Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    21-04-2005
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    εχω αυτο
    αγορασα ενα dongle crypto απο public για το λαπτοπ μου για να συνδεω το mouse με αυτο

    στην αρχη δουλευε κανονικα,ολα τελεια αλλα...
    μια μερα θελοντας να δοκιμασω πως συνδεεται μεσω bluetooth και το κινητο μου (k750)
    σαν να μπερδευτηκε το προγραμμα bluesoleil 2.0(κατι) και δεν εβρισκε τιποτα!
    εβαλα μια αλλη εκδοση του bluesoleil , την 6.0 και το κινητο δουλευε καλα, το Mouse ομως τιποτα!

    μετα απο κανα μηνα εβαλα τυχαια τοσο στο λαπτοπ που εχω το bluesoleil 2.0 οσο και στο desktop που εχω το 6.0 το mouse συνδεεται δειτε και εδω
    αλλα το ποντικι νεκρο...το κουναω και τιποτα ο δεικτης ακινητος αλλα δειχνει να συνδεεται...

    επισυναπτω μια φωτο στην οποια φαινονται τα δυο κουμπακια το αριστερο που ειναι το κλασσικο ον/οφφ και το δεξι που δεν ξερω πως ακριβως λειτουργει....

    και μια φωτο με το λαμπακι (πανω απο το σημα του bluetooth) το οποιο -αν και δεν φαινεται στην φωτο- αναβοσβηνει μια πρασινο μια κοκκινο οταν εχει γινει η παραπανω συνδεση

    σας ευχαριστω για το χρονο σας και τον κοπο σας

    υγ ελπιζω να εγινα κατανοητος...
    cpu:INTEL E8400ram:2x2GB ADATA 800mhz hdd:640GB WDvga:SAPPHIRE ATI 4850 512MBm/b:GIGABYTE P35-DS3
    psu:CORSAIR 550Wdvdrw:LGXP PRO SP3

  2. #2
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Τί λειτουργικό έχεις;
    Αν και είναι άσχετο μάλλον το λειτουργικό....
    Έχω το ίδιο ποντίκι και είχα πολύ καιρό πρόβλημα στο να το εγκαταστήσω γιατί δεν ήξερα πώς ακριβώς έπρεπε να το κάνω
    Η λύση είναι απλή και δούλεψε και στα XP και στα VISTA με τους δικούς τους drivers για bluetooth, με bluesoleil που προσπάθησα και εγώ δεν μπορούσα

    Βγάλε λοιπόν τους bluesoleil και άσε τα windows να βάλουν τους δικούς τους
    Άνοιξε το μπλε εικονίδιο που θα σου βγάλει κάτω στο tray και κάνε αναζήτηση νέας συσκευής κρατώντας συνεχώς πατημένο εκείνο το κουμπάκι στο ποντίκι που φαίνεται δεξιά στην φωτογραφία και δεν ξέρεις τί κάνει. Το λαμπάκι του ποντικού θα αναβοσβήνει σε κόκινο χρώμα μόνο τώρα
    Θα ψάξει περίπου 30" και θα το βρει !
    Μόλις το βρει θα σου ζητήσει κωδικό. Θα επιλέξεις την επιλογή: χωρίς κωδικό πρόσβασης
    Μόλις γίνει η σύνδεση θα αναβοσβήνει πράσινο πάλι το λαμπάκι

    Όταν σβήνεις τον υπολογιστή και τον ξανανοίγεις δεν θα δουλεύει αμέσως απλά θα πρέπει να κυλήσεις λίγο το ροδάκι στο ποντίκι για ξαναπάρει μπρός

  3. #3
    Εγγραφή
    21-04-2005
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    xp δουλευω, να σου υπευνθυμισω εχω bluetooth usb και οχι ενσωματωμενο στο λαπτοπ
    η λυση που προτεινεις νομιζω ειναι για οσους εχουν λαπτοπ με bluetooth

    θα ακολουθησω την συμβουλη σου μπας και πιασει

    σε ευχαριστω πολυ
    cpu:INTEL E8400ram:2x2GB ADATA 800mhz hdd:640GB WDvga:SAPPHIRE ATI 4850 512MBm/b:GIGABYTE P35-DS3
    psu:CORSAIR 550Wdvdrw:LGXP PRO SP3

  4. #4
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wgibson1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    xp δουλευω, να σου υπευνθυμισω εχω bluetooth usb και οχι ενσωματωμενο στο λαπτοπ
    η λυση που προτεινεις νομιζω ειναι για οσους εχουν λαπτοπ με bluetooth
    Και στους δύο υπολογιστές που έβαλα τα ποντίκια (ένας σταθερός και ένας φορητός ) είχανε bluetooth απο usb καί όχι ενσωματωμένο
    Εύχομαι να σου δουλέψει και σένα

Παρόμοια Θέματα

  1. Προβλημα με ποντικι
    Από dimios62 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-08, 10:34
  2. Πρόταση για ποντίκι bluetooth
    Από FestoNero στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-04-08, 16:50
  3. Desktop πληκτρολόγιο και ποντίκι Bluetooth προτάσεις.
    Από Θάνος στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-07, 19:00
  4. Bluetooth πληκτρολόγιο και ποντίκι - πρόσβαση στο BIOS
    Από siemos στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-06, 20:55
  5. microsoft bluetooth πληκτρολογιο/ποντικι με αλλο adapter!
    Από mookie στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-06, 00:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας