Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 26

Θέμα: heeeelp plzzzzz

  1. #1
    Unhappy
    Ρε παίδες,θα ήθελα την βοήθεια σας.Επειδή είναι μεγάλη ιστορία,ας μπω κατευθείαν στο θέμα..

    Πριν 1 χρόνο (περίπου) μου άρεζε ένα κορίτσι με το οποίο ήμασταν απλά φίλοι..Εγώ της τα ζήτησα,αλλά το θέμα είναι ότι είπε όχι γιατί λέει ότι επειδή την περνούσα ένα μέτωπο με θεωρούσε κοντό για αυτήν..

    Τέλος πάντων,δεν έδωσα και πολύ βάση και για ένα διάστημα δεν μου μιλούσε καν..Μπήκε το καλοκαίρι και δεν μιλούσαμε,αλλά ένα πρωί στο ξεκάρφωτο μου στέλνει μνμ στο κινητό καλημέρα τι κάνεις κ.λπ..Εγώ έπαθα και της ρώτησα πως και με θυμήθηκε και το προσπέρασε ρωτώντας με αν θα πάμε για έναν καφέ..Επειδή όμως αυτά έγιναν ένα χρόνο πριν δεν θυμάμαι τι είπαμε..

    Όταν ξανάρχισαν τα σχολεία,ήμασταν κολλητοί..Οκ,βόλτες έξω με την παρέα καφέ και όλα τα παραλειπόμενα..Να σημειώσω ότι έχω ακόμα 2 κολλητήρια από τα οποία με τον 1 γνωριζόμαστε από 1η δημοτικού και με τον άλλον εδώ και 3 χρόνια αλλά είναι οκ..

    Ε,ο κολλητός μου πλησιάζοντας όλο και περισσότερο αυτήν,εγώ τρόμαξα και του μίλησα και με διαβεβαίωσε ότι δν τρέχει τπτ.Τώρα όμως:
    1.Έχει γίνει τόσο κολλητός της που όπου είναι αυτή πάει και αυτός(αυτή το παίζει mis κοινωνική και έχει καμιά 20αριά κολλητούς)

    2.Το θέμα είναι ότι ο κολλητός μου έχει αλλάξει συμπεριφορά γιατί όταν είμαστε μόνοι μας,είναι οκ,ενώ όταν είμαστε οι 3(αυτή ο κολλητός και εγώ) με μειώνει συνέχεια

    3.Εγώ φοβάμαι να του μιλήσω γιατί αν του πω ότι την ξαναθέλω(ναι,την είχα ξεχάσει μες το καλοκαίρι και δν την γούσταρα όταν γυρίσαμε στο σχολείο) μέσα σε 10 λεπτά θα το μάθει και ο Obama...

    4.Αν εγώ της πω ότι την θέλω,δν θα μου μιλάει πάλι(δν το θέλουμε αυτό)

    Τι να κάνω ρε παίδες??Πλιζ χέλπ σαν μεγαλύτεροι.Ευχαριστώ

  2. #2
    Εγγραφή
    17-01-2009
    Μηνύματα
    6.501
    Downloads
    51
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250M/250M
    ISP
    Inalan
    Θα σου μιλήσω εγώ, μιας και είμαστε συνομίλικοι:

    Πίνεις καφέ ρε συ; Είσαι σοβαρός; Είσαι πολύ μικρός ακόμα.

    Έκανες υπερμεγέθη λάθη, τα οποία, πρέπει να τα μάθεις για να μην τα ξανακάνεις.

    - αυτό που σου είπε (για το ότι σε περνάει ένα κεφάλι) προφανως το αποδέχτηκες και το έπαιξες large

    Μεγαλο λάθος. Όταν σου λέει κάτι τέτοιο, την γειώνεις και της λες πχ. "Και πολύ που με νοιάζει ... υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές" κλπ.

    - την παρακάλεσες/σούρθηκες στα πόδια της/την ικέτεψες

    - της μιλούσες ενδιάμεσα, πριν το καλοκαίρι, το καλοκαίρι, στο σχολείο ...

    ΤΕΡΑΣΤΙΑ λάθη

    Δεν θα έπρεπε να της μιλάς καν μετά από την πιτα που σου έδωσε στο πιατο (και μάλιστα, εκεί έμεινες άπρακτος)

    - μιλάς στο φίλο σου, από τη στιγμή που ξέρει ότι τη θες και κανεί παιχνίδι μόνος του

    - κάνετε παρέα και οι τρεις

    Κάνε αυτά που σου λέω πριν γίνουν ζευγαράκι και "πηγαίνετε βολτούλες και οι 3 μαζί".

    Θα πληγωθείς αρκετά.

  3. #3
    Καφέ σε εισαγωγικά ρε συ..
    Αυτό που λες με το ενδιάμεσα,πριν το καλοκαίρι έγινε αυτό με την πίτα και μετά ξεκόψαμε..

    Α,να προσθέσω και κάτι ακόμα: Πρόσφατα έγινε μια φασαρία με αυτό που με μείωνε ο <friend> μου,και αυτή μου έλεγε γιατί αρπάζομαι τόσο και είμαι πολύ οξύθυμος,ενώ αυτός (πάντα) τα έβλεπε όλα αστεία και χαλαρά..Νταξ,με την κοπελιά τα ξαναβρήκαμε αλλά αυτόν δεν του μιλάω και μάιστα ο κολλητός μου μου λέει πάνε μίλα του να δούμε τι θα πει.Ε,πάω εγώ και τον ρώτησα κάτι και μου λέει πάνε ρώτα την κολλητή σου(την κοπελιά)..

    Αλλά αυτό που λες που παίζει μόνος του παιχνίδι έχεις δίκιο.Να φανταστείς,στο facebook έχει καμιά 50αριά φότο με αυτόν και αυτήν και γράφει σε κάποιες <τι ωραία που ήταν,και σε αγαπάω πολύ φάτσα μου και τέτοια)

    Α,να διαβεβαιώσω ότι αυτή σίγουρα δν τον θέλει,ΣΙΓΟΥΡΑ,αλλά αυτός αυτό δείχνει...

  4. #4
    Εγγραφή
    17-01-2009
    Μηνύματα
    6.501
    Downloads
    51
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250M/250M
    ISP
    Inalan
    Ξέχνα την.

    Σαν να μην υπάρχει. Και τον φίλο σου επίσης. Μείωσε τους, όπως σε μείωσαν αυτοί, αλλιώς, τόσο μαλακός που είσαι, θα "πλαντάξεις ανεπανόρθωτα (Copyright WAntilles)".

  5. #5
    Ρε φιλαράκι,εύκολο να το λες και δύσκολο να το κάνεις...Σκέψου ότι την γουστάρω..μα πολύ όμως...

    Τον άλλον οκ,no problem

  6. #6
    Εγγραφή
    17-01-2009
    Μηνύματα
    6.501
    Downloads
    51
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250M/250M
    ISP
    Inalan
    Ρε φίλε, μου έχει τύχει κι εμένα.

    Προσπάθησε να την αποφεύγεις αρχικά και μετά κόψτην τελείως.

    Θα τα καταφέρεις.

  7. #7
    Εγγραφή
    26-03-2009
    Περιοχή
    N.S
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΥΜΝΟΣ
    Router
    Thomson TG585v7
    Δεν αξιζει,ψαξε για κατι αλλο,,τσαμπα ταλαιπωρια

  8. #8
    Πάρε υπ'όψην σου ότι με θεωρεί έναν από τους καλύτερους κολλητούς της..Εγώ όταν θα αρχίσω να απομακρύνομαι,και θα με ρωτήσει τον λόγο τι θα της πω δλδ??

  9. #9
    Εγγραφή
    17-01-2009
    Μηνύματα
    6.501
    Downloads
    51
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250M/250M
    ISP
    Inalan
    Θα της το ξεκόψεις από την αρχή. Πες την ακόμη και ψέματα, αλλά απομακρύνσου.

  10. #10
    Να μην πω πρώτα αλήθεια για να μείνει,και μετά <άντε γεια> όπως λέει και το τραγούδι?

  11. #11
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    αυτο με το οτι σε βλεπει σαν κολλητο ξεχνα το...
    δε σου μιλαω επειδη ειμαι καμμενος αλλα απο μενα αλλα και απο ολες τις εμπειριες μου (φιλων/γνωστων) ολες οι κοπελες που ειναι κοινωνικες και εχουν "πολλα" αγορια φιλους απλα το κανουν για να μην βαριουνται και να μπορουν να "παιζουν" με αυτα...
    εξου και υπαρχει ενα φλερτ στον αερα ολη την ωρα.
    ειδικα με τη συγκεκριμενη αν θες να κανεις κατι και να μην ξεκοψεις απλα,να της πεις στα ισα μια τελευταια φορα οτι την θες και να ειστε μαζι διχως χαζες δικαιολογιες με ενα ναι ή οχι να σου απαντησει.
    κατα 99% θα την κολλησεις και αφου απορησει θα σου απαντησει.
    φοντισε το υφος σου να ειναι καταλληλο να καταλαβει οτι δε σηκωνεις πλακα και περιμενεις σοβαρη απαντηση.
    στο ενδεχομενο του ναι ολα οκ και προχωρατε...
    στο ενδεχομενο του οχι λες κανενα προβλημα,νασαι παντα καλα αλλα εγω δε μπορω να συνεχισω ετσι...γεια σου...
    και εκει τελειωνει το θεμα...
    τα υπολοιπα ειναι ημιμετρα(εκτος απο αυτο που ειπαν τα παιδια του να ξεκοψεις κατευθειαν).
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

  12. #12
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Wind - ΑΡΗΣ
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 35.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    πολλα εξοδα οι γκομενες... τρεχα οσο τα χεις αχχαχα

  13. #13
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nothing Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο με το οτι σε βλεπει σαν κολλητο ξεχνα το...
    δε σου μιλαω επειδη ειμαι καμμενος αλλα απο μενα αλλα και απο ολες τις εμπειριες μου (φιλων/γνωστων) ολες οι κοπελες που ειναι κοινωνικες και εχουν "πολλα" αγορια φιλους απλα το κανουν για να μην βαριουνται και να μπορουν να "παιζουν" με αυτα...
    εξου και υπαρχει ενα φλερτ στον αερα ολη την ωρα.
    ειδικα με τη συγκεκριμενη αν θες να κανεις κατι και να μην ξεκοψεις απλα,να της πεις στα ισα μια τελευταια φορα οτι την θες και να ειστε μαζι διχως χαζες δικαιολογιες με ενα ναι ή οχι να σου απαντησει.
    κατα 99% θα την κολλησεις και αφου απορησει θα σου απαντησει.
    φοντισε το υφος σου να ειναι καταλληλο να καταλαβει οτι δε σηκωνεις πλακα και περιμενεις σοβαρη απαντηση.
    στο ενδεχομενο του ναι ολα οκ και προχωρατε...
    στο ενδεχομενο του οχι λες κανενα προβλημα,νασαι παντα καλα αλλα εγω δε μπορω να συνεχισω ετσι...γεια σου...
    και εκει τελειωνει το θεμα...
    τα υπολοιπα ειναι ημιμετρα(εκτος απο αυτο που ειπαν τα παιδια του να ξεκοψεις κατευθειαν).
    Φίλε μου,υπάρχει ένα πρόβλημα..Το κορίτσι....ε...είναι χαζό....Είναι ξανθιά και λέει καμιά βλακεία..π.χ κάτι είχε πει και της λέω είσαι φυσική?και μου λέει όχι βιολογία γράψαμε τελευταία ώρα......Αν και νομίζω ότι το κάνει για να είναι <αξιαγάπητη>(και το πετυχαίνει)

    Έχεις δίκιο για αυτό που λες με το αέρινο φλέρτ...Μάλιστα,μην ξέροντας τον λόγο,με έχει πιο μακριά σε σχέση με τους άλλους κολλητούς της ενώ δηλώνει ότι είμαι ο best friend της..Α,τώρα κανονίσαμε για 8:30 να πάμε καμιά βόλτα..Να τα ξεφουρνίσω όλα??[(αύριο πάμε 3 μέρη)(ΑΣΧΕΤΟ)]

  14. #14
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    far away from where my mind is...
    Μηνύματα
    13.771
    Downloads
    31
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ST585-ZTE ZXV10 W300 v5.2
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    1) Υπάρχει φιλία μεταξύ ανδρός και γυνής με ερωτικά στοιχεία

    2) Το θέμα ύψους λύνεται εύκολα και σχετικά αναίμακτα

    3) Τι σόι κολλητάρια είσαστε (ήσασταν) εσείς;

    Όπως και να 'χει μια εξήγηση σ' αυτήν και τον φιλαράκο σου θα επιφέρει άμεσα αποτελέσματα (μέχρι στιγμής είσαι σ' αυτόν τον δρόμο). Αν δεν είσαι τέτοιος τύπος παράτα τα και live with it. Δεν χάθηκε και ο κόσμος (μικρός είσαι ακόμα)...

    Τα γκομεν@κια θέλουν να παίζουν, είτε παίρνεις μέρος σ' αυτό το παιχνίδι είτε κάνεις εσύ το παιχνίδι
    I'm lazy. But it's the lazy people who invented the wheel and the bicycle because they didn't like walking or carrying things.

  15. #15
    Εγγραφή
    16-10-2007
    Περιοχή
    while(true){ }
    Μηνύματα
    2.693
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Φιλε μου αν θες τη γνωμη μου, κανε αυτο που λεει ο nothing και αν σου πει οχι μην ξεκοψεις απλως.Τραβα βρες αλλη.Με συνοπτικες διαδικασιες ομως.Και να δεις πως ξεχνιουνται οι "μεγαλοι" ερωτες.

    Υ.Γ:Ακου κει εισαι κοντος.Τουλαχιστον λεει πρωτοτυπα ψεμματα και οχι κλισε like "σε βλεπω σαν φιλο".
    Hold my breath as I wish for death...Oh please God wake me

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!PLS HEEEELP!!!
    Από aionios2006 στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-09, 18:30
  2. Αlcatel Speedtouch 530 και αλλαγη ΙP. HEEEELP
    Από Xorxhs στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-04, 02:17
  3. Πρόβλημα με Gigabyte motherboard... HEEEELP!!!
    Από kadronarxis στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 55
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-04, 02:16
  4. Mirc problems heeeelp
    Από ominus στο φόρουμ Broadband Software
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-03, 15:39

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας