Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Από το μπλογκ μου.
    Ναι ειναι η αγάπημένη μου μορφή παγωτου, εννοείται αυστηρά με μόνο σοκολάτα, αλλά στην ζωή μου έχω φάει μονο από δυο σημεια που να αξίζουν. Έλεος πόσο δύσκολο μπορεί να ειναι να φτοιάξεις ένα καλο παγωτο μηχανής. Τόσο κλέφτες είναι όλοι.
    Βασικο κριτήριο για να ειναι καλο ειναι να μην παγώνει σε κάτι σαν στέρεη μορφή. Δηλαδή να ειναι κρύο αλλα να κρατιέται στην μορφή που φαινεται να έχει ως παγωτό μηχανής. Φαντάζομαι οτι το κλασσικο κλέψιμο ειναι με πιο αραιο μίγμα μάλλον με νερό, και αυτό παγώνει και γινεται σκατά ασε που δεν έχει και γεύση.
    Τα δυο απίστευτα παγωτά μηχανής τα έχω φάει
    1. Μαθίος επί της οδό Κορίνθου στην Πάτρα απέναντι από το τότε Mondo. Έκλεισε ομως.
    2. Από ένα ζαχαροπλάστείο γνωστό στην Πάτρα που ειναι το κεντρικο κατάστημα στο Ρίο δίπλα στο μπλε κτίριο μιας από τις μονάδες του ΕΑΙΤΥ. O Φάκαλος λοιπον άνοιξε παράρτημα στο εμπορικό κέντρο του Carefour στην εξοδο νομίζω 3 για Γλάυκο της περιμετρικής και μετά το μπανάκι το είχαμε τσακίσει. Μακράν ο καλύτερος, τόσο που όλοι υποχρεωθηκάν στην απόδοση respect.
    Τα παραπάνω μέχρι το 2004, όπου και εφυγα από την Πάτρα, for ever and ever όπως λέει και μια φίλη.
    Δυστυχώς στην Αθήνα δεν ξέρω.
    Το παγωτό μηχανής, τα σοκολατένια cookies,muffins και donuts ειναι το μόνιμο μου quest οσον αφορά το πρόχειρο γλύκισμα στην Αθήνα.
    Το εκανα θεμα εδώ γιατι πρώτον με ενδιαφέρει η άποψη των μελών, και φυσικά αν μάθουμε και κανένα καλό μέλος καλά θα ειναι
    Spoiler:
    γιατι αν περιμένω από το μπλόγκ μου....

    Ελπίζω να μην πειράζει το παράθεση της ιστορίας. Απλα ετυχε να το κάνω πρώτα πάνω
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος chat1978 : 28-05-09 στις 00:47. Αιτία: Υπόδειξη από τον ranger για το ζαχαροπλαστείο.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  2. #2
    Εγγραφή
    11-05-2006
    Μηνύματα
    876
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ενα θεμα με τιτλο "Παγωτό μηχανης" ανέκαθεν κεντριζε το ενδιαφερον μου, ωστε να πατησω κλικ .

    To παγωτό μηχανής δυσκολο να πεις οτι ειναι εντελώς χαλια, μιας και προοριζεται για να καταναλωθει αμεσα. Το μονο που δε μου αρεσει ειναι οταν το παραφορτώνουν με ζαχαρη και γλυκαίνει υπερβολικά. Παντως ειναι ωραιο, γρηγορο και δροσιστικο. Εννοειται πάντα σκετη σοκολάτα , και οχι αναμεικτο ή βανιλια ..

    Επισης μου αρεσει αυτο που ειναι μηχανης , οχι εκεινα που σου γεμιζουν το χωνακι με μπαλες... Θελω να το βλεπω να...τρεχει και να..μεγαλωνει..

  3. #3
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Φάκαλος είναι το ζαχαροπλαστείο που λες.
    Και δεν έχω δοκιμάσει παγωτό μηχανής από εκεί...

  4. #4
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Ψαξτε για παγωτο Σταμου στο google (αν και δεν ξερω αν κανει παραδοση στο σπιτι)....
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  5. #5
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    ranger ευχαριστώ το διόρθωσα κιολας.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  6. #6
    Εγγραφή
    22-01-2003
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Αμα δεν εχεις κατσει κατω απο την μηχανη και να στα σκαει ο αλλος απο πανω αναμικτο και με τους δυο μοχλους μεχρι να τιγκωσεις και να σου τρεχει και απο τα αυτια,παγωτο μηχανης δεν εχεις ευχαριστηθει...:P
    Kids In The Back Seat Cause Accidents, Accidents In The Back Seat Cause Kids...


    By Pelasgos:"...Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να έχεις job description που είναι ενάντιο στην ιδεολογία σου. Π.χ. φιλελεύθερος δημόσιος υπάλληλος, κομμουνιστής marketing director, χριστιανο- δημοκράτης pimp-show artist. Ακροβάτης risk analyst..."

  7. #7
    Το avatar του μέλους makis09
    makis09 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από demian_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμα δεν εχεις κατσει κατω απο την μηχανη και να στα σκαει ο αλλος απο πανω αναμικτο και με τους δυο μοχλους μεχρι να τιγκωσεις και να σου τρεχει και απο τα αυτια,παγωτο μηχανης δεν εχεις ευχαριστηθει...:P


    Παιδιά ξέρετε πού έχει στη Θεσσαλονίκη να κατασκηνώσω από έξω?

  8. #8
    Εγγραφή
    29-03-2006
    Ηλικία
    70
    Μηνύματα
    172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ
    Αν δεν έχεις φάει ποτέ στην ζωή σου παγωτό από καλλιτέχνες του είδους ονειρεύεσαι παγωτό μηχανής με έτοιμες κρέμες γεμάτες πηκτικά και χημικά αρωματα

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορά μηχανής
    Από elessargr στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-09, 03:12
  2. ΚΛΟΠΗ ΜΗΧΑΝΗΣ
    Από theofilos3 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-08, 19:01
  3. Παγωτό!
    Από Martinstime στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 78
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-09-07, 20:40
  4. Ήρθε η ώρα να φτιάξουμε παγωτό
    Από wolfy στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-07, 15:56
  5. Διπλωμα Μηχανης
    Από dreadlord στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-05, 18:30

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας