Σελ. 8 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 162
  1. #106
    Εγγραφή
    24-02-2007
    Περιοχή
    Παντου
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    754
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Fastpath
    Παιδια ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια θα το κανω συντομα.
    Παντως αλλαξα router (εβαλα το Netfaster2 ) και ειδα βελτιωση στην ποιοτητα και στα σπασιματα αρα μαλλον το θεμα ηταν με το router. Και παλι thx
    Ενημερωνετε το profil σας!!!

  2. #107
    Εγγραφή
    24-02-2007
    Περιοχή
    Παντου
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    754
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Fastpath
    Ελαβα το ακολουθο mail:

    Αγαπητοί συνδρομητές της υπηρεσίας Easycall,

    Λόγω προγραμματισμένης τεχνικής αναβάθμισης του δικτύου μέσω του οποίου παρέχεται η υπηρεσία τηλεφωνίας, η υπηρεσία Easycall δεν θα είναι είναι διαθέσιμη κατά το χρονικό διάστημα 00:00-06:00 της 24/08/2010 (Δευτέρα προς Τρίτη, ξημερώματα) και ενδεχομένως για το ίδιο χρονικό διάστημα την 25/08/2010, 00:00-06:00

    Οι υπηρεσίες που επηρεάζονται κατά το χρονικό αυτό διάστημα είναι οι υπηρεσίες τηλεφωνίας (εξερχόμενες και εισερχόμενες κλήσεις) καθώς και οι υπηρεσίες χρονοκάρτας (Calling Card Services).

    Οι χρήστες IP τηλεφωνικών κέντρων θα πρέπει να λάβουν υπόψη το γεγονός ότι κατά την προσπάθεια πραγματοποίησης εξερχόμενης κλήσης, το τηλεφωνικό μας σύστημα θα επιστρέφει SIP Error Message: 503 Service Unavailable (Congestion), δίχως να απαντάται το κανάλι, έτσι ώστε να μπορεί να επιλεχθεί από το σύστημα σας, απευθείας, εναλλακτική δρομολόγηση για το διάστημα αυτό.

    Για οποιαδήποτε πληροφορία μπορείτε να επικοινωνείτε με το τμήμα υποστήριξης της Northwest Communications.

    Ευχαριστούμε για την κατανόηση σας,
    Τμήμα Τεχνικής Υποστήριξης Easycall
    προς ενιμερωση των συνδρομητων της easycall...
    Ενημερωνετε το profil σας!!!

  3. #108
    Εγγραφή
    09-12-2007
    Περιοχή
    Planet earth
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    400/40
    ISP
    Ziggo-Vodafone
    Ναι, το έλαβα και εγώ... Όπως πάντα τυπικοί και με σεβασμό στους πελάτες τους. Ειλικρινά λατρεύω όταν βλέπω σωστούς επαγγελματίες. Με κάνει να αισιοδοξώ ότι αυτή η ρημαδοχώρα έχει μέλλον...
    "Δεν ελπίζω τίποτα. Δε φοβάμαι τίποτα. Είμαι λέφτερος."
    Ν. Καζαντζάκης

  4. #109
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.225
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    97.6Mbps/10.7Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13.5(dB)
    Εγώ παιδιά δυστυχώς την τελευταία περίοδο είχα μεγάλες καθυστερήσεις (δηλαδή μιλούσα, και ο άλλος με άκουγε με χρονική καθυστέρηση, μάλιστα τότε άκουγα και εγώ τον εαυτό μου!), οπότε άφησα (για την ώρα) τη συγκεκριμένη υπηρεσία (μιας και δεν έχω πλέον και αξιόλογο υπόλοιπο σε ευρώ εκεί) και χρησιμοποιώ πλέον άλλη υπηρεσία. Για να είμαι πάντως δίκαιος, δεν επικοινώνησα με την εταιρία για να τους αναφέρω το πρόβλημα μου: ίσως να με καθοδηγούσαν σε κάποια λύση. Πέραν αυτής της καθυστέρησης πάντως, άλλο παράπονο δεν έχω από την εταιρία: ευγενικοί και επαγγελματίες σε όλα τους!
    Δήλωση αποποίησης ευθύνης:
    Όλες οι πληροφορίες ή/και απόψεις της παρούσας δημοσίευσης παρέχονται χωρίς καμιά εγγύηση (άμεση, έμμεση ή εξυπονοούμενη) ως προς την πληρότητα ή την ορθότητα τους. Με κάθε επιφύλαξη.

  5. #110
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    162
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Double Play Lite
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ
    Router
    Intracom NetFaster iad
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από greatst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ παιδιά δυστυχώς την τελευταία περίοδο είχα μεγάλες καθυστερήσεις (δηλαδή μιλούσα, και ο άλλος με άκουγε με χρονική καθυστέρηση, μάλιστα τότε άκουγα και εγώ τον εαυτό μου!), οπότε άφησα (για την ώρα) τη συγκεκριμένη υπηρεσία (μιας και δεν έχω πλέον και αξιόλογο υπόλοιπο σε ευρώ εκεί) και χρησιμοποιώ πλέον άλλη υπηρεσία. Για να είμαι πάντως δίκαιος, δεν επικοινώνησα με την εταιρία για να τους αναφέρω το πρόβλημα μου: ίσως να με καθοδηγούσαν σε κάποια λύση. Πέραν αυτής της καθυστέρησης πάντως, άλλο παράπονο δεν έχω από την εταιρία: ευγενικοί και επαγγελματίες σε όλα τους!
    Καλό θα ήταν να μας πεις ποια υπηρεσία χρησιμοποιείς σήμερα κ είσαι ΠΟΛΥ ευχαριστημένος.
    Ίσως βοηθήσεις αρκετούς στην αναζήτηση ποιοτικής voip...


  6. #111
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.225
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    97.6Mbps/10.7Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nadware Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό θα ήταν να μας πεις ποια υπηρεσία χρησιμοποιείς σήμερα κ είσαι ΠΟΛΥ ευχαριστημένος.
    Ίσως βοηθήσεις αρκετούς στην αναζήτηση ποιοτικής voip...

    Viva

    Την χρησιμοποιούσα και όλο το προηγούμενο διάστημα για την υπηρεσία fax2mail αλλά πλέον και για voip. Ο λόγος που δεν την προτιμούσα (και) για το voip παλιότερα ήταν η λίγο ακριβότερη χρέωση στις αστικές/υπεραστικές κλήσεις και (κυρίως) το ότι δεν έχει χρέωση ανά δεπτερόλεπτο αλλά ανά λεπτό. Βέβαια, το να μην έχω καθυστερήσεις στη συνομιλία είναι πολύ σημαντικότερο οπότε ...
    Δήλωση αποποίησης ευθύνης:
    Όλες οι πληροφορίες ή/και απόψεις της παρούσας δημοσίευσης παρέχονται χωρίς καμιά εγγύηση (άμεση, έμμεση ή εξυπονοούμενη) ως προς την πληρότητα ή την ορθότητα τους. Με κάθε επιφύλαξη.

  7. #112
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.280
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από greatst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ παιδιά δυστυχώς την τελευταία περίοδο είχα μεγάλες καθυστερήσεις (δηλαδή μιλούσα, και ο άλλος με άκουγε με χρονική καθυστέρηση, μάλιστα τότε άκουγα και εγώ τον εαυτό μου!), οπότε άφησα (για την ώρα) τη συγκεκριμένη υπηρεσία (μιας και δεν έχω πλέον και αξιόλογο υπόλοιπο σε ευρώ εκεί) και χρησιμοποιώ πλέον άλλη υπηρεσία. Για να είμαι πάντως δίκαιος, δεν επικοινώνησα με την εταιρία για να τους αναφέρω το πρόβλημα μου: ίσως να με καθοδηγούσαν σε κάποια λύση. Πέραν αυτής της καθυστέρησης πάντως, άλλο παράπονο δεν έχω από την εταιρία: ευγενικοί και επαγγελματίες σε όλα τους!
    και εγω το ιδιο ειχα οσο ήμουν στο easycall basic. Ζητησα αλλαγή σε easycall basic gold (αυξανονται απλά οι χρεωσεις ελαχιστα) και πλέον η ποιοτητα συνομιλίας ειναι αψογη.

  8. #113
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    162
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Double Play Lite
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ
    Router
    Intracom NetFaster iad
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από greatst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Viva

    Την χρησιμοποιούσα και όλο το προηγούμενο διάστημα για την υπηρεσία fax2mail αλλά πλέον και για voip. Ο λόγος που δεν την προτιμούσα (και) για το voip παλιότερα ήταν η λίγο ακριβότερη χρέωση στις αστικές/υπεραστικές κλήσεις και (κυρίως) το ότι δεν έχει χρέωση ανά δεπτερόλεπτο αλλά ανά λεπτό. Βέβαια, το να μην έχω καθυστερήσεις στη συνομιλία είναι πολύ σημαντικότερο οπότε ...
    Δεν έχω πρόβλημα με την easycall αλλά πρέπει να παραδεχτώ ότι οι χρόνοι απόκρισης (ping) μεταξύ των δύο εταιριών είναι πολύ διαφορετικοί, με τη Viva να υπερτερεί...

  9. #114
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.225
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    97.6Mbps/10.7Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kmpatra Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εγω το ιδιο ειχα οσο ήμουν στο easycall basic. Ζητησα αλλαγή σε easycall basic gold (αυξανονται απλά οι χρεωσεις ελαχιστα) και πλέον η ποιοτητα συνομιλίας ειναι αψογη.
    Όταν λες "ποιότητα" αναφέρεσαι (και) στην καθυστέρηση που ανέφερα;

    Χρεώθηκες για την αλλαγή αυτή;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος greatst : 13-10-10 στις 00:12.
    Δήλωση αποποίησης ευθύνης:
    Όλες οι πληροφορίες ή/και απόψεις της παρούσας δημοσίευσης παρέχονται χωρίς καμιά εγγύηση (άμεση, έμμεση ή εξυπονοούμενη) ως προς την πληρότητα ή την ορθότητα τους. Με κάθε επιφύλαξη.

  10. #115
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.280
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    Εκτελείται η λειτουργία Ping στο sip.viva.gr [83.235.24.77] με 32 byt
    :
    Απάντηση από: 83.235.24.77: bytes=32 χρόνος=13ms TTL=56
    Απάντηση από: 83.235.24.77: bytes=32 χρόνος=12ms TTL=56
    Απάντηση από: 83.235.24.77: bytes=32 χρόνος=12ms TTL=56
    Απάντηση από: 83.235.24.77: bytes=32 χρόνος=13ms TTL=56

    Στατιστικά στοιχεία Ping για 83.235.24.77:
    Πακέτα: Απεσταλμένα = 4, Ληφθέντα = 4,
    Απολεσθέντα = 0 (απώλεια 0%),
    Πλήθος διαδρομών αποστολής και επιστροφής κατά προσέγγιση σε χιλιοστά
    δευτερολέπτου:
    Ελάχιστο = 12ms, Μέγιστο = 13ms, Μέσος όρος = 12ms

    C:\Users\user>ping voip.easycall.gr

    Εκτελείται η λειτουργία Ping στο voip.easycall.gr [79.98.65.9] με 32
    νων:
    Απάντηση από: 79.98.65.9: bytes=32 χρόνος=59ms TTL=53
    Απάντηση από: 79.98.65.9: bytes=32 χρόνος=60ms TTL=53
    Απάντηση από: 79.98.65.9: bytes=32 χρόνος=60ms TTL=53
    Απάντηση από: 79.98.65.9: bytes=32 χρόνος=58ms TTL=53

    Στατιστικά στοιχεία Ping για 79.98.65.9:
    Πακέτα: Απεσταλμένα = 4, Ληφθέντα = 4,
    Απολεσθέντα = 0 (απώλεια 0%),
    Πλήθος διαδρομών αποστολής και επιστροφής κατά προσέγγιση σε χιλιοστά
    δευτερολέπτου:
    Ελάχιστο = 58ms, Μέγιστο = 60ms, Μέσος όρος = 59ms
    Οντως

    ........Auto merged post: kmpatra πρόσθεσε 2 λεπτά και 36 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από greatst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λες "ποιότητα" αναφέρεσαι (και) στην καθυστέρηση που ανέφερα;
    κυρίως σε αυτο. Ούτε την φωνή μου εχω παρατηρήσει να ακούγεται πλέον .Αυτό βέβαια εχει να κάνει και με τον εξοπλισμό του χρήστη (κάποιες φορες και με την τηλεφωνική συσκευη αυτού στον οποίον τηλεφωνεις,το εχω παρατηρησει και αυτό με κάποια ασύρματα τηλεφωνα των συνομιλητών μου).
    Για την αλλαγή δεν χρεώθηκα (απ'οτι είπαν δεν υπάρχει χρέωση ακόμα)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kmpatra : 13-10-10 στις 00:15. Αιτία: auto merged post

  11. #116
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.225
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    97.6Mbps/10.7Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kmpatra Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...

    κυρίως σε αυτο. Ούτε την φωνή μου εχω παρατηρήσει να ακούγεται πλέον .Αυτό βέβαια εχει να κάνει και με τον εξοπλισμό του χρήστη (κάποιες φορες και με την τηλεφωνική συσκευη αυτού στον οποίον τηλεφωνεις,το εχω παρατηρησει και αυτό με κάποια ασύρματα τηλεφωνα των συνομιλητών μου).
    Για την αλλαγή δεν χρεώθηκα (απ'οτι είπαν δεν υπάρχει χρέωση ακόμα)
    Ενδιαφέρον ... Για να δούμε ...

    Πάντως το να ΜΗΝ υπάρχει αυτή η καθυστέρηση είναι ΒΑΣΙΚΟ θέμα για εμένα! Πέρα από αυτό, το easycall έχει το σημαντικό πλεονέκτημα του ότι

    Calls are billed in 1 second increments.
    Δήλωση αποποίησης ευθύνης:
    Όλες οι πληροφορίες ή/και απόψεις της παρούσας δημοσίευσης παρέχονται χωρίς καμιά εγγύηση (άμεση, έμμεση ή εξυπονοούμενη) ως προς την πληρότητα ή την ορθότητα τους. Με κάθε επιφύλαξη.

  12. #117
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.225
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    97.6Mbps/10.7Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kmpatra Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... Ζητησα αλλαγή σε easycall basic gold (αυξανονται απλά οι χρεωσεις ελαχιστα) και πλέον η ποιοτητα συνομιλίας ειναι αψογη.
    Λοιπόν, ακολούθησα το "δρόμο" του kmpatra και από σήμερα ... easycall και πάλι! Φυσικά και το αίτημα μου για μετάβαση στο gold πακέτο υλοποιήθηκε άμεσα και επαγγελματικά! Οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες και το αποδεικνύουν σε κάθε ευκαιρία!
    Δήλωση αποποίησης ευθύνης:
    Όλες οι πληροφορίες ή/και απόψεις της παρούσας δημοσίευσης παρέχονται χωρίς καμιά εγγύηση (άμεση, έμμεση ή εξυπονοούμενη) ως προς την πληρότητα ή την ορθότητα τους. Με κάθε επιφύλαξη.

  13. #118
    Εγγραφή
    09-12-2007
    Περιοχή
    Planet earth
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    400/40
    ISP
    Ziggo-Vodafone
    Όντας τα τελευταία δύο χρόνια στο εξωτερικό έχω χρησιμοποιήσει και τις δύο υπηρεσίες που αναφέρετε (viva, easycall). Αρχικά χρησιμοποιούσα viva, είχα πάρει δε και virtual number από αυτούς, με πολύ καλή άποψη σε σχέση με την ποιότητα ομιλίας αλλά ακριβή ως προς το κόστος. Όταν ήρθε η easycall γράφτηκα στο basic πακέτο για κανένα εξάμηνο, χωρίς να παρατηρήσω προβλήματα όπως αυτά που αναφέρετε με καθυστερήσεις, συνακροάσεις κτλ, ενώ οι χρεώσεις ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικές. Απλά πολλές φορές, μετά που πληκτρολογούσα τον αριθμό το τηλέφωνο παρέμενε βουβό χωρίς να καλεί, οπότε έπρεπε να κλείσω και να ξαναπάρω. Μετά την αναβάθμισή μου στο gold πακέτο δεν το έχω παρατηρήσει ούτε αυτό, καμία φορά. Πολλά ++++ για τις χρεώσεις προς κινητά. Άπαιχτες! Αν έβγαζαν και κανένα πακετάκι, πχ μία ή δύο ώρες προς κινητά με κάποια fix τιμή, νομίζω ότι θα βόλευε ακόμα περισσότερο κόσμο
    "Δεν ελπίζω τίποτα. Δε φοβάμαι τίποτα. Είμαι λέφτερος."
    Ν. Καζαντζάκης

  14. #119
    Εγγραφή
    24-02-2007
    Περιοχή
    Παντου
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    754
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Fastpath
    Εχω αρκετη καθηστεριση και χαμηλο ηχο στην ποιοτητα επικοινωνιας με την easycall (πακετο 4free Gold) χρισιμοποιω το router της HOL, Netfaster 2 εχει κανεις το ιδιο να μου πει εντυπωσεις?
    Ενημερωνετε το profil σας!!!

  15. #120
    Εγγραφή
    09-12-2007
    Περιοχή
    Planet earth
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    400/40
    ISP
    Ziggo-Vodafone
    Σήμερα το βράδυ η υπηρεσία δε λειτουργεί, δεν μπορώ να κάνω καμία κλήση... Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;
    "Δεν ελπίζω τίποτα. Δε φοβάμαι τίποτα. Είμαι λέφτερος."
    Ν. Καζαντζάκης

Σελ. 8 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. EasyCall???
    Από africa_twin στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-08, 19:26
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-07, 21:30
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-08-07, 17:04
  4. Ξερει κανεις.....;
    Από arisxama στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-06, 02:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας