Σελ. 173 από 205 ΠρώτηΠρώτη ... 153163168171172173174175178183193 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.581-2.595 από 3074
  1. #2581
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.958
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Cold weather: 'worst-case' based on -10°C and use of heating.
    Σήμερα με -10 στη Νέα Υόρκη έμειναν καμια 200ρια tesla στο δρόμο από μπαταρία που τα κακάρωσε από το κρύο.

  2. #2582
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Εδώ πάνου δεν έχω δει ηλεκτρικό να έχει μείνει, ακόμα και με -20 και βγάλε. Βέβαια πολλοί παραπονιούνται για τη μειωμένη εμβέλεια λόγω κρύου...
    Ανυπόγραφος

  3. #2583
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παρομοίως, αυτό που έχω δεί όμως να παίζει πολύ από αμνημονεύτων ετών, είναι τα ICE οχήματα με τα trickle chargers συνδεδεμένα, αλλιώς δε θα παίρνει μπροστά το πρωί.

  4. #2584
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρομοίως, αυτό που έχω δεί όμως να παίζει πολύ από αμνημονεύτων ετών, είναι τα ICE οχήματα με τα trickle chargers συνδεδεμένα, αλλιώς δε θα παίρνει μπροστά το πρωί.
    Ε ναι, εννοείται. Έχω ένα τέτοιο ντέφι σχεδόν από την αρχή που πήρα το αυτοκίνητο. Όταν η εξωτερική θερμοκρασία πέφτει κάτω από τους 5 βαθμούς το βάζω κάθε μέρα. Ούτε ηλεκτρικό να ήταν

    - - - Updated - - -

    Επίσης αυτό που παίζει πάρα πολύ εδώ πέρα είναι προθέρμανση κινητήρα (ζέσταμα του νερού) και θέρμανση του εσωτερικού με αερόθερμο.
    Ανυπόγραφος

  5. #2585
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.188
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε ναι, εννοείται. Έχω ένα τέτοιο ντέφι σχεδόν από την αρχή που πήρα το αυτοκίνητο. Όταν η εξωτερική θερμοκρασία πέφτει κάτω από τους 5 βαθμούς το βάζω κάθε μέρα. Ούτε ηλεκτρικό να ήταν

    - - - Updated - - -

    Επίσης αυτό που παίζει πάρα πολύ εδώ πέρα είναι προθέρμανση κινητήρα (ζέσταμα του νερού) και θέρμανση του εσωτερικού με αερόθερμο.
    Τα Lexus έχουν προθέρμανση για το πολύ κρύο και νομίζω και τα γερμανικά με πετρέλαιο... Τα πολύ ακριβά τουλάχιστον.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #2586
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως λες πολλά με το 20€ φόρτιση? Για να πάω Πάτρα (290χλμ πες) με την corolla με αέριο με 7lt/100 που καίω (σταθερά με 120χλμ), θέλω κάτι λιγότερο από 20€ (με 0.665€ που έβαλα αέριο τιμή χτεσινή) υπολογιζοντας και το 1-1.5lt βενζινης που πιθανόν να κάψει σε επιταχύνσεις.

    Νόμιζα πως με τα ηλεκτρικά κερδίζεις πολύ παραπάνω.
    57 κιλοβατωρες μπαταρια καθαρη χωρητικοτητα
    ο καθενας κανει πολλαπλασιασμο αναλογα με την τιμη κιλοβατωρας, προσθετει ρυθμιζομενες χρεωσεις + ΦΠΑ
    αν πουμε περιπου 0,25 ευρώ/κιλοβατωρα στο οικιακο με ολα αυτα, ειναι 14,25 ευρω απο εντελως αδεια σε εντελως γεματη η εν λογω μπαταρια (προφανώς δεν θα το φτάσεις ποτέ να είναι εντελώς άδεια, οπότε θα κοστίσει λιγότερο)
    ειπα λιγο παραπανω, το ειχα υπολογισει για το long range οχημα με τη μεγαλυτερη μπαταρια (77 κιλοβατωρες)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fadasma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα με -10 στη Νέα Υόρκη έμειναν καμια 200ρια tesla στο δρόμο από μπαταρία που τα κακάρωσε από το κρύο.
    Ο teslabjorn τα οδηγει καθημερινα εως και στους ΜΕΙΟΝ 30 στη Νορβηγια μεχρι να φτασουν στο ΜΗΔΕΝ μπαταρια και για ΧΙΛΙΑ χιλιομετρα καθε φορα
    Οποτε δεν πιστευω λεξη.
    Ενα παραδειγμα με ΠΑΛΙΟ ηλεκτρικό στους ΜΕΙΟΝ 30:
    https://www.youtube.com/watch?v=hBUi11edjTo

    Ενα με Tesla στους ΜΕΙΟΝ 25:
    https://www.youtube.com/watch?v=RHAZQfiLLm0

    Για βαλε το ντιζελ στους ΜΕΙΟΝ 30 να παρει μπροστα να δεις γέλια.
    Επίσης θέλει και πρόσθετο στο ντεπόζιτο για να μην υπαρχει προβλημα σε τοσο χαμηλες θερμοκρασιες.

  7. #2587
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.188
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    57 κιλοβατωρες μπαταρια καθαρη χωρητικοτητα
    ο καθενας κανει πολλαπλασιασμο αναλογα με την τιμη κιλοβατωρας, προσθετει ρυθμιζομενες χρεωσεις + ΦΠΑ
    αν πουμε περιπου 0,25 ευρώ/κιλοβατωρα στο οικιακο με ολα αυτα, ειναι 14,25 ευρω απο εντελως αδεια σε εντελως γεματη η εν λογω μπαταρια (προφανώς δεν θα το φτάσεις ποτέ να είναι εντελώς άδεια, οπότε θα κοστίσει λιγότερο)
    ειπα λιγο παραπανω, το ειχα υπολογισει για το long range οχημα με τη μεγαλυτερη μπαταρια (77 κιλοβατωρες)

    - - - Updated - - -



    Ο teslabjorn τα οδηγει καθημερινα εως και στους ΜΕΙΟΝ 30 στη Νορβηγια μεχρι να φτασουν στο ΜΗΔΕΝ μπαταρια και για ΧΙΛΙΑ χιλιομετρα καθε φορα
    Οποτε δεν πιστευω λεξη.
    Ενα παραδειγμα με ΠΑΛΙΟ ηλεκτρικό στους ΜΕΙΟΝ 30:
    https://www.youtube.com/watch?v=hBUi11edjTo

    Ενα με Tesla στους ΜΕΙΟΝ 25:
    https://www.youtube.com/watch?v=RHAZQfiLLm0

    Για βαλε το ντιζελ στους ΜΕΙΟΝ 30 να παρει μπροστα να δεις γέλια.
    Επίσης θέλει και πρόσθετο στο ντεπόζιτο για να μην υπαρχει προβλημα σε τοσο χαμηλες θερμοκρασιες.
    Αυτό είπα, έχουν προθερμαντηρα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #2588
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα Lexus έχουν προθέρμανση για το πολύ κρύο και νομίζω και τα γερμανικά με πετρέλαιο... Τα πολύ ακριβά τουλάχιστον.
    Έχει το δικό μου βενζινοκίνητο Q3 (όχι στο βασικό εξοπλισμό) προθέρμανση κινητήρα και κλιματισμό θαλάμου επιβατών. Τώρα το χειμώνα το βάζω 20 λεπτά πριν ξεκινήσω. Ειδικά τα πρωινά που πηγαίνω τον πιτσιρικά στο σχολείο είναι εξαιρετικό να μπαίνεις σε ζεστό αυτοκίνητο και να ξεκινάς αμέσως. Και στα 500 μέτρα να βλέπεις τη θερμοκρασία νερού να έχει φτάσει στα κανονικά επίπεδα, ενώ έξω έχει μείον του κερατά.

  9. #2589
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει το δικό μου βενζινοκίνητο Q3 (όχι στο βασικό εξοπλισμό) προθέρμανση κινητήρα και κλιματισμό θαλάμου επιβατών. Τώρα το χειμώνα το βάζω 20 λεπτά πριν ξεκινήσω. Ειδικά τα πρωινά που πηγαίνω τον πιτσιρικά στο σχολείο είναι εξαιρετικό να μπαίνεις σε ζεστό αυτοκίνητο και να ξεκινάς αμέσως. Και στα 500 μέτρα να βλέπεις τη θερμοκρασία νερού να έχει φτάσει στα κανονικά επίπεδα, ενώ έξω έχει μείον του κερατά.
    Αυτά είναι, και ακριβώς αυτό -> είναι και καλό για τον κινητήρα + και ότι ο καταλύτης θα έχει πιάσει τις θερμοκρασίες που πρέπει.

    Εντυπώσεις μετά από μιάμισι εβδομάδα με το Xceed = πολύ καλές. (και επίσης, δεν μου το κοπάνησε ακόμα κανείς )

    Πάει πολύ καλά στο δρόμο, παρά τις 18άρες ζάντες. Είναι αυτοκίνητο για να κάνεις ταξίδι και έχει και εξαιρετική ηχομόνωση. Καλά το θερμαινόμενο τιμόνι δεν ήξερα πως το χρειαζόμουν στη ζωή μου, μέχρι που με βρήκε αυτό...

    Να πάμε στα μείον:

    1. Το accelerator μετά την εκκίνηση είναι ΑΡΚΕΤΑ αναίσθητο. Δίνεις, δίνεις, από στάση πάντα και δεν ανεβάζει στροφές σε σημείο που κοντεύει να σου σβήσει/ ή θα σου σβήσει. Πρέπει να είναι πολύ πνιγμένο το αυτοκίνητο από το Euro 6, από τα 160 άλογα αρκετά έχουν πέσει για ύπνο.. Σε roll όμως είναι μια χαρά και όπως πρέπει.
    2. Το speed sign recognition αποφάσισε πως δεν θα δουλεύει μετά το infotainment OTA update. Απλά εξαφανιζόλ. Μικρό το κακό, αλλά είχα κακομάθει να το έχω πάντα μπροστά μου, γιατί με το ADHD αν κάτι χάνω στην παρατηρητικότητα (ή τη μνήμη) κατά την οδήγηση είναι τα όρια ταχύτητας. Με τη μοτοσυκλέτα δε με νοιάζει έτσι κι αλλιώς γιατί εδώ όλες οι κάμερες κοιτάνε μπροστά

    Οπότε:

    3. Του έκλεισα να κάνει το ετήσιο σερβις του κατά τα προβλεπόμενα, καθώς από ότι είδα το τελευταίο ήταν 17/01/23. Να φτιάξουν το θέμα με τα σήματα, και να κάνουν reset το accelarator αν χρειάζεται. Κόστος σερβις στην αντιπροσωπεία... 168 λίρες (νόμιζα ήταν 244 αλλά με πήραν τηλέφωνο να μου πουν πως όχι δε θέλουμε τόσα λεφτά ). Το λες καλύτερο από Honda, που μου ζητήσαν 800+ και βλέπουμε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Veldrin : 18-01-24 στις 22:59.

  10. #2590
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    57 κιλοβατωρες μπαταρια καθαρη χωρητικοτητα
    ο καθενας κανει πολλαπλασιασμο αναλογα με την τιμη κιλοβατωρας, προσθετει ρυθμιζομενες χρεωσεις + ΦΠΑ
    αν πουμε περιπου 0,25 ευρώ/κιλοβατωρα στο οικιακο με ολα αυτα, ειναι 14,25 ευρω απο εντελως αδεια σε εντελως γεματη η εν λογω μπαταρια (προφανώς δεν θα το φτάσεις ποτέ να είναι εντελώς άδεια, οπότε θα κοστίσει λιγότερο)
    ειπα λιγο παραπανω, το ειχα υπολογισει για το long range οχημα με τη μεγαλυτερη μπαταρια (77 κιλοβατωρες)
    όπως τα λές παραπάνω απλά υπολόγισε
    1) η φόρτιση έχει απώλειες οπότε θα βάζεις πχ 50kwh και θα πληρώνεις 55kwh
    2) Για την Ελλάδα η πρώτη σκάλα για αυξημένο τιμολόγιο είναι στις 500kwh οπότε σίγουρα θα πληρώνεις την kwh πολύ ακριβότερα

    Για το κρύο η εικόνα με τα ακινητοποιημένα ηλεκτρικά είναι αδιαμφισβήτητη.
    Δεν αμφιβάλλω αν έγινε κάτι παρόμοιο πριν 50-80 χρόνια με τα ICE αλλά τώρα αυτά έχουμε και αυτά βλέπουμε.

    Τα ηλεκτρικά συμφέρουν αν κάνει κάποιος πολλά χιλιόμετρα και να είναι τυχερός να μήν τύχει κάτι απο ολα αυτά που διαβάζουμε και χρειαστεί να πληρώσει ζημιές (ή και ολόκληρο το όχημα).

    Μόνο με excel βγαίνει συμπέρασμα και με τόσες επιλογές είναι πολύ δύσκολο να πετύχει κάποιος την καλύτερη λύση.

  11. #2591
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.821
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Οι απωλειες στη φορτιση δυσκολα ειναι κατω απο 20%. Τι βαθμο αποδοσης να εχει ο φορτιστης? Και απο κει και περα, ποσο ζεσταινεται η μπαταρια για να φορτισει?

    Αμα δεν εχεις ρευμα απο φωτοβολταικα, ειναι υπολογισιμο το κοστος

  12. #2592
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Με ένα γρήγορο γκουγλ διάβασα για έως και 90-95% αποδοτικότητα.
    Αυτή είναι η καλύτερη δυνατή. Διάβασα και για 85% αλλά ο μέσος όρος δεν ξέρω πού είναι.

    Με παραπάνω ψάξιμο σίγουρα μπορεί να βρεθεί η πληροφορία.
    Σαν ποσοστό φαίνεται μικρό αλλά αν κάποιος κάνει 10.000χλμ/έτος
    Με 19Kwh/100χλμ (τόσο βρήκα στο γκουγκλ) έχουμε 1900kwh + 10% (στην τύχη) = 190kwh έξτρα χασούρα
    Ανα μήνα βγαίνει 174kwh έξτρα που δεν είναι τραγικό νούμερο αλλά βρίσκω υπερβολικά δύσκολο να μείνει η παροχή στην πρώτη κατηγορία τιμολόγησης.
    Τιμή κιλοβατώρας να βάλω 0,25 οπότε θα κόστιζε ~€43 το μήνα


    Ένα καινούργιο βενζίνης θα έκαιγε με μέση κατανάλωση τα 6l/100χλμ
    10000/100*6* 1.8 (τιμή βενζίνης) = €1080 / 12 = €90 το μήνα

    €46,5 η διαφορά ανα μήνα
    €558 ανα έτος το όφελος το οποίο είναι ανάλογο των χιλιομέτρων που κάνουμε οπότε αν κάνουμε περισσότερα θα κερδίζουμε περισσότερα.

    Στα 8 χρόνια που λήγει η εγγύηση της μπαραρίας το όφελος είναι ~€4500 που τα βρίσκω πολύ λίγα.


    Εγώ κάνω λιγότερα χιλιόμετρα αλλά έχω φωτοβολταικά οπότε -> excel!

  13. #2593
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.188
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teodor_ch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα καινούργιο βενζίνης θα έκαιγε με μέση κατανάλωση τα 6l/100χλμ
    10000/100*6* 1.8 (τιμή βενζίνης) = €1080 / 12 = €90 το μήνα

    €46,5 η διαφορά ανα μήνα
    €558 ανα έτος το όφελος το οποίο είναι ανάλογο των χιλιομέτρων που κάνουμε οπότε αν κάνουμε περισσότερα θα κερδίζουμε περισσότερα.

    Στα 8 χρόνια που λήγει η εγγύηση της μπαραρίας το όφελος είναι ~€4500 που τα βρίσκω πολύ λίγα.
    /2 και παραπάνω αν βάλεις αέριο.

    Παιδιά, όπως και να τα υπολογίσω το αέριο είναι το ποιο συμφέρον και δεν χρειάζεται να δώσει κάποιος και 50000€+ για ηλεκτρικό και να μην μπορεί να βγάλει και σερί ταξίδι μεγάλο. Το τέλειο το έχω ξαναπεί, Υβριδικό Plugin με αέριο... τέλος.

    Η ηλεκτροκίνηση για μένα αξίζει μόνο όταν γίνεται η φόρτιση από εναλλακτικές πηγές ενέργειας... και να μην το πληρώνεις κιόλας αυτό μπας και βγάλεις το απίστευτο κόστος αγοράς του αυτοκινήτου.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #2594
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    /2 και παραπάνω αν βάλεις αέριο.

    Παιδιά, όπως και να τα υπολογίσω το αέριο είναι το ποιο συμφέρον και δεν χρειάζεται να δώσει κάποιος και 50000€+ για ηλεκτρικό και να μην μπορεί να βγάλει και σερί ταξίδι μεγάλο. Το τέλειο το έχω ξαναπεί, Υβριδικό Plugin με αέριο... τέλος.

    Η ηλεκτροκίνηση για μένα αξίζει μόνο όταν γίνεται η φόρτιση από εναλλακτικές πηγές ενέργειας... και να μην το πληρώνεις κιόλας αυτό μπας και βγάλεις το απίστευτο κόστος αγοράς του αυτοκινήτου.
    Με την επιδότηση τα €35.000 δεν είναι τραγικά για το τεσλα.
    Για ένα αντίστοιχο βενζίνης πόσα θες? Για τους χώρους περισσότερο γιατί τις επιδόσεις δεν τις πιάνεις εύκολα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος teodor_ch : 19-01-24 στις 11:59.

  15. #2595
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.188
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teodor_ch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την επιδότηση τα €35.000 δεν είναι τραγικά για το τεσλα.
    Για ένα αντίστοιχο βενζίνης πόσα θες? Για τους χώρους περισσότερο γιατί τις επιδόσεις δεν τις πιάνεις εύκολα.
    Ωπα δεν ήξερα ότι τόσο βγαίνει το Tesla.. ασχέτως αν δεν θα έπαιρνα αμάξι που μπορεί πχ να κάνουν κρακ τα κάτω ψαλίδια μπροστά λόγο αστοχίας ή να μου ζητήσουν σε ζημιά της μπαταρίας όσο κάνει καινούργιο, είναι καλή η τιμή

    Το BZ4 της Toyota που η τιμή του είναι 50.920€, πόσο βγαίνει τελική?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Σελ. 173 από 205 ΠρώτηΠρώτη ... 153163168171172173174175178183193 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερώτηση για αγορά νέου αυτοκινήτου.
    Από zardoz στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-11, 16:58
  2. Γνώμη για αγορά οθόνης....eizo?
    Από sem27gr στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-06, 22:53
  3. Γνωμη για αγορά οθόνης
    Από wishbone στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-06, 21:59
  4. Η γνώμη σας για αγορά hardware!
    Από LemonJelly στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-06, 02:37
  5. Γνωμη για αγορα ακουστικων 5+1
    Από lionheart-20 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-05, 17:09

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας