Σελ. 1 από 236 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 3539
  1. #1
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παιδιά γεια σας...

    Μήπως κάποιος από εσάς έχει δοκιμάσει ποτέ το λεγόμενο ηλεκτρονικό τσιγάρο?
    Με ενδιαφέρει πάρα πολύ να απαλλαγώ από την βλαβερή συνήθεια του καπνίσματος και σκέφτομαι να το αγοράσω.

    Ποια είναι η γνώμη σας?
    Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς?
    Δίνει όντως την αίσθηση πραγματικού τσιγάρου?
    Καπνίζω καπνό Old Holborn τώρα...

    Το προϊόν μπορείτε να το δείτε εδώ: http://www.kema-her.gr/kema2.html

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Αμά θέλεις να το κόψεις το κόβεις,

    η γνώμη μου, προτιμώ να το κόψω αντί να βάλω αυτό το πράγμα στο στόμα

  3. #3
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το έχω δοκιμάσει για κανένα μήνα.
    Δεν είναι κακό και πιστεύω πως έκανε τη δουλειά του!
    Φυσικά είχα πάρει απόφαση να κόψω το κάπνισμα μετά από 26 χρόνια περίπου και αυτό το είχα καμιά φορά όταν ένιωθα έντονα την επιθυμία για ένα τσιγάρο και όχι αντί για τσιγάρο! Εννοείτε πως είχα πετάξει ότι υπήρχε από Old Holborn, χαρτάκια κλπ
    Επίσης πιστεύω πως και χωρίς αυτό πάλι το ίδιο αποτέλεσμα θα είχα. Η απόφαση δική σου! Απλά να είσαι προετοιμασμένος ψυχολογικά να το κόψεις, όρισε μια καταλυτική ημερομηνία, μην το αναβάλεις όταν το αποφασίσεις και αν δεις ότι Nicorette κλπ δεν βοηθάνε πάρε κανένα ηλεκτρονικό τσιγάρο για τις στιγμές της έντονης επιθυμίας.
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

  4. #4
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    εγω δεν καπνιζω
    ενας φιλος ενός συνεργάτη μανιώδης τυπος εχει καταργήσει το κανονικο και ποια μονο το ηλεκτρονικο και ειναι υπερευχαριστημένος.

    Δεν ξέρω πόσο αληθεύουν αλλά μου έχουν πει οτι αν θες, καλο ειναι να πάρεις το αγγλικο (εξωτερικο νομίζω ήταν η κουβέντα) γιατι το ελληνικο ειναι μουφα. Δηλαδή από ιντερνετ.

    Προσωπικά το θεωρώ μια ουσιώδη τεχνολογική λύση στο ζητημα καπνος, ενόχληση μπλα μπλα αλλά και υγεία.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  5. #5
    Εγγραφή
    16-10-2007
    Περιοχή
    while(true){ }
    Μηνύματα
    2.693
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Και τι ακριβως κανει?Σου δινει γευση νικοτινης, αλλα οχι νικοτινη?Βγαζει υδρατμους αντι για καπνο...κατι τετοια εχω ακουσει.Να το δωσω στο φουγαρο τον αδερφο μου αν ειναι
    Hold my breath as I wish for death...Oh please God wake me

  6. #6
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Βρηκα αυτο: http://www.e-kapnisma.info/ και διαβαζω και 'γω αλλά απ' οτι φαινεται, ειναι μπιζηλη ιστορια, προς το παρων τουλαχιστον... αν καποιος εχει περισσοτερη εμπειρια ας πει...

    Το καταλαβαινω οτι το καλυτερο ειναι το κοψιμο, αλλα...

  7. #7
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Αυτο που κάνει ειναι να σε τροφοδοτεί με νικοτίνη, δηλαδή την πρέζα της όλης ιστορίας μέσω υδρατμών χωρίς τα κατάλοιπα της καύσης και φυσικά την ενόχληση προς τους γύρω.
    Επίσης ειναι και πιο φθηνό, αλλα και το βασικότερο όλο η τζουρα ειναι τζούρα και δεν χρειάζεται να καπνίσεις ολόκληρο τσιγάρο. Δηλαδή έχει πιο ελεγχόμενη δοσολογία.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  8. #8
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΓΑΜΟΣ
    SNR / Attn
    8(dB) / 12(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Demelene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο που κάνει ειναι να σε τροφοδοτεί με νικοτίνη, δηλαδή την πρέζα της όλης ιστορίας μέσω υδρατμών χωρίς τα κατάλοιπα της καύσης και φυσικά την ενόχληση προς τους γύρω.
    Επίσης ειναι και πιο φθηνό, αλλα και το βασικότερο όλο η τζουρα ειναι τζούρα και δεν χρειάζεται να καπνίσεις ολόκληρο τσιγάρο. Δηλαδή έχει πιο ελεγχόμενη δοσολογία.

  9. #9
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiros81 Εμφάνιση μηνυμάτων
    θέλεις να μου πεις γιατι?
    ξαναλέω δεν καπνιζω. Αλλά τον είδα live τον παλικαρά.
    Και αυτό που μου εξηγήσαν δεν έπεφτε και πολύ έξω από αυτό που έβλεπα.
    Σίγουρα πάντως δεν μου μύριζε, και ούτε μύριζε ο ίδιος που γενικά οι αιώνιοι καπνιστές την ακτινοβολούν και την ιδιότητα τους λόγω μυρωδιάς δέρματος ειδικά αν έχουν καπνισει σχετικά πρόσφατα.

    Τωρα αν το πράγμα ειναι υγιές? Χμμμ δεν ξέρω. Σίγουρα ομως δεν έχει τα κατάλοιπα της κάυσης όπως αυτής ενός τσιγάρου.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  10. #10
    Εγγραφή
    12-06-2006
    Περιοχή
    Πατήσια, Athens
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    OTEnet
    Router
    Level One FBR-1461
    SNR / Attn
    9(dB) / 5.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμά θέλεις να το κόψεις το κόβεις,

    η γνώμη μου, προτιμώ να το κόψω αντί να βάλω αυτό το πράγμα στο στόμα
    ^ Ακριβώς (όσο gadgetάκιας και να είμαι, δεν θα το έκανα).

  11. #11
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Ναι αλλα γιατι?
    Υπάρχει καποιο ουσιώδες αντεπιχείρημα για την αντιθεση αυτή ή είναι ένα ακομα οχι δεν το κάνω αφήνοντας να υπονοηθούν 10 τόνοι προβλήματα και κακά χωρίς να αναφέρεται ενα.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  12. #12
    Εγγραφή
    12-01-2008
    Περιοχή
    Στον Αστερισμό Των Πλειάδων
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    2.407
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Την πρώτη φορά που το είδα δεν κατάλαβα ότι ήτανε ψεύτικο και το βγάζει ένας φιλος μου τραβάει κανά δυό τζούρε και τον βλέπω να το βάζει στην τσέπη και λέω τι έκανε ο μαλ.. έεε ο αφηρημένος λέω και ορμάω να του το πάρω
    Τι κάνεις ρε μου λέει δεν είδες πως είναι ψεύτικο κι έλιωσε από τα γέλια

    Πάντως άν και δεν το έχει πάρει απόφαση να το κόψει με αυτό ψιλοξεχνιέται κι έχει πέσει στα μισά.
    Το Ελληνικό είναι ψιλομούφα μου είπε κι αυτός.

  13. #13
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Demelene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλα γιατι?
    Υπάρχει καποιο ουσιώδες αντεπιχείρημα για την αντιθεση αυτή ή είναι ένα ακομα οχι δεν το κάνω αφήνοντας να υπονοηθούν 10 τόνοι προβλήματα και κακά χωρίς να αναφέρεται ενα.
    Απλά ώς αναφορά, δεν επιτρέπεται η κατασκευή φίλτρων νικοτίνης στην ΕΕ, ότι βλέπουμε να υπάρχει είναι μέσω Αμερικής, ακόμα απαγορεύονται οι διαφημίσεις για φιλτρά νικοτίνης.


    Οπώς είπα και ποιο πάνω, δεν μου έδωσε αυτή την αισθησή που σου δίνει ενα πραγματικό τσιγάρο, ήταν κάτι χειρότερο και απο τσίχλα νικοτίνης,

  14. #14
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά ώς αναφορά, δεν επιτρέπεται η κατασκευή φίλτρων νικοτίνης στην ΕΕ, ότι βλέπουμε να υπάρχει είναι μέσω Αμερικής, ακόμα απαγορεύονται οι διαφημίσεις για φιλτρά νικοτίνης.


    Οπώς είπα και ποιο πάνω, δεν μου έδωσε αυτή την αισθησή που σου δίνει ενα πραγματικό τσιγάρο, ήταν κάτι χειρότερο και απο τσίχλα νικοτίνης,
    Δεν ξέρω πραγματικά. Όπως ειπα δεν καπνιζω. Αλλα για μένα αν ικανοποιεί την ανάγκη της πρέζας που ειναι η νικοτινη και δεν έχει τα κατάλοιπα της κάυσης, μια χαρά το βρίσκω.

    Βεβαια ξαναλέω οτι εμένα μου ειπα για ξένο.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  15. #15
    Εγγραφή
    06-04-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    οτι να'ναι
    ISP
    HOL
    Router
    NetFasterIAD
    Ο καθένας είναι ελεύθερος να επιλέξει. Υπάρχουν τόσο εθισμένοι υπερβολικά στη νικοτίνη (εγώ π.χ.), που είναι εξαιρετικά δύσκολο να το κόψουν. Δοκίμασα τα πάντα, τσίχλες, αυτοκόλλητα, βελονισμό κλπ, αλλά δεν τα κατάφερα.

    Επρεπε να βάφω κάθε χρόνο το σπίτι, να πλένομαι 24 φορές την ημέρα, να με βρίζει ο οδοντογιατρός, να μου την πέφτουν στα μαγαζιά και άλλα πολλά δεινά. Χώρια το θέμα της υγείας.... και το σοβαρότερο φυσικά.

    Κατέληξα στο ηλ. τσιγάρο. Δεν βρωμοκοπάω πλέον και δεν ενοχλώ και τους γύρω μου. Το ζητούμενο είναι να χρησιμοποιηθεί σωστά... Να ξεκινήσεις με φιλτράκια νικοτίνης και σταδιακά να τα μειώσεις. Υπάρχουν 4 επίπεδα: φίλτρα με πολύ νικοτίνη, μεσαία, με λίγη και με καθόλου.

    Εννοείται οτι αν φτάσεις στα φίλτρα χωρίς νικοτίνη, απλά δεν έχεις πλέον την ανάγκη να καπνίσεις, οπότε το κόβεις εντελώς.

Σελ. 1 από 236 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Dimmer 1-10V για ηλεκτρονικό ballast
    Από George_GPS στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-11, 16:42
  2. Software για να κοψετε το τσιγάρο !!
    Από f15 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-10, 15:08
  3. Βοήθεια για ηλεκτρονικό εξάρτημα (RS-232 adaptor)...
    Από del_ahmettt στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-10, 05:31
  4. Ερωτηματολόγιο για το Ηλεκτρονικό Εμπόριο
    Από ndan_gr στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-06, 21:27
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-06, 10:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας