Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 31
  1. #16
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thinker Εμφάνιση μηνυμάτων
    H OTE δεν είναι καλύτερη και αυτό είναι εξ'ορισμού για τον απλό λόγο ότι είναι ακριβότερη. Αν για περίπου 10 ευρώ περισσότερα το μήνα προσφέρουν καλύτερη σταθερότητα τότε δεν "νίκησαν" γιατί πολύ απλά ανταλλάσσεις λεφτά για σταθερότητα.

    Και δεν είναι τόσο ξεκάθαρα τελευταία. Η φόρ8νετ σταμάτησε τα τρελά πριν κάνα 10 μηνα - ακόμα και στη κρήτη που ήμουν και είχε περισσότερα κολήματα - και δεν έβλεπα διαφορά.

    Συνεπώς για μένα η ΟΤΕ είναι κακή λύση τώρα. Δεν προσφέρει ιδιαίτερη σταθερότητα σε σχέση με άλλους για καμμια 10 αρια ευρώ το μήνα παραπάνω.
    το παν είναι πόσο αξίζουν για εσένα τα σπασμενα νευρά, 1 ευρώ; 10; 100; κλπ

  2. #17
    Εγγραφή
    08-10-2011
    Περιοχή
    περιστερι αθηνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.460
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    speedport-entry 2i
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    τα πραγματα αλλαζουν..πιανω την ταχυτητα του οτε της περιοχης μου γυρω στα 5.500klb/s.....και χωρις αποσυνδεσεις καθολου..ενω στον οτε ειχα που και που.δεν παει να πει ο οτε ειναι ο καλυτερος...

  3. #18
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από balandis Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα πραγματα αλλαζουν..πιανω την ταχυτητα του οτε της περιοχης μου γυρω στα 5.500klb/s.....και χωρις αποσυνδεσεις καθολου..ενω στον οτε ειχα που και που.δεν παει να πει ο οτε ειναι ο καλυτερος...
    Άλλο πράγμα ο το ότι λόγο απόστασης - κατάστασης καλωδίου δεν έχω το φουλ, και άλλο το δίκτυο κορμού

    Ακόμα και στο καλώδιο, πάλι ο ΟΤΕ είναι καλύτερος, απλά γιατί δεν μπορει να πεί φταίει ο άλλος

  4. #19
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    το παν είναι πόσο αξίζουν για εσένα τα σπασμενα νευρά, 1 ευρώ; 10; 100; κλπ
    Ναι, είναι σημαντικό αλλά ανέφερα ότι πρόσφατα βλέπω βελτίωση από εναλλακτικούς οπότε 100 με 200 ευρώ το χρόνο παραπάνω για οτε φαίνονται να μην αξίζουν πλέον καμιά φορά.

  5. #20
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thinker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, είναι σημαντικό αλλά ανέφερα ότι πρόσφατα βλέπω βελτίωση από εναλλακτικούς οπότε 100 με 200 ευρώ το χρόνο παραπάνω για οτε φαίνονται να μην αξίζουν πλέον καμιά φορά.
    Ο καθένας έχει διαφορετικές απαιτήσεις και σαφώς δεν είναι όλοι οι εναλλακτικοί είναι ίδιοι. Η Forthnet για κάποιους από εμάς είχε αποδειχτεί η χειρότερη και πιο αναξιόπιστη επιλογή σε βάθος χρόνου, τόσο τεχνικά όσο και ηθικά (βλέπε εμπαιγμός με την μαζική καταγγελία 510 συνδρομητών). Αν και προσωπικά δεν την αποκλείω ως εναλλακτική επιλογή, σίγουρα δεν είναι η βασική. Πιθανόν να ευθύνεται ότι με ενδιαφέρει κυρίως η σταθερή διασύνδεση με το διαδίκτυο, παρά η τηλεφωνία και άλλες υπηρεσίες (βλέπε Nova).

    Από εκεί και πέρα.. ο ΟΤΕ είναι μεγάλος, ο ΟΤΕ είναι μακρύς... Ο ΟΤΕ είναι ένας, ο ΟΤΕ είναι μεγάλος, είναι μονοπώλιο... αρκεί να μη μιλάς με την Μαριάννα Πλακομούνοβα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 17-10-12 στις 00:41. Αιτία: ορθογραφικό

  6. #21
    Όπως είπα είδα τεράστια βελτίωση τους τελευταίους 10 μήνες. Αυτή η καταγγελία/προσπάθεια ξεκίνησε χρόνια πριν όπου θα συμφωνούσα.

    Πέρσι μόνο ο ΟΤΕ έπεσε από τις συνδέσεις που είχα αν και εκεί μπορεί να ήταν θέμα τοπικής καλωδίωσης περιοχής. Οπότε μπορεί να είδα ισοδύναμες υπηρεσίες (και σε πινγκς).

  7. #22
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είναι ιεροσυλία αυτό που κάνεις! (thinker... think about it )

  8. #23
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.106
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    το παν είναι πόσο αξίζουν για εσένα τα σπασμενα νευρά, 1 ευρώ; 10; 100; κλπ
    Δεν είναι πια τόσο προβληματικοί οι εναλλακτικοί.

    Και όχι, για σπασμένα νεύρα δεν αξίζει τόση διαφορά στις τιμές. Αυτή την εποχή τουλάχιστον.
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  9. #24
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thinker Εμφάνιση μηνυμάτων
    H OTE δεν είναι καλύτερη και αυτό είναι εξ'ορισμού για τον απλό λόγο ότι είναι ακριβότερη. Αν για περίπου 10 ευρώ περισσότερα το μήνα προσφέρουν καλύτερη σταθερότητα τότε δεν "νίκησαν" γιατί πολύ απλά ανταλλάσσεις λεφτά για σταθερότητα.

    Και δεν είναι τόσο ξεκάθαρα τελευταία. Η φόρ8νετ σταμάτησε τα τρελά πριν κάνα 10 μηνα - ακόμα και στη κρήτη που ήμουν και είχε περισσότερα κολήματα - και δεν έβλεπα διαφορά.

    Συνεπώς για μένα η ΟΤΕ είναι κακή λύση τώρα. Δεν προσφέρει ιδιαίτερη σταθερότητα σε σχέση με άλλους για καμμια 10 αρια ευρώ το μήνα παραπάνω.
    10 χρόνια counter strike έπαιζα και σύγκρινα συνέχεια latency μεταξύ των παικτών, όσοι είχαν ΟΤΕ όλα τα χρόνια είχαν το καλύτερο latency και χωρίς προβλήματα Online gaming. Ο ΟΤΕ προσφέρει υπηρεσίες που δε δίνουν εναλλακτικοί και το κυριότερο ότι έχω χρειαστεί με έχουν εξυπηρετήσει απο το oteshop δαφνης με τον καλύτερο δυνατό τροπο... Είναι μεγάλο + τα oteshop σε κάθε περιοχή.

  10. #25
    Εγγραφή
    28-04-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.188
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
    Router
    Air-Ties RT-111
    Δε θέλω να σας στενοχωρήσω αλλά τα πράγματα δεν είναι όλα τόσο τέλεια στον ΟΤΕ. ΟΚ, έχει τα γένια και τα χτένια στο δίκτυο (διαχείριση τελικού δικτύου), αλλά τα παράπονα για αποσυνδέσεις (σχεδόν όλοι συγχρονίζουν σε διαφορετικό προφιλ με χαμηλή ταχύτητα επειδή μόνο έτσι παίζει η γραμμή τους), χαμηλές ταχύτητες, ολόκληρες περιοχές που σούρνονται κανονικά (βλ. περιστέρι) επειδή δεν έχει πάει να κάνει αυτό που πληρώνεται για να κάνει και τιμές στο θεό.

    Τελευταία έχω αναγκαστεί να ασχοληθώ με μια συγκεκριμένη σύνδεση του ΟΤΕ στο Περιστέρι και η εμπειρία μου είναι από τις χειρότερες. Έχουμε συμβιβαστεί ότι (στο Περιστέρι επαναλαμβάνω, τον μεγαλύτερο δήμο της χώρας) δε θα έχουμε πάνω από 5-6 ΜΒ σύνδεση, ενώ για να καταφέρουμε να γίνει σύνδεση αναγκαστήκαμε να πάρουμε τηλέφωνα, να ψάξουμε γνωστούς και να κάνουμε trespassing στα τεχνικά του ΟΤΕ για να μιλήσουμε με τεχνικούς. ΟΚ, ελλάδα θα μου πεις, γίνονται αυτά, αλλά μη τα παρουσιάζουμε σα να είναι όλα με πεταλούδες και συννεφάκια.

  11. #26
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από silegav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε θέλω να σας στενοχωρήσω αλλά τα πράγματα δεν είναι όλα τόσο τέλεια στον ΟΤΕ. ΟΚ, έχει τα γένια και τα χτένια στο δίκτυο (διαχείριση τελικού δικτύου), αλλά τα παράπονα για αποσυνδέσεις (σχεδόν όλοι συγχρονίζουν σε διαφορετικό προφιλ με χαμηλή ταχύτητα επειδή μόνο έτσι παίζει η γραμμή τους), χαμηλές ταχύτητες, ολόκληρες περιοχές που σούρνονται κανονικά (βλ. περιστέρι) επειδή δεν έχει πάει να κάνει αυτό που πληρώνεται για να κάνει και τιμές στο θεό.

    Τελευταία έχω αναγκαστεί να ασχοληθώ με μια συγκεκριμένη σύνδεση του ΟΤΕ στο Περιστέρι και η εμπειρία μου είναι από τις χειρότερες. Έχουμε συμβιβαστεί ότι (στο Περιστέρι επαναλαμβάνω, τον μεγαλύτερο δήμο της χώρας) δε θα έχουμε πάνω από 5-6 ΜΒ σύνδεση, ενώ για να καταφέρουμε να γίνει σύνδεση αναγκαστήκαμε να πάρουμε τηλέφωνα, να ψάξουμε γνωστούς και να κάνουμε trespassing στα τεχνικά του ΟΤΕ για να μιλήσουμε με τεχνικούς. ΟΚ, ελλάδα θα μου πεις, γίνονται αυτά, αλλά μη τα παρουσιάζουμε σα να είναι όλα με πεταλούδες και συννεφάκια.
    Η adsl καλώς η κακώς έτσι δουλεύει δε φταίει ο ΟΤΕ για αυτό.

  12. #27
    Εγγραφή
    17-10-2012
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Μακαρι να ειταν μονο 10 ευρω... Δεν θα το ξεχασω που ειχα βαλει connex 2mbps και connex talk και ηρθε λογαριασμος 240 ΕΥΡΩ!!!!
    ξανα δεν την παταω με αναδρομικες χρεωσεις και παγια, ακου εκκει

  13. #28
    Εγγραφή
    08-10-2011
    Περιοχή
    περιστερι αθηνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.460
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    speedport-entry 2i
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλα αυτοι του ποτε ειναι μεγαλοι κλεφτες..οτι να ναι στο λογαριασμο....95 μου ειχαν πει καποτε ...για ενα χρονο και ο λογαριασμος ερχοτανε παντα παραπανω.....

  14. #29
    Εγγραφή
    28-12-2010
    Μηνύματα
    568
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από εκεί και πέρα.. ο ΟΤΕ είναι μεγάλος, ο ΟΤΕ είναι μακρύς... Ο ΟΤΕ είναι ένας, ο ΟΤΕ είναι μεγάλος,
    ο ΟΤΕ τον έχει "μακρύ" στις τιμές, o OTE είναι γερμανικός, ο ΟΤΕ χρειάζεται νέα γενιά τεχνικών!

  15. #30
    Εγγραφή
    20-12-2007
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    ZTE H108NS
    SNR / Attn
    13.9(dB) / 26,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πάντως από το 2007 είμαι στην Forthnet και δεν είχα ποτέ πρόβλημα... ΤΟ μόνο που μου σπάει τα νεύρα είναι ότι πέφτει συχνά ο DNS Server τους και δεν μπαίνει για κανα λεπτό στις σελίδες
    KIT CLAN LEADER

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-11, 15:33
  2. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-09, 23:35
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-07, 01:15
  4. Η εμπειρια μου απο το voip
    Από minder στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-06, 12:51

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας