Σελ. 2 από 195 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 2920
  1. #16
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sculper
    Εγώ μόνο ένα πράγμα θα σου πω
    ΜΑΚΡΥΑ από PEUGEOT!
    Ώπα ρε αρχηγέ, τι έχουν τα πεζώ;
    Είχα ένα 405 turbo diesel στην Αγγλία και το όχημα με 140,000 ΜΙΛΙΑ στο κοντέρ «έσκαβε»! Το πούλησα ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ από ότι το αγόρασα και όταν ξαναπήγα στην Αγγλία, αυτός που το πήρε το έχει ακόμα! Σε αυτό το αμάξι άλλαξα μόνο φρένα, αμορτισέρ, μπιλιοφόρους, μία τουρμπίνα, λάστιχα και κάτι μπαλώματα από τα αλάτια. Μιλάμε τώρα για μοντέλο J-reg, δηλαδή, μούμπλε-μούμπλε, 94;

    Έχει ένα 306 η αδελφή μου (πήρε τη $%^&* το 1.4 αλλά τεσπά) και έχω οδηγήσει το 307. Φίλε, το πεζουλάκι σου συγχωρεί ΛΑΘΗ σε στροφές που με άλλα αμάξια είσαι ΜΑΚΑΡΙΤΗΣ. Ίσως η Alfa Romeo να είναι καλύτερα στημένες στο δρόμο, αλλά άμα κάνει 140,000 μίλια η Alfa, εγώ θα κυκλοφορώ με φτερά στο Σύνταγμα και θα δηλώνω Αραπάχος

    Βασικά, όπως σου είπε και ο φίλος ο μηχανικός πιο πάνω, τα τελευταίας εσοδείας είναι ψιλοσκουπίδια όλα. Όλο φιγούρα για να πουλήσουν και στα ουσιαστικά τμήματα είναι μούφες. Πάει πλέον το αυτοκίνητο «για μία ζωή», που έπαιρναν οι πατεράδες μας κάτι βόλβο, που περνάγαν μέσα από τοίχους, και μετά δούλευαν ακόμα. Τώρα είναι στοκαρισμένο τσιγαρόχαρτο με μεταλλικό χρώμα από πάνω το αμάξι. Τα πλαστικά δε, είναι μίας χρήσεως. Ό,τι βγάλεις, πετάς. Δε ξαναμπαίνει χωρίς τριξίματα, σπασίματα, κλπ.

    Σε τετραθέσιο γύρω στα 12,000 θα πήγαινα για Ibiza. Αγοράζεις ένα VW στα μισά λεφτά, αλλά το συντηρείς όσο και ένα VW -> το συνεργείο γδέρνει. Επίσης, ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ είναι το Skoda το fabia, και έχει και βρωμόγκαζο κινητήρα. Έχει βέβαια το στίγμα του «ανατολικού», αλλά στην Αγγλία τουλάχιστον όλοι το είχαν σε ΤΕΡΑΣΤΙΑ υπόληψη. Πολύ καλό και το Yaris και αρκετά βρωμόγκαζο επίσης, καίει δε ΑΕΡΑ (με προσεκτική οδήγηση σε ανοικτό δρόμο το έχω πάει 4lt/100Km!). Μην το στρίψεις όμως «άτακτα», γιατί θα φιλήσεις καμιά κολώνα.

    Το Punto, όσο παράξενο και να μου φαίνεται ότι θα έλεγα ΠΟΤΕ κάτι τέτοιο για FIAT, είναι γρήγορο αμαξάκι στα κυβικά του και παρόλο που είναι πούπουλο, πατάει καλά στο δρόμο. Το έχω οδηγήσει σε ορεινούς δρόμους και μου έκανε εντύπωση. Επίσης, έχει ΤΕΛΙΚΕΣ το σκατουλάκι. Οι πίσω βέβαια βρίζουν, ανακατεύονται κλπ.
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  2. #17
    Εγγραφή
    01-04-2005
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    861
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Crypto F200 Ultra Super
    Ποιά η γνώμη σας για το 206?

  3. #18
    Εγγραφή
    21-12-2004
    Περιοχή
    Ανα την επικράτεια...
    Μηνύματα
    1.425
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Cisco877-SEC-K9
    SNR / Attn
    6(dB) / 36.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pelasgian
    Το Punto, όσο παράξενο και να μου φαίνεται ότι θα έλεγα ΠΟΤΕ κάτι τέτοιο για FIAT, είναι γρήγορο αμαξάκι στα κυβικά του και παρόλο που είναι πούπουλο, πατάει καλά στο δρόμο. Το έχω οδηγήσει σε ορεινούς δρόμους και μου έκανε εντύπωση. Επίσης, έχει ΤΕΛΙΚΕΣ το σκατουλάκι. Οι πίσω βέβαια βρίζουν, ανακατεύονται κλπ.
    Τα τελευταία 4 χρόνια πέρασαν από το χέρι μου 2 punto τα οποία ήταν σκυλια!
    Πέραν της καλής συμπεριφοράς, και της ποιοτικής (για την κατηγορία και τα λεφτά του) κατασκευής τα αυτοκινητάκια βγήκαν (τουλάχιστον στα πρώτα 105000 χλμ της ζωής τους. Μετά επιστράφηκαν) παραπάνω από αξιόπιστα, μόνο με ένα πρόβλημα στα ηλεκτρονικά στα πρώτα χλμ που ήταν θέμα παρτίδας .
    Άσε που έχουν πολύ καλή λαμαρίνα, όχι σαν κάτι γιαπονέζικα

    Εγώ τουλάχιστον, αν και άκουγα FIAT και έβγαζα σπυράκια, πάλι Punto οδηγώ φέτος. Βεβαια η προηγούμενη σειρά (2004) είναι λίγο ψοφίμια στα 1.2 σε σχέση με τα μοντέλα του 2002(3). Αν και στην κατηγορία τους είναι καλά. Για τα νέα Grande, δεν έχω ιδέα.
    Φυσικά εσύ μιλάς για 1,4, οπότε
    Πείτε όχι στα ναρκωτικά.
    Δε φτάνουν για όλους!!!

  4. #19
    Εγγραφή
    02-02-2004
    Μηνύματα
    1.570
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    .

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gravis
    Ενδιαφερομαι για αυτοκινητο με:
    [list=1][*]τιμη μεχρι 12000 ευρώ,[*]στο έτος το 90% θα το περναει στην πόλη και ενα 10% εαν τυχει κανενα ταξιδακι.[*]Μεχρι 1400 κυβικα βαρια 1600 αν μπορει να υπαρξει σε τετοια κατηγορια,[*]να περνει ανετα 4 ατομα και αρκετο χωρο αποσκευων.[*]Με ενδιαφερει προτιστως η ασφαλεια και η ανεση,[*]και για το τελος με ενδιαφερει να εχει και το ψιλογκαζακι του
    Στα 12k λίγο δύσκολο να βρεις άνετο με αρκετό χώρο αποσκευών, 1400 και σβέλτο... Κάπου θα πρέπει να κάνεις συμβιβασμό. Και πλάι όμως 12k είναι λίγα για όλα αυτά που ζητάς.

    Δεδομένου ότι θα κάνεις συμβιβασμό σε επιδόσεις, θα σου έλεγα να ρίξεις μια ματιά πρώτα σε Astra (3θ και 5θ), Honda Jazz, Grande Punto, Renault Clio '06, Hyundai Getz. Καλό αλλά λίγο παλαιό και το Skoda Octavia (όχι το 5).

    Βέβαια σε αυτά τα χρήματα μάλλον ένα μεταχ. μικρομεσαίο 1.600 κ.ε. θα καλύψει σχεδόν όλες τις ανάγκες σου.

    Για την ασφάλεια των supermini (αλλά και γενικά των αυτοκινήτων) ένα καλό κριτήριο είναι: euroncap.com > Superminis.

    @Patentman, να σε ρωτήσω:
    1. Το Golf V καίει λάδια (και αν ναι σε ποια κυβικά) ;
    2. Οι FSI του VAG απαιτούν βενζίνη 100 οκτανίων για να αποδώσουν αυτό που δηλώνουν;
    2. Το Astra Η (3) που ακριβώς βγάζει προβλήματα;
    3. Το Polo και to Ibiza δεν είναι ίδια ακριβώς;

    .
    ¶ Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
    "Όποια κοινωνία παραχωρεί ελευθερία για ασφάλεια, είναι ανάξια και για τις δύο και θα χάσει και τις δύο" B.F.
    ¶ LeT Me HeaR you MaKe DeCiSioNS WiTHouT youR TeLe-ViSioN.

  5. #20
    Εγγραφή
    14-07-2003
    Περιοχή
    @ SNR Land
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    12.397
    Downloads
    19
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Με αυτά τα φράγκα εγώ θα πήγαινα για C2 και για το Mitsubishi Colt
    Ως τώρα έχω ένα Saxo 1.1 ( Vts Look που έχει και δικές μου " επεμβάσεις " πάνω ) που του έχω αλλάξει τον αδόξαστο ( σε οδηγική συμπεριφορά ) και εκτός από το " ρελαντί " που άλλαξα πρόβλημα δε μου έχει βγάλει κανένα!
    Socii stamus Cadimus dividui

  6. #21
    Εγγραφή
    02-02-2004
    Μηνύματα
    1.570
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    .

    Και τα Micra, Colt, Swift είναι καλά...

    .
    ¶ Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
    "Όποια κοινωνία παραχωρεί ελευθερία για ασφάλεια, είναι ανάξια και για τις δύο και θα χάσει και τις δύο" B.F.
    ¶ LeT Me HeaR you MaKe DeCiSioNS WiTHouT youR TeLe-ViSioN.

  7. #22
    Εγγραφή
    14-07-2003
    Περιοχή
    @ SNR Land
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    12.397
    Downloads
    19
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Για μένα το Micra είναι ψιλο - Picra

    Ποτέ δεν το συμπάθησα αυτό το τουτου
    Socii stamus Cadimus dividui

  8. #23
    Εγγραφή
    02-02-2004
    Μηνύματα
    1.570
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    .

    χααχαχαχα....

    Από αποθηκευτικούς χώρους δεν ξέρω τι λένε αυτά τα τρία όμως...

    .
    ¶ Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
    "Όποια κοινωνία παραχωρεί ελευθερία για ασφάλεια, είναι ανάξια και για τις δύο και θα χάσει και τις δύο" B.F.
    ¶ LeT Me HeaR you MaKe DeCiSioNS WiTHouT youR TeLe-ViSioN.

  9. #24
    Εγγραφή
    26-05-2005
    Περιοχή
    παντού
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    812
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    11995/1023
    ISP
    On Telecoms
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    10(dB) / 27(dB)
    Πρόσεχε, να είναι αξιόπιστη η αντιπροσωπεία.
    Η Αντιπροσωπεία που φέρνει τα Renault στην Ελλάδα είναι ............
    Όσο για τα ανταλλακτικά, πανάκριβα.

  10. #25
    Εγγραφή
    14-07-2003
    Περιοχή
    @ SNR Land
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    12.397
    Downloads
    19
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Το Colt επειδή το έχω ψάξει έχει τεράστιος αποθηκευτικούς χώρους. Τα πίσω καθισματα πέφτουν εντελώς και το πορτ μπαγκαζ φτάνει μέχρι την πλάτη των καθισμάτων του οδηγού - συνοδηγού!!

    Άσε που ειναι και κούκλα μέσα ( βέβαια εγώ κοιτάω την Turbo έκδοση με τα 150 ντεντένια να χλιμιντράνε όλα μαζί )
    Socii stamus Cadimus dividui

  11. #26
    Εγγραφή
    02-02-2004
    Μηνύματα
    1.570
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    .

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apok
    Το Colt επειδή το έχω ψάξει έχει τεράστιος αποθηκευτικούς χώρους. Τα πίσω καθισματα πέφτουν εντελώς και το πορτ μπαγκαζ φτάνει μέχρι την πλάτη των καθισμάτων του οδηγού - συνοδηγού!!

    Άσε που ειναι και κούκλα μέσα ( βέβαια εγώ κοιτάω την Turbo έκδοση με τα 150 ντεντένια να χλιμιντράνε όλα μαζί )
    Πόσα λίτρα είναι; (αν και παίζει ρόλο και η διαμόρφωση του αποθηκευτικού χώρου, το άνοιγμα της πίσω πόρτας κλπ, ο όγκος δλδ είναι κάποιες φορές ενδεικτικός).

    Το CZT είναι πυραυλάκι...

    Είμαστε όμως εν αναμονή εντυπωσιακών εξελίξεων όσον αφορά τα τουρμπισμένα μοτέρ σε λίγα κυβικά.

    Αν ξεκινήσει κάποιος από τον 1.4 TSi (140 & 170 PS) του Vag (Golf GT, Touran και ποιος ξέρει που αλλού), και φτάσει στα 1.4 (130 & 150 PS) και 1.6 (170 & 200 PS) turbo του Gruppo (lancia delta, fiat grande punto και ποιος ξέρει που αλλού), ενώ ψήνεται το Opel Meriva 1.6 Turbo (δε θυμάμαι PS), δε θα καταλήξει σε -ασφαλές- συμπέρασμα... (ας μην αναφέρουμε και τους turbo diesel με πολύ καλές ιπποδυνάμεις που επίσης ψήνονται)...

    .
    ¶ Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
    "Όποια κοινωνία παραχωρεί ελευθερία για ασφάλεια, είναι ανάξια και για τις δύο και θα χάσει και τις δύο" B.F.
    ¶ LeT Me HeaR you MaKe DeCiSioNS WiTHouT youR TeLe-ViSioN.

  12. #27
    Εγγραφή
    14-07-2003
    Περιοχή
    @ SNR Land
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    12.397
    Downloads
    19
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kubiak
    .

    Πόσα λίτρα είναι; (αν και παίζει ρόλο και η διαμόρφωση του αποθηκευτικού χώρου, το άνοιγμα της πίσω πόρτας κλπ, ο όγκος δλδ είναι κάποιες φορές ενδεικτικός).
    Τα λίτρα και οι Τιμές
    Socii stamus Cadimus dividui

  13. #28
    Εγγραφή
    16-11-2003
    Μηνύματα
    233
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    2. Οι FSI του VAG απαιτούν βενζίνη 100 οκτανίων για να αποδώσουν αυτό που δηλώνουν;
    Αν θυμάμαι καλά, ζητάνε 98 οκτάνια, αλλά επειδή στην Ελλάδα υπάρχουν μόνο 95άρες και 100άρες, για αυτό και πρέπει να βάζεις 100άρα βενζίνη.

    3. Το Polo και to Ibiza δεν είναι ίδια ακριβώς;
    Οπωσδήποτε όχι. Έχουν ίδιο κινητήρα, αλλά από κει και πέρα τίποτα άλλο. Προσωπικά δε μου άρεσε το Ibiza. Εδώ καλά καλά πήγα να μετακινήσω το κάθισμα στο αυτοκίνητο της έκθεσης και έτριζε ολόκληρο το κάθισμα. Σιγά μην το εμπιστευθώ αυτό το αυτοκίνητο στο δρόμο. Το μόνο καλό του ήταν ότι κόστιζε 1000 Ευρώ λιγότερα από το Polo.

  14. #29
    Εγγραφή
    14-07-2003
    Περιοχή
    @ SNR Land
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    12.397
    Downloads
    19
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Πήρα τηλ σε μια αντιπροσωπεία της Mitsubishi και ρώτησα για το CZ3 ( 1300 cc 108Hp ) και μου είπαν ότι σύνολο κάνει γύρω στα 12.5k ( μαζί με πινακίδες και έξοδα τραπέζης )..

    Δεν κακό.. καθόλου κακό θα έλεγα
    Socii stamus Cadimus dividui

  15. #30
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kubiak
    .
    @Patentman, να σε ρωτήσω:
    1. Το Golf V καίει λάδια (και αν ναι σε ποια κυβικά) ;
    2. Οι FSI του VAG απαιτούν βενζίνη 100 οκτανίων για να αποδώσουν αυτό που δηλώνουν;
    2. Το Astra Η (3) που ακριβώς βγάζει προβλήματα;
    3. Το Polo και to Ibiza δεν είναι ίδια ακριβώς;

    .
    Οι κινητηρες MPI (παλιοι) καινε αλλα σε λογικα πλαισια οπως ολοι οι κινητηρες.
    Οι FSI ειναι λαδοφαγοι και ειδικα στα 2000cc. Οι 1600 καινε κατι παραπανω απο οτι ειναι αλλο λαδολατρη κινητηρα =αρκετα παραπανω απο το μεσο ορο.
    Οι FSI επειδη ειναι κιητηρες αμεσου ψεκασμου ειναι ρυθμισμενοι απο το εργοστασιο να ψεκαζουν την απολυτως απαιτουμενη ποσοτητα καυσιμου που χρειαζεται ωστε να εχει τα λιγοτερα δυνατον καυσαερια.Αλλο οτι επειδη ειναι πολυ καλυτερη η διασπορα/αεροποιηση της βενζινης στον καταλληλο χρονο παραγουν μεγαλυτερη ισχυ σε κινητηρα με ιδια χαρακτηριστικα.
    Γι`αυτο τον λογο απαιτουν καταλληλη ποιοτητα βενζινης για να εχουν συνδιασμενο αποτελεσμα εκπομπων και αποδοσης το οποιο φυσικα παιζει και τεραστιο ρολο στην υγεια του κινητηρα. Οτι λειτουργει σωστα λειτουγει υγειινα.
    Τα Astra σειρας H ειναι οτι πιο ζημιαρικο αυτοκινητο κυκλοφορει στην αγορα...δεν παιζονται με τιποτα...δεν μαθανε απο τα G απολυτως τιποτα...απλα εχουν ερθει νεα προβληματα στο παιχνιδι. Κυριως ηλεκτρονικα προβληματα, ολα πλεον "ελεγχονται" (σε εισαγωγικα λογω ειρωνικοτητας) μεσω αν-εγκεφαλου.Τι καρτες SIM, τι αποσυντονισμοι, τι να πρωτοπεις...απλα σε αφηνει στα καλα καθουμενα με διαφορους τροπους. Μια καλυψη ΕΛΠΑ (πανελλαδικη) ειναι ο απαραιτητος συντροφος. Ασε που κανεις και γνωριμιες...
    Ειναι οι χειροτερες "λαδιερες" που κυκλοφορουν στην αγορα.
    Σερνονται -καλα τα 1400 με AC αναμενο, στο φαναρι κανουν την παπια ακομα και σε Atos και στις ανηφορες κανουν "ναζια".
    Το εκαψα αυτο το μοντελλο...ωχ δεν φταιω εγω...

    Polo και Ibiza δεν ειναι τα ιδια ακριβως...μοιραζονται πραγματα οπως αναρτησεις εμπρος (πισω δεν θυμαμαι), κινητηρα αναλογως εκδοσης, ισως και πατωμα (δεν το εχω ψαξει-δεν με ενδιεφερε)
    Απλα στο Ibiza δεν λειτουργει η εμπρος αναρτηση (φταιει η στηριξη/βαση/θεση ψαλιδιων-γεωμετριας) και με 20χλμ αν στριψεις 90μοιρες θα δεις οτι "μπαταρει". Η πισω αναρτηση δεν υπαρχει, καλυτερα να λεγανε οτι εχει βγει με γονιδια καρτ, δεν ειναι καθολου σταθερο και ανετο.
    Τριζει αλλα προσεχτε! οχι τα πλαστικα αλλα το αμαξωμα! Εχει παρει μαθηματα απο Cordoba στο οποιο ανεβαζεις την μια ροδα σε πεζοδρομιο και κανει σαν φερυμπωτ ποθ ριχνει την μπουκαπορτα.Τετοια επιτυχια για ναυτικους δεν εχω ξαναδει.
    Αυτα δεν τα εχει το Polo αν και τριζουν οι ταπετσαριες τις πορτας λιγο οπως σχεδον σε ολα τα αυτ/τα.

    Παραδοξως οι MPI κινητηρες που φορανε τα Skoda και SEAT εχουν λιγοτερα προβληματα απο οτι στα VW kai AUDI ! Μια δικη μου εξηγηση ειναι οτι επειδη τα αποπαιδια παιρνουν το ξερο ψωμι...η ιστορια εχει δειξει οτι φορανε τους παλιους τυπους κινητηρα ή/και τις βελτιωμενες εκδοσεις τους με αργοπορεια με αποτελεσμα να εχουν ετοιμα τα βελτιωμενα σημεια.

    Κατι να διορθωσω που αναφερθηκε πιο πανω ειναι οτι το κοστος συντηρησης μεταξυ των VW Group αυτοκινητων, δεν ειναι καθολου ιδιο. Η σειρα βαση κοστους παει αναλογα και με το αξιωμα που εχει η καθεμια μαρκα και ειναι: Audi, VW, SEAT/SKODA αν και τελευταια δεινουν μεγαλυτερο βαρος στην SKODA.Το ιδιο ανταλακτικο -ακριβως ιδιο- μπορει να εχει την διπλασια και τιμη. Το κοστος εργασιας επισης δεν εχει καμια συγκριση.

    Τα Colt κτλ μη πολυκυκλοφορημενα αυτοκινητα παντα πασχουν απο ελλειψη πολλων συνεργειων= εγκλωβισμος και εκμεταλευση και παντα απο φτηνα ανταλακτικα=ιμιτασιον και μεταχειρισμενα.
    Καλα θα μου πειτε οτι εγω δεν βαζω "ιμιτασιον" και προς θεου οχι μεταχειρισμενα.

    Καλα...οταν ερθει η ωρα θα παρακαλατε μακαρι να βρειτε και ραδιενεργα !
    Ενδεικτικα ενα φαναρι μπορει να εχει 150-400 ευρω αναλογα τις ορεξεις και μιλαμε για "φτηνες" μαρκες...Προφυλακτηρας 250-600 ευρω ετσι για πλακα. Σασμαν αν δεν βρεις μεταχειρισμενο τοτε καλυτερα καντο αποθηκη ή/και κοτετσι οσο καιρο θα περιμενεις να βρεις μεταχειρισμενο, γιατι αμα ρωτησεις ποσο εχει καινουργιο (ή εναλλακτικα ανακατασκευασμενο απο το εργοστασιο με ανταλαγη παλιου) θα πιασεις τα 200χλμ και ετσι δεν θα εχεις αναγκη σασμαν!

    Αυτα μονο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Patentman : 17-01-06 στις 21:11.

Σελ. 2 από 195 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερώτηση για αγορά νέου αυτοκινήτου.
    Από zardoz στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-11, 16:58
  2. Γνώμη για αγορά οθόνης....eizo?
    Από sem27gr στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-06, 22:53
  3. Γνωμη για αγορά οθόνης
    Από wishbone στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-06, 21:59
  4. Η γνώμη σας για αγορά hardware!
    Από LemonJelly στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-06, 02:37
  5. Γνωμη για αγορα ακουστικων 5+1
    Από lionheart-20 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-05, 17:09

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας