Σελ. 4 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 3539
  1. #46
    Εγγραφή
    28-05-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.857
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    49999 /4996
    ISP
    Forthnet
    Router
    DSL-AC56U
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 22.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Φυσικά ετοιμαστείτε για αύξηση βάρους (αν και με την κυβερνησάρα και τους εταίρους δεν είναι και σίγουρο).
    Εγώ ένα έχω να πω που με βοήθησε προ 2,5 ετών να το κόψω:
    ΠΟΛΥ νερό. Κάθε φορά που έρχεται η επιθυμία γκλουκ, γκλουκ 1-2 ποτήρια.

  2. #47
    Το avatar του μέλους opener
    opener Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dmal Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...
    Μεγάλη διαφορά που είδα μετά απο μια εβδομάδα χρήσης?
    Κόπηκε μαχαίρι ο βήχας και τα φλέματα κάθε πρωί.
    Εγω, παρα τα δυο πακετα/ημερα, δεν ειχα ουτε βηχα, ουτε φλεματα.
    Επισης πριν εκανα καθε μερα μια ωρα γρηγορη πεζοπορια και μετα το ιδιο.
    Ουτε πριν λαχανιαζα, ουτε μετα.

    Διαφορα (μεγαλη) ειδα μονο στις σκαλες.

  3. #48
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.036
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Παιδιά, το να "καπνίζεις" κάτι τέτοιο σε πολύ μικρό και κλειστό χώρο, αφήνει μυρωδιά;

    Από ό,τι κατάλαβα, ανάλογα με το μπουκαλάκι που χρησιμοποιείς αλλάζει και η περιεκτικότητα σε νικοτίνη; Εγώ που (λόγω στριφτών) δεν μπορώ να καπνίσω κανονικό τσιγάρο γιατί μου φαίνεται αηδία, έχω καθόλου ελπίδες για ηλεκτρικό;

  4. #49
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Όχι δεν μυρίζει, εκτός αν ο "ατμός" έχει άρωμα. Οπότε μυρίζει ανεπαίσθητα το άρωμά του. (Βανίλια, σοκολάτα, καφές κλπ κλπ).

    Τις δύο πρώτες μέρες ίσως σε δυσκολέψει η αίσθηση της πλαστικής πίπας στο επιστόμιο και το μεγαλύτερο βάρος του σε σχέση με το τσιγάρο. Μετά το συνηθίζεις. Προσωπικά το κρατάω στη φούχτα μου και δεν έχω κανένα πρόβλημα προσαρμογής.

  5. #50
    Εγγραφή
    20-03-2007
    Περιοχή
    Αλιμος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    zte 931 VII
    SNR / Attn
    31(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ χρησιμοποιώ τό maxboro (γεύση malborro και καλά).
    Όντως αυτο που είπε ο φιλος για το βάρος ισχύει.
    Πεινάω διαρκώς, αλλά ευτυχώς το κοντρολλάρω και δεν έχω πάρει γραμμάριο.
    Πάντως έαν καταφέρεις και δεν καπνίσεις νικαετέ, αρκετά σύντομα δεν θα το έχεις καθόλου ανάγκη (το κανονικό) πιστεύω.
    Τουλάχιστον με μένα έτσι, έγινε.

    ........Auto merged post: dmal πρόσθεσε 6 λεπτά και 13 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsavman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά, το να "καπνίζεις" κάτι τέτοιο σε πολύ μικρό και κλειστό χώρο, αφήνει μυρωδιά;

    Από ό,τι κατάλαβα, ανάλογα με το μπουκαλάκι που χρησιμοποιείς αλλάζει και η περιεκτικότητα σε νικοτίνη; Εγώ που (λόγω στριφτών) δεν μπορώ να καπνίσω κανονικό τσιγάρο γιατί μου φαίνεται αηδία, έχω καθόλου ελπίδες για ηλεκτρικό;
    Υπάρχει υγρό με γεύση στριφτού τσιγάρου.
    Δεν το έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω να σου πώ, πόσο κοντά είναι στην γεύση του κανονικού στριφτού.
    Πάντως έαν δεν το έχει πάρει πραγματικά απόφαση, μην περιμένεις απλά με την χρήση του ηλεκτρονικού, να κόψεις το κανονικό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dmal : 08-11-11 στις 13:34. Αιτία: auto merged post

  6. #51
    Εγγραφή
    07-11-2005
    Περιοχή
    /dev/null
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.610
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    OpenBSD -stable
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το συγκεκριμένο που πήρα έχει και ανάλυση του υγρού από τον δικό μας Δημόκριτο, με μόνη αρνητική επισήμανση (από τις ουσίες που περιέχει) την νικοτίνη (ως εξόχως τοξική).
    Μιας και το σκέφτομαι πάρα πολύ τον τελευταίο καιρό και είχα κολλήσει στο κατά πόσο "καλύτερο" είναι το υγρό, μπορείς να αναφέρεις τον συνδυασμό τσιγάρου/υγρού που πήρες;

    Αν δεν το θεωρείς σωστό να το postάρεις εδώ, στείλε αν μπορείς ένα pm.
    Richard Stallman: "I see you are being your usual friendly self ;-}."
    Theo de Raadt: "Yes, and you are being the usual slimy hypocritical asshole."

  7. #52
    Το avatar του μέλους daywalker06
    daywalker06 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ESP1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και το σκέφτομαι πάρα πολύ τον τελευταίο καιρό και είχα κολλήσει στο κατά πόσο "καλύτερο" είναι το υγρό, μπορείς να αναφέρεις τον συνδυασμό τσιγάρου/υγρού που πήρες;

    Αν δεν το θεωρείς σωστό να το postάρεις εδώ, στείλε αν μπορείς ένα pm.
    Από το "πληκτρολόγιο" μου το πήρες lol, ψάχνω και δεν μπορώ να αποφασίσω για δώστε τα φώτα σας οι users

  8. #53
    Εγγραφή
    21-02-2005
    Περιοχή
    in the blue flow..
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    660
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    Thomson TG782
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 21(dB)
    εγω αγορασα πριν λιγες μερες ενα μαρκας gamucci μιας χρησης (κραταει και καλα καπου οσο 2 πακετα) και το βρηκα πολυ καλο!!πηρα το micro starter kit και θελω να παρω εξτρα "lights" πιπακια.
    μεχρι στιγμης, το κανονικο δε μου εχει λειψει

    το συγκεκριμενο μπορειτε να το παρετε και απο δω

    http://www.gamucci.com/products-page/

    μιας και οι τιμες ειναι ιδιες πανω κατω

  9. #54
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τελευταία βλέπω πολύ κόσμο να κυκλοφορεί στον δρόμο με ηλεκτρονικό "τσιγάρο", είναι πιο οικονομικό από τα κανονικά και το έριξαν όλοι σε αυτό ?
    (δεν νομίζω να είναι μόνο για λόγους υγείας).
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  10. #55
    Εγγραφή
    13-05-2005
    Μηνύματα
    621
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Εγώ μετά από προτροπή συναδέλφου που το ψάχνει αρκετά έχω καταλήξει σε eGo-W με μπαταρίες 1100mAh. Προσοχή όχι το eGo-T. Πολύ μεγάλη αυτονομία και το κυριότερο καθόλου διαρροές από το atomizer, καθόλου γεύση καμένου πλαστικού. Το μόνο του αρνητικό είναι ότι γεμίζει με μπουκαλάκι με ειδικό καπάκι σαν βελόνα σύριγγας αλλά έτσι και αλλιώς θέλει γέμισμα μετά από 2 - 3 ώρες συνεχές θήλασμα.

    Αν θέλετε να το χρησιμοποιήσετε σαν υποκατάστατο του τσιγάρου ξεχάστε τιε εξωτικές γεύσεις μήλων, μέντων κτλ. Εγώ έχω καταλίξει σε virginia 18mg νικοτίνη. ΜΕ αυτό όχι μόνο δεν νιώθω ανάγκη να καπνίσω αλλά όταν ανάβω σιγάρο το σβήνω αμέσως. Δυστυχώς δεν μπορώ να αποφύγω 2-3 τσιγάρα με τον πρωινό καφέ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος voger : 08-11-11 στις 20:47.

  11. #56
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Βασικά και εγώ το ψάχνω για κόψιμο, κυρίως απο άποψη κόστους, το πρόβλημα είναι οτι δεν είμαι στο state που να θέλω να το κόψω, το γυροφέρνω απο εδώ απο εκεί, τα στριφτά στην αρχή ήταν καλά αλλά και πάλι άρχισα να σκίζω (εντάξει βγαίνει ποιο φθηνά απο πακέτο).

    Σκέφτομαι και εγώ αυτό το ηλεκτρονικό, πρόσφατα γνωστός πήρε και επι 2,5 μήνες δεν έχει βάλει κανονικό τσιγάρο στο στόμα

    βλέποντας οτι και ο Νικολας το έριξε στα 10 τσιγάρα την ημέρα σκέφτομαι σοβαρά την δοκιμή

  12. #57
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ESP1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και το σκέφτομαι πάρα πολύ τον τελευταίο καιρό και είχα κολλήσει στο κατά πόσο "καλύτερο" είναι το υγρό, μπορείς να αναφέρεις τον συνδυασμό τσιγάρου/υγρού που πήρες;

    Αν δεν το θεωρείς σωστό να το postάρεις εδώ, στείλε αν μπορείς ένα pm.
    Φυσικά.

    Ξεκίνησα και εγώ για το e-Go. Για λόγους ανεξάρτητους της θέλησής μου (λίστα αναμονής) στο κατάστημα που πήγα (κάπου στην Ομόνοια), πήγα σε ένα φαρμακείο όπου με έστειλε ένας αστυνομικός (!!!!) που κρατούσε το ηλ. τσιγάρο και πήρα το NOBACCO. (ι-want).

    Aπό υγρό πήρα το USA Blend με 11 mg νικοτίνης.

    Τα 10 τσιγάρα Σπύρε τα καπνίζω συνειδητά και μάλιστα ως εξής:

    4-5 με τον πρωϊνό καφέ. (Πηγαίνω από συνήθεια πάντα 1 ώρα νωρίτερα στη δουλειά για να απολαμβάνω τη διαδικασία του πρωινού καφέ).

    2-3 το μεσημέρι με την μπύρα μου,

    και τα υπόλοιπα με τον απογευματινό καφέ.

    Αυτά θα κοπούν μαχαίρι από Πέμπτη μόλις πάρω υγρό με την αμέσως μεγαλύτερη ποσότητα νικοτίνης.

    ........Auto merged post: Νικαετός πρόσθεσε 8 λεπτά και 38 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Α, κάτι ακόμα σχετικά με τη χρήση και την μπαταρία.

    Η μπαταρία που έχει η συγκεκριμένη συσκευασία είναι 660 mAh οπότε μου κρατάει μια ολόκληρη μέρα (24 ώρες).

    Η συσκευασία όμως είχε 2 τσιγάρα οπότε έχω πάντα τη μια μπαταρία φορτισμένη.

    Λόγω του ότι παράλληλα καπνίζω, δεν χρησιμοποιώ το ηλεκτρονικό τσιγάρο με την λογική του τσιγάρου, αλλά κάνω 3-4 τζούρες μαζεμένες και μετά από 10 - 15 λεπτά (όταν δεν κάνω μάθημα) πάλι το ίδιο. Δεν έχω καμιά ανάγκη να καπνίσω κανονικό τσιγάρο.

    Μάλιστα την Κυριακή έμεινα χωρίς κανονικά τσιγάρα από το μεσημέρι (3-4 η ώρα) μέχρι την Δευτέρα στις 11 το πρωί. Γεγονός ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ για μένα παλαιότερα.

    (Δεν υπήρχε περίπτωση να πέσω για ύπνο το βράδυ, χωρίς να έχω πάνω από μισό πακέτο τσιγάρα μη τυχόν και συμβεί οτιδήποτε κατά τη διάρκεια της νύχτας).

    Ειλικρινά (προς το παρόν) νοιώθω ικανοποίηση που γλυτώνω τα χρήματα (~12 ευρώ/ημέρα) + το ότι "ατμίζω" μέσα στο σπίτι χωρίς να μυρίζει το σπίτι (και να μη παγώνω έξω από το κρύο) + στα διαλλείματα στη σχολή μου χωρίς να χρειάζεται να ανεβοκατεβαίνω ορόφους για να βγω στον δρόμο.

    Από πλευράς υγείας (βήχα κλπ) θα σας πω νεότερα από την Πέμπτη όταν θα κόψω τελείως το κάπνισμα με κανονικά τσιγάρα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Νικαετός : 08-11-11 στις 22:36. Αιτία: auto merged post

  13. #58
    Εγγραφή
    07-11-2005
    Περιοχή
    /dev/null
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.610
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    OpenBSD -stable
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Ωραίος!

    Αν πληρωθώ, θα χτυπήσω και εγώ ένα.

    Το γέμισμα από άποψη πρακτικότητας πώς είναι; Δηλαδή αν είσαι έξω και μείνεις από υγρό, είναι εύκολο ή μανούρα να βάλεις καινούριο;
    Richard Stallman: "I see you are being your usual friendly self ;-}."
    Theo de Raadt: "Yes, and you are being the usual slimy hypocritical asshole."

  14. #59
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Πανεύκολο είναι. Πάντως σε εμένα με ένα γέμισμα με βγάζει μέχρι το απογευματάκι. (4-5 ΜΜ). Μετά συνήθως περνάω από το σπίτι για φαγητό οπότε το ξαναγεμίζω.

    Εσύ μπορείς να έχεις και τα δύο γεμάτα.

  15. #60
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.036
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Πόσο κοστίζει ένα σχετικά καλό ηλεκτρονικό τσιγάρο; Οι τιμές που βλέπω έχουν μεγάλες διακυμάνσεις στο internet, από 20-120 ευρώ..

    Έχει δοκιμάσει κανείς χωρίς γεύση; Εννοώ, το σκέτο υγρό με τη νικοτίνη; Μ'ενδιαφέρει πολύ να είναι άοσμο..

Σελ. 4 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Dimmer 1-10V για ηλεκτρονικό ballast
    Από George_GPS στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-11, 16:42
  2. Software για να κοψετε το τσιγάρο !!
    Από f15 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-10, 15:08
  3. Βοήθεια για ηλεκτρονικό εξάρτημα (RS-232 adaptor)...
    Από del_ahmettt στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-10, 05:31
  4. Ερωτηματολόγιο για το Ηλεκτρονικό Εμπόριο
    Από ndan_gr στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-06, 21:27
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-06, 10:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας