Σελ. 38 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 1828333637383940434858 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 556-570 από 3539
  1. #556
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    3.876
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Η καλύτερη μέθοδος γεμίσματος του M&M είναι η μέθοδος του "προφυλακτικού".
    Χρησιμοποιείς το ένα από τα ελαστικά καπάκια των φίλτρων, αυτό που δεν έχει εξόγκομα. Αν το γεμίσεις με υγρό τελείως, πέρνει ακριβώς 1ml. Στη συνέχεια πιάνεις το φιλτράκι και έχοντας στο κάτω μέρος το σπείρωμα το "βουτάς" σιγά-σιγά μεσα στο γεμάτο καπάκι, μέχρι να φτάσεις μέχρι κάτω. Φυσάς σκουπίζεις και είσαι έτοιμος. Αυτή η διαδικασία πρέπει να γίνεται πάντα σε κάθε καινούργιο και στεγνό φιλτράκι.
    Τα επόμενα γεμίσματα μπορούν να γίνουν στάζοντας κατα καιρούς μερικές σταγόνες στον πολυεστέρα ή με μια σύριγγα.
    Τη κατάσταση της αντίστασης μπορείς να τη δείς βλέποντας μέσα από το καλαμάκι, στο φώς. Αν μέσα από το καλαμάκι δεν βλέπεις φώς, δεν θα δείς ούτε στο άτμισμα....
    Μια καλή μέθοδος καθαρισμού είναι το βράσιμο για 15' σε ελαφρύ διάλυμα ξυδιού και στη συνέχεια στέγνωμα στον φούρνο, περίπου 20' στους 100 βαθμούς. Βέβαια με κόστος 8 eyro η πεντάδα από nobacco ή 4.5$ ανα πεντάδα απο Κινα (πήρα 20 πεντάδες με 4.2$ και free shipping τις γιορτές, θα με βγάλουν χαλαρά 1 έτος), δεν νομίζω ότι αξίζει τον κόπο. Υπολόγιζε ότι ένα φιλτράκι βγάζει χαλαρά να ατμίσει 5-6 ml υγρού...

    ΥΓ: Αυτό το Desert Ship του Nobacco είναι φοβερό "ποντικοζούμι", δεν μπορώ ούτε να το μυρίσω.... δοκίμασε και κάτι άλλο ή ακόμα καλύτερα φιάξε τα υγρά μόνος σου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Slammer : 16-02-12 στις 00:21.

  2. #557
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.426
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Την ειδα την μεθοδο γεμισματος και σε βιντεακι στο youtube. Θα δω τωρα πως θα πανε τα φιλτρακια, υποθετω πως εχει να κανει και με το στυλ του καθενος, αλλα λεω να προτιμησω της μαμας μιας και τα κινεζικα ισως βγαζουν ελλατωματα. Θα δω στο μελλον.

    Μια αλλη απορια. Το συγκεκριμενο υγρο, αν και πρωτο και χωρις να εχω αλλη εμπειρια, οχι απλως δε με χαλαει αλλα το βρισκω και καλο. Φυσικα ειμαι σιγουρος οτι θα υπαρχουν και καλυτερα. Το προβλημα ομως ειναι, πως μπορεις να τα δοκιμασεις ? Μονον με την αγορα φανταζομαι. Ομως αυτο ειναι και λαχειο, ετσι δεν ειναι ?

  3. #558
    Εγγραφή
    18-12-2004
    Περιοχή
    περιστερι... ουδεν μονιμοτερο του προσωρινου
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.449
    Downloads
    31
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    Εως 54 Mbps (wireless)
    ISP
    Οτι εχουν οι α
    Router
    Wifly-City
    SNR / Attn
    100(dB) / 1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Υπαρχουν καταστηματα που σου επιτρεπουν να δοκιμασεις διαφορες γευσεις.
    Πχ ενα στην οδο θηβων στο περιστερι στο ρευμα προς πειραια μεταξυ πελασγιας και κεννεντυ.
    Αφου καταληξεις στις γευσεις που σου αρεσουν μετα μπορεις να παραγγειλεις απ οπου θελεις

  4. #559
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    3.876
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Μα κινέζικα είναι όλα..... το τσιγάρο M&M είναι η ετικέτα της nobacco για το Kanger 808D ή KR808D.
    Όπου δείς Cartomizers KR808D Horizontal Coil είναι τα ίδια (από τον ίδιο κατασκευαστή) με αυτά της Nobacco

    Το υγρό ναί είναι λαχείο... αφού αυτό που έχει σου είναι τουλάχιστον αποδεκτό μείνε με αυτό αν και σου προτείνω να πάρεις και κάτι σε πιο γλυκό για αλλαγή.

  5. #560
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.426
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Nα ρωτησω.
    Οσοι εχετε εμπειρια απο inawera, με εξαιρεση τις γιορτες, ποσο πανω κατω χρονο κανει μεχρι την παραλαβη ?

  6. #561
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.426
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Ηλεκτρονικό τσιγάρο εξερράγη στο στόμα 57χρονου στις ΗΠΑ

    Ένα ηλεκτρονικό τσιγάρο εξερράγη στο στόμα ενός 57χρονου στο Νάισβιλ της Φλόριντας, με αποτέλεσμα ο άτυχος άνδρας να χάσει μέρος της γλώσσας του και πολλά δόντια και να υποστεί εγκαύματα στο πρόσωπο.

    Η έκρηξη προκλήθηκε κατά τα φαινόμενα από μια ελαττωματική μπαταρία. Ήταν τόσο ισχυρή που η μπαταρία εκτοξεύτηκε από τη συσκευή, χτύπησε σε ένα έπιπλο και του έβαλε φωτιά, όπως είπε ο αρχηγός της τοπικής πυροσβεστικής υπηρεσίας, Τζόζεφ Μίλερ. «Η συσκευή κάηκε και έλιωσε», πρόσθεσε. Το ατύχημα συνέβη την περασμένη Δευτέρα και ο 57χρονος νοσηλεύεται ακόμη.

    Το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι μια συσκευή που χρησιμοποιείται ως υποκατάστατο του κανονικού τσιγάρου και επιτρέπει στο χρήστη να εισπνέει ένα μίγμα νικοτίνης. Πολλές τέτοιες συσκευές έχουν σχήμα και μέγεθος κανονικού τσιγάρου. Σύμφωνα με την Ένωση Ηλεκτρονικού Τσιγάρου (TVECA), σήμερα στις ΗΠΑ 2,5 εκατομμύρια άνθρωποι χρησιμοποιούν τέτοια προϊόντα.

    www.kathimerini.gr με πληροφορίες από ΑΠΕ-ΜΠΕ
    Διαβασα πως ο συγκεκριμενος καπνιζει επι 2 χρονια τωρα ηλεκτρονικα. Να υποθεσω καποια μοντα που πηγε στραβα ή επεσε στο ελαττωμα ? Δεν αναφερεται παντως κατι συγκεκριμενο για μαρκα.

  7. #562
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    3.876
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαβασα πως ο συγκεκριμενος καπνιζει επι 2 χρονια τωρα ηλεκτρονικα. Να υποθεσω καποια μοντα που πηγε στραβα ή επεσε στο ελαττωμα ? Δεν αναφερεται παντως κατι συγκεκριμενο για μαρκα.
    Κάπου βρήκα το πλήρες άρθρο, αλλα δεν βρίσκω πάλι το link, ο τύπος ήταν modακιας και το τσιγαράκι του ήταν ιδιοκατασκευή.... Η χρήση μπαταριών λιθίου χρειάζεται προσοχή, ειδικά όταν μπαίνουν σε σειρά....

  8. #563
    Εγγραφή
    16-02-2012
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Αν θέλεις πραγματικά να το κόψεις τότε το ηλεκτρονικό τσιγάρο σου είναι απολύτως άχρηστο

  9. #564
    Εγγραφή
    05-11-2011
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vivodi
    οπως εχω πει εχω αγορασει το nobacco giant απο το φυσικο καταστημα της nobacco στη θεσσαλονικη στην εγνατια. στο επισημο σιτε της νομπακο λεει χαρακτηριστικα οτι το τσιαντ φερει στην συσκευασια 3 ατμοποιητες του 1,6 ομ, ναι καλα.... εδω θελω να κανω μια ερωτηση πως στο διαολο αναγνωριζει κανεις οτι ενας ατμοποιητης ειναι 1,6 η 2 ομ απο τη νομπακο που τελεφωνησα μου ειπαν οτι ο 2 ομ στο μερος που εφαπτει με την μπαταρια η διαφορα του με τον 1,6 ειναι οτι το χρωμα του ειναι ανοιχτο οπως ο λευκοχρυσος ενω ο 1,6 γκριζαρει. βαση των παραπανω ζητησα στο φυσικο καταστημα της νομπακο να αγορασω εναν ατμοποιητη τους 1,6 αλλα ελα που ηταν των 2 ομ ενω ο κυριος στο καταστημα με μια μαγκια και μια οικειοτητα προσπαθησε να με πεισει για το αντιθετο γενικα απαραδεκτη η συμπεριφορα του μονο και μονο που θελησε να με κοροιδεψει και επισης δεν εμεινα ευχαριστημενος και απο το ηλεκτρονικο καταστημα της νομπακο απο το οποιο εκανα μια παραγγελια με πολυ κοπο ομως αφου περιμενα να παραλαβουν αυτα που με ενδιεφεραν.
    αυτα πρεπει να λεγονται νομιζω για να μαθαινουν ολοι τεσπα θελω να μου πειτε πως μπορω να ξεχωρισω εναν ατμοποιητη οτι ειναι 1,6 η 2 ομ


    ευχαριστω

  10. #565
    Εγγραφή
    30-06-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    282
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    17000+/1.000
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 17.5(dB)
    Να τον ξεχωρίσεις δεν μπορείς.
    Αλλα μπορείς να τον μετρήσεις εύκολα με ενα πολυμετρο.

  11. #566
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    3.212
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    δε φαινετε πρεπει να μετρησεις την αντισταση του με ενα πολυμετρο / η αλλη διαταξη που μετραει αντιστασεις.

  12. #567
    Εγγραφή
    03-11-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    387
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Μήπως κάποιος είχε πάρει την προσφορά του dealicious.gr για το eGO-T Starter Kit από το e-technoshop.gr?
    Είχα πάρει την προσφορά αυτή μέσα Δεκεμβρίου και ακόμη δεν μου έχουν στείλει το ΗΤ. Η δικαιολογία τους είναι ότι τα έχουν παραγγείλει αλλα ο προμηθευτής τους δεν τα έχει φέρει ακόμη... Όμως έχουν περάσει 2 μήνες και δυσκολεύομαι όλο και περισσότερο να τους πιστέψω

  13. #568
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Περιοχή
    Πάφος-Κύπρος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    5.235
    Downloads
    19
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/768
    ISP
    Primetel
    Router
    PTL-VDL-N5
    Παίδες πήρα και γω ΗΤ σήμερα και θέλω να ρωτήσω μερικά πραγματάκια καθώς το νήμα είναι μεγάλο και όσο κι αν διάβασα δεν μου λύθηκαν όλες μου οι απορίες. Καταρχάς να αναγέρω ότι αγόρασα το EGO-C. Πήρα επίσης και 2 μπουκαλάκια, ένα κανονικό tobacco 24mg και ένα μήλο 18mg. Έβαλα 5-6 σταγόνες tobacco και 2-3 μήλο και μπορώ να πω πως μου έκατσε καλά για πρώτη δοκιμή. Θα ήθελα λοιπόν από τους γνώστες να μου πούνε 1-2 σελίδες στις οποίες θα μπορώ να παραγγείλω υγρά και ανταλλακτικά atomizer και καπάκια για το ego-c.(Εννοείται να έχουν international shipping) Δεν πιστεύω να παίζει κάποιο πρόβλημα με υγρά από άλλες εταιρίες έτσι; Επίσης, αν και είναι υποκειμενικό, τι υγρά θα είναι καλύτερο να αγοράσω; Είμαι μέτριος καπνιστής δηλ. 8-10 τσιγάρα τη μέρα golden virginia κίτρινο.

  14. #569
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    3.876
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Καταρχήν καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου.
    Όταν λές ότι πήρες Ego-C εννοείς ότι αγόρασες μπαταρίες Ego, φορτιστή και ατμοποιητές Ego-C.
    Στις μπαταρίες σου ταιριάζουν δεκάδες ατμοποιητές και ένας από αυτούς είναι ο C.
    Καταστήματα υπάρχουν πολλά για να πάρεις ότι θέλεις.... πρός το παρόν επικεντρώσου στο κόψιμο του κανονικού τσιγάρου....
    Για υλικά και υγρά (κυρίως DIY) μπορείς να δείς εδώ, για hardware πολύ καλές τιμές έχει εδώ.

  15. #570
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    πήρα σήμερα τον ego-c από την zerobaco σαν τιμή ήταν απο τις καλύτερες για Ελλάδα, μέχρι τώρα άφθονος ατμός, σωστή εφαρμογή, πήρα και τις πρώτες μου βάσεις και αρώματα, καιρός να αρχίσω τις αλχημείες

Σελ. 38 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 1828333637383940434858 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Dimmer 1-10V για ηλεκτρονικό ballast
    Από George_GPS στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-11, 16:42
  2. Software για να κοψετε το τσιγάρο !!
    Από f15 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-10, 15:08
  3. Βοήθεια για ηλεκτρονικό εξάρτημα (RS-232 adaptor)...
    Από del_ahmettt στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-10, 05:31
  4. Ερωτηματολόγιο για το Ηλεκτρονικό Εμπόριο
    Από ndan_gr στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-06, 21:27
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-06, 10:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας