Σελ. 163 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 143153158161162163164165168173183 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.431-2.445 από 3539
  1. #2431
    Εγγραφή
    29-08-2013
    Μηνύματα
    2.580
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Σ ευχαριστώ πολύ. Τώρα κάνω ένα υγρό που το φτιάχνει φίλος σε 50/50. Αν πάω σε 70vg θα χάσω σε χτύπημα ; Τι διαφορά έχει δηλαδή στην πράξη όταν αλλάζεις την αναλογία ;

  2. #2432
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από s.s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ ευχαριστώ πολύ. Τώρα κάνω ένα υγρό που το φτιάχνει φίλος σε 50/50. Αν πάω σε 70vg θα χάσω σε χτύπημα ; Τι διαφορά έχει δηλαδή στην πράξη όταν αλλάζεις την αναλογία ;
    Οσο περισσοτερη VG χανεις σε χτυπημα, γευση (δεν ειναι τοσο εντονα τα αρωματα, αυτο μπορει να σου αρεσει βεβαια) και εχεις μεγαλυτερη παραγωγη ατμου.

    Επισης καποιοι ατμοποιητες μπορει να δυσκολευονται στην τροφοδοσια υγρου σε μεγαλυτερη αναλογια VG γιατι το υγρο ειναι πιο παχυρευστο. Αλλα δεν νομιζω να υπαρχει πιθανοτητα να εχεις καποιο προβλημα με 70/30. Αυτο μπορει να συμβει σε πιο extreme καταστασεις. Π.χ 90/10 η 100% VG.

    Aφου κανεις DIY υγρα ειναι ευκολο. Πες στον φιλο σου να σου φτιαξει υγρα με διαφορετικες αναλογιες στην ιδια νικοτινη και γευση και καταληγεις σε αυτο που σου αρεσει περισσοτερο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ardi21 : 18-12-16 στις 22:01.
    No Justice - No Peace

  3. #2433
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από s.s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ατμοποιητη να πάρω για τσιγαρισιες ; Ναυτιλο, Triton, melo nano, κάποιον άλλον ; Επίσης, για mod, να πάω σε istick pico ή έχουμε κάτι καλύτερο ; Βάλτε και link αν είναι εύκολο, από κινεζομαγαζο. Τέλος, για βάση, τι αναλογία προτεινετε σε pg/vg ;
    ως πρώην καπνιστής και νυν ατμιστής σου συνιστώ για τσιγαρίσιο τον Aspire Nautilus έχω και τον κανονικό και τον mini αλλά έχω και τον Eleaf Melo 3 Mini

    για Mod εγώ χρησιμοποιώ το Eleaf istick pico

    αναλογία που χρησιμοποιώ εγώ στο υγρό που φτιάχνω με βάση 18αρας νικοτίνης είναι 80vg - 20pg

    η ίδια αναλογία 80vg - 20pg είναι και στο έτοιμο υγρό της Natura που χρησιμοποιώ

    άρωμα Virginia
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 18-12-16 στις 22:02.

  4. #2434
    Εγγραφή
    29-08-2013
    Μηνύματα
    2.580
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλημέρα κι ευχαριστώ για τη βοήθεια. Πήρα το pico και τον Triton mini, από Ελλάδα τελικά γιατί χάλασε το μποξακι που είχα. Πήρα να δοκιμάσω το tribecca μιας και το υγρό που έκανα ήτανε κοπια του. Το έχει προσφορά η alterego στα ~15€ τα 30 ml. Στα πόσα watt να παίζω την 1.8 ; Φοράει ίδια αντίσταση με τον ναυτιλο. Επίσης, πρέπει να κάνω και update στο firmware για να μπει και το smartmode.

    - - - Updated - - -

    Το φλασαρα, να παίξω με άλλο mode ή να μείνω στα watt ; Το περίμενα λίγο καλύτερο να πω την αλήθεια, γεύση έχει αρκετά καλύτερη, αλλά το ντουμάνι πολύ μέτριο. Το tribecca, πολύ έντονη γεύση, κουράζει, η κοπια ήταν πιο απαλή και λιγότερη γλυκιά. Αν έχετε πρόταση για παρόμοιο άρωμα πείτε.

    Σορρυ που σας έχω ζαλίσει τα @@@ .

    - - - Updated - - -

    Την πήγα στα 13.5w κι έστρωσε, γιατί στα 11w είχε μηδέν χτύπημα. Να δώσω κι άλλο ή θα την πάρω στο χέρι ;

  5. #2435
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από s.s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα κι ευχαριστώ για τη βοήθεια. Πήρα το pico και τον Triton mini, από Ελλάδα τελικά γιατί χάλασε το μποξακι που είχα. Πήρα να δοκιμάσω το tribecca μιας και το υγρό που έκανα ήτανε κοπια του. Το έχει προσφορά η alterego στα ~15€ τα 30 ml. Στα πόσα watt να παίζω την 1.8 ; Φοράει ίδια αντίσταση με τον ναυτιλο. Επίσης, πρέπει να κάνω και update στο firmware για να μπει και το smartmode.

    - - - Updated - - -

    Το φλασαρα, να παίξω με άλλο mode ή να μείνω στα watt ; Το περίμενα λίγο καλύτερο να πω την αλήθεια, γεύση έχει αρκετά καλύτερη, αλλά το ντουμάνι πολύ μέτριο. Το tribecca, πολύ έντονη γεύση, κουράζει, η κοπια ήταν πιο απαλή και λιγότερη γλυκιά. Αν έχετε πρόταση για παρόμοιο άρωμα πείτε.

    Σορρυ που σας έχω ζαλίσει τα @@@ .

    - - - Updated - - -

    Την πήγα στα 13.5w κι έστρωσε, γιατί στα 11w είχε μηδέν χτύπημα. Να δώσω κι άλλο ή θα την πάρω στο χέρι ;
    Μπορείς επίσης να αλλάξεις αντιστάσεις,να ψωνίσεις πιο χαμηλής αντίστασης-κοντά στο 1Ω/λίγο παρακάτω και να ατμίσεις διαφορετικά.
    Τα υγρά ,με δεδομένο τον/τους ατμοποιητές,θέλουν πολλλλλλλλλλλλύ παιχνίδι.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  6. #2436
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από s.s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα κι ευχαριστώ για τη βοήθεια. Πήρα το pico και τον Triton mini, από Ελλάδα τελικά γιατί χάλασε το μποξακι που είχα. Πήρα να δοκιμάσω το tribecca μιας και το υγρό που έκανα ήτανε κοπια του. Το έχει προσφορά η alterego στα ~15€ τα 30 ml. Στα πόσα watt να παίζω την 1.8 ; Φοράει ίδια αντίσταση με τον ναυτιλο. Επίσης, πρέπει να κάνω και update στο firmware για να μπει και το smartmode.

    - - - Updated - - -

    Το φλασαρα, να παίξω με άλλο mode ή να μείνω στα watt ; Το περίμενα λίγο καλύτερο να πω την αλήθεια, γεύση έχει αρκετά καλύτερη, αλλά το ντουμάνι πολύ μέτριο. Το tribecca, πολύ έντονη γεύση, κουράζει, η κοπια ήταν πιο απαλή και λιγότερη γλυκιά. Αν έχετε πρόταση για παρόμοιο άρωμα πείτε.

    Σορρυ που σας έχω ζαλίσει τα @@@ .

    - - - Updated - - -

    Την πήγα στα 13.5w κι έστρωσε, γιατί στα 11w είχε μηδέν χτύπημα. Να δώσω κι άλλο ή θα την πάρω στο χέρι ;
    Τα watt τα καθοριζεις εσυ συμφωνα με τις προτιμησεις σου και με το τι σου λεει η αντισταση. Δεν μπορει να σου πει καποιος. Θα καταλαβεις ποτε το παρακανεις. Η 1.8 π.χ λεει οτι παiζει απο 13 μεχρι 16 watt. Γι αυτο και στα 11 δεν ειχε αποδοση.

    Λογικο να εχεις πολυ μικρο ντουμανι με 1.8. Για περισσοτερο πας στην 1.2 και υψηλοτερα watt. Aν θες μπορεις να παιξεις και με ελεγχο θερμοκρασιας με τις ni200 οπου εκει θα εχεις ακομα περισσοτερο ντουμανι.

    Προσωπικα ομως εγω δεν προτεινω νικελιο διοτι το τοπιο οσον αφορα το θεμα των ουσιων που εκλυει δεν εχει ξεκαθαρισει. Βασικα αυτο ισχυει για ολα τα συρματα ομως για το νικελιο εχουν ακουστει παρα πολλα. Το πιο ασφαλες μεχρι τωρα θεωρειται το kanthal και το SS.

    Oλα αυτα στο καταστημα δεν στα ειπαν η δεν ρωτησες?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ardi21 : 19-12-16 στις 15:30.
    No Justice - No Peace

  7. #2437
    Εγγραφή
    29-08-2013
    Μηνύματα
    2.580
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Η αντίσταση έγραφε πάνω μέχρι 4.2V οπότε μου το έβαλε στα ~11w, μου είπε αν θέλω να ανεβώ λίγο, τώρα στα 13.5 είναι μια χαρά, παραπάνω που δοκίμασα χαλάει λίγο. Δεν ρώτησα πολλά γιατί βιαζομουν να πάω για δουλειά, το πήρα λίγο βιαστικά για να μην ξανά πάρω πακέτο μιας και δεν είχα άλλο ηλεκτρονικό .

  8. #2438
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από s.s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα κι ευχαριστώ για τη βοήθεια. Πήρα το pico και τον Triton mini, από Ελλάδα τελικά γιατί χάλασε το μποξακι που είχα. Πήρα να δοκιμάσω το tribecca μιας και το υγρό που έκανα ήτανε κοπια του. Το έχει προσφορά η alterego στα ~15€ τα 30 ml. Στα πόσα watt να παίζω την 1.8 ; Φοράει ίδια αντίσταση με τον ναυτιλο. Επίσης, πρέπει να κάνω και update στο firmware για να μπει και το smartmode.

    - - - Updated - - -

    Το φλασαρα, να παίξω με άλλο mode ή να μείνω στα watt ; Το περίμενα λίγο καλύτερο να πω την αλήθεια, γεύση έχει αρκετά καλύτερη, αλλά το ντουμάνι πολύ μέτριο. Το tribecca, πολύ έντονη γεύση, κουράζει, η κοπια ήταν πιο απαλή και λιγότερη γλυκιά. Αν έχετε πρόταση για παρόμοιο άρωμα πείτε.

    Σορρυ που σας έχω ζαλίσει τα @@@ .

    - - - Updated - - -

    Την πήγα στα 13.5w κι έστρωσε, γιατί στα 11w είχε μηδέν χτύπημα. Να δώσω κι άλλο ή θα την πάρω στο χέρι ;
    εγώ έχω Ναυτίλο κανονικό και μίνι

    τα παίζω στο Bypass

    με τα Watt δεν τα κατάφερα να βρω το επιθυμητό αποτέλεσμα

    μετά από αναβάθμιση του firmware μου γύρισε σε Smartmode και έκαψε την αντίσταση του Ναυτίλου Μινι.

    από υγρά υπάρχει και της ATMOS LAB το Bebbeca

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα watt τα καθοριζεις εσυ συμφωνα με τις προτιμησεις σου και με το τι σου λεει η αντισταση. Δεν μπορει να σου πει καποιος. Θα καταλαβεις ποτε το παρακανεις. Η 1.8 π.χ λεει οτι παiζει απο 13 μεχρι 16 watt. Γι αυτο και στα 11 δεν ειχε αποδοση.

    Λογικο να εχεις πολυ μικρο ντουμανι με 1.8. Για περισσοτερο πας στην 1.2 και υψηλοτερα watt. Aν θες μπορεις να παιξεις και με ελεγχο θερμοκρασιας με τις ni200 οπου εκει θα εχεις ακομα περισσοτερο ντουμανι.

    Προσωπικα ομως εγω δεν προτεινω νικελιο διοτι το τοπιο οσον αφορα το θεμα των ουσιων που εκλυει δεν εχει ξεκαθαρισει. Βασικα αυτο ισχυει για ολα τα συρματα ομως για το νικελιο εχουν ακουστει παρα πολλα. Το πιο ασφαλες μεχρι τωρα θεωρειται το kanthal και το SS.

    Oλα αυτα στο καταστημα δεν στα ειπαν η δεν ρωτησες?
    πολύ σωστά αυτά που λέει ο φίλος

  9. #2439
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Πεύκη
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    1.376
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Bauedtec
    Λίγη υπομονή, για όποιον θα ήθελε pico, βγαίνει το dual, με 2Χ18650 και ακούγεται ότι θα παίρνει και 25mm άτμο

  10. #2440
    Εγγραφή
    30-06-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    282
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    17000+/1.000
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 17.5(dB)
    Ναι αλλα ειναι και αυτοί που προτιμήσαμε το pico για το μεγέθος.
    2Χ18650 άστα να πάνε ολόκληρο τούβλο θα είναι, άντε να το κάνεις καλά σε τσέπη παντελονιού.

  11. #2441
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vagskarm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λίγη υπομονή, για όποιον θα ήθελε pico, βγαίνει το dual, με 2Χ18650 και ακούγεται ότι θα παίρνει και 25mm άτμο
    Ναι έχετε δίκιο pico dual 50A/200W
    Με διπλή μπαταρία 18650
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 20-12-16 στις 13:43.

  12. #2442
    Εγγραφή
    29-08-2013
    Μηνύματα
    2.580
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Αγοράζετε από κάποιο site του εξωτερικού έτοιμα υγρά ή βάσεις ; Το fasttech πχ έχει τα γνησια liqua που έκανα παλιά και ήταν τίμια πάρα πολύ φθηνά. Άλλο site/εταιρίες υγρών για να κοιτάξω ; Τώρα που αγοράζω τα πάντα από ελληνικά καταστήματα μου βγαίνει πολύ πιο ακριβά από το τσιγάρο, με τόσα λεφτά θα έκανα karelias excellence .

  13. #2443
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγώ αγοράζω από ελληνικά καταστήματα (φυσικά/ηλεκτρονικά) έχω και στην γειτονιά μου αλλά κυρίως ψωνίζω από το SafeSmoking

    ως πρώην καπνιστής που χάλαγα 240 ευρώ το μήνα (2 πακέτα τσιγάρα καθημερινά) και νυν ατμιστής που χαλάω με το ζόρι 20 ευρώ το μήνα θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω.

  14. #2444
    Εγγραφή
    29-08-2013
    Μηνύματα
    2.580
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Πώς γίνεται να χαλάς 20 ευρώ το μήνα ; 4 ευρώ έχει η αντίσταση που μου βγάζει 20ml, και 16 ευρώ τα 30 ml υγρού. Με 6 ml την ημέρα που κάνω είναι τουλάχιστον 20 ευρώ στις 5 μέρες. Χωρίς να βάλω τα 100 ευρώ για την αγορά της συσκευής.

  15. #2445
    Εγγραφή
    30-06-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    282
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    17000+/1.000
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 17.5(dB)
    Μάθε να φτιάχνεις υγρά μόνος σου δεν είναι δύσκολο.
    Για παράδειγμα εγω με 16€ περίπου φτιάχνω 200ml με 9mg νικοτίνης και αγορά εντός Ελλάδας.

Σελ. 163 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 143153158161162163164165168173183 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Dimmer 1-10V για ηλεκτρονικό ballast
    Από George_GPS στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-11, 16:42
  2. Software για να κοψετε το τσιγάρο !!
    Από f15 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-10, 15:08
  3. Βοήθεια για ηλεκτρονικό εξάρτημα (RS-232 adaptor)...
    Από del_ahmettt στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-10, 05:31
  4. Ερωτηματολόγιο για το Ηλεκτρονικό Εμπόριο
    Από ndan_gr στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-06, 21:27
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-06, 10:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας