Σελ. 33 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 1323283132333435384353 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 481-495 από 3539
  1. #481
    Εγγραφή
    30-06-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    282
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    17000+/1.000
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 17.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η χρήση πολύ χαμηλής περιεκτικότητας, απότομα, οδηγεί είτε σε κατάχρηση ατμίσματος ή στο κανονικό τσιγάρο.
    Με βλέπεις;

    Μου ήρθαν και μερικά cartomizers απο madvapes...Για 2,5$ καλά είναι.

  2. #482
    Εγγραφή
    19-12-2011
    Περιοχή
    Περιστέρι - Πετρούπολη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    112
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Wind
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    Καλώς σας βρήκα στο κλαμπ των ατμιστών
    Ατμίζω και εγώ τους τελευταίους 3 μήνες με μπαταρία hybrid της nobacco με DIY υγρά απο inawera και flavouart. Για όποιον ψάχνει φτηνά αναλώσιμα - πλην υγρών βέβαια - ας δοκιμάσει το healthcabin. Μπορεί να αργει αλλά τα υλικά του είναι πραγματικά καλά.

  3. #483
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Καλά έκανα μια βόλτα σήμερα για διάφορα υλικά εκεί γύρω από την πλατεία κάνιγγος. Αν εξαιρέσεις την ζερομπάκο, όλοι οι άλλοι πουλάνε (κυριολεκτικά όμως) όσο θέλει ο καθένας.

    (Παράδειγμα: Παρήγγειλα μια μπαταρία 1300mAh με τιμή από όσο μου είπαν 15 + ΦΠΑ. Σε άλλο μαγαζί βλέπω μια μπαταρία 1100 mAh, ρωτάω τιμή, μου λένε 24 (για ΦΠΑ κουβέντα), οπότε όταν τους είπα... ότι βρήκα την άλλη 15+ ΦΠΑ, μου την άφηναν 20...το ίδιο και σε άλλα είδη. Και όταν λέω για ΦΠΑ κουβέντα, όταν ζήτησα απόδειξη μου είπαν ότι θα προσθέσουν και τον ΦΠΑ !!!!!!!!!)

    Προσοχή λοιπόν και καλή έρευνα αγοράς πρώτα.

  4. #484
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Νικαετε, απο ατμοποιητες τι ειδες; Εχουν καλες τιμες και ποικιλια;

  5. #485
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Στην ουσία έψαχνα αποκλειστικά atomizers. Δυστυχώς ένα που βρήκα και μου άρεσε γεμίζει με ειδικό μπουκαλάκι με λεπτή μύτη (σαν σύριγγα). Οπότε το απέρριψα από την αρχή κατευθείαν. Με έχουν βολέψει τρομερά οι ατμοποιητές που χρησιμοποιώ από την αρχή (nobacco i-want) και ψάχνω αποκλειστικά σε τέτοιο στυλ. (Χωρίς σφουγγαράκια κλπ - κατευθείαν το υγρό και τέρμα).

  6. #486
    Εγγραφή
    30-06-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    282
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    17000+/1.000
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 17.5(dB)
    Τέτοιες μυτες (χωνάκια) από σιλικόνη δεν είχε μέσα το πακέτο του ι-want που έχεις;
    Εμενα ειχε 2 μεσα για αυτο στο λεω.

  7. #487
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Και εγω αυτον χρησιμοποιω, ειναι πολυ καλος και δεν χανει σχεδον ποτε και πουθενα.

    Και αυτο βεβαια θελει λεπτη μυτη για να γεμισει, εχω παρει 2-3 συριγγες απο φαρμακειο!

  8. #488
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biller Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέτοιες μυτες (χωνάκια) από σιλικόνη δεν είχε μέσα το πακέτο του ι-want που έχεις;
    Εμενα ειχε 2 μεσα για αυτο στο λεω.
    Ναι, αλλά δεν χρειάστηκαν ποτέ. Γεμίζω απευθείας από το μπουκαλάκι του e-liquid. (Έχει μύτη πλαστική όπως τα μπουκάλια του οξυζενέ ή του ασετόν.

    Αυτά που λέω είχαν σιδερένια μακριά και λεπτή μύτη σαν τις βελόνες της σύριγγας.

  9. #489
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    3.212
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά έκανα μια βόλτα σήμερα για διάφορα υλικά εκεί γύρω από την πλατεία κάνιγγος. Αν εξαιρέσεις την ζερομπάκο, όλοι οι άλλοι πουλάνε (κυριολεκτικά όμως) όσο θέλει ο καθένας.

    (Παράδειγμα: Παρήγγειλα μια μπαταρία 1300mAh με τιμή από όσο μου είπαν 15 + ΦΠΑ. Σε άλλο μαγαζί βλέπω μια μπαταρία 1100 mAh, ρωτάω τιμή, μου λένε 24 (για ΦΠΑ κουβέντα), οπότε όταν τους είπα... ότι βρήκα την άλλη 15+ ΦΠΑ, μου την άφηναν 20...το ίδιο και σε άλλα είδη. Και όταν λέω για ΦΠΑ κουβέντα, όταν ζήτησα απόδειξη μου είπαν ότι θα προσθέσουν και τον ΦΠΑ !!!!!!!!!)

    Προσοχή λοιπόν και καλή έρευνα αγοράς πρώτα.
    Το αν ειναι η οχι αυτοι που σου ζητησανε 24 κλεφτες δεν το σχολιαζω
    αλλα θα σου πω οτι δεν ειναι ολες η μπαταριες ιδιες...
    Οχι το καπακι αλλα το εσωτερικο..
    Τα εργοστασια βγαζουνε α β γ δ διαλογη και εχουνε αναλογη τιμη.
    Για να δεις το τι αξιζει μια μπαταρια πρεπει να την μετρησεις εργαστηριακα
    και να την υποβαλεις σε διαφορα tests.

    φτηνο και καλο σιγουρα δεν υπαρχει στις μπαταριες γιατι την κοστολογηση την κανει η εταιρια που τις βγαζει ξερει την ποιοτητα τους και τις κοστολογει αναλογα.
    Επισης αυτο δεν σημαινει οτι αμα καποια μπαταρια ειναι ακριβη ειναι και καλη.
    Η κινεζικη εταιρια που φτιαχνει τα ητ και τα κουτια των μπαταριων περνει μπαταριες
    απο 3ο εργοστασιο και περνει διαφορες διαλογες και ποιοτητες και ετσι μπορει
    να βγαλει το ιδιο προιον φαινομενικα αλλα σε εντελως διαφορετικη τιμη

  10. #490
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    609
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νικαετε, απο ατμοποιητες τι ειδες; Εχουν καλες τιμες και ποικιλια;
    Για ατμοποιητές τσίμπησα αυτούς εδώ από το κατάστημά τους. Νομίζω ότι είναι οι φθηνότεροι που έχω βρει εντός Ελλάδος και μου αρέσει που είναι σε 2 κομμάτια και καθαρίζονται εύκολα.
    BTW, το κατάστημα της zerobacco είναι Κάνιγγος; Να περάσω καμιά βόλτα για αρωματάκια αν είναι.

  11. #491
    Εγγραφή
    19-12-2011
    Περιοχή
    Περιστέρι - Πετρούπολη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    112
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Wind
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OxAp0d0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ατμοποιητές τσίμπησα αυτούς εδώ από το κατάστημά τους. Νομίζω ότι είναι οι φθηνότεροι που έχω βρει εντός Ελλάδος και μου αρέσει που είναι σε 2 κομμάτια και καθαρίζονται εύκολα.
    Επειδή δεν θέλω να μου πιάνουν τον κ..ότσο http://www.healthcabin.net/index.php...dex&cPath=1076 και http://www.inaweraflavours.com/en/

  12. #492
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OxAp0d0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ατμοποιητές τσίμπησα αυτούς εδώ από το κατάστημά τους. Νομίζω ότι είναι οι φθηνότεροι που έχω βρει εντός Ελλάδος και μου αρέσει που είναι σε 2 κομμάτια και καθαρίζονται εύκολα.
    BTW, το κατάστημα της zerobacco είναι Κάνιγγος; Να περάσω καμιά βόλτα για αρωματάκια αν είναι.
    Δεν τους λες και φτηνοτερους, εστω οτι ηταν οντως 5, θα ειχαν 8€ o ενας!!!! Ειναι πολλα!

  13. #493
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    609
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τους λες και φτηνοτερους, εστω οτι ηταν οντως 5, θα ειχαν 8€ o ενας!!!! Ειναι πολλα!
    Είπα, εντός Ελλάδας Mε μια βόλτα στα πέριξ (σελίδες και καταστήματα) οι νορμάλ τύπου Α έκαναν 13 - 14 ευρώ.

  14. #494
    Εγγραφή
    07-01-2012
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα. Είπα κι εγώ να δοκιμάσω το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Έτσι πήγα για μια ενημέρωση από το κατάστημα στο mall και είπα για αρχή να δοκιμάσω ένα από αυτά που είναι για περίπου 500 χρήσεις gamucci που έχει νικοτίνη (σκεφτείτε ξενέρωμα ο πωλητής όταν τον ρώταγα για αυτά που κάνουν 50 και 70 ευρώ και τελικά πήρα αυτό που κάνει 12). Τέσπα θα ήθελα να ρωτήσω γενικά ποιό είναι πιο εύχρηστο, ένα που μου έδειξε που ο ατμοποιητής έχει σφουγγαράκι μέσα ή ένα άλλο που δεν έχει;

    Επίσης αυτό που βλέπω είναι ότι ενώ στην αρχή δε με πείραζε που δεν κάπνιζα κανονικά (και μπορώ να πω μου άρεσε περισσότερο η γεύση του), αυτή τη στιγμή ζητάω σχεδόν απεγνωσμένα κανονικό τσιγάρο και κρατιέμαι με νύχια και με δόντια να μην κάνω. Που σημαίνει ότι η απορρόφηση της νικοτίνης μάλλον είναι αρκετά μικρότερη σε σχέση με το πραγματικό τσιγάρο.

  15. #495
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    3.878
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Το συμπέρασμα μου είναι ότι για να το γυρίσει ένας καπνιστής στο άτμισμα χρειάζεται εκτός από ένα βαθμό αποφασιστικότητας και λίγη τύχη να πέσεις σε ένα υγρό που σε καλύπτει. Δυστυχώς δεν υπάρχουν "στανταράκια" στην επιλογή αυτή.
    Η πρόταση μου είναι:
    1. Μια συσκευή χωρίς τεχνικά προβλήματα. Αν δεν θέλετε να διαθέσετε χρήματα στην πολύ αρχή, πάρτε μια μπαταρία, έναν ατμοποιητή και έναν φορτιστή USB, όχι σετ. Θα σας κοστίσει το πολύ 35 ευρώ.
    Προσωπικά προτείνω για δοκιμή την μπαταρία Mini&More+5 ατμοποιητές+φορτιστή USB από Nobacco, σύνολο 29 ευρώ ή την μπαταρία Ego+Aτμοποιητή Giant (το λεγόμενο κλαρίνο)+Φορτιστή USB , περίπου 33 ευρώ. Το κατάστημα είναι ενδεικτικό και τα συγκεκριμένα είδη μπορείτε να τα βρείτε και σε άλλα καταστήματα (ενδεχομένως με άλλο όνομα... και λίγο διαφορετικές τιμές). Φυσικά, αν τελικά θέλετε να συνεχίσετε με το ηλεκτρονικό τσιγάρο, θα χρειαστείτε επιπλέον μπαταρίες και ατμοποιητές.
    2. Για αρχή πάρτε ένα υγρό "τούμπανο", για παράδειγμα 24mg/ml για να μειώσει την επιθυμία για τσιγάρο, και προαιρετικά ένα άλλο ή το ίδιο πιό ελαφρύ, και στη συνέχεια βλέπετε....

    Φίλε kernighan, η "απόγνωση" σου, είναι έλλειψη νικοτίνης. Στην ανάγκη κάπνισε ένα τσιγάρο, δεν πειράζει, εξάλλου οι περισσότεροι στην αρχή καπνίζουν μερικά τσιγάρα. Πολλοί εξάλλου χρησιμοποιούν το ητ για να μειώσουν δραστικά το κάπνισμα και όχι για να το κόψουν τελείως (δεν είναι και λίγο από τα 2-3 πακέτα να θές τελικά 5-6 τσιγάρα, την ημέρα). Σε κάθε περίπτωση δοκίμασε το, σκέψου τι θές να κάνεις, ενημερώσου για τον εξοπλισμό που χρειάζεσαι και προχωράς αναλόγως....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Slammer : 22-01-12 στις 04:41.

Σελ. 33 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 1323283132333435384353 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Dimmer 1-10V για ηλεκτρονικό ballast
    Από George_GPS στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-11, 16:42
  2. Software για να κοψετε το τσιγάρο !!
    Από f15 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-10, 15:08
  3. Βοήθεια για ηλεκτρονικό εξάρτημα (RS-232 adaptor)...
    Από del_ahmettt στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-10, 05:31
  4. Ερωτηματολόγιο για το Ηλεκτρονικό Εμπόριο
    Από ndan_gr στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-06, 21:27
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-06, 10:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας