλά ότι θα μου ρίξει και άλλο το προφίλ στα 12mbps και πάλι αν σταθεροποιηθεί το πρόβλημα θα θεωρηθεί λήξαν. Του εξήγησα ότι δεν πληρώνω 40€ το μήνα για δωρεάν τηλεφωνία που προσφέρει το πρόγραμμα αλλά για την γρήγορη ταχύτητα internet και αυτός νοιάστηκε για το πρόβλημά μου .
    • Με ρώτησαν αν η τηλεφωνική μου πρίζα έχει κάποιο πρόβλημα, τους ζήτησα συγνώμη που είμαι τόσο άσχετος που δεν μπορώ να ελέγξω μια πρίζα, την αποδέχτηκαν και συνεχίσαμε παρακάτω( ).
    • Τεχνικός της HOL μου ζήτησε να αποσυνδέσω από την τηλεφωνική πρίζα οτιδήποτε συσκευές είχα συνδεδεμένες διότι θα έκανε κάποιον έλεγχο ο οποίος θα μπορούσε να κάψει ότι συσκευές ήταν συνδεδεμένες. Αποτέλεσμα ελέγχου ότι εντοπίστηκε πρόβλημα στο δίκτυο χαλκού, ενημερώθηκα μέσω γραπτού μηνύματος από τον αριθμό 54055 το οποίο έκλεινε λέγοντας πως έχει δηλωθεί η βλάβη στον ΟΤΕ, και πάλι αναρωτιέμαι γιατί δεν έκανε αυτόν τον έλεγχο νωρίτερα. Με ενημέρωσαν μετά από μερικές μέρες ότι ο ΟΤΕ έκανε τον έλεγχο που έπρεπε να κάνει και δεν διαπίστωσε βλάβη. Μου είπαν ότι το λάθος το πιο πιθανό να είναι δικό μου και έβαλαν ξανά την κασέτα, δηλαδή αν έχω κάποια προέκταση (μου είπαν ότι μπορούσαν να δουν ότι η απόσταση από το κέντρο ήταν μεγαλύτερη και απορώ πόσο ακριβής είναι αυτή η μέτρηση), να δοκιμάσω με άλλο καλώδιο, άλλη τηλεφωνική πρίζα και πάει λέγοντας. Τους απάντησα ότι όλα είναι όπως μου είπαν και μου είπαν ότι θα επικοινωνήσει τεχνικός μαζί μου για να κλείσουμε ραντεβού για να έρθει στο χώρο μου ο οποίος ήρθε και δεν διαπίστωσε πρόβλημα.
    • Μετά από σχεδόν 2 μήνες εκνευρισμού και ταλαιπωρίας και μόλις έχω τελειώσει τα πασχαλιάτικα ψώνια μου, έλαβα μήνυμα στο κινητό μου από τον αριθμό 54055 που έγραφε ότι η βλάβη που είχα δηλώσει είχε αποκατασταθεί. Έτρεξα λοιπόν στον υπολογιστή (έβαζα το κλειδί στην πόρτα όταν ήρθε το μήνυμα) και με μεγάλη μου χαρά διαπίστωσα ότι δεν έγινε τίποτα
    Αμέσως είδα την σελίδα του router όπου είδα πως η ταχύτητα ήταν και πάλι χαμηλή (9 mbps) και κάλεσα από το σταθερό στο 13844. Κατά την αναμονή παρατήρησα 3 αποσυνδέσεις και πως είχα συνδεθεί για 1.5 λεπτό με ταχύτητα 18.3 mbps και όλες τις υπόλοιπες φορές με ταχύτητα γύρω στα 9mbps, αυτό δεν σημαίνει ότι πλέον δεν έχω χαμηλότερο προφίλ;
    Όταν μίλησα με τον υπάλληλο του τμήματος καταγραφής κλήσεων αυτός μου είπε ότι δοκίμασαν οι τεχνικοί την σύνδεσή μου και την βρήκαν να τρέχει κανονικά στα 9mbps . Επίσης έμαθα ότι την βλάβη την δήλωσα στα τέλη Μαρτίου ενώ εγώ, μα την Παναγία Άγιες Μέρες δεν λέω ψέματα, πρώτη φορά επικοινώνησα με το τμήμα τεχνικής υποστήριξης τέλη Φεβρουαρίου.
    • Πολλές φορές έπρεπε να επικοινωνήσω και 2η και 3η φορά για να μπει στο κόπο τεχνικός της εταιρείας να με καλέσει και πλέον πιστεύω πως έχει δοθεί εντολή από το τεχνικό τμήμα οι κλήσεις μου να μένουν στο τμήμα καταγραφής κλήσεων και ποτέ να μην φτάνουν σε αυτούς.
    Αν τους κάνω μιας μήνυση για διατάραξη ψυχικής γαλήνης/υγείας/όπως-και-να-λέγεται με χαρτί από ψυχολόγο λέτε να βγάλω τίποτα;

    Ζητώ ξανά συγνώμη για το μέγεθος και ευχαριστώ για τον χρόνο σας. Οποιαδήποτε βοήθεια/συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη.

    Ξαναβλεποντας το ποστ σου μου λεει ενα πραγμα...ΥΓΡΑΣΙΑ !!!...Η κομενο συρμα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος spartiatis : 22-04-09 στις 07:16. Αιτία: auto merged post

  6. #36
    Εγγραφή
    13-08-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    17002/952
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    SNR / Attn
    8,3(dB) / 15(dB)
    Προς απάντηση του spartiatis (το σκέφτηκα, το ξανασκέφτηκα και δεν βρήκα τι να βάλω σε παράθεση).

    Είχε έρθει τεχνικός της Hol στην οικοδομή μου και φαντάζομαι ότι γι' αυτό το λόγο έκανε μετρήσεις και από την τηλεφωνική μου πρίζα αλλά και από το κεντρικό της οικοδομής και μου απάντησε πως το πρόβλημα οφείλεται σε βλάβη πριν τα καλώδια φτάσουν στην πολυκατοικία μου.

    Η σύνδεσή μου ήταν σχετικά σταθερή (ικανοποιητική) για 1 1/2 μέρα από 18-4-2009 και τα προβλήματα έχουν ξαναρχίσει καθώς επίσης μίλησε υπάλληλος από το τμήμα τεχνικής υποστήριξης μαζί μου χθες, 21-4-2009 χωρίς αποτέλεσμα φυσικά.

  7. #37
    Εγγραφή
    15-09-2003
    Περιοχή
    ΣΠΑΡΤΗ ΛΑΚΩΝΙΑ
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    197
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    20962/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΠΑΡΤΗ
    Router
    Intracom Netfaster
    SNR / Attn
    9db(dB) / 19db(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papabillys2010 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς απάντηση του spartiatis (το σκέφτηκα, το ξανασκέφτηκα και δεν βρήκα τι να βάλω σε παράθεση).

    Είχε έρθει τεχνικός της Hol στην οικοδομή μου και φαντάζομαι ότι γι' αυτό το λόγο έκανε μετρήσεις και από την τηλεφωνική μου πρίζα αλλά και από το κεντρικό της οικοδομής και μου απάντησε πως το πρόβλημα οφείλεται σε βλάβη πριν τα καλώδια φτάσουν στην πολυκατοικία μου.

    Η σύνδεσή μου ήταν σχετικά σταθερή (ικανοποιητική) για 1 1/2 μέρα από 18-4-2009 και τα προβλήματα έχουν ξαναρχίσει καθώς επίσης μίλησε υπάλληλος από το τμήμα τεχνικής υποστήριξης μαζί μου χθες, 21-4-2009 χωρίς αποτέλεσμα φυσικά.

    Μα και εγω πριν απο σενα εννοω οτι υπαρχει υγρασια η διακοπη..

    Πριν απο μηνες ειχα και εγω ιδιο προβλημα (πανω κατω ταχυτητες,διακοπες κλπ.) και ειμουν ακομα ΟΤΕ τοτε..
    Εδωσα βλαβη και τελικα βρεθηκε οτι το καφαο ηταν μουσκεμα απο μεσα και οτι αρκετα ζεγαρια ειχαν παρει υγρασια....
    Μου αλλαξαν ζευγαρι τοτε και δια μαγειας ολα μια χαρα....
    Τωρα τελευταια αρχισαν τα ιδια....
    Πηρα τον ΟΤΕ ας ειμαι HOL.... και τους ειπα οτι μαλον υγρασια εχουμε παλι...
    Μετα απο 2 μερες παλι ολα μια χαρα (δια μαγειας και παλι).........
    ΔΕν τους επαιρνε να μου πουνε.. μα σου ξου...γιατι ξερουν οτι το 25αρι αυτο ειναι κολος και συνεχεια προβληματα θα εχει..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος spartiatis : 22-04-09 στις 15:17.

  8. #38
    Εγγραφή
    13-08-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    17002/952
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    SNR / Attn
    8,3(dB) / 15(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spartiatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδωσα βλαβη και τελικα βρεθηκε οτι το καφαο ηταν μουσκεμα απο μεσα και οτι αρκετα ζεγαρια ειχαν παρει υγρασια....
    Έχω μιλήσει μόνο με την Hol και υποτίθεται ότι ο ΟΤΕ έκανε έναν έλεγχο. Πιστεύεις ότι άφησε το ΚΑΦΑΟ εκτός; Αν ναι τι έλεγξαν;

    Άσχετος γεμάτος απορίες.

  9. #39
    Εγγραφή
    16-09-2007
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18000/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    MikroTik 433AH
    SNR / Attn
    6(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τελικα το προφίλ σου το έβαλαν πιο χαμηλά για να το δουν ή όχι?
    United we stand, divided we fall.

  10. #40
    Εγγραφή
    13-08-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    17002/952
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    SNR / Attn
    8,3(dB) / 15(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haunted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα το προφίλ σου το έβαλαν πιο χαμηλά για να το δουν ή όχι?
    Έχουν δοκιμάσει με προφίλ πιο χαμηλό.

    Στην τελευταία επικοινωνία μου είπε ότι η γραμμή μου τρέχει με ένα setup που δεν έχει καμία άλλη κι όταν τον ρώτησα "δηλαδή;" άρχισε να χάνει τα λόγια του. Είπα να μην το ζορίσω το παιδί, κρίμα είναι, θα τον ρωτούσα αν δούλευε.

  11. #41
    Εγγραφή
    16-09-2007
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18000/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    MikroTik 433AH
    SNR / Attn
    6(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Interleaved
    19Mbit άντε να δούμε αν θα είναι και σταθερά αυτή την φορά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος haunted : 23-04-09 στις 20:52.
    United we stand, divided we fall.

  12. #42
    Εγγραφή
    13-08-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    17002/952
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    SNR / Attn
    8,3(dB) / 15(dB)
    Και αφού πήρα την μεγάλη απόφαση να πάω στον ΟΤΕ (45€ τελικό κόστος/μήνα στα έως 24 χωρίς τις δωρεάν κλήσεις ή τουλάχιστον έτσι μου είπαν στο 134) αφού οι φιλότιμες προσπάθειες όλων σας και ειδικά του haunted δεν απέδωσαν καρπούς θυμήθηκα ότι περίπου πριν από ένα χρόνο είχα τηλεφωνία και ιντερνετ από την hol κι έτσι έκανα μια κλήση στο 13844 να μου θυμίσουν πότε ακριβώς (είχα κάνει αίτηση στις 15-4-2008 και την έστειλα με fax και σε καμιά 15αριά μέρες είχα τηλέφωνο και ιντερνετ).

    Μα τον πελαργό που τους ξεπέταξε μου είπαν 7-7-2008.
    Ρώτησα : - Αν όντως λέω την αλήθεια και έχω αναλυτικό λογαριασμό που γράφει ότι έχω κάνει κλήση από το σταθερό που μου παρέχεται την 25-5-2008 δεν θα έπρεπε να αναγράφει άλλη ημερομηνία πολύ νωρίτερα;
    (το σκέφτηκε αρκετά για να μην πετάξει καμιά κοτσάνα και μου ζήτησε να επαναλάβω την ερώτηση)
    Απάντηση: - Εφόσον λέτε την αλήθεια, ναι θα έπρεπε να αναγράφει άλλη ημερομηνία.

    Ζήτησα να μιλήσω σε κάποιον προϊστάμενο, δουλεύει κανείς τέτοιος απόγευμα; Τα νεύρα μου τεντωμένα ακόμα δεν γύρισα από την άδεια.

    Ακόμα δεν τελείωσα να γράφω το μήνυμα έχει επικοινωνήσει υπάλληλος μαζί μου ( όχι ο σκεπτικός, άλλος) και μου γνωρίζει ότι τους 2 πρώτους μήνες είχα προβλήματα στο ιντερνετ (έμαθα και κάτι καινούργιο) και έτσι μου πίστωσαν τους λογαριασμούς αυτούς. Δυστυχώς δεν βρίσκω απόδειξη ότι δεν το έκαναν αλλά γνωρίζοντας ότι έχω κρατήσει όσους λογαριασμούς μου έστειλαν αποδεικνύεται ότι όντως πιστώθηκαν 2 μήνες που όλα δούλευαν ρολόι. Αν υποθέσουμε ότι θα μου επιστραφούν και τα χρήματα που πλήρωσα για τον Μάρτιο 2009 (ναι ναι τ9ον έχω πληρώσει και ας μου είχαν σπάσει τα νεύρα με τους αποσυχρονισμούς) και δεν μου στείλουν για τον Απρίλιο και αφαιρέσουμε τα κόστος της διακοπής 55€ βγαίνω οριακά κερδισμένος.


    Λάθος μου δεν έχω πληρώσει Μάρτιο γτ ακόμα δεν έχω λάβει λογαριασμό γι'αυτόν αλλά δεν πειράζει, κανόνισα να επανεκδοθεί αυτός και ο λογαριασμός Απριλίου για τους οποίους θα πληρώσω κανονικά
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος papabillys2010 : 05-05-09 στις 21:15.

  13. #43
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ θα σου πρότεινα να γυρίσεις στον ΟΤΕ για να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο και να λαμβάνεις σωστές υπηρεσίες. Δυστυχώς, σε προβληματικές γραμμές μόνο ο ΟΤΕ λειτουργει ικανοποιητικά, ενώ οι εναλλακτικοί πάροχοι έχουν προβλήματα σχεδόν πάντα.

  14. #44
    Εγγραφή
    26-11-2006
    Περιοχή
    Περιστερι
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.483
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Το connx δέν δουλεύει παντού άψογα.Με την hol έτρεχα και εγώ 73 ημέρες.Τα γνωστά:αποσυνδέσεις,χαμηλή ταχύτητα, κ.τ.λ. Πρόβλημα του οτε μου έλεγαν...Αλλά όταν πήγα στη Netone όλα δούλεψαν με την πρώτη...Δέν ήταν το πρόβλημα του οτέ....Δεν λέω άλλα...Εχω φίλο στο οτε και τον έβαλα και το είδε.Από την hol ήταν.
    Aργησα να ασχοληθώ με την τεχνολογία.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. On the Go ...δραμα
    Από fotosik στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-09, 19:30
  2. Προπληρωμή δύο μηνών???
    Από Spidy στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-09, 12:47
  3. [Baudtec] HTTP (80) Port Forwarding: Δράμα...
    Από Digiwolf στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-10-08, 19:43
  4. Prescott: Ζώ ένα δράμα
    Από skyliner34 στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-07, 22:19
  5. Δράμα - δραματική η κατάσταση
    Από swampthing στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-07, 15:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας