Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-23 από 23
  1. #16
    Εγγραφή
    29-01-2006
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    350
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    7100/880
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Fritz!box 7140
    Το οτι τα dell βγαζουν τα πιο πολλα doa (νεκρα με το καλημερα!!) δε βλεπω να το αναφερει κανενας σας.
    Και κατ εμε αυτο ειναι χειροτερο, ποσο μαλλον για καποιον που δεν ξερει και πολλα και το λιγοτερο θα χασει το χρωμα του μεχρι να το παει πισω.
    Απο προσωπικη εμπειρια επιβεβαιωνω το αθλιο service στη θεσσαλονικη που φτανει σε σημειο αγνοιας απο μεριας τους.
    Απο την αλλη ειναι σκυλια μηχανηματα και καμια 5ετια που ασχολουμε με φορητους μονο καποια προβληματα με καρτες γραφικων σειρας 7 nvidia κυριως ειχαν και τπτ αλλο.
    Τα θεωρω παρα πολυ ποιοτικα μηχανηματα αλλα ουτε κορυφαιες επιδοσεις εχουν ουτε τα πανε καλα σε θεματα θορυβου και διαχειρισης της θερμοτητας (οχι φυσικα τα χαζα που ακουγονταν οτι δε μπορεις να το βαλεις στα ποδια σου ή ζεσταινονται οι παλαμες).
    Τελος οπως καθε εταιρια εχει τα καλα και προσεγμενα μηχανηματα-σειρες της και τα φθηνα οποτε πιο σωστα πες μας και σε τι ποσον θες να κυμανθεις ή αν εχεις καποιο συγκεκριμενο στο μυαλο σου.
    Οτι μπορείς να κάνεις σημερα ΜΗΝ το αφήνεις για αυριο

  2. #17
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    απο επαγγελματικη εμπειρια (μιας και στην εργασια μου εχουμε φορητους υπολογιστες της συγκεκριμενης εταιρειας) μπορω να πω οτι τους εχουμε βαλει στην "μαυρη λιστα" πρωτα για απαραδεκτες τιμες σε προιοντα εντος εγγυησης και μετα για απαραδεκτη εξυπηρετηση.

    επιγραμματικα θα πω οτι για φορητου μπαταρια (3μηνες) που παρουσιασε προβλημα επρεπε να παω ο ιδιος στο σερβις τους και να αλλαξω 3 φορες την μπαταρια με το αναλογο αντιτιμο γιατι ελεγαν οτι εμεις την χαλασαμε.

    και αλλη μια φορα που παρουσιασε προβλημα με τα γραφικα γιατι οι οδηγοι που ειχε ηταν προβληματικοι για να μου δωσουν οδηγους (ΩΜΕΓΑ DRIVERS) χρεωσαν 60 ευρω το δισκακι + 50 ευρω την εργασια?????

    απλα μπηκαν στην μαυρη λιστα μας.

    πλεον ολοι οι φορητοι στην εργασια εγιναν η DELL η TOSHIBA μακραν οι καλυτεροι για μενα σε μεγαλους φορητους και επισης ASUS σε ΝΕΤΒΟΟΚ.

    γνωμη μου ΜΑΚΡΙΑ απο αυτη την εταιρεια.

  3. #18
    Το avatar του μέλους Jacarta
    Jacarta Guest
    Όλοι πάντως μέχρι στιγμής μιλάτε με τα καλύτερα λόγια για την εταιρεία...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koprodogis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΤΑπο προσωπικη εμπειρια επιβεβαιωνω το αθλιο service στη θεσσαλονικη που φτανει σε σημειο αγνοιας απο μεριας τους.
    Απο την αλλη ειναι σκυλια μηχανηματα και καμια 5ετια που ασχολουμε με φορητους μονο καποια προβληματα με καρτες γραφικων σειρας 7 nvidia κυριως ειχαν και τπτ αλλο.
    Τα θεωρω παρα πολυ ποιοτικα μηχανηματα αλλα ουτε κορυφαιες επιδοσεις εχουν ουτε τα πανε καλα σε θεματα θορυβου και διαχειρισης της θερμοτητας (οχι φυσικα τα χαζα που ακουγονταν οτι δε μπορεις να το βαλεις στα ποδια σου ή ζεσταινονται οι παλαμες).
    Στα Fujitsu αναφέρεσαι ή στα Dell?
    Πιάσε και 2 γύρους από Γυράδικο, Μάκη, Γιώτη κλπ...να γουστάρουμε

  4. #19
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγω παντως εχω και τα αναλογα ντοκουμεντα ακομα και μηνυματα ηλεκτρονικου ταχυδρομειου εστειλα στην μαμα εταιρεια (μπας και λεγανε βλακειες η εδω αντιπροσωπεια?) επειδη μου ειχε τυχει καποτε με την αντιστοιχη SONY αλλα δεν ισχυε κατι τετοιο.

    για αυτο πηρα την αποφαση και τους επεισα και στην εργασια και την βαλαμε στην μαυρη λιστα και δεν ξαναασχοληθηκαμε πλεον.

    φαντασου οτι και τα δυο φορητα της εταιρεια κατεληξαν μονο για να εκτελουν χρεη "υπολογιστων παρουσιασεων"

    επισης για να μην παρεξηγηθω αφορα δυο συγκεκριμενα μοντελα που αγορασε η εταιρεια οπου εργαζομαι (σε αλλους ισως αν ειναι τελεια τα μηχανηματα)

    απο τα χερια μου εχουν περασει TOSHIBA , DELL , ASUS δεν εχω συναντησει κανενα προβλημα μονο στα δυο συγκεκριμενα μοντελα της FUJITSU-SIEMENS σειρα AMILO κατι...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 06-05-09 στις 22:09.

  5. #20
    Εγγραφή
    29-01-2006
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    350
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    7100/880
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Fritz!box 7140
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jacarta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα Fujitsu αναφέρεσαι ή στα Dell?
    Πιάσε και 2 γύρους από Γυράδικο, Μάκη, Γιώτη κλπ...να γουστάρουμε
    Στα fujitsu αναφερομαι, σκυλια σαν εμενα και αυτα.
    Και για να μην λεμε μονο λογια ο φορητος μου ειναι fujitsu siemens αρκετα μετριος 1,5 ετων και δεν εχει κανει κιχ, μονο ξεφυσαει και δε λεει να βγαλει το σκαζμο με τπτ.
    Κατα τα αλλα και μονο οτι το σηκωνω απο την οθονη χωρις να ανοιξει και διαφορα αλλα σφαλματα, δειγματα κακομεταχειρισης τα ανεχετε αβασανιστα!!!

    Οσο για τα γυρονια Μακης ολε, και τωρα μπροστα απο γυραρα ειμαι και λαδωνομαι
    Ελα να φαμε μαζι με τα μπαοκια
    Οτι μπορείς να κάνεις σημερα ΜΗΝ το αφήνεις για αυριο

  6. #21
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koprodogis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το οτι τα dell βγαζουν τα πιο πολλα doa (νεκρα με το καλημερα!!) δε βλεπω να το αναφερει κανενας σας.
    Αμφιβάλλω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ αν ισχύει κάτι τέτοιο.
    Εχω γυρίσει την μισή Ελλάδα, με πρόγραμμα προώθησης του ΟΤΕ (OTE on the broadband), δουλεύοντας με DELL laptop, τα οποία μετακινούντουσαν στη μασχάλη κάποιου courrier, πέσαν στο πάτωμα, χυθήκαν καφέδες, τσάγια, χυμοί, τα χειριζόντουσαν διάφορα 20χρονα ομορφα κοριτσάκια, και παρόλα αυτά δεν έκαναν "κιχ" !!!!
    Σε κάθε περίπτωση, δεν είναι το θέμα μας, ποιον είναι αξιόπιστο ή οχι.

    Το θέμα μας είναι η εγγύηση και το service!
    Και η DELL είναι ΑΠΛΑ ΚΟΡΥΦΗ!

    2 μήνες περιμένω να δώ τι θα γίνει , με τα recovery dvd, που δεν φτιάχνει το Laptop μου, Fujitsu Siemens.
    Φυσικά, έψαξαν και βρήκαν δικαιολογία απλά για να με ξεφορτωθούν!
    Ο Υπευθυνος εξυπηρέτησης πελατών, λείπει απο το γραφείο του εδώ και 20 μέρες, έχω πάρει 10 φορές τηλέφωνο και παραπάνω απο τις μισές, άφησα μήνυμα να με καλέσει.

    Κανείς δεν με κάλεσε φυσικά!

  7. #22
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.285
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Βλέπω τις τελευταίες μέρες ότι δεν υπάρχει πλέον Fujitsu-Siemens αλλά απλά Fujitsu. Υποθέτω λοιπόν ότι τα νέα προϊόντα που θα κυκλοφορήσουν θα είναι Fujitsu "σκέτο" και όχι Fujitsu-Siemens όπως ακριβώς πωλούνται στις Ασιατικές χώρες και στην Αυστραλία.
    Αυτό βέβαια μπορεί να μην λέει τίποτε και ίσως έγινε για λόγους marketing.
    H Siemens όμως που να πήγε;

    http://gr.ts.fujitsu.com/



  8. #23
    Το avatar του μέλους Jacarta
    Jacarta Guest
    Αυτό γράφτηκε Οκτώβριο 2008.
    Fujitsu and Siemens Talk of Going Separate Ways

    Οπότε έχουν ήδη τραβήξει τους δρόμους τους.
    Μόνο κακό δεν θα είναι αυτό για τους καταναλωτές.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. SERVICE MANUAL ΓΙΑ FUJITSU SIEMENS
    Από zakos52 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-07-15, 12:51
  2. Εντυπώσεις από την εγγύηση/service των notebook Fujitsu-Siemens
    Από nnn στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-09, 12:53
  3. H Fujitsu Siemens Computers γίνεται 100 τοις εκατό θυγατρική της Fujitsu Limited
    Από Ingenius στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-04-09, 17:21
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-06, 16:22
  5. Η Fujitsu-Siemens ανακαλεί μπαταρίες φορητών Amilo
    Από porosis στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-05, 23:39

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας