Σελ. 63 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 4353586162636465687383 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 931-945 από 3539
  1. #931
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    3.212
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Με τα ητ made in china τυπου mini&more/ego κτλπ ειναι βεβαιο οτι θα ξαναγυρισεις στο κλασικο τσιγαρο.
    Ειναι το 99+% αθλιας ποιοτητας.

    Απο τους κινεζικους εχω δοκιμασει ego-c/t boge/kanger/dct carto σε τανκ και εκτος 510 atomizer ce2/4+ clearomizer και πολλα αλλα το μονο που ειχε μερικη αξιοπρεπεια
    ειτανε το boge 35mm σε τανκ με κοψιματα στο carto τα αλλα αθλια...

    Για πραγματικη απολαυση πρεπει να πας σε mod με επισκευασιμο ατμοποιητη χωρις φυτιλι/σφουγγαρακια/πανακια
    αλλα με mesh.

    Μετα τους επισκευασιμους που τους πληρωνεις κατι παραπανω (το αξιζουνε ομως σε βαθος χρονου) επικρατει το χαος με τους
    κινεζικους που βγαζουνε φυτιλιλα και πλαστικιλα...

    αν η συσκευη ειναι καλη και ποιοτικη ειναι ανωτερο σε απολαυση το ητ του κτ σε θεμα υγειας δεν το συζηταω η διαφορα ειναι χαωδης...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mpetou : 16-07-12 στις 17:16.

  2. #932
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpetou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τα ητ made in china τυπου mini&more/ego κτλπ ειναι βεβαιο οτι θα ξαναγυρισεις στο κλασικο τσιγαρο.
    Ειναι το 99+% αθλιας ποιοτητας.

    Απο τους κινεζικους εχω δοκιμασει ego-c/t boge/kanger/dct carto σε τανκ και εκτος 510 atomizer ce2/4+ clearomizer και πολλα αλλα το μονο που ειχε μερικη αξιοπρεπεια
    ειτανε το boge 35mm σε τανκ με κοψιματα στο carto τα αλλα αθλια...

    Για πραγματικη απολαυση πρεπει να πας σε mod με επισκευασιμο ατμοποιητη χωρις φυτιλι/σφουγγαρακια/πανακια
    αλλα με mesh.

    Μετα τους επισκευασιμους που τους πληρωνεις κατι παραπανω (το αξιζουνε ομως σε βαθος χρονου) επικρατει το χαος με τους
    κινεζικους που βγαζουνε φυτιλιλα και πλαστικιλα...

    αν η συσκευη ειναι καλη και ποιοτικη ειναι ανωτερο σε απολαυση το ητ του κτ σε θεμα υγειας δεν το συζηταω η διαφορα ειναι χαωδης...
    Για μένα όλοι οι επισκευάσιμοι είναι το λιγότερο κλεψιά...Δεν είναι δυνατόν να δίνεις 40 πολλύ φεύγα ευρώ για να αγοράσεις 7-8 cm ατσάλι...Και ούτε μπορώ να δεκτώ οτι επειδή έιναι Έλληνας να μην μου κόψει απόδειξη...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  3. #933
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    3.212
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    δεν κανει το ατσαλι τα χρηματα αλλα τα ειδικα κοπτικα που θελει για να βγει το κομματι.

    Εχε επισης υποψιν σου οτι αυτοι οι επισκευασιμοι δεν ειναι χυτοι και δεν ειναι σε μαζικη παραγωγη...

    Εφτιαξα και εγω δικο μου επισκευασιμο σε τορνο και μου στοιχισε τα τριπλα απο οτι να παρω καποιο ετοιμο επισκευασιμο.

    Για να πετυχεις καλες τιμες πρεπει να βγαινει σε πολλες χιλιαδες κομματια ωστε να παει σε cnc μηχανηματα και να πεσει το κοστος...

  4. #934
    Εγγραφή
    15-07-2006
    Περιοχή
    Chalkida
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    436
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    27000/2700
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Να ρωτήσω και εγώ κάτι, παίδες. Έχω πάρει εδώ και 50 μέρες περίπου το mini+more της nobacco. Έχω μηδενίσει το στριφτό, αλλά έχω πρόβλημα με τη διάρκεια των μπαταριών - είναι πολύ μικρές τελικά (280 mAh) και ειδικά με τις ζέστες αδειάζουν πολύ γρήγορα.
    Και ερωτώ: έχω άραγε άλλες επιλογές δηλ. να αγοράσω άλλη μάρκα/τύπο μπαταρίας (μεγαλύτερης χωρητικότητας!) που να ταιριάζει με τους ατμοποιητές του m+m, ή απλώς πρέπει να πάρω την ίδια πάλι μπαταρία από μαγαζί της εταιρείας;
    Two rules for success:
    1. Never tell all you know.


  5. #935
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiannismark Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτήσω και εγώ κάτι, παίδες. Έχω πάρει εδώ και 50 μέρες περίπου το mini+more της nobacco. Έχω μηδενίσει το στριφτό, αλλά έχω πρόβλημα με τη διάρκεια των μπαταριών - είναι πολύ μικρές τελικά (280 mAh) και ειδικά με τις ζέστες αδειάζουν πολύ γρήγορα.
    Και ερωτώ: έχω άραγε άλλες επιλογές δηλ. να αγοράσω άλλη μάρκα/τύπο μπαταρίας (μεγαλύτερης χωρητικότητας!) που να ταιριάζει με τους ατμοποιητές του m+m, ή απλώς πρέπει να πάρω την ίδια πάλι μπαταρία από μαγαζί της εταιρείας;
    Το επόμενο ,μικρό, βήμα είναι αυτό που πρότεινα και λίγο παραπάνω...Ego type batteries + CE4 plus with long wick + φορτιστής... Το μεγάλο βήμα θα ήταν να πάς σε Mod ρυθμιζόμενης τάσης,αλλα δεν θα σε βολέψει ο όγκος τους...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  6. #936
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiannismark Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτήσω και εγώ κάτι, παίδες. Έχω πάρει εδώ και 50 μέρες περίπου το mini+more της nobacco. Έχω μηδενίσει το στριφτό, αλλά έχω πρόβλημα με τη διάρκεια των μπαταριών - είναι πολύ μικρές τελικά (280 mAh) και ειδικά με τις ζέστες αδειάζουν πολύ γρήγορα.
    Και ερωτώ: έχω άραγε άλλες επιλογές δηλ. να αγοράσω άλλη μάρκα/τύπο μπαταρίας (μεγαλύτερης χωρητικότητας!) που να ταιριάζει με τους ατμοποιητές του m+m, ή απλώς πρέπει να πάρω την ίδια πάλι μπαταρία από μαγαζί της εταιρείας;
    Mε ποσες μπαταριες βγαζεις τη μερα σου ; Εγω ειμαι με 3, μια σε χρηση, μια γεματη και μια να φορτιζει στην ταμπακιερα η οποια μπορει να φορτισει μονη της χωρις ρευμα 2-3 φορες, αρα καλυπτομαι παντα στη διαρκεια της ημερας. Αλλοι παλι ξεκινουν το πρωι εχοντας 5-6 φορτισμενες πανω τους.

    Εχω παντως την εντυπωση πως μπορεις να περασεις σε hybrid με καλυτερες αλλα και ογκοδεστερες μπαταριες, αλλα με τα ιδια καρτα.

  7. #937
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    3.212
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    μια 18350 μπαταριοθηκη δεν ειναι καθολου ογκοδεστατη και εχει αξιοπρεπη αυτονομια
    και ειναι καλυτερη απο τις ego με τις αγνωστου προελεύσεως κινεζικες μπαταριες μεσα.

    Οτιδηποτε κατω 18350 imr ειναι κακος συμβιβασμος

    Ενταξει οι 18650 ειναι μεγαλες αλλα οι 18350 μπαταριοθηκες ειναι ποιο μικρες απο ego και βαζεις
    μεσα επωνυμη μπαταρια και οχι την αγνωστου προελευσεως κινεζια..


    δηλαδη ενα σετ με μπαταριοθηκη 18350 + τανκ 35mm + boge 35mm LR για αρχη και για ποιο μετα επισκευασιμος με mesh χωρις φυτιλια/σφουγγαρακια/πανακια/πλαστικα


    Ο CE4+ μακρυ φυτιλι βγαζει εθλια μυρωδια φυτιλιλας με το εργοστασιακο φυτιλι αξιζει μονο αν μπορεις να τον ανοιξεις και να του βαλεις
    ποιοτικο φυτιλι που θα το εχεις καψει πρωτα για να καουνε τα υπολειμματα που μυριζουνε

  8. #938
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    3.905
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Υπάρχουν και επισκευάσιμοι με χαμηλό κόστος. Τελευταία βγήκαν κλώνοι Α2 σε τιμές 30-35 ευρώ, ενδεικτικά: http://www.vapenova.gr/index.php?dis...product_id=205
    Αν και έχω έναν Α2Τ, πήρα και έναν τέτοιο και τον έχω καταβολευτεί.
    Επίσης υπάρχει και μπαταριοθήκη 18500/18650 (γι αυτούς που δεν ενοχλούνται με το μέγεθος) με πολύ μικρό κόστος : http://www.vapenova.gr/index.php?dis...product_id=235

    Το πακετάκι αυτό κοστίζει πολύ λιγώτερο από κάποια άλλα "πλήρη πακέτα EGO" και σαφώς πρόκειται για πολύ καλύτερη επιλογή, ειδικά αν συνδυαστεί με 2-3 καλές μπαταρίες και έναν καλό φορτιστή XTAR.

  9. #939
    Εγγραφή
    17-07-2012
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Για το ηλεκτρονικό τσιγάρο έχουν ακουστεί αρκετά.Οι λόγοι πάνω-κάτω γνωστοί,όπως και τα συμφέροντα που εξυπηρετούν σχετικές αναφορές στα media.;Τελευταία όλο και περισσότερες έρευνες σε εσωτερικό και εξωτερικό παρουσιάζουν την ασφάλεια στην χρήση του ηλεκτρονικού τσιγάρου.Έχω δοκιμάσει διάφορα προιόντα .Είμαι ατμιστής 5,5 μήνες.Πριν από τρεις εβδομάδες δοκίμασα να καπνίσω ενα κανονικο τσιγαρο.Ηταν πραγματικα αηδια!!Ξεκινησα το ηλεκτρονικο με ενα κλασσικο μοντέλο το ego-t και στην πορεία άλλαξα διαφορους ατμοποιητες.Ισως οτι καλυτερο κυκλοφορει τώρα για μένα ειναι ο ce4 . Επισης το puromizer της janty έχει ωραίο χτύπημα (καλύτερο απο ego-t για μένα).Γενικα τα καινουργια καταστηματα της Janty εχουν ωραία προιόντα.


    http://jantyshop.blogspot.gr/

    http://www.youtube.com/watch?v=GYKMEFWUTLY&feature=plcp

  10. #940
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpetou Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια 18350 μπαταριοθηκη δεν ειναι καθολου ογκοδεστατη και εχει αξιοπρεπη αυτονομια
    και ειναι καλυτερη απο τις ego με τις αγνωστου προελεύσεως κινεζικες μπαταριες μεσα.

    Οτιδηποτε κατω 18350 imr ειναι κακος συμβιβασμος

    Ενταξει οι 18650 ειναι μεγαλες αλλα οι 18350 μπαταριοθηκες ειναι ποιο μικρες απο ego και βαζεις
    μεσα επωνυμη μπαταρια και οχι την αγνωστου προελευσεως κινεζια..


    δηλαδη ενα σετ με μπαταριοθηκη 18350 + τανκ 35mm + boge 35mm LR για αρχη και για ποιο μετα επισκευασιμος με mesh χωρις φυτιλια/σφουγγαρακια/πανακια/πλαστικα


    Ο CE4+ μακρυ φυτιλι βγαζει εθλια μυρωδια φυτιλιλας με το εργοστασιακο φυτιλι αξιζει μονο αν μπορεις να τον ανοιξεις και να του βαλεις
    ποιοτικο φυτιλι που θα το εχεις καψει πρωτα για να καουνε τα υπολειμματα που μυριζουνε
    Τα boge στο μόνο που συμφέρουν είναι οτι είναι φθηνά (απο 75 cents) και υπάρχουν σε πολλά Ohms για πειράματα με Mods (ξες lava και boge 3 Ohm) και το ότι μπορούν να μπούν σε κομψά tanks μεγάλης χωρητικότητας ,απο γεύση δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο...
    Αντίθετα οι CE4 είναι σαφώς καλύτεροι απο οποιονδήποτε Ego type ατμοποιητή...Άρωμα χωρίς διαροές...Θα μυρίσεις καψούλι αν τους βάλεις να δουλέψουν πάνω απο τα 4,5V και σε πολυβόλο όπως το vmax (που δεν ρίχνουν την τάση τους ανάλογα με τον ατμο/καρτο)...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν και επισκευάσιμοι με χαμηλό κόστος. Τελευταία βγήκαν κλώνοι Α2 σε τιμές 30-35 ευρώ, ενδεικτικά: http://www.vapenova.gr/index.php?dis...product_id=205
    Αν και έχω έναν Α2Τ, πήρα και έναν τέτοιο και τον έχω καταβολευτεί.
    Επίσης υπάρχει και μπαταριοθήκη 18500/18650 (γι αυτούς που δεν ενοχλούνται με το μέγεθος) με πολύ μικρό κόστος : http://www.vapenova.gr/index.php?dis...product_id=235

    Το πακετάκι αυτό κοστίζει πολύ λιγώτερο από κάποια άλλα "πλήρη πακέτα EGO" και σαφώς πρόκειται για πολύ καλύτερη επιλογή, ειδικά αν συνδυαστεί με 2-3 καλές μπαταρίες και έναν καλό φορτιστή XTAR.
    Τυχαίνει και κράτησα κάποιες μέρες έναν OOFS...Είχε άριστο άτμισμα (ειλικρινά υπήρξαν φορές που με έπνιξε το ντουμάνι του) ...Το θέμα μου ήταν το setup του ,που μου φάνηκε ζόρικο...Δεν κατάφερα να ξαναφτιάξω το Setup που μου το είχε δώσει το παληκάρι για δοκιμή (φυτιλοαντίσταση κλπ)-του τον έδωσα πίσω...
    Όσο για το Bolt είναι μεγαλύτερο απο το Mini lava Που έχω...
    Επίσης σαν κάτοχος ενός mini hatch απο το ecig και με καινούργιες μπαταρίες, μπορώ να σου πω οτι και σε αυτό η εμπειρία μου ήταν κακή...Τα 3,7V νοιώθω οτι είναι πολλύ λίγα για απρόσκοπτο άτμισμα...
    Είμαι μερακλής στο ντουμάνι...

    - - - Updated - - -

    Αυτό το setup Που προτείνω με τις ego μπαταρίες νομίζω οτι είναι πολλύ χαλαρό για κάποιον που θα ξεκινήσει το άτμισμα και γίνεται με το σκεπτικό του ψαξίματος υγρών (γιατι με αυτα σίγουρα θα κολήσει)...Αν αργότερα θελήσει μεγαλύτερη ένταση ατμίσματος (αν μπορώ να το περιγράψω έτσι) πάει σε Mods...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  11. #941
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα boge στο μόνο που συμφέρουν είναι οτι είναι φθηνά (απο 75 cents) και υπάρχουν σε πολλά Ohms για πειράματα με Mods (ξες lava και boge 3 Ohm) και το ότι μπορούν να μπούν σε κομψά tanks μεγάλης χωρητικότητας ,απο γεύση δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο...
    Αντίθετα οι CE4 είναι σαφώς καλύτεροι απο οποιονδήποτε Ego type ατμοποιητή...Άρωμα χωρίς διαροές...Θα μυρίσεις καψούλι αν τους βάλεις να δουλέψουν πάνω απο τα 4,5V και σε πολυβόλο όπως το vmax (που δεν ρίχνουν την τάση τους ανάλογα με τον ατμο/καρτο)...
    Ερωτηση, απο που προμηθευεσαι τους ce4 και ποσο? Επεσε στα χερια μου ενας κλωνος(χαλια ποιοτητα κατασκευης και πολυ χαμηλη τιμη, 2,5 ευρω) του ce4 με εντονη γευση πλαστικου, διαρροη και με τρομερη καταναλωση υγρου.

  12. #942
    Εγγραφή
    17-07-2012
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Γενικά η μπαταρία σε καθε ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι η "βάση" για απολαυστικό ατμισμα.Εκεί αξιζει να βρείς κατι που θα σε καλυπτει απο κει και περα με τους ατμοποιητες παντα εμεις οι ατμιστες θα πειραματιζομαστε και θα επιλεγουμε ολο και κατι καινουργιο.Αγορασα απο "janty" pass throught 900 mah με ρύθμιση τάσης .Επιλεγω απο 3,2 μεχρι 4,2 (εναλλαγη τάσης με κλικ στην μπαταρία)Ασε που όταν ατμιζεις σε υψηλη τάση το passthrought ειναι απαραιτητο.η τιμή σε σχέση με άλλες μπαταριες(brand name) και αυτά τα χαρακτηριστικά= 23 euro την βρίσκω πολυ καλή..

    http://jantyshop.blogspot.gr/

  13. #943
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eqvus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερωτηση, απο που προμηθευεσαι τους ce4 και ποσο? Επεσε στα χερια μου ενας κλωνος(χαλια ποιοτητα κατασκευης και πολυ χαμηλη τιμη, 2,5 ευρω) του ce4 με εντονη γευση πλαστικου, διαρροη και με τρομερη καταναλωση υγρου.
    Απο Health cabin via paypal (10 μέρες αναμονή για να έρθουν) ...Αισίως τους έχω αγοράσει 10...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  14. #944
    Εγγραφή
    17-07-2012
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ωραίο e-shop και έχει και όλες τις γνωστές εταιριείες

    http://www.e-cigvapor.gr/index.php?r...tegory&path=60

    - - - Updated - - -

    Δες και αυτό που λέγαμε για την janty vv 900mah pass throught

    http://www.youtube.com/watch?v=i-yZcghLYB0&feature=plcp

  15. #945
    Εγγραφή
    15-07-2006
    Περιοχή
    Chalkida
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    436
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    27000/2700
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το επόμενο ,μικρό, βήμα είναι αυτό που πρότεινα και λίγο παραπάνω...Ego type batteries + CE4 plus with long wick + φορτιστής... Το μεγάλο βήμα θα ήταν να πάς σε Mod ρυθμιζόμενης τάσης,αλλα δεν θα σε βολέψει ο όγκος τους...
    Χμ, ενδιαφέρον, αλλά σημαίνει ότι μάλλον πάει χαμένη (ή μπαίνει σε 2η μοίρα) η αρχική "επένδυση" των 72 ευρώ που έδωσα για το mini+more. Έστω, το ήξερα ότι αγοράζα στα τυφλά, αλλά μάλλον δεν είχα καταλάβει πόσο πολύ καπνίζω, χεχε. Τώρα διαβάζω το νήμα και ενημερώνομαι πιο καλά (διαβάζω όποτε μπορώ εδώ και καμιά βδομάδα, αλλά έχω φτάσει μόλις στα μισά περίπου μηνύματα του νήματος).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mε ποσες μπαταριες βγαζεις τη μερα σου ; Εγω ειμαι με 3, μια σε χρηση, μια γεματη και μια να φορτιζει στην ταμπακιερα η οποια μπορει να φορτισει μονη της χωρις ρευμα 2-3 φορες, αρα καλυπτομαι παντα στη διαρκεια της ημερας. Αλλοι παλι ξεκινουν το πρωι εχοντας 5-6 φορτισμενες πανω τους.

    Εχω παντως την εντυπωση πως μπορεις να περασεις σε hybrid με καλυτερες αλλα και ογκοδεστερες μπαταριες, αλλα με τα ιδια καρτα.
    Έχω τις δύο μπαταρίες των 280 mAh και τις φορτίζω 2 φορές την κάθε μία κάθε μέρα. Δηλ. θέλω 4 φορτίσεις/μέρα. Το θέμα μου είναι ότι κρατάνε όλο και λιγότερο, ειδικά αν κυκλοφορώ έξω με τις ζέστες αυτών των ημερών. Από την άλλη, ο φορτιστής κάνει όλο και περισσότερη ώρα να φορτίσει και το χειρότερο είναι ότι έχει μόνο μία υποδοχή - δεν μπορείς να φορτίζεις >1 μπαταρία ταυτόχρονα.
    Two rules for success:
    1. Never tell all you know.


Σελ. 63 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 4353586162636465687383 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Dimmer 1-10V για ηλεκτρονικό ballast
    Από George_GPS στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-11, 16:42
  2. Software για να κοψετε το τσιγάρο !!
    Από f15 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-10, 15:08
  3. Βοήθεια για ηλεκτρονικό εξάρτημα (RS-232 adaptor)...
    Από del_ahmettt στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-10, 05:31
  4. Ερωτηματολόγιο για το Ηλεκτρονικό Εμπόριο
    Από ndan_gr στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-06, 21:27
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-06, 10:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας