Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Πως προτιμάτε την όπισθεν?

Ψήφισαν
83. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Αριστερά και πάνω

    26 31,33%
  • Δεξιά και κάτω

    47 56,63%
  • Κάτι άλλο (π.χ. κουμπί, σειριακό κιβώτιο, κοκ)

    7 8,43%
  • ΔΓ/ΔΑ

    3 3,61%
Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 53
  1. #31
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΓΑΜΟΣ
    SNR / Attn
    8(dB) / 12(dB)
    Δεξιά κάτω για λόγους συνήθειας..

  2. #32
    Εγγραφή
    18-06-2009
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiros81 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεξιά κάτω για λόγους συνήθειας..
    και επειδή δεν κινδυνεύεις να μπλέξεις την όπισθεν με την πρώτη

  3. #33
    Εγγραφή
    29-03-2004
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανάμεσα από το Ρ και το Ν

    Συμφωνώ...Έχω συνηθίσει τόσο πολύ το αυτόματο που μια φορά που χρειάστηκε να οδηγήσω με συμπλέκτη κουράστηκε ο αστράγαλος ( θέλω να ελπίζω επειδή έχω ξεχάσει πως να οδηγάω με την αρχή της ελάσσονας κούρασης, όχι επειδή είναι τόσο αγύμναστος!! )....
    Μέτα από αυτό θα έλεγα οτιδήποτε με δαχτυλίδι καθώς μου φαίνεται ότι απαιτεί το λιγότερο κόπο συγκριτικά με την πατητή και παρόλαυτα είναι αδύνατο να το μπερδέψεις με κάποια ταχύτητα όπως θα γινότανε αν απλά ήταν άλλη μια ταχύτητα.

  4. #34
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    καρφωτή...

  5. #35
    Εγγραφή
    23-02-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.076
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    Draytek Vigor 2700g
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάλι καλά που οι Ιάπωνες δε βρήκαν πιο πρακτικό να βάλουν το φρένο στη θέση του συμπλέκτη. Έχετε δοκιμάσει ποτέ να πατήσετε φρένο με το αριστερό πόδι; Αν όχι, μην το κάνετε, εκτός αν φοράτε ζώνη, δεν έχετε συνεπιβάτη, βρίσκεστε σε ευθεία και έχετε βεβαιωθεί ότι δεν υπάρχει αμάξι (κυρίως πίσω σας) σε ακτίνα 300 μέτρων. Λε πουλ! Η πρώτη φορά σου μένει αξέχαστη. Μην το κάνετε...
    Χαχαχα, όταν είχε πάρει αυτόματο ο πατέρας μου το δοκίμασε μία φορά και μου είπε ακριβώς αυτό το πράγμα. Και εγώ σαν καλός μ@#$*ας λέω δεν μπορεί, απλά το πάτησε με δύναμη. Άδειος δρόμος λοιπόν, ευθεία και ξεκινάμε να πατάμε ήρεμα.. ΧΛΑΚ! κλειδώνουν ζώνες, στομάχι στο παρμπρίζ, καρδιά στην κούλουρη. Δεν ξέρω αν φταίει η συνήθεια, πάντως ο αριστερό πόδι στο φρενάρισμα έχει την ίδια αίσθηση με το να περπατάς μουδιασμένος, δεν ξέρεις τι γίνεται και ούτε πόση δύναμη να βάλεις.
    Και αφήστε τα.. πλατσουρίσματα


  6. #36
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.041
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpardsu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαχαχα, όταν είχε πάρει αυτόματο ο πατέρας μου το δοκίμασε μία φορά και μου είπε ακριβώς αυτό το πράγμα. Και εγώ σαν καλός μ@#$*ας λέω δεν μπορεί, απλά το πάτησε με δύναμη. Άδειος δρόμος λοιπόν, ευθεία και ξεκινάμε να πατάμε ήρεμα.. ΧΛΑΚ! κλειδώνουν ζώνες, στομάχι στο παρμπρίζ, καρδιά στην κούλουρη. Δεν ξέρω αν φταίει η συνήθεια, πάντως ο αριστερό πόδι στο φρενάρισμα έχει την ίδια αίσθηση με το να περπατάς μουδιασμένος, δεν ξέρεις τι γίνεται και ούτε πόση δύναμη να βάλεις.
    Το είχα ακούσει από πολλούς, το είχα διαβάσει κιόλας ότι θα μου μείνει αξέχαστο και έκανα αυθυποβολή:
    "Γιώργο, θα το πατήσεις μαλακά. Κατάλαβες;"
    "Ναι", απαντούσα.

    Βεβαιώθηκα λοιπόν ότι είναι άδειος ο δρόμος για σιγουριά. Αλλά έπαθα ακριβώς τα ίδια που είπες. Κλείδωσαν οι ζώνες, κόλλησα στο τιμόνι. Νόμιζα ότι κάποιος με τράκαρε (έχει πέσει πάνω μου, ενώ είμαι σταματημένος στο φανάρι, αμάξι με 70km/h και ήταν παρόμοια η αίσθηση). Η καρδιά να δουλεύει στους 150 παλμούς κι εγώ με ένα ερωτηματικό πάνω από το κεφάλι. Φυσικά η μηχανή έσβησε γιατί δεν πρόλαβα να κάνω σταυροπόδι.

    Το αριστερό πόδι έχει συνηθίσει να πατάει με δύναμη και να τεντώνεται μέχρι να πιάσει τέρμα. Αντιθέτως το δεξί να πατάει απαλά και με μικρή ελεγχόμενη διαδρομή. Επίσης το αριστερό, όταν τρομάζουμε (απότομο φρέναρισμα) αυτόματα πατάει τέρμα το συμπλέκτη για να μη σβήσει η μηχανή. Όλα γίνονται ακούσια με βάση τον τρόπο που έχουν εκπαιδευτεί να λειτουργούν οι μύες τόσα χρόνια. Εκεί ήταν και η βασική δυσκολία, όταν μάθαμε να οδηγάμε: Να συνηθίσουμε τη διαφορετική μυϊκή δραστηριότητα, δεξιού/αριστερού ποδιού.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  7. #37
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    "Πατητή" και προς οπουδήποτε. Αλλιώς κάθε άπειρος οδηγός κινδυνεύει να εμπλέξει άλλη σχέση...

    ........Auto merged post: frap πρόσθεσε 12 λεπτά και 58 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι μπαίνει εύκολα 1η, κατά λάθος και όπως σου φεύγει το αμάξι στην κατηφόρα, δίνεις λίγη ώθηση ακόμα και πάει...
    Δεν είναι ντροπή να ξεκινάς με χειρόφρενο και το αμάξι να έχει "δέσει" πρώτα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος frap : 27-06-09 στις 16:15. Αιτία: auto merged post
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  8. #38
    Εγγραφή
    28-04-2009
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    9162/916
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Netfaster
    SNR / Attn
    9(dB) / 33(dB)
    "Όλα γίνονται ακούσια με βάση τον τρόπο που έχουν εκπαιδευτεί να λειτουργούν οι μύες τόσα χρόνια."

    Μάλον θέμα εγκεφάλου είναι παρά μυικο.

    Λοιπόν το ίδιο έπαθα κι εγώ οταν άλλαξα αυτοκίνητο και πήρα αυτόματο.
    Δευτερη μέρα με το αυτόματο, ολα καλά, και πλησιάζοντας σε φανάρι που ήταν ήδη κόκινο κτύπησε το κινητό.
    "Ανετος" πιάνω το τηλ. και τυτόχρονα είπα να κόψω σιγά σιγά ταχύτητα (με δεξί φρενάκι φυσικά) μια και πλησίαζα στο κλειστό φανάρι.
    Ελα όμως που το Αριστερό πόδι πηγε αυτόματα στη θέση του ανύπαρκτου αμπραγιαζ !!!!! Φυσικά δεν το βρήκε και ψάχνοντας απελπισμένα "στο σκοτάδι" βρήκε το πενταλ του φρένου και ποιός είδε τον θεο και δεν τον εφοβήθηκε.
    Ακουσα τα μπινελίκια των πίσω μου που πρόλαβαν - δεν πρόλαβαν να σταματήσουν, ευτυχώς αναίμακτα, ξεφέυγοντας αλλος δεξιά κι άλλος αριστερα .
    Στο θέμα μας τώρα, .....φυσικά κια ψηφίζω "αυτόματο", δαγκωτό.

  9. #39
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.175
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gipikey Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Όλα γίνονται ακούσια με βάση τον τρόπο που έχουν εκπαιδευτεί να λειτουργούν οι μύες τόσα χρόνια."

    Μάλον θέμα εγκεφάλου είναι παρά μυικο.

    Λοιπόν το ίδιο έπαθα κι εγώ οταν άλλαξα αυτοκίνητο και πήρα αυτόματο.
    Δευτερη μέρα με το αυτόματο, ολα καλά, και πλησιάζοντας σε φανάρι που ήταν ήδη κόκινο κτύπησε το κινητό.
    "Ανετος" πιάνω το τηλ. και τυτόχρονα είπα να κόψω σιγά σιγά ταχύτητα (με δεξί φρενάκι φυσικά) μια και πλησίαζα στο κλειστό φανάρι.
    Ελα όμως που το Αριστερό πόδι πηγε αυτόματα στη θέση του ανύπαρκτου αμπραγιαζ !!!!! Φυσικά δεν το βρήκε και ψάχνοντας απελπισμένα "στο σκοτάδι" βρήκε το πενταλ του φρένου και ποιός είδε τον θεο και δεν τον εφοβήθηκε.
    Ακουσα τα μπινελίκια των πίσω μου που πρόλαβαν - δεν πρόλαβαν να σταματήσουν, ευτυχώς αναίμακτα, ξεφέυγοντας αλλος δεξιά κι άλλος αριστερα .
    Στο θέμα μας τώρα, .....φυσικά κια ψηφίζω "αυτόματο", δαγκωτό.

    Γι αυτό καλό είναι να εχεις οσο μπορείς το αριστερό σου πόδι κάθετα να πατάει στο πάτωμα τις πρώτες μέρες μεχρι να συνηθίσεις οτι δεν υπάρχει συμπλέκτης και οχι στο footrest γιατί εκεί παραμένει "ετοιμοπόλεμο" !!
    Εγω πάντως δεν εχω τέτοιο πρόβλημα, δεν το εχω κάνει ποτέ αυτό αν και οδηγώ συχνά αυτόματα φίλων και γνωστών, ο πατέρας μου από την άλλη θα σε βγάλει 1-2 φορές από το παρμπρίζ μεχρι να το συνηθίσει! Και γενικά οδηγεί πολύ καλά, αρκετά γρήγορα αλλά κυρίως γλυκά απο προσαρμογή ομως είναι...
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  10. #40
    Εγγραφή
    28-04-2009
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    9162/916
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Netfaster
    SNR / Attn
    9(dB) / 33(dB)
    Καλύτερα δεμένο με λουράκια απο την βάση του καθίσματος ....

  11. #41
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    θα έπρεπε να υπάρχει η επιλογή , δεν με πειράζει όπως και να είναι ...
    Το αυτοκίνητο που χειρίζομαι, είναι δεξιά και κάτω .

  12. #42
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved

  13. #43
    Εγγραφή
    12-01-2008
    Περιοχή
    Στον Αστερισμό Των Πλειάδων
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    2.407
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Λοιπόν λόγω δουλειάς και άπειρων ταξιδιών σε νησιά τα τελευταία 14 χρόνια, έχω νοικιάσει το σύμπαν όλο.
    Προτιμώ πάνω αριστερά με δαχτυλίδι όμως και όχι πατητή. Εκεί είναι πιο εύκολο λόγω κεκτημένης ταχύτητας να γίνει η πατατιά.
    Το χειρότερο όλων όμως ήταν παλιά τα ΦΙΑΤ , που την είχαν πίσω δεξιά και πατητή και το μόνο που άκουγες κάθε φορά ήτανε γκκριρςεξςξςξςξξς και σε κοιτάζανε και όλοι λές και είσαι άσχετος.

    Σϊγουρα πάντως είναι θέμα συνήθειας, αλλά πάνω αριστερά είναι απίστευτα πιο γρήγορο να κάνεις μανούβρες.
    Άν και το επόμενο αυτοκίνητο που θ αγοράσω θα είναι αυτόματο στάνταρ. Σκέτη αρχοντιά μιλάμε.

  14. #44
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως να προστεθεί η επιλογή "με κατάλληλη προετοιμασία & υπομονή";

  15. #45
    Το avatar του μέλους sonypspgr
    sonypspgr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gipikey Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Όλα γίνονται ακούσια με βάση τον τρόπο που έχουν εκπαιδευτεί να λειτουργούν οι μύες τόσα χρόνια."

    Μάλον θέμα εγκεφάλου είναι παρά μυικο.

    Λοιπόν το ίδιο έπαθα κι εγώ οταν άλλαξα αυτοκίνητο και πήρα αυτόματο.
    Δευτερη μέρα με το αυτόματο, ολα καλά, και πλησιάζοντας σε φανάρι που ήταν ήδη κόκινο κτύπησε το κινητό.
    "Ανετος" πιάνω το τηλ. και τυτόχρονα είπα να κόψω σιγά σιγά ταχύτητα (με δεξί φρενάκι φυσικά) μια και πλησίαζα στο κλειστό φανάρι.
    Ελα όμως που το Αριστερό πόδι πηγε αυτόματα στη θέση του ανύπαρκτου αμπραγιαζ !!!!! Φυσικά δεν το βρήκε και ψάχνοντας απελπισμένα "στο σκοτάδι" βρήκε το πενταλ του φρένου και ποιός είδε τον θεο και δεν τον εφοβήθηκε.
    Ακουσα τα μπινελίκια των πίσω μου που πρόλαβαν - δεν πρόλαβαν να σταματήσουν, ευτυχώς αναίμακτα, ξεφέυγοντας αλλος δεξιά κι άλλος αριστερα .
    Στο θέμα μας τώρα, .....φυσικά κια ψηφίζω "αυτόματο", δαγκωτό.
    μα το θεμα ειναι να ξερεις ΤΙ οδηγεις οχι οτι εχεις μαθει να οδηγεις..
    δηλαδη οταν θα πιασεις κανα γιαπωνεζικο δεξιοτιμονο τι θα κανεις?

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Στατιστικα γραμμής σε thomson tg585.Πως την βλεπετε την γραμμη μου??
    Από Bananas στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-09, 14:45
  2. Το φώς έχει... γρηγορότερη όπισθεν
    Από WAntilles στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-06, 00:04
  3. For Men: Πως προτιμάτε να πλησιάζετε μια γυναίκα;
    Από Nakraal στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 58
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-06, 22:18
  4. Πως προτιμάτε τις φωτογραφίες σας;
    Από Tony_Ts στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-07-04, 23:39

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας