Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση 61-71 από 71
  1. #61
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΓΑΜΟΣ
    SNR / Attn
    8(dB) / 12(dB)
    Μούφα δουλειά

  2. #62
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    547
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    DLINK 320B
    Ειχε βαλει και ενα παραθυρο στο μαγαζί και ακουστε πατέντα..
    Ενω έχει κανονικά ψευτοκασες ήθελε να το βάλει απο μέσα για να ειναι προσωπο με το τείχο χεχε..
    Και του λέω οχι κτλ..
    Βέβαια απο τις γωνιες του παραθυρου μπαίνει φως δηλαδη δεν εχει αρμοκολλα.
    Ενα παραθυρο δεν εκλινε γιατι δεν επιανε απάνω αριστερα.
    Γιατι Δεν ηταν αλφαδιασμένο.Και επειδη δεν εκλεινε οταν το ειδα την επομενη μερα που ειχε ερθει για να κανει μια κατεδάφιση ειπε στο πακιστανο να το ρυθμισει. Του λέω αυτο δε ρυθμιζετε θέλει ξεβιδωμα πάνω.
    Μου λέει μα ειναι αλφαδιασμένο, στη βίδα χτυπάει κτλ.Και του λεω τι αλφαδιασμένο θεοστραβο είναι..Λυνει τη βίδα και βλεπει πως δε κλείνει και του λέω αντε φερτο ισια τωρα ...Με τα πολλα εβγαλε τη σιλικόνη και το εφερε στα ίσια του και ως δια μαγείας μετά εκλεινε....

    Συνοψιζοντας δεν μπορούσα να κάνω πολλα μιας κ ο πατερας μου θέλει να τελειώνει με τον τύπο και του εδωσα 2000 χιλιαρικα σημερα. Δε μπορώ να κανω και τιποτα γιατι οτι κ να λεω στο πατερα μου μετα θυμώνει και γαμωσταυρίζει εμένα.

    Επισης του ζήτησα να φερει αρμόκολλα και μου εφερε σιλλικόνη.
    Και του λεω πάρτο πίσω.Αυτο δεν ειναι αρμοκολλα κτλ
    Για τις εννώσεις. Δειτε και φωτο παρακαλώ...

    Αργυκ που ξερεις μπορεις να μου προτείνεις αρμοκολα να τα συμαζέψω λίγο;

    Επίσης μια ερωτηση...Στην εικονα 2 τη δευτερη αυτο το πράγμα στοκάρετε; Ετσι μου ειπε και οτι δεν μπαίνει γωνία κτλ η κάτι αλλο...
    Εγω λεω πως θα κολησει στο χρωμα ο στόκος; Του λεω θα ξεκολίσει κτλ.. Και μου λεει οτι αν βαλει θα προεξέχει παλι..
    Καμια ιδέα παίδες;
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG0012_1.jpg  

    IMAG0014.jpg  

    IMAG0018.jpg  

    IMAG0013.jpg  


  3. #63
    Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο Σ !!!!

    Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι κάποιοι σαν αυτόν υπάρχουν ακόμα στο επάγγελμά μας, και ότι μπορούν και επιβιώνουν.

    Σου ξαναλέω ότι ο εν λόγο κύριος 'τεχνίτης' δεν πρέπει να το έχει ως κύρια δραστηριότητα αλλά ως αρπαχτή. Φοβερά λάθη φοβερές παραλήψεις και συγνώμη για την έκφραση, φοβερότατες μαλακίες.
    Συγνώμη που στο λέω άλλα και να τα φέρει στα ίσα τους στο μέλλον θα έχεις τρομερά προβλήματα φίλε μου.

    Στη πρώτη φωτογραφία αυτό που βλέπω είναι ανεπίτρεπτο, και απορώ που βρήκε τα αρχ... να σας το παρουσιάσει ως κατασκευή. το κενό που φαίνεται μπορεί να οφείλεται είτε στο ότι ο δίσκος που κόβει τα φάλτσα του δεν κόβει στις σωστές 45 μοίρες ή είτε στο να μην έχει πιάσει σωστά η γωνιά συνδέσεως, πάντως καλλιτεχνική εικαστική παρέμβαση του τεχνίτη αποκλείεται να είναι... Η αρμοκολλα στην προκειμένη περίπτωση το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να κλείσει το κενό τίποτε παραπάνω. Είναι όλα τα φάλτσα έτσι με κενό ή μόνο το συγκεκριμένο?
    Στη δεύτερη φώτο είναι τελειωμένο? Εχει στοκαριστεί? γιατί δε βλέπω κάτι τέτοιο. Τουλάχιστον είσαι τυχερός γιατί τα βασικά εξαρτήματα που βλέπω ευτυχώς τα έχει βάλει. Στο σημείο όμως που εξέχει το επάλληλο δίπλα στην ανοιγόμενη πόρτα θα μπορούσε να το καλύψει με μια γωνιά για να μην φαίνεται κατά αυτό τον τρόπο. Αλλά εξαρχής θα μπορούσε να βάλει πιο χοντρή κάσα στην πόρτα να έρθει να δέσει το ένα δίπλα στο άλλο αλλά αυτό σημαίνει παραπάνω κόστος. Εκεί που ενώνετε το ένα αλουμίνιο με το άλλο να προτιμήσεις αρμόκολα, ουτε σιλικόνη ούτε στόκο. Αρμόκολα για φάλτσα αλουμινίου μπορείς να βρείς σε οποιοδήποτε μαγαζί που πουλάει εξαρτήματα αλουμινίων αν και ορισμένα χρωματοπολεία έχουν και αυτά. Ποιο γνωστές μάρκες είναι της wurth και της elastotet.
    Στην τρίτη φωτο δεν έχω καταλάβει τι έχει κάνει ο καλιτέχνης, θέλω να πιστεύω ότι δεν ειναι παράθυρο αυτο που δεν κλείνει.
    Προχωρώ στη τελευταία και σου λέω να του πεις να σου βάλει στεγανωτικά να κλείσει το κενό. Έλεοοοοος τόσο πολύ του στοιχίζουν?

  4. #64
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    547
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    DLINK 320B
    Μπορεί και μαλλον θα εχει πολλή δουλειά..Απο οσο ξέρω εισαι θεσαλλονικη αλλιώς θα στον γνώριζα να κάνετε παρέα.
    Γιατι δεν ξερουν ολοι αν ειναι ενταξει τα αλουμινια η οχι και τον προτιμούν μετα..
    Τωρα εχει τελειώσει οπως βλέπεις και το θεωρεί τελειωμένο.
    Το σπιτι θα ενοικιαστεί.Τι προβληματα μπορεί να υπάρξουν στο μέλλον;
    Οσο για την πρωτη φωτογραφία έτσι ειναι ολα σχεδόν και ειδικά οι κάσες.
    Και οταν του ζητησα αρμοκολα εφερε μια σιλικόνη οπως ειχα πει. Οι αρμοκολλες ειναι σε μπουκαλι σιλικόνης;Παντως απεξω εγραφε πως ειναι για να γεμιζει κενά σε τειχους κτλ και για τα παραθυρα.

    Τωρα στη δευτερη φώτο δεν εχει βαφτεί ακομα αλλα απο πλευρας αλουμινα εχει τελειώσει 100%
    Η σημαντική μου ερώτηση ειναι για το σημείο που εξέχει.. Του το εθεσα ως θέμα και μου λέει πως αυτο στοκάρετε και οτι αν βαλει γωνια θα φενεται άσχημο. Αυτο στοκάρετε φιλε η όχι;
    ΔΗλαδη πάει στοκος πάνω στη κάσα και να βαφτει μετά;


    Παντως θα ψαξω για αρμοκολα σε ειδη αλουμινίων; Αν πάω σε αλουμινα θα μου δώσει η όχι;Και ειναι ακριβές η όχι;
    Και τι ειδους αρμοκολλα να ζητησω ακριβως γιατι βλέπω οτι υπάρχουν πολλές.

    Στη τριτη ειναι μια πορτα που δεν κλέινει κάτω ουτε πάνω αφηνει αυτο το κενό. Μαλλον επειδη το κοπάναγε το στραβωσε .(οταν το βαζαν το χτυπαγε για να ερθει στη θέση του πάνω κάτω..)
    Εβαλε ενα απλο λαστιχενιο στεγανωτικό οταν του το ζήτησα αλλα μονο κατω γιατι πάνω δεν χώραγε.
    Και ελεγε πως δεν χρειάζεται κτλ....
    Ευχαριστώ για το χρονο σου..

  5. #65
    Το avatar του μέλους κατασκευαστής
    κατασκευαστής Guest
    Για σας Γράφο για πρώτη φορά στο φορμ. Χαιρετώ τα μέλη και τους επισκέπτες. Η εγγραφή μου στο φορμ έχει ως αφορμή αυτό που διάβασα για της κακοτεχνίες στο χώρο του αλουμινίου
    Κάθε πολίτις αυτής της χώρας έχει δικαίωμα να σταματήσει οποιοδήποτε έργο όταν έχει στοιχεία κακοτεχνίας και να προχωρήσει σε εντολή εκτέλεσης εισαγγελικής παραγγελίας για την Άμεση Αποζημίωση και το δικαίωμα της αφαίρεσης στο προσεχές μέλλων να εργαστεί ως αλουμινας ο εν λόγο κύριος
    Αν εμείς από μόνη μας δεν ξέρουμε και δεν διεκδικούμε τα δικαιώματα μας τότε και αυτός ο κλάδος και πολλή άλλη θα περάσουνε στα χέρια των ισχυρών καρτέλ
    Και πλέον θα είναι τυποποιημένες η τιμές δυο και τρις φορές επάνω σε βάρος πάντα του πολίτη αυτής της χώρας

    Μερικές συμβουλές

    1 Για κάθε συναλλαγή σας με οποιωνδήποτε φορέα παροχές υπηρεσιών να συνάπτετε ιδιωτικό συμφωνητικό τούτο δε σε κάθε περίπτωση σας καλύπτει νομικά

    2 Να επιλέγετε με τον συμφωνηθέντα και προφορικός και γραπτός παρουσία συμβολαιογράφου η μαρτύρων για την σύναψη του συμφωνητικού ότι σε περίπτωση κακοτεχνίας και μη τήρηση της συμφωνίας Το ποσό που έχει καταβληθεί ως προκαταβολή καθώς και τα έξοδα που επιβάρυναν των πελάτη να επιστραφούν αμέσως

    Εντός 10 ημερών αν δεν επιστραφούν
    Να εκδοθεί απόφαση από την αρμόδια εισαγγελία για Αγωγή κατάσχεσης κινητής και ακίνητης περιουσίας

    Και έτσι κάθε πολίτις είναι δίκαιος και νιώθει δικαιοσύνη καθώς και κάθε κατασκευαστής συστημάτων και γενικά δεν διατρέχουν κανένα λόγο ανησυχίας αν είναι τεχνίτες

    Αν Όλοι η πολίτες αυτής της χώρας έπρατταν έτσι τώρα αυτή η χώρα θα ήτανε πολλή μπροστά
    Ευχαριστώ για τον πολύτιμο χρόνο σας

    ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ

  6. #66
    ναι θα τρεχει για ενα μερεμετι σε συμβολαιογραφους και κολοκυθια με τη ριγανη
    δεν επρεπε να των πληρωσει αφου δεν ειχε κανει σωστη δουλεια(εκτος αμα του ειχε δωσει τα λεφτα απο πριν, και κακως γιατι ετσι δεν προσεχουν καθολου)

  7. #67
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    547
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    DLINK 320B
    Το θέμα ειναι οτι πολλες φορές ΔΕΝ ξερουν να κανουν τη δουλειά σωστά!

  8. #68
    Εγγραφή
    21-06-2009
    Περιοχή
    αλάργο
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    δεν διάβασα τα υπόλοιπα μηνύματα,αν δεν τον έχετε εξοφλήσει να μην του δώσετε τα υπόλοιπα αν δεν γεμίσει τους λαμπάδες με λάσπη που να έχει αφήσει κενό το πολύ 2-2,5 cm.στην τοποθετήσει αφού βιδωθεί με στριφονια μπαίνει αφρός πολυουρεθάνης και γύρο γύρο στις άκριες σιλικόνη για την υγρασία, έτσι γίνετε η σωστή δουλειά

  9. #69
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    547
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    DLINK 320B
    Πάει πολυς καιρος απο τοτε... Το σπιτι αυτο εχει ηδη πουληθει,αλλα και 4 παραθυρα που τοποθετησε σε ενα μαγαζι διπλα στο σπιτι εδω ειναι της κακιας ωρας!!

    Γενικα καλυτερη δουλεια δεν ηξερε να κανει απο οτι καταλαβα! Μιλάμε στο μαγαζι ειχε βιδωσει στραβα το πλαισιο του παραθυρου και οταν το εκλεινες αφηνε τεραστιο κενο απο πανω και δεν εκλεινε καν....

    Και του ειπα να ξεβιδωσει να το φερουμε στα ισια του και ελεγε ισια ειναι κτλ κ οτι αλλου εχει προβλημα και πηρα εγω τα εργαλεια εκει και το εφτιαξα αμεσως....
    Αλλα και παλι εχει αφησει κανα εκατοστο κενο δεξια αριστερα παρα του οτι ΥΠΗΡΧε αλουμινενια κασα μιας και ειναι 5 ετιας το σπιτι ...Δε χρησιμοποιείται το μαγαζι αλλα απο οτι θυμαμαι η σιλικονη δεν μπορει ευκολα να γεμισει τετοιο κενό..

    ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ
    Ο πατερας μου ειχε αναλάβει αυτη τη δουλεια και γενικά δεν τον ενδιαφέρει να ειναι σωστά τοποθετημένα... και δεν ηθελε να ερθει σε κοντρα μαζι του.. αλλα και οταν ηρθε μετα δεν ειχε ορεξη ηθελε απλα να τελειώνει,δεν ηθελε να ακουσει τιποτα για τον μαστορα....

    Το αστειο ειναι οτι ο μαστορας ζηταγε εργαλεια απο εμενα επειδη δεν ειχε οσα χρειαζονταν για μια δουλεια που εκανε!

  10. #70
    Εγγραφή
    26-09-2006
    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    377
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109991kbps/10999kbps
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritzbox 7530
    SNR / Attn
    13(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κι εγώ PVC της Kommerling έβαλα πρόσφατα από την εταιρία Woodland και μόνο τα καλύτερα έχω να πω.Άψογοι επαγγελματίες, και πολύ ευγενικοί.
    Τα συγκεκριμένα που έβαλα είναι βαρειάς επαγγελματικής χρήσης με μηχανισμούς με εγγύηση για αρκετές χιλιάδες ανοιγοκλεισίματα.
    Επίσης μια λεπτομέρεια που δεν λένε όλοι σχετικά με τα PVC είναι οτι δεν είναι όλα ίδια σε ποιότητα.Τα παλαιού τύπου PVC , μετά από λίγα χρόνια όταν ήταν εκτεθημένα στον ήλιο , κιτρίνιζαν και φαγωνόντουσαν εσωτερικά.Τα νέου τύπου είναι πολυκαρβονικά και δεν κιτρινίζουν με τα χρόνια.Γι αυτό και στον συγκεκριμένο τύπο βλέπετε οτι δίνει τη μεγαλύτερη εγγύηση που υπάρχει στην αγορά.30 χρόνια δηλαδή.

  11. #71
    Εγγραφή
    08-07-2012
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    1.403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΙΛΙΑ
    Router
    D-LINK DSL-2640B
    Ας αναφέρω και εγω την άποψη μου.
    Το 2002 φτιάξαμε μονοκατοικία δύο ορόφων στην επαρχία.Τότε είχαμε λεφτά και δεν τα υπολογίζαμε.
    Στο κάτω όροφο περάστηκαν αλουμίνια μάρκας Europa χρώματος Ασπρό.Μέχρι τώρα δεν έχουν βγάλει κανένα πρόβλημα αλλά τα είχαμε ακριβλοπληρώσει.
    Στο 1ο όροφο επειδή τα ήθελα με χρώμα(βασικά προς γκρι σκούρο) ήταν μεγάλη η διαφορά τιμής απο τον μάστορα που πέρασε τα Europa πήρα 2η προσφορά.
    Δεν θυμάμαι την μάρκα που έχουμε βάλει αλλά δεν μείναμε ευχαριστημένοι
    Συνέχεια πέφτουν οι πόρτες και πρέπει να τις σηκώνω,και τα παράθυρα. συγκεκριμενα στην μια δεν είχε κάνει καλό αλφάδιασμα.
    Τον είχα συστήσει και σε άλλον και εκείνος τα ίδια προβλήματα με εμένα έχει.Όλα τα παράθυρα είναι διπλά.

Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 140
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-15, 15:19
  2. Προστασία Προσώπικης Εργασίας/ Καταστροφη Εργασίας
    Από ramistef στο φόρουμ Προγραμματισμός και γλώσσες προγραμματισμού
    Μηνύματα: 60
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-11, 01:05
  3. ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ
    Από stelios12 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-07, 19:45

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας