Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    25-02-2009
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    έχω ένα νέο τροφοδοτικό MOD XSTREAM 900w το οποίο έχει ένα μπλε φως στον ανεμιστήρα. καθώς κάνω εκκίνηση ανάβει κανονικά αλλά μόλις βγάζει τα γράμματα του boot σβήνει.... επίσης πάνω στο η/υ έχω κάρτα τν, μια κάρτα δικτύου και ενα modem εκτός απο τα άλλα τα βασικά. όταν τα έχω όλα πάνω δεν ανήγει καν ο υπολογιστής. δεν κάνει "τιτ" και να bootαρει... έβγαλα το modem και μπήκε στα windows αλλά το φως στο τροφοδοτικό δεν ανάβει... νομίζω κάτι παίζει με το ρεύμα αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς...
    ξέρει να μου πει κάποιος τι να κάνω???????
    ευχαριστώ προκαταβολικά...

  2. #2
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Μηνύματα
    13.037
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Το φως στο τροφοδοτικο δεν χρειαζεται να αναβει, απλα καταλαβαινεις οτι το τροφοδοτικο δινει λιγοτερη ενεργεια στον ανεμιστηρα (και αρα παιζει και σε χαμηλοτερες στροφες) αφου δεν εχει ζεσταθει τοσο για να υπαρχει αναγκη πιο εντονης λειτουργιας του ανεμιστηρα. Τωρα το οτι δεν δουλευε με το modem Προφανως σημαινει οτι υπαρχει προβλημα απο την πλευρα του μοντεμ (η και της μητρικης). Δοκιμασε το και σε αλλες θεσεις pci η ακομα καλυτερα δοκιμασε το και σε αλλο pc.
    Quality is not an act, it is a habit.

  3. #3
    Εγγραφή
    25-02-2009
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    βασικά αρχικά είχα την κάρτα δικτύου εκτός αλλά αυτή την χρειάζομαι για να συνδέω ένα λάπτοπ ενός φίλου... το modem δεν το χρειάζομαι αλλά έιναι λίγο περίεργο περίεργο... είχα ένα τροφοδοτικό 600W thermaltake. τώρα κάηκε. καθώς είχα τον υπολογιστή ανοιχτό και άκουγα τραγούδια κλείνει απότομα. τού κάνω ξανά εκκίνηση εκείνη τη φορά όμως δεν ακούστηκε ποτέ ο χαρακτηριστικός ήχος "τιτ".αυτό έγινε πριν καμια βδομάδα. τον κλεινω για το συγκεκριμένο βραδυ. την επόμενη μέρα τον ανοίγω όλα κανονικά. μετα απο κατι μέρες τον ανοίγω.... πουθενά "τιτ". επανεκκίνηση τα ίδια... τον αφήνω καμιά ώρα κλειστό και τον ξανανοίγω. λειτουργούσε κανονικά μέχρι που κόβεται το ρεύμα..... μόνο στο δικό μου σπίτι. είχε ρίξει την ασφάλεια. την σηκώνω. ξανανοίγω τον υπολογιστή. και ακούγεται ένα "τσιριχτό" μπαμ. το τροφοδοτικό έβγαλε καπνούς οπότε ολο και κάποια φλόγα θα έβγαλε... πήρα λοπόν το μήνυμα για το τι είχε πρόβλημα στον υπολογιστή. τώρα φοβάμαι μην γίνει το ίδιο.. και το καινούργιο μου το δείχνει με το φως... και είναι και ακριβό....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yincyun : 24-04-09 στις 14:46.

Παρόμοια Θέματα

  1. Τροφοδοτικό
    Από eniac στο φόρουμ Ζήτηση
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-09, 09:09
  2. τροφοδοτικο
    Από johninio στο φόρουμ Κουτιά, τροφοδοτικά και ψύξη
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-09, 15:56
  3. τροφοδοτικο....
    Από noname85 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-09, 00:59
  4. τροφοδοτικο?
    Από milo87 στο φόρουμ Κουτιά, τροφοδοτικά και ψύξη
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-08, 17:15
  5. Τροφοδοτικό
    Από k0nan στο φόρουμ Κουτιά, τροφοδοτικά και ψύξη
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-08, 02:52

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας