Σελ. 28 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 818232627282930333848 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 406-420 από 3539
  1. #406
    Εγγραφή
    14-07-2006
    Περιοχή
    Καματερό, Αθήνα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    7.001
    Downloads
    9
    Uploads
    3
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9998
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    RB951G2HnD
    SNR / Attn
    14(dB) / 6(dB)
    αν στάξεις κανα λεμόνι στην φιάλη μέσα εκτός από το άρωμα, άραγε παίρνεις και βιταμίνη C;

  2. #407
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    3.878
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α. Για να το στήσεις το μαμημένο θέλεις οδηγίες κατατοπιστικότερες από ένα Tokyo Vibrator
    B. Για να το χρησιμοποιήσεις θέλεις οδηγίες καλύτερες από ένα Boeing 737
    Λάθος μοντέλο σου πήρε μου φαίνεται.... υπάρχουν πολύ πιο εύκολα....
    Δυστυχώς οι τεχνικές δυσκολίες κάποιων μοντέλων, αποθαρρύνουν νέους χρήστες. Πολύ σημαντική η επιλογή του πρώτου μοντέλου και του πρώτου υγρού....
    Κατά τα άλλα που γράφεις θα συμφωνήσω...

  3. #408
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Slammer τωρα θα σε ρωτησω εγω...
    H ενταση (kick) στο ηλ. τσιγαρο εχει να κανει πρωτιστος με το μεγεθος της μπαταριας ή με το ποσοστο νικοτινης στα υγρα?
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  4. #409
    Εγγραφή
    30-06-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    282
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    17000+/1.000
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 17.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...
    Καλά θα ήταν να ξεκίναγες με ένα HT κινεζικο χωρίς πολλά πολλά για να εγκλιματιστείς λίγο με το θέμα...να βίδωνες μπαταρία να έβαζες υγρό και μετά τέλος.
    Αργότερα μετά από διάβασμα σε διάφορα forum και εδώ θα ανακάλυπτες ότι συμφέρει να πάρεις κάτι σαν αυτό που σου δώσαν γιατί θα μπορούσες να τον επισκευάσεις και να γλιτώσεις λεφτά από συνεχείς αγορές ατμοποιητων.

  5. #410
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    @ Ποπ, πολύχρονος κατ΄αρχήν και από εδώ.

    Δεν είπε κανείς ότι όλα είναι εύκολα. Αρχικά λοιπόν απλά φόρτισε την μπαταρία σου, βάλε μέσα ένα υγρό με ικανή περιεκτικότητα νικοτίνης κα ξεκίνα. Μόλις συνηθίσεις τον τρόπο ατμίσματος, βαθειές απαλές "τζούρες" όχι δυνατές,μετά σιγά σιγά μπορείς να πειραματίζεσαι με προσμείξεις κλπ.

    Καλώς ήλθες στον κόσμο του ΗΤ.

    Και κάτι ακόμα γενικό.

    Το αν θα πάς σε ΗΤ ή όχι, εξαρτάται από το πόσο καπνίζεις. Αν κάποιος καπνίζει 5-10 τσιγάρα την ημέρα (κατ΄αρχήν δεν είναι καπνιστής), πιστεύω ότι είναι κουτό να πάει σε ΗΤ. Ή το κόβει μαχαίρι (χωρίς πρόβλημα) ή το συνεχίζει χωρίς τύψεις.

    Αν όμως καπνίζει πάνω από 1,5 πακέτο την ημέρα, τότε είναι ο ευκολότερος τρόπος να απαλλαγεί από το ΚΤ.

  6. #411
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Ετσι μονο και μονο για την υπογραφη μου.
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

  7. #412
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Μπράβο maik!


    Κοιτάχτε, θα του δώσω άλλη μια προσπάθεια όχι τίποτε άλλο γιατί πρώτον είμαι εθισμένος και καπνίζω γιατί είμαι junkie, τελεία και παύλα ούτε απόλαυση ούτε ευχαρίστηση ούτε τίποτε.

    Απλά είμαι junkie.

    Παράλληλα όμως και για πρώτη φορά στη ζωή μου έχω ένα τρελό βήχα από το τσιγάρο τον οποίο εννοείται πως θα κοιτάξω ιατρικά για παν ενδεχόμενο αλλά βλέπω πως το κάπνισμα έχει αρχίσει και βρίσκει αδιέξοδα.

    Επομένως junkie μεν αλλά μη θέλοντας άλλο τσιγάρο (και σιχαίνομαι τις τσίχλες patches και όλες αυτές τις ακόμα μεγαλύτερες αηδίες) θα το ξαναδοκιμάσω σήμερα και θα σας πω
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  8. #413
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    3.878
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Slammer τωρα θα σε ρωτησω εγω...
    H ενταση (kick) στο ηλ. τσιγαρο εχει να κανει πρωτιστος με το μεγεθος της μπαταριας ή με το ποσοστο νικοτινης στα υγρα?
    Βασικά παίζει η περιεκτικότητα σε νικοτίνη του υγρού ή καλύτερα η ποσότητα νικοτίνης ανά ρουφιξιά.
    Το μέγεθος της μπαταρίας δεν παίζει ρόλο. Αν κάτι της μπαταρίας επιρρεάζει τη γεύση-χτύπημα, αυτό είναι μόνο η τάση, την οποία δεν μπορείς να αλλάξεις σε νορμάλ κατασκευές. Μεγαλύτερη τάση σημαίνει μεγαλύτερη θερμότητα και κατω από ορισμένες προϋποθέσεις μεγαλύτερη ποσότητα υγρού που ατμοποιείται σε μια ρουφιξιά. Οπότε τελικά επιδρά πάλι, στην ποσότητα νικοτίνης ανά ρουφιξιά.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επομένως junkie μεν αλλά μη θέλοντας άλλο τσιγάρο (και σιχαίνομαι τις τσίχλες patches και όλες αυτές τις ακόμα μεγαλύτερες αηδίες) θα το ξαναδοκιμάσω σήμερα και θα σας πω
    Δωσε του λίγο χρόνο. Επίσης έχω παρατηρήσει ότι όλοι στην αρχή σου δίνουν πολύ δυνατά υγρά και υπερεκτιμούν την ποσότητα νικοτίνης. Ο πωλητής των υγρών μου πρότεινε 18mg αλλά εγώ δυσκολεύτηκα πολύ, ακόμα και στα 12mg, τελικά είμαι ΟΚ με 6mg. Νομιζω ότι ο τροπος απορρόφησης με την εισπνοή είναι τελείως διαφορετικός απ' ότι με το κάψιμο και δεν συγκρίνεται η ποσότητα νικοτίνης με αυτό που αναγράφεται στο πακέτο των τσιγάρων. Επίσης σε πολλούς προκαλεί ερεθισμό στον λαιμό κάποιο συγκεκριμένο άρωμα ή ακόμα και η σύσταση του υγρού. Υγρα βασισμένα κυρίως στην PG (προπυλαινογλυκόλη) είναι πιο εχθρικά στον λαιμό, απ' οτι υγρά βασισμένα στην VG (γλυκόλη) που είναι πολύ πιο "βελούδινα" και δροσερά. Σε πολλούς αρέσει αυτή η "εχθρότητα" της PG γιατί μοιάζει με την αίσθηση του κανονικού τσιγάρου. Επίσης όλοι στην αρχή ψάχνουν να βρούν στο ητ την γεύση που κάπνιζαν, γι αυτό αρχικά πέρνουν υγρά που και καλά μοιάζουν με γνωστές φίρμες τσιγάρων. Μεγάλο λάθος! Δεν υπάρχει υγρό που να πλησιάζει την βρώμα του τσιγάρου. Δεν λέω να το ρίξετε στα φρούτα και στις μέντες, αλλά δοκιμάστε πιο περίπλοκα σχήματα καπνού.... Όλα τα μπουκαλάκια μου με ονομασίες "Maxboro", "Camtel", κλπ είναι μακράν τα χειρότερα υγρά που έχω...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Slammer : 04-01-12 στις 14:07.

  9. #414
    Το avatar του μέλους daywalker06
    daywalker06 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    H ενταση (kick) στο ηλ. τσιγαρο εχει να κανει πρωτιστος με το μεγεθος της μπαταριας ή με το ποσοστο νικοτινης στα υγρα?
    Να σου απαντήσω και εγω, πρώτιστος εχει να κανει με το άτομο, ατμοποιητή, τα volt και την νικοτίνη, μπορεί να φας τηγανιά στο κεφάλι με τον Α ατμοποιητή στα π.χ 9mg/ml και με τον Β στα 15-18mg/ml, μπορεί να εχεις χτύπημα με PG χωρίς νικοτίνη στα 6-7,4 volt
    κλπ.... Ολα για μενα ειναι στο άτομο και στα "όπλα" που εχει .

  10. #415
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά παίζει η περιεκτικότητα σε νικοτίνη του υγρού ή καλύτερα η ποσότητα νικοτίνης ανά ρουφιξιά.
    Το μέγεθος της μπαταρίας δεν παίζει ρόλο. Αν κάτι της μπαταρίας επιρρεάζει τη γεύση-χτύπημα, αυτό είναι μόνο η τάση, την οποία δεν μπορείς να αλλάξεις σε νορμάλ κατασκευές. Μεγαλύτερη τάση σημαίνει μεγαλύτερη θερμότητα και κατω από ορισμένες προϋποθέσεις μεγαλύτερη ποσότητα υγρού που ατμοποιείται σε μια ρουφιξιά. Οπότε τελικά επιδρά πάλι, στην ποσότητα νικοτίνης ανά ρουφιξιά.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από daywalker06 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σου απαντήσω και εγω, πρώτιστος εχει να κανει με το άτομο, ατμοποιητή, τα volt και την νικοτίνη, μπορεί να φας τηγανιά στο κεφάλι με τον Α ατμοποιητή στα π.χ 9mg/ml και με τον Β στα 15-18mg/ml, μπορεί να εχεις χτύπημα με PG χωρίς νικοτίνη στα 6-7,4 volt
    κλπ.... Ολα για μενα ειναι στο άτομο και στα "όπλα" που εχει .
    Οταν το δικο μου mini ειναι φορτισμενο και γεμισμενο με το υγρο που πηρα (11mg Νικοτινη) ειναι παρα πολλυ καλο ...Οταν αρχιζει και περναει η ωρα δεν παλευεται και το διορθωνω εν μερη ξαναγεμιζοντας το υγρο (ή κανωντας κανονικο τσιγαρο-εχω πακετο απο την προηγουμενη εβδομαδα)...
    Καταλαβαινω οτι θα πρεπει να αγορασω δευτερη μπαταρια,αλλα σκεφτομουν να παρω πρωτα πολλυ βαρυτερο υγρο, για δοκιμη...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  11. #416
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι μονο και μονο για την υπογραφη μου.

    Θα περιμένω αρκετά πριν βάλω υπογραφή, ως τώρα έχω δώσει κοντά στα 300 ευρώ and counting

  12. #417
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    3.878
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα περιμένω αρκετά πριν βάλω υπογραφή, ως τώρα έχω δώσει κοντά στα 300 ευρώ and counting
    300!!!
    Όλα τα μοντέλα της αγοράς δοκιμάζεις ? Ας μη ρωτήσω για τα υγρά....
    Ενας ΟΔΥΣΣΕΑΣ+GG πιο λίγο θα σου κόστιζε....

    Ακόμα πάντως και με τόσα, αξίζει να κόψεις το τσιγάρο. Θα ρεφάρεις στην πορεία από πολλές πλευρές....

    @Hemlock, μη ξεχνάς ότι το μίνι είναι μικρό εργαλείο. Ούτε 1 ml δεν χωράει το κάρτο του. Δεν νομίζω όμως να φταίει η μπαταρία. Μέχρι την τελευταία στιγμή η μπαταρία βγάζει την ίδια απόδοση, μάλλον το κάρτο αδειάζει. Έχε μαζί σου 2-3 γεμισμένα και μόλις αισθάνεσαι ότι πέφτει, βάζε ένα άλλο. Βέβαια και με μια μπαταρία μη περιμένεις να σου κρατήσει όλη τη μέρα.....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Slammer : 04-01-12 στις 14:37.

  13. #418
    Το avatar του μέλους daywalker06
    daywalker06 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι την τελευταία στιγμή η μπαταρία βγάζει την ίδια απόδοση
    θα διαφωνήσω, εδω οι IMR μπαταρίες έχουν μια πτώση μετά το 50%

  14. #419
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    3.878
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Δεν εχω παρατηρήσει πτώση στην απόδοση. Αφου κάποια στιγμή κάνουν μόνες τους shut-down (αναβοσβήνει το led-καύτρα) και ψαχνω να βρω τι βούλωσε
    Βέβαια έχω μαζί μου 2 πλήρη τσιγάρα + ένα/δυό κάρτο ακόμα και τα εναλάσσω. Μεχρι τωρα μια-δυο φορές έχω τελειώσει πλήρως μπαταρία.
    Έχω αυτές, τώρα αν έχουν διαφορές από κατασκευαστή σε κατασκευαστή δεν το ξέρω.....

  15. #420
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    300!!!
    Όλα τα μοντέλα της αγοράς δοκιμάζεις ? Ας μη ρωτήσω για τα υγρά....
    Ενας ΟΔΥΣΣΕΑΣ+GG πιο λίγο θα σου κόστιζε....

    Ακόμα πάντως και με τόσα, αξίζει να κόψεις το τσιγάρο. Θα ρεφάρεις στην πορεία από πολλές πλευρές....

    @Hemlock, μη ξεχνάς ότι το μίνι είναι μικρό εργαλείο. Ούτε 1 ml δεν χωράει το κάρτο του. Δεν νομίζω όμως να φταίει η μπαταρία. Μέχρι την τελευταία στιγμή η μπαταρία βγάζει την ίδια απόδοση, μάλλον το κάρτο αδειάζει. Έχε μαζί σου 2-3 γεμισμένα και μόλις αισθάνεσαι ότι πέφτει, βάζε ένα άλλο. Βέβαια και με μια μπαταρία μη περιμένεις να σου κρατήσει όλη τη μέρα.....

    E ναι λίγο τα κιτ, λίγο τα υγρά, βέβαια μετά θα έχω αποθήκη για αρκετό διάστημα, μόνο πχ απο υγρά έχω καβάντζα για καμια 3 με 4 μήνες

Σελ. 28 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 818232627282930333848 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Dimmer 1-10V για ηλεκτρονικό ballast
    Από George_GPS στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-11, 16:42
  2. Software για να κοψετε το τσιγάρο !!
    Από f15 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-10, 15:08
  3. Βοήθεια για ηλεκτρονικό εξάρτημα (RS-232 adaptor)...
    Από del_ahmettt στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-10, 05:31
  4. Ερωτηματολόγιο για το Ηλεκτρονικό Εμπόριο
    Από ndan_gr στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-06, 21:27
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-06, 10:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας