Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    17-02-2009
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    'Εχω εδώ και τρεις μήνες που έκανα αίτηση στην Cyta για το 2play και περίμενα με υπομονή να ενεργοποιηθεί η σύνδεσή μου. Όταν έπαιρνα τηλέφωνο στην Cyta μου έλεγαν ότι η αίτησ προχωράει και θα με ενημερώσουν μόλις θα ενεργοποιηθεί η σύνδεσή μου.Πράγματι, πριν έναν μήνα περίπου μου στείλανε μήνυμα στο κινητό που έγραφε τους κωδικούς και την ημερομηνία της ενεργοποίησης (24/4/09).Αφού έφτασε η πολυπόθητη ημερομηνία βάζω τους
    κωδικούς αλλά τίποτα.Παίρνω τηλέφωνο στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και αφού περιμένω κανένα δεκάλεπτο αφήνω το τηλέφωνό μου για να με πάρουν( ακόμα με παίρνουν).
    Για να μην τα πολυλογώ περάσαν άλλες δύο μέρες μέχρι να μπορέσω να επικοινωνήσω μαζί τους και όταν επιτέλους συνδέθηκα με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών μου είπαν ότι ο Οτε ακύρωσε την αίτηση γιατί δεν έχει γραμμές. Πάω στον Οτέ την άλλη μέρα και μου είπαν ότι θα πρέπει να τραβήξουν γραμμές από τον Οτέ ως το σπίτι μου και αυτό θα γίνει όταν μαζευτούν και άλλες αιτήσεις.( Ξέχασα να σας πω ότι το σπίτι είναι καινούριο ) και ότι αυτό μπορεί να πάρει μέχρι έξι μήνες.
    -Μου λένε την αλήθεια ή μου λένε μπαρούφες?
    -Το σπίτι μου είναι καινούριο αλλά από κάτω στο ισόγειο υπάρχει μαγαζί εδώ και τρία χρόνια που έχει τηλέφωνο. Εγώ γιατι δεν μπορώ να πάρω γραμμή ? Μπορεί καποιος να μου το εξηγήσει?
    -Αν μου πάρει έξι μήνες υπάρχει κάποιος εναλλακτικός τρόπος για να έχω internet?
    Τα ασύρματα της wind και της vodafone δουλεύουν καλά ή θα έχω προβλήματα και με αυτά?

  2. #2
    Εγγραφή
    20-05-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.189
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15507 / 970
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    LINKSYS WAG200G
    SNR / Attn
    9(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κλασικά όπως πάντα η CYTA ρίχνει το φταίξιμο στον πΟΤΕ ενώ πραγματικά φταίει αυτή. Πήγαινε κάνε αίτηση στη HOL και άσε τους ερασιτέχνες κατά μέρος που το μόνο που ξέρουν είναι να λέμε σας καλύπτουμε μετά κάνεις αίτηση και μετά .... ζήτω που καήκαμε.

  3. #3
    Εγγραφή
    30-01-2009
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    2.185
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από argiris_k Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...-Αν μου πάρει έξι μήνες υπάρχει κάποιος εναλλακτικός τρόπος για να έχω internet?
    Τα ασύρματα της wind και της vodafone δουλεύουν καλά ή θα έχω προβλήματα και με αυτά?...
    Αν εννοείς προγράμματα τύπου Vodafone για το Σπίτι, ρίξε μια ματιά στο subforum της Vodafone να δεις τι ωραίους τίτλους που έχουν τα topics... Άσε, έχω γνωρίσει κι εγώ από πρώτο χέρι την κορυφαία ποιότητα του Internet και του τηλεφώνου σε τέτοια προγράμματα (Πληρώνεις 24; Πάρε 1 και πολύ σου είναι! Θες να ακούς καθαρή φωνή στο τηλέφωνο; Άκου τους όλους σαν να έχουν αμυγδαλίτιδα!)

  4. #4
    Εγγραφή
    25-09-2006
    Μηνύματα
    69
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    ZTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Athlon_XP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κλασικά όπως πάντα η CYTA ρίχνει το φταίξιμο στον πΟΤΕ ενώ πραγματικά φταίει αυτή. Πήγαινε κάνε αίτηση στη HOL και άσε τους ερασιτέχνες κατά μέρος που το μόνο που ξέρουν είναι να λέμε σας καλύπτουμε μετά κάνεις αίτηση και μετά .... ζήτω που καήκαμε.
    Βοήθα με λίγο...Συνέχεια αποκαλείς την Cyta ερασιτέχνες ακόμα και σε αυτούς που τη χρησιμοποιούν και σου λένε πως είναι πολύ ευχαριστημένοι.Εσυ (όπως βλέπω στις πληροφορίες σου) δεν ζεις σε περιοχή που ενεργοποιήιηκε η Cyta.Γιατί τους κράζεις χωρίς να τους έχεις δοκιμάσει; Απο τον ΟΤΕ του είπαν πως δεν εχουν καλώδιο.Τι άλλο θέλεις να ακούσεις για να μη τους κράξεις; Αν δεν έχει καλώδιο ο ΟΤΕ δεν παίρνεις ενσύρματο Inetrnet.Τόσο απλό είναι.

  5. #5
    Εγγραφή
    17-02-2009
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ifaigios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εννοείς προγράμματα τύπου Vodafone για το Σπίτι, ρίξε μια ματιά στο subforum της Vodafone να δεις τι ωραίους τίτλους που έχουν τα topics... Άσε, έχω γνωρίσει κι εγώ από πρώτο χέρι την κορυφαία ποιότητα του Internet και του τηλεφώνου σε τέτοια προγράμματα (Πληρώνεις 24; Πάρε 1 και πολύ σου είναι! Θες να ακούς καθαρή φωνή στο τηλέφωνο; Άκου τους όλους σαν να έχουν αμυγδαλίτιδα!)
    (και 'γω απο Γιαννιτσά είμαι ρε πατρίδα)
    Ναι έχεις δίκαιο για vodafone αλλά τι άλλο να κάνω?
    Να περιμένω τον Ποτέ τόσους μήνες?
    Ο ΟΤΕ μου είπε ότι πρέπει να μαζευτούν αιτήσεις για την περιοχή μου και αφού μαζευτούν αρκετές τότε θα φτιάξουν νέο δίκτυο (θα σκάψουν τους δρόμους κτλ.)
    Και ρωτάω πάλι πως γίνεται να έχει όλη η γειτονιά τηλέφωνο(ακόμη και το μαγαζί απο κάτω μου) και για να δώσουν γραμμή σε εμένα να χρειάζεται καινούριο δίκτυο?

  6. #6
    Εγγραφή
    20-05-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.189
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15507 / 970
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    LINKSYS WAG200G
    SNR / Attn
    9(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μην κοιτάτε το προφίλ μου και βγάζετε συμπεράσματα. Ενωώ σε περιοχή που κάλυπτουν οι ερασιτέχνες με το δίκτυό τους.

  7. #7
    Εγγραφή
    30-01-2009
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    2.185
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από argiris_k Εμφάνιση μηνυμάτων
    (και 'γω απο Γιαννιτσά είμαι ρε πατρίδα)
    Ναι έχεις δίκαιο για vodafone αλλά τι άλλο να κάνω?
    Να περιμένω τον Ποτέ τόσους μήνες?
    Ο ΟΤΕ μου είπε ότι πρέπει να μαζευτούν αιτήσεις για την περιοχή μου και αφού μαζευτούν αρκετές τότε θα φτιάξουν νέο δίκτυο (θα σκάψουν τους δρόμους κτλ.)
    Και ρωτάω πάλι πως γίνεται να έχει όλη η γειτονιά τηλέφωνο(ακόμη και το μαγαζί απο κάτω μου) και για να δώσουν γραμμή σε εμένα να χρειάζεται καινούριο δίκτυο?
    Μάλλον δεν εννοεί ότι θα σκάψουν στους δρόμους (αφού το δίκτυο όπως λες υπάρχει ήδη), αλλά ότι θα παρέμβουν είτε στα ΚΑΦΑΟ είτε στο κέντρο του ΟΤΕ και θα προσθέσουν νέο εξοπλισμό και καλωδίωση για να έχει εκτός από τηλέφωνο και ADSL η περιοχή.

    [Edit]: Εννοείς ότι όλα αυτά που λες συμβαίνουν στα ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ifaigios : 30-04-09 στις 17:29.

  8. #8
    Εγγραφή
    17-02-2009
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ifaigios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον δεν εννοεί ότι θα σκάψουν στους δρόμους (αφού το δίκτυο όπως λες υπάρχει ήδη), αλλά ότι θα παρέμβουν είτε στα ΚΑΦΑΟ είτε στο κέντρο του ΟΤΕ και θα προσθέσουν νέο εξοπλισμό και καλωδίωση για να έχει εκτός από τηλέφωνο και ADSL η περιοχή.

    [Edit]: Εννοείς ότι όλα αυτά που λες συμβαίνουν στα ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ;
    Kαι όμως φίλε μου αυτό ακριβώς μου είπαν λέξη προς λέξη.Ότι θα πρέπει να σκάψουν και να περάσουν γραμμή απο τον ΟΤΕ μέχρι το σπίτι μου.

  9. #9
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Cyta
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΛΑΤΥ
    Router
    Thomson TG782
    SNR / Attn
    32(dB) / 20,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από plotter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βοήθα με λίγο...Συνέχεια αποκαλείς την Cyta ερασιτέχνες ακόμα και σε αυτούς που τη χρησιμοποιούν και σου λένε πως είναι πολύ ευχαριστημένοι.Εσυ (όπως βλέπω στις πληροφορίες σου) δεν ζεις σε περιοχή που ενεργοποιήιηκε η Cyta.Γιατί τους κράζεις χωρίς να τους έχεις δοκιμάσει; Απο τον ΟΤΕ του είπαν πως δεν εχουν καλώδιο.Τι άλλο θέλεις να ακούσεις για να μη τους κράξεις; Αν δεν έχει καλώδιο ο ΟΤΕ δεν παίρνεις ενσύρματο Inetrnet.Τόσο απλό είναι.
    +1

    Φτάνει η λασπολογία... Τους θεωρείς ερασιτέχνες φιλε Athlon_XP? Μήν μπεις στο δίκτυό τους άν καλυφθεί η περιοχή σου... Αν εξαιρέσουμε κάποια προβλήματα που έχουμε μερικοί με την εταιρία (όπως έχουν διάφοροι με άλλες εταιρίες), απο ταχύτητα πετάει, και η ποιότητα του τηλεφώνου είναι απλά φοβερή (κάτι που ΔΕΝ συμβαίνει σε όλες τις άλλες εταιρίες )

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από argiris_k Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαι όμως φίλε μου αυτό ακριβώς μου είπαν λέξη προς λέξη.Ότι θα πρέπει να σκάψουν και να περάσουν γραμμή απο τον ΟΤΕ μέχρι το σπίτι μου.
    Φίλε αργύρη, απο την στιγμή που υπάρχει στην πολυκατοικία ήδη τηλέφωνο (όπως είπες το μαγαζί απο κάτω σου) δεν χρειάζεται να σκάψουν για να στήσουν καινούριο δίκτυο. Σου προτείνω να πάρεις στο 134 και να ρωτήσεις τί έγινε, για ποιόν λόγο δέν σου περνάει ο ΟΤΕ καλώδιο, ενώ ήδη στην πολυκατοικία υπάρχει τηλέφωνο, να δείς τι θα σου απαντήσουν απο εκεί.

  10. #10
    Εγγραφή
    12-08-2006
    Περιοχή
    Néa Smírni, Athens - Greece.
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.309
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 1 Gbps ↑ 100 Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    Router
    FRITZ!Box 5530 Fiber
    Ζητα τον ακρυβη λογο που εγινε απορυψη μηπος σουπαν αλλο οτι δεν ειπαρχει υποδοχη στο box? γιατι τοτε αλαζει το πραμα!

Παρόμοια Θέματα

  1. Cyta και GRIX
    Από amnis στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-09, 12:56
  2. CYTA και ομαδες συζητησης
    Από Takis_s στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-05-09, 16:03
  3. CYTA και Τηλεφωνια
    Από amnis στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 72
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-09, 18:30
  4. cyta και torrent
    Από antonatsis στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-09, 16:47
  5. cyta και outlook
    Από satfoxy στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-09, 14:08

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας