Σελ. 3 από 22 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 328
  1. #31
    Εγγραφή
    20-03-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33480/4996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑΣ
    Router
    ZXDSL 931VII
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σιγουρα πραγματα;; Αν δε μου πουν τιποτα, τι κανω;

    Παντως τι ειναι καλυτερο να πω: οτι παω κοτε ή wind;

  2. #32
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    αν δεν σου απαντησουν αφου τους πεις οτι αν δεν σου αυξησουν την επιδοτηση θα φυγεις απλη κινηση πας και ρωτας κοτε ή wind και βλεπεις τι συμφερει απο τις 2 και αναλογα κανεις καινουργιο συμβολαιο...
    ομως για να μπορεσει να προχωρησει αυτο πρεπει να δωσεις εγκριση στην voda οταν θα σε παρουν τηλεφωνο να σε ρωτησουν αν οντως ισχυει οτι υπεγραψες συμβολαιο με αλλη εταιρεια και ποιος ο λογος που φευγεις...
    αυτο σε περιπτωση που δε σου δωσουν αυξηση επιδοτησης αφου απλα τους το ζητησεις με την απειλη οτι θα φυγεις...

    δηλαδη σε βηματα :
    1)οταν σε παρουν να σε ρωτησουν ή εσυ πας σε καταστημα και ρωτησεις για την ανανεωση συμβολαιου και ποσο επιδοτησης να τους πεις οτι θελεις παραπανω γιατι το βρισκεις μικρο το ποσο και αν δεν το αυξησουν απλα θα φυγεις....αναλογα θα σου απαντησουν(κατα 99% θα σου πουνε περιμενετε να το δωσουμε στο συστημα και το αργοτερο μεχρι την επομενη μερα,συνηθως γινεται στα καπακια,θα σου πουνε η επιδοτηση αυξηθηκε στο χ ποσο)

    2)στην περιπτωση που δεν εισαι ικανοποιημενος απο τα παραπανω και την αυξηση που λογικα θα δωσουν(ή μπορει και καθολου) τοτε παμε στην επομενο βημα...

    3)πας στις αλλες 2 και βλεπεις ποια προσφορα σε ικανοποιει πραγματικα(γιατι τελικα μπορει να καταληξεις εκει) και αναλογα κανεις νεο συμβολαιο...

    3)α)αφου γινει το συμβολαιο,υπογραφες κλπ,για να συνεχισει η προωθηση του και να αλλαξεις εταιρεια η διαδικασια ειναι να σε παρει ο τωρινος σου παροχος(δηλαδη voda) και να σε ρωτησει αν οντως εχεις κανει αυτη την ενεργεια και ποιος ειναι ο λογος....

    3)β)εξηγεις το λογο που φευγεις και περιμενεις την απαντηση τους...(συνηθως αυξηση της επιδοτησης και μειωση των παγιων σου αρα εχεις αρκετο "κερδος"(πρακτικα χασουρα ειναι παλι απλα μικροτερη)

    4)α)αν τελικα σε ικανοποιησει η voda απλα τους λες θα παραμεινω σε σας και πας αμεσα να κανεις ανανεωση και ολα καλα(αν θες ενημερωνεις και την αλλη εταιρεια,αλλα δεν ειναι υποχρεωτικο μιας και η voda δεν σε αποδεσμευει αν δε δωσεις το ok)

    4)β)αν δεν σε ικανοποιει τους λες θελω να φυγω και να με αποδεσμευσεται και προχωραει η αλλαγη εταιρειας....

    ελπιζω να βοηθησα καπως....
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

  3. #33
    Εγγραφή
    20-03-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33480/4996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑΣ
    Router
    ZXDSL 931VII
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου κ τον κοπο σου για τον "οδηγο"(!) σε βηματα! Ησουν
    κατατοπιστικοτατος! Μια διευκρινιση: δε θελω να αλλαξω εταιρεια γιατι θα υποχρεωθω να καθησω ακομα ενα χρονο δεσμευμενος στο καινουριο συμβολαιο.. Εξαλλου θελω επιτηδες να μεινω στην βοντα αφου με εξυπηρετει κ απο προσφορες και απο σημα! Οποτε θελω να ειμαι κατατοπισμενος και να τους πεισω οπωσδηποτε για κατι παραπανω. Θα καταφερω τπτ μονο με το να τους πω "φευγω"; Ή πρεπει να το κανω για να το δουν; πολυ μανουρα βρε παιδι μου! Σ'ευχαριστω και παλι!

    Εσεις οι υπολοιποι που το κανατε, επιασε μονο με τον εκβιασμο ή κανατε φορητοτητα και μετα τρεχατε για ακυρωσεις του νεου συμβολαιου;!

  4. #34
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    σου ξαναλεω οτι ακυρωση νεου συμβολαιου στην αλλη εταιρεια δεν χρειαζεται μιας και δεν θα σε αφησει η voda αν της πεις οτι τελικα παραμενω...
    οι περισσοτεροι το κερδισαν απλα και μονο με το που ειπαν οτι θα πανε αλλου λογω χαμηλης επιδοτησης...εγω τοτε δεν το ηξερα και πηγα cosmote οπου και τελικα προχωρησα γιατι εκεινη τη δεδομενη στιγμη και μονο με συνεφερε για την συσκευη που ηθελα...αλιως θα παρεμενα voda...
    Μια διευκρινιση: δε θελω να αλλαξω εταιρεια γιατι θα υποχρεωθω να καθησω ακομα ενα χρονο δεσμευμενος στο καινουριο συμβολαιο..
    για το συγκεκριμενο δε σε καταλαβαινω μιας και ακομα και voda να μεινεις με την ανανεωση παλι ενα χρονο αναγκασμενος θασαι να κατσεις...
    σε οποια εταιρεια και να πας το ιδιο ειναι αυτο...

    Εξαλλου θελω επιτηδες να μεινω στην βοντα αφου με εξυπηρετει κ απο προσφορες και απο σημα!
    αφου ισχυει αυτο ειναι αλλο θεμα βεβαια...
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

  5. #35
    Εγγραφή
    20-03-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33480/4996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑΣ
    Router
    ZXDSL 931VII
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οκ! Σε υπερευχαριστω για ακομα μια φορα!! Μς βοηθησες πολυ! Θα επιστρεψω το συντομοτερο με νεα! Να σαι καλα!

  6. #36
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από efthlouk Εμφάνιση μηνυμάτων

    Εσεις οι υπολοιποι που το κανατε, επιασε μονο με τον εκβιασμο ή κανατε φορητοτητα και μετα τρεχατε για ακυρωσεις του νεου συμβολαιου;!
    Εγω αυτο εκανα και για την ακυρωση της φορητοτητας αρκει ενα τηλεφωνημα οπως ειχα κανει και για την φορητοτητα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nothing Εμφάνιση μηνυμάτων
    σου ξαναλεω οτι ακυρωση νεου συμβολαιου στην αλλη εταιρεια δεν χρειαζεται μιας και δεν θα σε αφησει η voda αν της πεις οτι τελικα παραμενω...
    Οπως εγραψα κια πιο πανω χρειαζεται αλλα ειναι απλα ενα τηλεφωνημα.

    Φιλικά Γιάννης

  7. #37
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Insomniac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως εγραψα κια πιο πανω χρειαζεται αλλα ειναι απλα ενα τηλεφωνημα.
    δεν διαφωνω αλλα ουτως η αλλως δε θα μπορουσε να προχωρησει...αυτο ειναι απλα επιβεβαιωση μη συνεχισης...αλλα ενα τηλεφωνο δεν ειναι τοσο κοπος αν εχεις φτασει μεχρι εκει...
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

  8. #38
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nothing Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλα ενα τηλεφωνο δεν ειναι τοσο κοπος αν εχεις φτασει μεχρι εκει...

    Ετσι !!!!

    Φιλικά Γιάννης

  9. #39
    Εγγραφή
    20-03-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33480/4996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑΣ
    Router
    ZXDSL 931VII
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Συγγνωμη που σας πρηζω παλι, αλλα θελω να κανω ακομα μερικες τελευταιες ερωτησεις πριν με παρουν τηλ.

    Να "απειλησω" επιλεγοντας εγω το νεο ποσο επιδοτησης ή απλως ριχνω την σποντα και περιμενω απ'αυτους απαντηση για την αυξηση;

    Επισης, να τους ζητησω, εκτος απο αυξηση επιδοτησης, και μειωση παγιου ή ειναι too much?

    Αν τους πω να μου δωσουν τσαμπε το νοκια 5800 ή εστω με ενα μικρο συμβολικο ποσο, θα δεχτουν ή θα μου το κλεισουν?!

    Τελος, πως ειμαστε σιγουροι οτι ο συγκεκριμενος που θα με καλεσει θα καταλαβει την σποντα/απειλη και θα μου κανει την προσφορα και δε θα ειναι κανενας ασχετος που δε θα πει τιποτα?

  10. #40
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από efthlouk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγνωμη που σας πρηζω παλι, αλλα θελω να κανω ακομα μερικες τελευταιες ερωτησεις πριν με παρουν τηλ.

    Να "απειλησω" επιλεγοντας εγω το νεο ποσο επιδοτησης ή απλως ριχνω την σποντα και περιμενω απ'αυτους απαντηση για την αυξηση;

    Επισης, να τους ζητησω, εκτος απο αυξηση επιδοτησης, και μειωση παγιου ή ειναι too much?

    Αν τους πω να μου δωσουν τσαμπε το νοκια 5800 ή εστω με ενα μικρο συμβολικο ποσο, θα δεχτουν ή θα μου το κλεισουν?!

    Τελος, πως ειμαστε σιγουροι οτι ο συγκεκριμενος που θα με καλεσει θα καταλαβει την σποντα/απειλη και θα μου κανει την προσφορα και δε θα ειναι κανενας ασχετος που δε θα πει τιποτα?
    Δεν χρειαζεται να αντιπροτεινεις εσυ επιδοτηση ή μειωση του παγιου.Πες τους "τι παγιο μπορειτε να μου δωσετε και τι επιδοτηση για να παραμεινω , κι εγω θα το ψαξω αν με συμφερει συμφωνα με τον ανταγωνισμο." Μετα βλεποντας και κανοντας....

    Φιλικά Γιάννης

  11. #41
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.681
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Αιτήθηκα από Cosmote σύνδεση 180 για κάρτα. Χοντρά κοφτά.
    Απάντηση : Μην το κάνετε κάρτα, σας κατεβάζουμε 10 ευρώ το πάγιο + συσκευή.

    Δέχτηκα, ακυρώθηκε ο κωδικός για την κατάργηση, ήρθε σε 3 μέρες κούριερ και υπέγραψα, αφού αυτό ήταν προσφορά της Cosmote και όχι από μαγαζί.

    Και πάω στοίχημα το τσακάλι που με κράτησε, θα πάρει και πόντους μέσα στην Cosmote. Και καλά θα κάνει.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  12. #42
    Εγγραφή
    22-09-2004
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.380
    Downloads
    80
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26500/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
    Router
    ZTE 931 VII
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αιτήθηκα από Cosmote σύνδεση 180 για κάρτα. Χοντρά κοφτά.
    Απάντηση : Μην το κάνετε κάρτα, σας κατεβάζουμε 10 ευρώ το πάγιο + συσκευή.

    Δέχτηκα, ακυρώθηκε ο κωδικός για την κατάργηση, ήρθε σε 3 μέρες κούριερ και υπέγραψα, αφού αυτό ήταν προσφορά της Cosmote και όχι από μαγαζί.

    Και πάω στοίχημα το τσακάλι που με κράτησε, θα πάρει και πόντους μέσα στην Cosmote. Και καλά θα κάνει.
    νομίζω ότι όλες τις ειδικές προσφορές η Cosmote τις κάνει κατευθείαν και όχι μέσω των καταστημάτων.

  13. #43
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Και η συνεχεια...Συμπληρωνει χρονο η κορη μου με iphone , vodafone κια λογαριασμους καπου στα 40-50 ευρω.Πηρε τηλ και ρωτησε για επιδοτηση και της ειπαν 100 ευρω. Πηρα εγω τηλ ειπα την δικη μου περιπτωση και οτι ειμαι ο πατερας της και οτι αν δεν αλλαξουν την επιδοτηση θα ψαξει-ω για φορητοτητα.Μου ειπαν οτι θα κανουν ...αιτημα για αυξηση επιδοτησης.Σημερα μια μερα μετα της εστειλαν sms και οτι η επιδοτηση εγινε 250 ευρω !!!!!!! Για ενα χρονο που εχει τον αριθμο καλα δεν ειναι ?

    Φιλικά Γιάννης

  14. #44
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    πολυ καλα πιστευω..κοιτα να δεις που τα αυξανουν τα ποσα οσο περναει ο καιρος...
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

  15. #45
    Εγγραφή
    20-03-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33480/4996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑΣ
    Router
    ZXDSL 931VII
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τέλεια! Και γω iPhone έχω με λογαριασμούς στα ίδια ποσά περίπου και απ´οτι μου είπαν τον άλλο μήνα βγαίνει η επιδότηση.. Να περιμένω ίδια αντιμετώπιση; insomniac εσένα τι σου είπαν ακριβώς; Εννοω ήταν πρόθυμοι να το κοιτάξουν μετά την «απειλή» σου ή επρπε να τους τα χωσεις;; Αν ζητήσω και μείωση πάγιου θα καταφέρω τίποτα λέτε;

Σελ. 3 από 22 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Join the club "Απογοητευμένοι πελάτες της ON"
    Από William Wallace στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-09, 01:52
  2. Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-09, 18:30
  3. Πελάτες ή όμηροι των "παρόχων";
    Από mangare στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-08, 09:04

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας