Σελ. 10 από 37 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112152030 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 554
  1. #136
    Εγγραφή
    04-02-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15227/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    12(dB) / 15(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από billing Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα λεπτό να σκεφτούμε ψύχραιμα γιατι νομίζω γίνεται πολύ κακό για το τίποτα :

    1. Υπάρχει κανένας που επέλεξε ΟΝ για να βλέπει ΑΝΤ1, MEGA κλπ. Ολοι στην Αθήνα είμαστε,
    και έχουμε πρόσβαση σε αυτά τα κανάλια και χωρίς την ΟΝ.

    2. Η ΟΝ μας έδωσε το Multiplex (8 euros / μήνα) ΔΩΡΕΑΝ
    Δεν ξέρω πόσοι το γνωρίζετε αλλά μπορείς να δείς 6 ταινίες την εβδομάδα / 24 τον μήνα.

    3. Ακούω κάποιους που θέλουν να καταργήσουν το TV Premium.
    Μα ... υπάρχει κανένας που αγόρασε το Premium για το MEGA.
    Οχι φυσικά, αλλά το αγοράσαμε
    για τα παιδικά κανάλια για τα games και γιατί όχι για τα αισθησιακά.

    4. Σχετικά με την διακοπή δεν είναι ευθύνη της ΟΝ, τα κανάλια της κάνανε αγωγή,
    και πέρυσι είχε γίνει το ίδιο με τα κρατικά κανάλια - και μετά από 1 διάστημα διακοπής
    τώρα λειτουργούν.

    Ψυχραιμια ...
    1. Εγώ!
    Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο πρέπει κάποιος να απολογηθεί για τον λόγο που τον οδήγησε να επιλέξει την On. Το πακέτο της τηλεόρασης και το OnRec ήταν από την αρχή στο πακέτο, το διαφήμιζαν και το πληρώνουμε, έστω και με μισό ευρώ. Οφείλουν να μας το παρέχουν λοιπόν. Είναι υποχρέωση τους. Άσχετα από το πόσες φορές το έχει χρησιμοποιήσει ο καθένας!
    2. Χθες γύρισα σπίτι από το μπάνιο μου και έβαλα να δω στο OnRec το MotoGP. Μετά λύπης μου διαπίστωσα ότι αυτό δεν είναι δυνατόν πλέον παρότι έχω πληρώσει το λογαριασμό μου κανονικά και όχι κουτσουρεμένο σαν τις υπηρεσίες που μου προσφέρουν. Το On Multiplex πως ακριβώς μπορεί να με εξυπηρετήσει εμένα που δεν με ενδιαφέρουν οι ταινίες αλλά το MotoGP στο OnRec;
    Αυτά που συγκρίνεις είναι εντελώς άσχετα και σε καμιά περίπτωση δεν μπορούν να αντικαταστήσουν την υπηρεσία του OnRec.
    4. Δεν με ενδιαφέρει ποιος ευθύνεται. Εγώ ξέρω σε ποιόν πλήρωνα και συνεχίζω να πληρώνω. Αν φταίνε τα κανάλια να βρουν τη λύση τα ξεφτέρια της On. Αν φταίει η On να πληρώσει τα κανάλια.

    Και με μπόλικη ψυχραιμία σου παραθέτω το κομμάτι που αφορά στη τηλεόραση από το διαφημιστικό στο site της On για το Triple Play.
    Τηλεόραση

    * Περισσότερα από 45 Ελληνικά και Διεθνή κανάλια σε ψηφιακή ποιότητα
    * On Cinema, διαλέξτε την ταινία της επιλογής σας, μέσα από μία τεράστια συλλογή παλαιών και νέων τίτλων
    * On Multiplex, 6 επιλεγμένες ταινίες κάθε εβδομάδα στην τηλεόρασή σου
    * On Rec, η πρωτοποριακή υπηρεσία μας που θα σας επιτρέψει να έχετε το τηλεοπτικό πρόγραμμα των τελευταίων 3 ημερών, πάντα διαθέσιμο.
    * On TV Games, Δημοφιλή παιχνίδια για όλη την οικογένεια
    * On Video Box, ο αποκωδικοποιητής της On Telecoms για να απολαμβάνετε το On Tηλεόραση και κανάλια ψηφιακής τηλεόρασης

  2. #137
    Εγγραφή
    11-02-2008
    Μηνύματα
    649
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    9402/1021
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    (dB) / 34(dB)
    Πές τα γιατί μας νομίζουν αμερικανάκια ότι μας πλασάρουν να μην μιλάμε και να δεχόμαστε κάθε αλλαγή.

    Λέω να μην το ξέρανε να πεις έγινε ξαφνικά εδώ τόσο καιρό το λέγανε μερική από πέρσι και αυτή δεν κάνανε καμία κίνηση.

    Αν δείτε και μία δημοσκόπηση που έγινε πριν λίγο καιρό εδώ μέσα οι περισσότεροι είχαν την ΟΝ βασικά για το onrec και τα ελληνικά κανάλια οπότε να δούμε τι νούμερα θα έχουν το προσεχές τρίμηνο.

    Τελικά δεν θα πάρει θέση επίσημα τι θα ισχύει για το onrec για να ξέρουμε ή περιμένει να φύγουμε όλοι και μετά να ξυπνήσει.

    Ξυπνάτε απαιτούμε επίσημη ενημέρωση για το onrec τι θα ισχύει με τα σημερινά δεδομένα αλλά μάλλον ούτε αυτή ξέρουν.

    Είμαι συνδρομητής και απαιτώ να με συμπεριφέρονται σαν συνδρομητής και όχι σαν ένα νούμερο στην εταιρεία και τυχών αλλαγές τροποποιήσεις που με αφορούν πρέπει να υπάρχει ενημέρωση.

  3. #138
    Εγγραφή
    26-05-2005
    Περιοχή
    παντού
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    812
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    11995/1023
    ISP
    On Telecoms
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    10(dB) / 27(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από billing Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα λεπτό να σκεφτούμε ψύχραιμα γιατι νομίζω γίνεται πολύ κακό για το τίποτα :

    1. Υπάρχει κανένας που επέλεξε ΟΝ για να βλέπει ΑΝΤ1, MEGA κλπ. Ολοι στην Αθήνα είμαστε,
    και έχουμε πρόσβαση σε αυτά τα κανάλια και χωρίς την ΟΝ.
    Και εγώ.
    Ένας από τους σοβαρότερους λόγος που έβαλα εγώ Οn, ήταν και το ότι δεν έπιανα καλά ή καθόλου MEGA, STAR, ALTER, ANT1 και ΝΕΤ.

  4. #139
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    11994/920
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Pirelli (το άσπρο)
    SNR / Attn
    7-8(dB) / 32(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrand Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ.
    Ένας από τους σοβαρότερους λόγος που έβαλα εγώ Οn, ήταν και το ότι δεν έπιανα καλά ή καθόλου MEGA, STAR, ALTER, ANT1 και ΝΕΤ.
    και γω το ίδιο!

  5. #140
    Εγγραφή
    06-09-2007
    Περιοχή
    Ν. Κόσμος
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    333
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    ZTE H268N
    SNR / Attn
    14.3(dB) / 1.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αρχικό μήνυμα από chrand

    Και εγώ.
    Ένας από τους σοβαρότερους λόγος που έβαλα εγώ Οn, ήταν και το ότι δεν έπιανα καλά ή καθόλου MEGA, STAR, ALTER, ANΤ1


    Και εγώ το ίδιο

  6. #141
    Εγγραφή
    20-07-2009
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Matri-X
    SNR / Attn
    17(dB) / 25(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris_athens Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Εγώ!
    Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο πρέπει κάποιος να απολογηθεί για τον λόγο που τον οδήγησε να επιλέξει την On. Το πακέτο της τηλεόρασης και το OnRec ήταν από την αρχή στο πακέτο, το διαφήμιζαν και το πληρώνουμε, έστω και με μισό ευρώ. Οφείλουν να μας το παρέχουν λοιπόν. Είναι υποχρέωση τους. Άσχετα από το πόσες φορές το έχει χρησιμοποιήσει ο καθένας!
    2. Χθες γύρισα σπίτι από το μπάνιο μου και έβαλα να δω στο OnRec το MotoGP. Μετά λύπης μου διαπίστωσα ότι αυτό δεν είναι δυνατόν πλέον παρότι έχω πληρώσει το λογαριασμό μου κανονικά και όχι κουτσουρεμένο σαν τις υπηρεσίες που μου προσφέρουν. Το On Multiplex πως ακριβώς μπορεί να με εξυπηρετήσει εμένα που δεν με ενδιαφέρουν οι ταινίες αλλά το MotoGP στο OnRec;
    Αυτά που συγκρίνεις είναι εντελώς άσχετα και σε καμιά περίπτωση δεν μπορούν να αντικαταστήσουν την υπηρεσία του OnRec.
    4. Δεν με ενδιαφέρει ποιος ευθύνεται. Εγώ ξέρω σε ποιόν πλήρωνα και συνεχίζω να πληρώνω. Αν φταίνε τα κανάλια να βρουν τη λύση τα ξεφτέρια της On. Αν φταίει η On να πληρώσει τα κανάλια.
    Δημήτρη είσαι πολύ λάθος. Πρώτα απ'όλα σκέψου ότι από το πακέτο της TV που πληρώνεις 3€ επιπλέον το μήνα απλά κόπηκαν 8 κανάλια. Και σκέψου ότι δεν ευθύνεται για αυτό η εταιρία που πληρώνεις. Αν διάβασες στο αρχικό άρθρο: "Θυμίζουμε πως λίαν συντόμως λήγει και η συμφωνία για την αναμετάδοση του σήματος των σταθμών εθνικής εμβέλειας από τη Nova (Forthnet), οπότε εικάζουμε πως η μάχη θα είναι μεγάλη μεταξύ των παλαιών και των νέων παιχτών".
    Δηλαδή θα κοπούν και σε άλλους αυτά τα κανάλια αν χάσει στο δικαστήριο η ΟΝ. Αυτό αν το καλοσκεφτείς έχει μια παράμετρο που δεν ξέρω αν κάποιος την έχει αναφέρει... Μήπως πίσω από όλη αυτή την ιστορία είναι η AGB; Γιατί μήπως η IPTV της "χαλάει" τα νούμερα; Γιατί μήπως όλους εμάς δεν μπορεί να μας μετρήσει; Και φυσικά τα κανάλια υπολογίζουν τα νούμερα της AGB γιατί αυτό είναι το "ψωμί" τους...

    Ναι, είναι μια δυσάρεστη εξέλιξη αλλά μην τα ρίχνουμε όλα στην ΟΝ. Τα περί "εγώ πληρώνω" είναι μια ελληνική νοοτροπία που δυστυχώς δεν υπάρχει περίπτωση να την αποβάλουμε εύκολα...
    Απλά τροφή για σκέψη...

  7. #142
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geomargi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δημήτρη είσαι πολύ λάθος. Πρώτα απ'όλα σκέψου ότι από το πακέτο της TV που πληρώνεις 3€ επιπλέον το μήνα απλά κόπηκαν 8 κανάλια. Και σκέψου ότι δεν ευθύνεται για αυτό η εταιρία που πληρώνεις. Αν διάβασες στο αρχικό άρθρο: "Θυμίζουμε πως λίαν συντόμως λήγει και η συμφωνία για την αναμετάδοση του σήματος των σταθμών εθνικής εμβέλειας από τη Nova (Forthnet), οπότε εικάζουμε πως η μάχη θα είναι μεγάλη μεταξύ των παλαιών και των νέων παιχτών".
    Δηλαδή θα κοπούν και σε άλλους αυτά τα κανάλια αν χάσει στο δικαστήριο η ΟΝ. Αυτό αν το καλοσκεφτείς έχει μια παράμετρο που δεν ξέρω αν κάποιος την έχει αναφέρει... Μήπως πίσω από όλη αυτή την ιστορία είναι η AGB; Γιατί μήπως η IPTV της "χαλάει" τα νούμερα; Γιατί μήπως όλους εμάς δεν μπορεί να μας μετρήσει; Και φυσικά τα κανάλια υπολογίζουν τα νούμερα της AGB γιατί αυτό είναι το "ψωμί" τους...

    Ναι, είναι μια δυσάρεστη εξέλιξη αλλά μην τα ρίχνουμε όλα στην ΟΝ. Τα περί "εγώ πληρώνω" είναι μια ελληνική νοοτροπία που δυστυχώς δεν υπάρχει περίπτωση να την αποβάλουμε εύκολα...
    Απλά τροφή για σκέψη...
    Υπάρχει ένα μικρό catch στα παραπάνω, η Nova έχει συμφωνία, άσχετα αν λήγει σύντομα που μπορεί να ανανεωθεί, άρα είναι νόμιμη, η On δεν έχει καμιά συμφωνία και πουλάει αέρα χωρίς να πληρώνει δικαιώματα.

    Δύο χρόνια τώρα θα μπορούσαν να συζητήσουν με τα κανάλια και να βρουν λύση και όχι να γράφουν πελάτες πουλώντας κάτι που μια ωραία πρωία σταμάτησε χωρίς προειδοποίηση.
    Έστω και τώρα ας βρουν την λύση και ας ενημερώσουν ανοικτά τον πελάτη τους, αντί να "κρύβονται" πίσω από μισόλογα κλπ.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  8. #143
    Εγγραφή
    04-12-2003
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    282
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Wind - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geomargi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, είναι μια δυσάρεστη εξέλιξη αλλά μην τα ρίχνουμε όλα στην ΟΝ. Τα περί "εγώ πληρώνω" είναι μια ελληνική νοοτροπία που δυστυχώς δεν υπάρχει περίπτωση να την αποβάλουμε εύκολα...
    Απλά τροφή για σκέψη...
    όχι ίσα ίσα που το ανάποδο ισχύει,
    είμαι πελάτης μιας εταιρίας και έχω υπογράψει συμβόλαιο με την συγκεκριμένη εταιρία στο οποίο είναι πολύ ξεκάθαρο τι ακριβώς πληρώνω και τι υπηρεσίες πέρνω.
    Αν η εταιρία δεν έχει την δυνατότητα να μου προσφέρει πλέον αυτή την υπηρεσία τότε όχι μόνο φταίει η εταιρία αλλά σύμφωνα και με το συμβόλαιο (πριν από λίγο το ξαναδιάβαζα) δικαιούμαι και αποζημοίωση(πίστωση) για αυτό.
    Το αν εγώ καταλαβαίνω το μπουρδέλο που επικρατεί και επειδή ασχολούμαι γνωρίζω ότι η ευθύνη δεν είναι μόνο της εταιρίας, είναι κάτι πολύ διαφορετικό. Ως καταναλώτης και πελάτης έχω συκγεκριμένα δικαιώματα.
    Προφανέστατα οι υπεύθυνοι της εταιρίας δεν ξύπνησαν μια μέρα και είπαν κλείστε τώρα τα ελληνικά κανάλια, αλλά είναι μια απόφαση που πείραν σαν εταιρία και προετοίμασαν την υπόλοιπη εταιρία για αυτό (τηλ. υποστίριξη κ.α.). Θα έπρεπε, ως εταιρία με ευθύνη, να ενημερώσει κατάλληλα όλους τους πελάτες και να τους αποζημοιώσει.
    Το θέμα δεν είναι τα 3 ευρώ διαφορά, είναι ότι έχω συγκεκριμένο συμβόλαιο για συγκεκριμένες υπηρεσίες που πλέον δεν μου παρέχονται. Τι θα γινόταν αν μια μέρα η On (και η κάθε On) έλεγε ότι για λόγους.......διακόπτω την διασύνδεσή με το εξωτερικό και όποιος θέλει internet μπορεί να βλέπει μόνο τις ελληνικές σελίδες (σε ελληνικούς server)?

  9. #144
    Εγγραφή
    11-02-2008
    Μηνύματα
    649
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    9402/1021
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    (dB) / 34(dB)
    Για μη παρεχόμενες υπηρεσίες φυσικά φταίει η εταιρεία ας έλεγε ότι η υπηρεσία είναι μέχρι τάδε κ.τ.λ και κανένας δεν θα έλεγε τίποτα αλλά προτίμησε τον ξαφνικό θάνατο ένα ωραίο πρωί.

    Στην ουσία εμάς δεν μας νοιάζει τι συμφωνίες γίνονται και τι κάνουν οι άλλοι από την στιγμή που πληρώνουμε απαιτούμε βάση αυτής της συναλλαγής να έχουμε υπηρεσίες τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.

    Δηλαδή να τους πούμε και ευχαριστώ που τα έχουν κάνει μπάχαλο και που είμαστε σε αυτήν την κατάσταση καλοκαιριάτικα και το μέλλον κανείς δεν ξέρει τι θα ισχύσει.

    Μην πω για ενημέρωση όλοι τρέχουν σαν παλαβή να ενημερώνουν τους συνδρομητές με ανακοινώσεις το τι θα γίνει και για το ξαφνικό θάνατο και ευτυχώς που υπάρχει και αυτός ο χώρος?.

    Επίσης νομίζανε ότι το onrec και η τηλεόραση με τα ιδιωτικά κανάλια θα μπορούσανε έτσι απλά σαν παροχή να το αντικαταστήσουν με το ON Multiplex που το δίνουν δωρεάν τώρα.

    Δυστυχώς τα ιδιωτικά κανάλια είναι αντικαταστατά σαν παροχή και πρέπει να δώσουν πολλά περισσότερα από το Multiplex.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pirobola : 20-07-09 στις 15:26.

  10. #145
    Εγγραφή
    09-01-2008
    Περιοχή
    Τερψιθέα Α.Γλυφάδα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    7652/900
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ
    Router
    PIRRELI
    SNR / Attn
    8(dB) / 40(dB)
    Τόσο καιρό που κονομάγανε στην On προσφέροντας υπηρεσίες που εις γνώσιν τους παράνομα παρείχαν ήταν καλά??Δεν μπορούσαν να βάλουν λίγο το χεράκι στην τσέπη....Να έχεις κέρδος με μηδενικό κόστος τους βόλευε μια χαρά.....
    Τώρα λοιπόν που θα φύγουν αρκετοί συνδρομητές (προσωπικά πιστεύω πολλοί περισσότεροι από ότι νομίζουν) θα δούμε αν θα τους αρέσει....
    Τώρα εμείς έχουμε τη δύναμη να τιμωρήσουμε την κοροϊδία.

  11. #146
    Εγγραφή
    20-07-2009
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Matri-X
    SNR / Attn
    17(dB) / 25(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει ένα μικρό catch στα παραπάνω, η Nova έχει συμφωνία, άσχετα αν λήγει σύντομα που μπορεί να ανανεωθεί, άρα είναι νόμιμη, η On δεν έχει καμιά συμφωνία και πουλάει αέρα χωρίς να πληρώνει δικαιώματα.
    Για ποια δικαιώματα μιλάμε; Για τα ελεύθερα κανάλια; Για να καταλάβω δηλαδή, είναι ή δεν είναι ελεύθερα αυτά τα κανάλια; Γιατί λοιπόν να ζητούν διακιώματα; Να ζητήσουν λοιπόν και δικαιώματα από τις καφετέριες και τα λοιπά μαγαζιά που τα προβάλουν, τότε όμως παύουν να είναι ελεύθερα! Ελέθερο κανάλι σημαίνει ότι το βλέπει όποιος θέλει και το κάνει όποιος θέλει ό,τι θέλει, αλλίως δεν είσαι ελεύθερο κανάλι.

    Κι εκεί είναι το θέμα με τους όρους συμβολαίου με την Οn. Στο συμβόλαιο λέει για ελληνικά ελεύθερια κανάλια. Αν λοιπόν αλλάξει το καθεστός και πλέον αυτά τα κανάλια δεν θεωρούνται πλέον ελεύθερα, τότε το συμβόλαιο δεν ισχύει για αυτά τα κανάλια.

    Πάντως κανείς δε σχολίασε την AGB που είναι το πιο σημαντικό απ' όλα...

  12. #147
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geomargi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ποια δικαιώματα μιλάμε; Για τα ελεύθερα κανάλια; Για να καταλάβω δηλαδή, είναι ή δεν είναι ελεύθερα αυτά τα κανάλια;
    Πάντως κανείς δε σχολίασε την AGB που είναι το πιο σημαντικό απ' όλα...
    Οχι δεν ειναι ελευθερα. Ειναι "ελευθερα" με την μη συνδρομητικη εννοια. Μπορει καποιος νομικος να σου δωσει περισσοτερες πληροφοριες. Επισης οι καφετεριες και τα καφενεια πληρωνουν την θεαση μεσω της ΑΕΠΙ. Ο δε ΟΤΕ και η HOL οπως και η NOVA δειχνουν αυτα που μονον εχουν συμφωνησει, αρα και πληρωσει.

    Η AGB ειναι ασχετη και μαλλον εχεις μπερδεψει το τι κανει. Αυτο που ειναι σχετικο ειναι οι αμεσοι ανταγωνιστες της ΟΝ που ειναι ο ΟΤΕ, η NOVA κι η HOL. Αν θες καποιος απο αυτους ή και ολοι μαζι τους "εδωσαν". Και εμπορικα, μιλωντας καλα εκαναν. Προφυλασσουν τα συμφεροντα τους. Απολυτα λογικο.

  13. #148
    Εγγραφή
    20-07-2009
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Matri-X
    SNR / Attn
    17(dB) / 25(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι δεν ειναι ελευθερα. Ειναι "ελευθερα" με την μη συνδρομητικη εννοια. Μπορει καποιος νομικος να σου δωσει περισσοτερες πληροφοριες. Επισης οι καφετεριες και τα καφενεια πληρωνουν την θεαση μεσω της ΑΕΠΙ. Ο δε ΟΤΕ και η HOL οπως και η NOVA δειχνουν αυτα που μονον εχουν συμφωνησει, αρα και πληρωσει.

    Η AGB ειναι ασχετη και μαλλον εχεις μπερδεψει το τι κανει. Αυτο που ειναι σχετικο ειναι οι αμεσοι ανταγωνιστες της ΟΝ που ειναι ο ΟΤΕ, η NOVA κι η HOL. Αν θες καποιος απο αυτους ή και ολοι μαζι τους "εδωσαν". Και εμπορικα, μιλωντας καλα εκαναν. Προφυλασσουν τα συμφεροντα τους. Απολυτα λογικο.
    Εγώ πάντως που έχω καφετέρια ουδέποτε έχω πληρώσει ΑΕΠΙ. Και για να σου πω πάλι που εμπλέκεται η ΑGB, ότι δεν μπορεί να μετρήσει αυτούς που βλέπουν μέσω IPTV. Οπότε πιέζει τα "ελεύθερα" κανάλια. Και πες μου, πληρώνει ο Κοτσόβολος, το Saturn, τα MediaMarkt κλπ. κλπ. που δείχνουν τα κανάλια στα καταστήματα τους;
    Πάντως αν όντως δεν είναι ελεύθερα και είναι "ελεύθερα" με τη συνδρομιτική τους έννοια τότε δε θα ξεμπερδέψει ποτέ το θέμα.

  14. #149
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geomargi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως που έχω καφετέρια ουδέποτε έχω πληρώσει ΑΕΠΙ. Και για να σου πω πάλι που εμπλέκεται η ΑGB, ότι δεν μπορεί να μετρήσει αυτούς που βλέπουν μέσω IPTV. Οπότε πιέζει τα "ελεύθερα" κανάλια. Και πες μου, πληρώνει ο Κοτσόβολος, το Saturn, τα MediaMarkt κλπ. κλπ. που δείχνουν τα κανάλια στα καταστήματα τους;
    Πάντως αν όντως δεν είναι ελεύθερα και είναι "ελεύθερα" με τη συνδρομιτική τους έννοια τότε δε θα ξεμπερδέψει ποτέ το θέμα.
    Μην το φωναζεις αυτο με το μαγαζι σου και προσεξε μην στην πεσουν. Δαγκωνουν και δαγκωνουν ασχημα.

    Στο ξαναλεω η agb και η τηλεθεαση ειναι τελειως αστοχο θεμα και επιχειρημα. Επισης τα σουπερμαρκετ δεν "δειχνουν" καναλια. Δειχνουν τηλεορασεις.

    Τελος, το θεμα εχει ξεμπερδεψει, εδω και καιρο, για ( ξανα ) τον ΟΤΕ, την HOL και την NOVA. Προφανως και δεν δειχνουν τα παντα, αλλα αυτα που δειχνουν ειναι πληρωμενα, αρα και νομιμα. Για το νομιμα αρκει να σκεφτεις το απλο. Οποιο εντυπο κι αν ανοιξεις, θα διαπιστωσεις πως στα "ψιλα" γραφει " Απαγορευεται η αναδημοσιευση χωρις προτερη αδεια". Το ιδιο ισχυει και για τα ραδιοφωνα, και για τις τηλεορασεις, και για τις σελιδες στο διαδικτυο και για τα τραγουδια κτλ. Τουτεστιν το τζαμπα πεθανε. Απλα παντοτε υπαρχει ανοχη οταν δεν λειτουργει καποιο στοιχειο ανταγωνισμου. Αυτο ισχυσε για τα πρωτα 2 χρονια.

  15. #150
    Εγγραφή
    12-07-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 13,9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geomargi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δημήτρη είσαι πολύ λάθος. Πρώτα απ'όλα σκέψου ότι από το πακέτο της TV που πληρώνεις 3€ επιπλέον το μήνα απλά κόπηκαν 8 κανάλια. Και σκέψου ότι δεν ευθύνεται για αυτό η εταιρία που πληρώνεις. Αν διάβασες στο αρχικό άρθρο: "Θυμίζουμε πως λίαν συντόμως λήγει και η συμφωνία για την αναμετάδοση του σήματος των σταθμών εθνικής εμβέλειας από τη Nova (Forthnet), οπότε εικάζουμε πως η μάχη θα είναι μεγάλη μεταξύ των παλαιών και των νέων παιχτών".
    Δηλαδή θα κοπούν και σε άλλους αυτά τα κανάλια αν χάσει στο δικαστήριο η ΟΝ. Αυτό αν το καλοσκεφτείς έχει μια παράμετρο που δεν ξέρω αν κάποιος την έχει αναφέρει... Μήπως πίσω από όλη αυτή την ιστορία είναι η AGB; Γιατί μήπως η IPTV της "χαλάει" τα νούμερα; Γιατί μήπως όλους εμάς δεν μπορεί να μας μετρήσει; Και φυσικά τα κανάλια υπολογίζουν τα νούμερα της AGB γιατί αυτό είναι το "ψωμί" τους...

    Ναι, είναι μια δυσάρεστη εξέλιξη αλλά μην τα ρίχνουμε όλα στην ΟΝ. Τα περί "εγώ πληρώνω" είναι μια ελληνική νοοτροπία που δυστυχώς δεν υπάρχει περίπτωση να την αποβάλουμε εύκολα...
    Απλά τροφή για σκέψη...
    !?!?!? πλάκα κάνεις ελπίζω? καλά μιλάμε σοβαρά τώρα? απλά 8 κανάλια? αυτά τα 8 κανάλια είναι όλα τα μεγάλα Ελληνικά κανάλια πλην της net και του 902.. δεν είναι "απλά" 8 κανάλια.. δεν κόπηκε το poker tv.. μα τι στο καλό λέτε?!? το αν έχει κάποια ευθύνη η on (στο "δεν φταίει") το απάντησα στο προηγούμενο μου post.. μάλλον εσύ είσαι πολύ λάθος και κρίνεις απ το πόσο σημαντικό είναι κάτι για σένα και όχι για τους άλλους .. τόσα άτομα έγραψαν ότι αυτά τα κανάλια ήταν ο λόγους που την διάλεξαν κυρίως και εσύ αυτό βρήκες να τους απαντήσεις? ..
    Για την AGB.. θα μου φαινόταν ανόητος λόγος.. ίσα ίσα με μια συμφωνία με την κάθε on η AGB θα είχε πόσες χιλιάδες μετρητές χωρίς κόπο και εγκατάσταση στα σπίτια
    Σας αρέσει η rock μουσική? Absolute Rock στην διεύθυνση http://www.absolute-rock.com

Σελ. 10 από 37 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112152030 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-12-07, 04:08
  2. Μηνύματα: 56
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-06, 01:07
  3. Στο δικαστήριο εταιρία παραγωγής συσκευών αντιγραφής DVD
    Από Crosstalk στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-04, 23:29
  4. Η Ελλαδα στο Δικαστηριο για τα παιχνιδια
    Από George978 στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-10-04, 00:26
  5. ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-04, 14:01

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας