Σελ. 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 100
  1. #76
    Εγγραφή
    05-01-2005
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Φίλε μου ακόμα δεν την έχουν κόψει. Να ναι καλά και η hol που ξεχάστηκε..Δεν πληρώνω ούτε γραμμή ούτε isp .

  2. #77
    Εγγραφή
    18-10-2005
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    D-Link G604T
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από t300
    Τον Οκτώβρη που έιχα πάρει το kit, το συμβόλαιο έλεγε για ένα μήνα πρίν. Μετά δεν ξέρω αν άλλαξε
    και εγώ τότε το πήρα..αλλά που ακριβώς το διάβασες αυτό? δεν βρίσκω τίποτα..

  3. #78
    Εγγραφή
    18-10-2005
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    D-Link G604T
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Έχουμε και (ξανα)λέμε.. Ενεργοποιήθηκα για 3μηνο ondslki στις 26/10.. Έστειλα αίτηση διακοπής στις 25/1..Μετά από συνεχείς πιέσεις με παίρνουν τηλέφωνο Παρασκευή 3/2 και μου λένε η διακοπή θα γίνει εντός της ημέρας.. Δεν έγινε τίποτα.. Ήρθε η Δευτέρα, πάλι δεν έγινε τίποτα.. Και μπαίνω στο WebSelfCare και τι βλέπω????

    Ιστορικό Χρεώσεων

    Τύπος Συναλλαγής Τύπος Τιμολογίου Αριθμός Συναλλαγής Ημ/μηνία Συναλλαγής Ημ/μηνία Λήξης Ποσό
    Λογαριασμός Μη διαθέσιμο 20060266568 1/2/2006 27/2/2006 +49,43
    Λογαριασμός Μη διαθέσιμο XXXXX 1/1/2006 27/1/2006 +0,00
    Λογαριασμός Μη διαθέσιμο XXXXX 1/12/2005 27/12/2005 +0,00
    Λογαριασμός Μη διαθέσιμο XXXXX 1/11/2005 27/11/2005 +0,00

    ΕΛΕΟΣ!!!! 27/2 λέει ότι λήγει και 49 ευρώ..ούτε η 512 δεν κάνει τόσο..
    Αύριο μου φαίνεται θα πάω με κασσετοφωνάκι στο oteshop..

  4. #79
    Εγγραφή
    18-10-2005
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    D-Link G604T
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Μόλις είδα στο τηλέφωνο πως είχα το πρωί αναπάντητες κλήσεις.. Και στο σταθερό και στο κινητό.. Το νούμερο ήταν 2119559000 και από ότι είδα στο google, ανήκει στην forthnet.. Που λέγαμε ότι έκανα αίτηση στην forthnet και ακόμα να μου διακόψουν την otenet..Ελπίζω να με ξαναπάρουν να μάθω τι ήθελαν.. γμτ..

  5. #80
    Εγγραφή
    29-01-2006
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΕΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MoSKY-7-
    Μόλις είδα στο τηλέφωνο πως είχα το πρωί αναπάντητες κλήσεις.. Και στο σταθερό και στο κινητό.. Το νούμερο ήταν 2119559000 και από ότι είδα στο google, ανήκει στην forthnet.. Που λέγαμε ότι έκανα αίτηση στην forthnet και ακόμα να μου διακόψουν την otenet..Ελπίζω να με ξαναπάρουν να μάθω τι ήθελαν.. γμτ..
    Γιατί δεν τους παίρνεις εσύ να τους ρωτήσεις; Στο κάτω κάτω πες τους ότι είδες την κλήση τους και θες να μάθεις για ποιό λόγο σε έψαχναν.

  6. #81
    Εγγραφή
    18-10-2005
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    D-Link G604T
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aserf
    Γιατί δεν τους παίρνεις εσύ να τους ρωτήσεις; Στο κάτω κάτω πες τους ότι είδες την κλήση τους και θες να μάθεις για ποιό λόγο σε έψαχναν.
    πήρα και μου είπαν ότι (επειδή είναι τηλεφωνικό κέντρο) δεν μπορεί να ξέρει ποιος με κάλεσε και για πιο λόγο με κάλεσε..αν είναι κάτι σημαντικό θα ξαναπάρουν...

    τέσπα..ξαναπήρα στην οτενετ..40+ λεπτά συνολικά σε αναμονή και 2 λεπτά συνομιλίας..ο ένας με έστελνε στον άλλον..από το 30 λεπτά αναμονής στο αρμόδιο τμήμα, με έστειλε στο τμήμα λογαριασμών..μόλις πάω να πω τι συμβαίνει πριν ολοκληρώσω την πρόταση μου με ξαναστέλνει στο προηγούμενο τμήμα..επειδή έβγαλε πάλι αναμονή το κλείνω και ξαναπέρνω απευθείας το τμήμα λογαριασμών..αυτοί με ξαναστέλνουν στους άλλους..ξανά αναμονή..
    (και όπως λέει και ο γεωργίου "αναμονή..αναμονή..αναμονή..ρε τι πράγμα είναι αυτό? που καταντήσαμε? κάποτε στην Ελλάδα, πληρώναν οι Έλληνες το μ****..τώρα πληρώνουν την αναμονή..")..

    τελικά καταλήξαμε στην τελευταία υπάλληλο που αφού είπε το κουφό "το webselfcare είναι ΜΟΝΟ για υπηρεσίες economy", είπε πως εφόσον η αίτηση διακοπής στάλθηκε στις 25/1 πάνω στην λήξη, ίσως να καθυστερήσει να γίνει η διακοπή αλλά δεν θα χρεωθώ τίποτα.. Προσωπικά δεν το πιστεύω, αλλά θα δείξει... Έχει τρέξιμο ακόμα... **** την ασχετοσύνη τους μέσα!

    Και μένει τώρα να μάθω τι έγινε με forthnet, που πιθανόν τα νέα να μην είναι και τόσο ευχάριστα..

  7. #82
    Εγγραφή
    19-10-2002
    Περιοχή
    Πειραιας
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    75
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Vodafone - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Asus DSL-N17U
    Path Level
    Fastpath
    παιδια , εγω ειχα αγορασει το ondsl kit αρκετο καιρο πριν και ειμαι εδω και 2 μηνες σε αοριστου . Επειδη θελω να βαλω καινουργιο κιτ... στην αιτηση διακοπης τικαρω το ondsl kit ή το συνδυασμο ondsl line 384-ondsl home 384 ? Μπορω να παω ωστοσο να αγορασω απο τωρα το καινουργιο κιτ? Γιατι αποσο ξερω πρεπει να στο ενεργοποιησουν στο καταστημα απο το οποιο το αγοραζεις... κανω λαθος? Ευχαριστω

  8. #83
    Εγγραφή
    19-10-2002
    Περιοχή
    Πειραιας
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    75
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Vodafone - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Asus DSL-N17U
    Path Level
    Fastpath
    Question
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MinuStrike
    παιδια , εγω ειχα αγορασει το ondsl kit αρκετο καιρο πριν και ειμαι εδω και 2 μηνες σε αοριστου . Επειδη θελω να βαλω καινουργιο κιτ... στην αιτηση διακοπης τικαρω το ondsl kit ή το συνδυασμο ondsl line 384-ondsl home 384 ? Μπορω να παω ωστοσο να αγορασω απο τωρα το καινουργιο κιτ? Γιατι αποσο ξερω πρεπει να στο ενεργοποιησουν στο καταστημα απο το οποιο το αγοραζεις... κανω λαθος? Ευχαριστω
    μπορει να απαντησει καποιος?

  9. #84
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΓΛΥΦΑΔΑ
    'Εχω και εγώ on dsl kit(2+1) το οποίο τελειώνει σε μερικές μέρες και γίνεται μετά αοριστου χρόνου με 41,41/μήνα.(με φ.π.α).Προκειμένου να το διακόψεις και να αγοράσεις το καινούριο πακέτο θα σου πρότεινα να στείλεις μια αίτηση για 12μηνο συμβολαιο.Εφοσον δηλαδή είσαι αποφασισμένος να δεσμευτείς είναι μεγαλη ταλαιπωρια να στο διακόψουν και μετα να περιμενεις να ενεργοποιηθεί.Αυτό που σου λεω γινεται εχω παρει ποσες φορες τηλεφωνο στην otenet να μαθω 100% και μάλιστα μου στείλανε και την αντιστοιχη αίτηση.Εγώ παντως αυτο θα κανω οταν τελειωσει το τριμηνο.Το μονο που με απασχολει οπως και τους περισσοτερους με kit είναι η δεσμευση..

  10. #85
    Εγγραφή
    02-02-2006
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΕΥΚΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eimai_2300
    'Εχω και εγώ on dsl kit(2+1) το οποίο τελειώνει σε μερικές μέρες και γίνεται μετά αοριστου χρόνου με 41,41/μήνα.(με φ.π.α).Προκειμένου να το διακόψεις και να αγοράσεις το καινούριο πακέτο θα σου πρότεινα να στείλεις μια αίτηση για 12μηνο συμβολαιο.Εφοσον δηλαδή είσαι αποφασισμένος να δεσμευτείς είναι μεγαλη ταλαιπωρια να στο διακόψουν και μετα να περιμενεις να ενεργοποιηθεί.Αυτό που σου λεω γινεται εχω παρει ποσες φορες τηλεφωνο στην otenet να μαθω 100% και μάλιστα μου στείλανε και την αντιστοιχη αίτηση.Εγώ παντως αυτο θα κανω οταν τελειωσει το τριμηνο.Το μονο που με απασχολει οπως και τους περισσοτερους με kit είναι η δεσμευση..
    ΞΥΠΝΑ! Αίτηση διακοπής πρέπει να στείλεις όσο το δυνατόν πιο γρήγορα.. Επειδή κανείς δεν δουλεύει εκεί μέσα, θα έχεις μεγάλο πρόβλημα αν το καθυστερήσεις..κάνουν το ελάχιστο 15 μέρες να στο διακόψουν, αλλά αν έχεις στείλει την αίτηση 2 μέρες τουλάχιστον πριν λήξει το πακέτο σου, δεν θα χρεωθείς τις μέρες αυτές..

    Σήμερα είναι η 17η μέρα με "τζάμπα" adsl, σύμφωνα με τον ΟΤΕ.. Έτσι μου είπαν.. Δεν θα πληρώσω τπτ.. Αλλά διατηρώ τις αμφιβολίες μου.. Και ούτε πρόκειται να πληρώσω, απλώς έτσι και κάνουν καμιά βλακία και στείλουν κανένα λογαριασμό με χρέωση της dsl, θα έχει τρέξιμο μετά..

  11. #86
    Εγγραφή
    20-10-2005
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Λοιπον εστειλα και 3η αιτηση στις 3 φεβρουαριου και παλι τιποτα. ΕΛΕΟΣ. Οι τυποι ή με κοροιδευουν κανονικα ή ειναι παντελως ανικανοι. Δε ξερω τι ειναι χειρότερο. Αυριο θα παρω για τελευταια φορα και μετα παίρνω τον ΙΝΚΑ.

  12. #87
    Εγγραφή
    07-10-2005
    Περιοχή
    Στυλίδα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΥΛΙΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    25.6(dB) / 10.5(dB)
    Έλεος πια έλεος με τους ανίκανους....
    21/1 έληγε, έχω στείλει αίτηση 18/01, 01/02, 11/02 κι ακόμα τίποτα.
    Οι αιτήσεις εξαφανίζονται ως δια μαγείας.

    Χτες με πήρε η forthnet να μου πει πως έφαγε πόρτα από τον ΟΤΕ επειδή "έχω ήδη παροχο".

    Παρακαλώ κάποιον που έχει κάνει καταγγελία να μου στείλει ένα pm με λεπτομέρεις για να πράξω ανάλογα.

  13. #88
    Εγγραφή
    18-06-2005
    Περιοχή
    Χαρβάτι city
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    595
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Router
    Vodafone H 300s router
    SNR / Attn
    18.5(dB) / 16.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δηλαδή εγώ που είμαι στην 3 μέρα, έχω πολύ δρόμο ακόμα ???


  14. #89
    Εγγραφή
    20-10-2005
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Χθες μετα από το 10ο περίπου τηλ απο μέρους μου, μου είπανε πως βρηκαν (ΖΗΤΩΩΩ) την αίτηση μου και πως η διακοπή θα γίνει εντός της εβδομάδας. Είδομεν...

  15. #90
    Εγγραφή
    25-09-2005
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Telepassport - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Εμενα η συνδεση τελειωνει 25 του μηνα κ σημερα εστειλα αιτηση διακοπης..Ηδη ξεκινησα τις διαδικασιες για dsl cube για να γλυτωσω το χρονο χωρις νετ,καλα εκανα η εκανα μαλακια γιατι θα γινει μπλεξιμο?αυριο θα παρω τηλ την οτενετ κ θα αρχισω να ψαχνω την αιτηση μ..ελπιζω να μη μου παρει η αναζητηση της οσο το ιερο δισκοποτηρο.Και κατι ακομα.Επειδη δν ειχα fax το εστειλα μεσω βιβλιοπωλειου...κ μ ζητησε 1.9e...ε..τον αθεοφοβο..καθαρα,ουτε αποδειξη δν εκοψε..αρε μερικοι ελληνες πσο ΚΛΕΦΤΕΣ ειναι..!
    http://wildfiregames.com/0ad/ το τσαμπα το καλο..

Σελ. 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με διακοπή ondsl kit
    Από papila στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-07, 17:40
  2. Διακοπή σε 12μηνο OnDsl Kit
    Από ozma στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-03-07, 02:43
  3. Διακοπή ONDSL LINE από παλιό ONDSL KIT
    Από katakouzina στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-06, 21:20
  4. Ondsl kit κ διακοπη
    Από nowayback στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-06, 21:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας