Σελ. 34 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 1424293233343536394454 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 496-510 από 3539
  1. #496
    Εγγραφή
    07-01-2012
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Path Level
    Interleaved
    Ok thanks a lot. Βασικά σε πρώτη φάση πήρα ένα disposable όπως είπα, και χτες έκανα 1 τσιγάρο κανονικό απ όταν το πήρα καθώς και το πρώτο της ημέρας σήμερα. Απλά ως βαρύς καπνιστής μάλλον το ξεπάτωσα αφού τελείωσα ένα disposable σε λιγότερο από 24 ώρες (το led μπροστά ήδη αναβοσβήνει). Πάντως είναι η πρώτη φορά από τότε που ξεκίνησα το κάπνισμα που έκανα 5 τσιγάρα (κανονικά) σε μια μέρα οπότε κάνει δουλειά. Θα πάω αύριο προς το κέντρο να δω για κάτι πιο μόνιμο σαν αυτά που προτείνεις slammer.

  2. #497
    Εγγραφή
    19-12-2011
    Περιοχή
    Περιστέρι - Πετρούπολη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    112
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Wind
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    Επειδή οι απορίες είναι σίγουρα πολλές - για έναν νέο ατμιστή - θα σου πρότεινα το e-kapnisma, ένα site όπου θα βρεις πλήρη οδηγό και πολλές απαντήσεις.
    Γενικά πάντως η λογική λέει - και όπως είπε και ο φίλος slammer - δοκίμασε στην αρχή κάτι χωρίς να δώσεις πολλά λεφτά και μετά αν ''τα βρείτε'' έχει αρκετά στα οποία μπορείς να πειραματιστείς.
    Εγώ τώρα, μετά απο 3+ μήνες, ατμίζω cappuccino,ανανά και καρύδα που φτιάχνω μόνος μου αλλά έχω δοκιμάσει πολλά για να καταλήξω εδώ (τσιγαρίσια και μη).
    Καλή αρχή!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος star convict : 22-01-12 στις 17:18.

  3. #498
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    3.905
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Με αυτή τη καρύδα... μυστήριο.
    Ενώ δεν μου αρέσουν καθόλου τα γλυκά με καρύδα, αντιθέτως μου αρέσουν τα υγρά ατμίσματος με καρύδα.....

  4. #499
    Εγγραφή
    30-06-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    282
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    17000+/1.000
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 17.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, αλλά δεν χρειάστηκαν ποτέ. Γεμίζω απευθείας από το μπουκαλάκι του e-liquid. (Έχει μύτη πλαστική όπως τα μπουκάλια του οξυζενέ ή του ασετόν.

    Αυτά που λέω είχαν σιδερένια μακριά και λεπτή μύτη σαν τις βελόνες της σύριγγας.

    Επειδή τώρα το ψάχνω και εγώ και ασχολούμαι.
    Αυτά που λες είναι τα EGO-W.
    Το θετικό είναι ότι αν πιάνουν τα χέρια σου μπορείς να τα επισκευάσεις με ελάχιστο κόστος σύρμα και φιτίλι ούτε euro δεν κάνουν.
    Το μειονέκτημα τους (για κάποιους) είναι ότι βγάζουν ζεστό ατμό και αν αλλάζεις γεύσεις κάπου στην αρχη μπερδεύονται γιατι εχει μακρύ φιτίλι μέσα.

  5. #500
    Εγγραφή
    26-09-2007
    Περιοχή
    37.75Ν/26.95Ε
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.640
    Downloads
    14
    Uploads
    3
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Oxygen
    Έφτασαν και τα ζουμιά μου σήμερα, καθαρό PG/VG και 5,2%PG-NIC μαζί με τις γεύσεις, όλα από Αγγλία.

    Ρουφάω ένα whinston με cherry μούρλια
    Bad to the Bone

  6. #501
    Εγγραφή
    02-04-2006
    Περιοχή
    ΤΑΥΡΟΣ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    425
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10016/1022
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    Zyxel
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mob Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έφτασαν και τα ζουμιά μου σήμερα, καθαρό PG/VG και 5,2%PG-NIC μαζί με τις γεύσεις, όλα από Αγγλία.

    Ρουφάω ένα whinston με cherry μούρλια
    Από ποιό κατάστημα mob?
    Think for yourself.
    Question Authority.

  7. #502
    Εγγραφή
    26-09-2007
    Περιοχή
    37.75Ν/26.95Ε
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.640
    Downloads
    14
    Uploads
    3
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Oxygen
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gedi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από ποιό κατάστημα mob?
    www.totallywicked-eliquid.co.uk για τις γεύσεις και www.cig-eliquid.co.uk για τα λοιπά απαραίτητα
    καλές τιμές και καλές συσκευασίες.
    Bad to the Bone

  8. #503
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    3.905
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    5.2% nic = 52mg/ml
    Πολύ δυνατή βάση!!! Πολύ προσοχή με αυτή τη νιτρογλυκερίνη!!!!

  9. #504
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Η πρώτη μου συνταγή τελείωσε σήμερα. Αύριο θα φτιάξουμε άλλα κόλπα.

  10. #505
    Εγγραφή
    26-09-2007
    Περιοχή
    37.75Ν/26.95Ε
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.640
    Downloads
    14
    Uploads
    3
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Oxygen
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    5.2% nic = 52mg/ml
    Πολύ δυνατή βάση!!! Πολύ προσοχή με αυτή τη νιτρογλυκερίνη!!!!
    Ναι θέλει προσοχή και ακρίβεια στις συνταγές αλλά έχει πολύ καλές τιμές ο τύπος, και πολύ καλό προϊόν. Προσωπικά κάνω 9%, παρεμπιπτόντως είμαι ακόμα άκαπνος, έκλεισα δύο βδομάδες.
    Bad to the Bone

  11. #506
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    3.905
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Ολοκλήρωσα την πρώτη μου δοκιμή με βάσεις και αρώματα από zerobacco.
    Κατ' αρχήν η βάση τους VG, η MIST είναι πολύ πιο "άγλυκη" από την αντίστοιχη Velvet της FA, αυτό είναι θετικό γιατί τα υγρά δεν γίνονται σιρόπια......
    Αν και από τα καπνικά αρώματα, βρήκα "κόλπο" να αφαιρώ τη πολύ γλυκάδα, λέγεται Bitter Wizard και είναι ένα άρωμα της FlavorArts που προσθέτουμε στο υγρό (1-2 σταγόνες/10ml).
    Από zerobacco, δοκίμασα πράσινο μήλο και κεράσι. Το πράσινο μήλο είναι καλό, όχι γλυκό, ελαφρά όξινο, ατμίζεται ευχάριστα. Το κεράσι δεν μου έκανε για σκέτο, σαν να ατμίζω γλυκό κουταλιού.... φαντάζομαι ότι σαν πρόσθετο σε ένα βαρύ καπνικό υγρό θα είναι καλό..... θα δούμε....

    ΥΓ: 50 ημέρες ατμίσματος και keep walking.....

  12. #507
    Εγγραφή
    05-11-2011
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vivodi
    πηρα και γω ηλεκτρονικο τσιγαρο το nobacco giant μετα απο αυτα που διαβασα κυριως εδω δεν εχω μεινει ομως ευχαριστημενος και εξηγουμαι.
    πηρα το λαδακι βιρτζινια με φουλ νικοτινη και με ενοχλει στο λαιμο ενω η γευση μου φαινεται απαισια μετα απο 2 μερες αρχισα να τη συνηθιζω το χτυπημα ομως ακομη καποιες φορες με ενοχλει γιατι γινεται αυτο?
    τη πρωτη μερα χρησης επεσα απο τα δυο πακετα στο ενα (σημειωτεον καπνιζω πρινσε μαλακο κοκκινο) αλλα δε βλεπω να με παει πολυ μηπως ειναι το λαδακι το θεμα εχετε να μου προτεινετε κατι σε νομπακο ομως και μετα βλεπω να κανω μονος μου αλχημειες.
    μετα το λαδακι εγω των 20 μλ το κοβω να με παει μια βδομαδα μηπως κανω κατι λαθος?
    μετα εχω ενα κινεζικο υγρο νομιζω, αυτο μπορω να το ατμισω η θα χαλασω το τζιαντ και το λαιμο μου?

  13. #508
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    3.905
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Φιλε μου στην αρχή θέλει λίγη τύχη να πέσεις σε υγρό που θα σου αρέσει. Καταλαβαίνω ότι είναι αδύνατο κάποιος να αγοράσει 15 υγρά και να διαλέξει αλλά θα πρέπει να δοκιμάσεις κι άλλα (εδώ βοηθάει πολύ αν έχεις και κανένα φιλαράκο που ατμίζει και αυτός). Οι ποικιλία στις γεύσεις είναι απίστευτη και οποιαδήποτε συμβουλή είναι υποκειμενική.... (υπάρχουν υγρά με γεύση από καπνό μέχρι βατόμουρα, και από γλυφιτζούρια μέχρι μπέικον...)
    Για να λές ότι σε καίει μάλλον είναι ψηλά η νικοτίνη (το "φουλ" τι σημαίνει?), συνήθως αυτοί που καπνίζουν αρκετά χρησιμοποιούν 18mg αλλά μπορεί να είναι εντάξει και με 12mg ή και ακόμα πιο χαμηλά. Μπορείς να πάρεις το ίδιο άρωμα σε πιο ελαφρύ και να δεις...
    Το πρόβλημα με το Giant είναι ότι δεν καθαρίζει η παλιά γεύση γιατί δεν μπορείς να το αδειάσεις, άσε που πέρνει μισό μπουκάλι. Πάνω στη μπαταρία σου όμως "κάθονται" και άλλοι ατμοποιητές που είναι φθηνοί, και πέρνουν λίγο υγρό και έτσι μπορείς να βοηθηθείς τωρα που ψάχνεσαι.
    Από πλευράς κατανάλωσης υπολόγιζε χοντρικά αντιστοιχία 1.5 ml ανά πακέτο, όμως κάποιοι ατμοποιητές είναι πιο "φαγανοί" από άλλους (ο Giant είναι dual coil και πίνει...)

    Σε ότι αφορά το prince δες και αυτό.... η σύζυγος που καπνίζει prince λέει ότι μοιάζει πάρα πολύ.

    Σημειώστε ότι τα καταστήματα αυξάνονται και οι τιμές πέφτουν, ενώ συγχρόνως εμφανίζονται νέα προιόντα. Η πρόταση μου για όσους θέλουν να δοκιμάσουν έχει ακόμα μικρότερο κόστος από ότι έχω προτείνει μέχρι τώρα:
    1. Μπαταρία με USB Passthrough, γεμίζει με καλώδιο USB κατ'ευθείαν χωρίς φορτιστή, ενω μπορείς να ατμίζεις καλωδιομένος στο PC ή στο ΡαδιοCD του αυτοκινήτου
    2. Ατμοποιητές (πακέτο των 5).
    Σύνολο 17 ευρώ + τα υγρά.... ακόμα καπνίζετε???????
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Slammer : 02-02-12 στις 18:58.

  14. #509
    Εγγραφή
    05-11-2011
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vivodi
    μολις εβαλα σε ενα καινουργιο ατμοποιητη ενα κινεζικο υγρο ταμπακο βεβαια ειναι αλλης ποιοτητας αλλα στη τελικη μου φαινεται πιο καλο λες να μου τον χαλασει η να με πειραξει.
    επισης στο τζιαντ πως καταλαβανεις οτι αδειαζει μη καψω και καμια ανισταση?

  15. #510
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    3.905
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    To Giant ανάλογα με το πόσο ατμίζεις θα κρατήσει 10-15 ημέρες, ίσως και παραπάνω. Μη στεναχωριέσαι όμως ιδιαίτερα είναι χαμηλού κόστους (Giant είναι το όνομα που τους δίνει η nobacco είναι generic υλικό).
    Δεν είχα ποτε Giant για να ξερω ακριβώς, όμως όπως συμβαίνει σε όλα τα καρτομάιζερ με πολυεστέρα, θα αρχίζει να σφίγγει και να βγάζει λιγότερο ατμό ενώ θα είναι γεμάτο, αν το παρακάνεις θα σου έρθει γεύση καμμένου. Καλό είναι όλα τα καρτομάιζερ να τα "ποτίζεις" συχνά, ρίχνε μερικές σταγόνες που και που όταν βλέπεις ότι ο πολυεστέρας στεγνώνει στο πάνω μέρος. Τα κάρτο είναι εύκολα στο γέμισμα, δεν στάζουν, αντέχουν στην κακομεταχείριση αλλά θέλουν πότισμα....

    Αν θες κάτι σε καπνό δοκίμασε αυτό και αυτό...λένε ότι είναι καλά, από nobacco το Golden Margy μου άρεσε, και με αυτό έκοψα το τσιγάρο, όμως με κούρασε μετά από μια εβδομάδα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Slammer : 02-02-12 στις 23:43.

Σελ. 34 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 1424293233343536394454 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Dimmer 1-10V για ηλεκτρονικό ballast
    Από George_GPS στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-11, 16:42
  2. Software για να κοψετε το τσιγάρο !!
    Από f15 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-10, 15:08
  3. Βοήθεια για ηλεκτρονικό εξάρτημα (RS-232 adaptor)...
    Από del_ahmettt στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-10, 05:31
  4. Ερωτηματολόγιο για το Ηλεκτρονικό Εμπόριο
    Από ndan_gr στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-06, 21:27
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-06, 10:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας