Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    08-06-2009
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    γεια σας παιδια..ειμαι νεος στο forum και θελω επειγοντως την βοηθεια σας..χρησιμοποιω τα xp sp3 original..πριν λιγο καιρο εμφανιστηκε ενα παραξενο μυν στον υπολογιστη μου.."restart computer is required.."που μου ελεγε να επανεκκινησω τον υπολογιστη για να μπορεσουν οι ενημερωσεις να συνεχισουν..(στα αγγλικα)..μετα την επανεκκινηση τιποτα δν διορθωνοταν και το μυν επανεμφανιζοταν..το προβλημα διορθωθηκε με μια επαναφορα συστηματος..αλλα μονο προσωρινατο μυν επανεμφανιστηκε προσφατα..και οι επαναφορα δεν βοηθαει..υποπτευομαι πως κατι τρεχει με καποια ενημερωση..που εγκαθισταται αυτοματα..εχει κανεις παρομοια εμπειρια..να με βοηθησει με αυτο το ενοχλητικο μυν..??

  2. #2
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.889
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Δοκίμασες να εγκαταστήσεις χειροκίνητα τις όποιες ενημερώσεις από το Windows update;
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  3. #3
    Εγγραφή
    08-06-2009
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    το εχω δοκιμασει επανηλλειμενα..δεν γινεται τιποτα..εχω ελεγξει και το ιστορικο και ολες οι ενημερωσεις εχουν εγκατασταθει με επιτυχια..καμμια αλλη ιδεα..??ευχαριστω παντως..

  4. #4
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Μηνύματα
    1.538
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Κοίταξε [URL="http://support.microsoft.com/kb/950717/el"] ίσως βρεις τη λύση

  5. #5
    Εγγραφή
    08-06-2009
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    η παραπομπη σου αναφερεται στις προ εγκαταστασης sp3 ρυθμισεις..εγω ομως τον υπολογιστη τον πηρα με εγκατεστημενο το sp3..επιπλεον το προειδοποιητικο μυνημα δν βγαζει καποιον error code με αποτελεσμα η γνωσιακη βαση σφαλματων να μν βοηθαει..ευχαριστω παντως για το μυν σου..αν εχεις καποια αλλη ιδεα στειλε..

  6. #6
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Μηνύματα
    1.538
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Μήπως το μήνυμα αυτό εμφανίστηκε μετα την εγκατάσταση κάποιου προγράμματος ή συσκευής που χρειαζόταν να εγκαταστήσεις drivers για να λειτουργήσει;

  7. #7
    Εγγραφή
    08-06-2009
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    το μυν αυτο εμφανιστηκε σε διαφορετικα χρονικα σημεια..και οχι μετα απο εγκατασταση καποιου προγραμματος...αλλα καποιας ελλιπους ενημερωσης που εγινε αυτοματα(ετσι νομιζω τουλαχιστον)παντως στο windows update ολες οι ενημερωσεις δειχνει οτι ειναι επιτυχεις..και δεν υπαρχει καποια που προτεινεται να κατεβασω..προσπαθησα να σβησω τις τελευταιες ενημερωσεις..μεσω του software distribution και απενεργοποιησα τις αυτοματες ενημερωσεις προσωρινα ωστε να εγκαθισταντσι μετα απο επιλογη μου..εκανα reboot αλλα το μυν συνεχιζει να εμφανιζεται..με τον ιδιο σπαστικο τροπο

  8. #8
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Μηνύματα
    1.538
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Φίλε μου ή το ανέχεσαι ή μπαίνεις στη διαδικασία του backup και format....Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποια άλλη λύση....

  9. #9
    Εγγραφή
    08-06-2009
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    φιλε καλημερα σου στελνω για να σ ευχαριστησω για τη βοηθεια σου και να σου πω οτι τελ.το προβλημα λυθηκε εντελως τυχαια...η ειδοποιηση προερχοταν απο ενα προγραμμα εκκινησης...το ''Adobe/updater 6'' το οποιο απενεργοποιησα με το ccleaner..και ολα καλα...η σπαστικη ειδοποιηση ειναι παρελθον...

  10. #10
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Μηνύματα
    1.538
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ωραία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ email
    Από antrenik στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-08, 18:48
  2. Ειδοποίηση σύνδεσης PC σε δίκτυο
    Από sugi στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-07, 10:21
  3. Παραξενη παρατηρηση
    Από shakm στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-06, 11:54
  4. Ειδοποίηση μηνυμάτων
    Από lewton στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-04, 18:40
  5. Ειδοποιηση για pm
    Από Insomniac στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-03, 21:11

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας