Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 70
  1. #16
    Εγγραφή
    13-01-2008
    Μηνύματα
    821
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Patentman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω θα ηθελα την γνωμη του Iannis, και μονο.
    Και αυτο επειδη τον απεκτησε για συγκεκριμενους λογους, και οχι για να λεει οτι εχει SSD.
    Αν αυτο κατάλαβες απ το παραπάνω ποστ μου τοτε απλά

    συγκεκριμένος λογος ειναι ενας --> Access Time

    Τωρα για το ποσο βοηθάει στη αυτονομία ειναι άλλο θέμα

  2. #17
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Patentman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω θα ηθελα την γνωμη του Iannis, και μονο.
    Και αυτο επειδη τον απεκτησε για συγκεκριμενους λογους, και οχι για να λεει οτι εχει SSD.
    Από το να πάρεις , 4 πυρήνες, 295gtx, 8giga μνήμη, SLI, Crossfire και δεν ξέρω τι άλλο, ένας SSD είναι ότι καλύτερο μπορεί να πάρει κανείς για να δει διαφορά στο σύστημα του.

    Ακόμα και μέτρια συστήματα αποκτούν επιτέλους την αποκρισιμότητα που κανένα άλλο υποσύστημα δεν μπορούσε να δώσει τόσο καιρό και όλοι οι χρήστες ζητούσαν.

    Patent, μπορεί να κοροϊδεύεις όποια άλλη αγορά, αλλά ότι και να πεις για τους SSD δεν έχεις δίκιο.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  3. #18
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Η μεγάλη διαφορά των SSD είναι το IOP δηλαδή ΙΟ Operations/seconds που παίζει εξαιρετικά σημαντικό λόγο στις βάσεις δεδομένων. Οπότε η χρήση SSD σε βάσεις δεδομένων δίνει πραγματικά σημαντική διαφορά. Στις άλλες περιπτώσεις απλά έχουμε ταχύτερη απόκριση αλλά πέραν αυτού ουδέν (σημαντικό). Μόνο σε περιπτώσεις πολύ υψηλού φόρτου με read/writes θα δούμε διαφορά, αλλά δυστυχώς αυτό θα είναι και το δύσκολο σημείο, μιας και μια τέτοια μορφή χρήσης θα κάνει degrade τον δίσκο πολύ γρηγορότερα.

  4. #19
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sonic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το να πάρεις , 4 πυρήνες, 295gtx, 8giga μνήμη, SLI, Crossfire και δεν ξέρω τι άλλο, ένας SSD είναι ότι καλύτερο μπορεί να πάρει κανείς για να δει διαφορά στο σύστημα του.
    Σε συγκριση με αλλες αγορες σιγουρα ειναι καλυτερη.
    Απο το να κανεις μια αγορα ενος κουτιου της ταξης των 200+ ευρω, ναι σιγουρα.
    Αλλά ειναι η ιδια ακριβως υπερβολη με το να παρεις ακριβο 4πυρηνο ενω σου χρειαζεται ενας φθηνος διπυρηνος ή απο τα να δωσεις τοσα λεφτα σε 8GB ενω σου χρειαζονται 3GB.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sonic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα και μέτρια συστήματα αποκτούν επιτέλους την αποκρισιμότητα που κανένα άλλο υποσύστημα δεν μπορούσε να δώσει τόσο καιρό και όλοι οι χρήστες ζητούσαν.
    Την αποκριση ολοι την θελουν.
    Πως γινεται αστραπιαια το minimize ενος παραθυρου (αν και σε μερικα κακοστημενα συστηματα ουτε αυτο δεν γινεται αστραπιαια) ετσι ολοι θα ηθελαν να εκτελειται καθε εντολη.
    Εκκινηση λειτουργικου, προγραμματος, διεκπεραιωση εργασιας.

    Ομως το να κερδισεις μερικα δευτερολεπτα στην εκκινηση δεν ειναι δα και τοσο σημαντικο ωστε να δωσεις τοσα λεφτα. Αλλωστε η εκκινηση δεν ειναι μια χρονοβορα εργασια (αντε στα 45 δευτ), και γινεται μεχρι να τακτοποιηθεις στο γραφειο.

    Στο να ανοιξουν τα προγραμματα δεν το συζητω. Ο μεσος χρηστης ανοιγει τον browser, messenger, media player και κατι αλλα ασκοπα.

    Εφοσον λοιπον αυτο που δινει ειναι μια ψευδαισθηση ταχυτητας, γιατι ουσιαστικα δεν κερδιζεις σε χρονο παρα μονο σε μερικα δευτερολεπτα, και με δεδομενο οτι στις χρονοβορες εργασιες δεν κερδιζεις απολυτως τιποτα, τοτε εχουμε τους δισκους αυτους να εξυπηρετουν συγκεκριμενους σκοπους.

    Οπως αυτα που ανεφερε ο anon και αλλες συγκεκριμενες εργασιες που δεν τις κανει ο μεσος οικιακος χρηστης.
    Μαζι με την ελλειψη θορυβου και μικροτερης αποβαλλομενης θερμοτητας αυτοι ειναι και οι λογοι να προτιμησει καποιος αυτους τους δισκους.

    Οχι οπως εχει διαμορφωθει τελευταια η νεα μοδα να θεοποιουμε το νεο και "πρωτοποριακο" ακριβο gadget.

    Και δισκους SCSI Ultra 160 μπορουσε να βαλει καποιος και πριν απο 10 χρονια, και να εχει σουπερ αποκριση, και οχι μονο τοτε με την τιμη της μνημης αλλά και τα μεγεθη χωρητικοτητας θα ειχε και την πολυτελεια να εχει ταχυτερο χρονο διεκπεραιωσης της εργασιας, μιας και οι τοτε δισκοι ηταν απελπιστικα αργοι και το swap δουλευε σαν τρελο.
    Και αν ειχε και SCSI CDRW ηταν αρχοντας.
    Τοτε τα CDRW δεν ειχαν buffer underun protection, και τα δισκακια καιγοντουσαν. Επρεπε για να καψεις ενα δισκακι να μην κανεις τιποτα αλλο στον υπολογιστη. Με SCSI δεν ειχες κανεναν περιορισμο...

    Σημερα και μνημη εχουμε, και δισκους που δεν σερνονται (για οικιακη χρηση), και ελευθερο χωρο δισκου εχουμε (παιζει ρολο), και απ`ολα.
    Η μονη διαφορά ειναι οτι οι SSD δεν απαιτουν ειδικο υλικο (ελεγκτη) και ετσι μπορει και η κουτση μαρια να παρει εναν.

    ΥΓ. Η αντιστοιχια τιμης ενος κλασσικου δισκου με τον Ultra 160 ειναι η ιδια που εχει σημερα ενας κλασσικος δισκος με εναν SSD.
    Παντως τοτε δεν βαζανε πολλοι μιας και δεν ηταν στην μοδα.

  5. #20
    Εγγραφή
    21-05-2004
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Thomson 585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Interleaved
    επεξεργαστες εχω ελλαξει ενα καρο και μητρικες και μνημες και δισκους κλπ. ο Samsung 64GB SLC δεν προκειτε να τον αλλαξω ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, για να καταλαβεις την διαφορα καθομαι σε συστηματα με 7200 σκληρους-δεινοσαυρους και σπαζομαι αφορητα....σε επεξεργαστη ιδιων πυρηνων διαφορα εχω δει μικρη η αλλαγη ομως απο διενοσαυρο σε SSD ειναι η πιο θεαματικη ever
    They see me postin', they hatin'...

  6. #21
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Αργησες, οπως θα διαπιστωσες, 10 χρονια.
    Και αντι να παρεις τοτε που υπηρχε ουσιαστικη διαφορα πηρες τωρα.

    *Σημερα που μπορεις να σερφαρεις, φολνταρεις, ακους μουσικη, κατεβαζεις απο p2p, τυπωνεις, με ανοικτες αλλες 10 εφαρμογες ταυτοχρονα και παραλληλα να γραφεις και ενα DVD, με επιτυχια, η αγορα ενος SSD λιγα προσφερει.

    Τουλαχιστον σε καμια περιπτωση αναλογη της τιμης του και φυσικα σε καμια περιπτωση εφοσον μιλαμε για ανωριμα προϊοντα, που συντομα θα ειναι δεινοσαυροι.


    *εκτος και αν δεν μπορει να τα κανει ολα αυτα μαζι ο υπολογιστης σου και παθαινει μπακακαου.

  7. #22
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Δεν δίνει "ψευδαίσθηση" ταχύτητας, είναι πιο γρήγοροι, όπως και να το δεις.

    Όσο για τους SCSI που λες, δεν έπιασαν γιατί όπως σωστά είπες ήθελαν κοντρολλερ, και γιατί τότε όλα έκαναν ένα κάρο λεφτά, πόσο μάλλον οι SCSI, επίσης, ακόμα και σήμερα αγοράζεις SCSI, αλλά θέλεις να έχεις δίσκο 15k στροφών στο desktop σου; Βλ. θόρυβος, κατανάλωση.

    To θέμα είναι απλό, κοροϊδεύεις άλλους που "πουλάνε" επαγγελματικές λύσεις για οικιακή χρήση, και όταν έρχεται μια τεχνολογία που δίνει επαγγελματικές επιδώσεις σε οικιακό περιβάλλον, επειδή απλά ήρθε η ώρα τους τεχνολογικά, τις κοροϊδεύεις και αυτές για να μην χαλάσεις το στυλ σου και γιατί δεν είναι δικιά σου επιλογή.

    Θα προτιμούσα να ανέφερες τους λόγους γιατί δεν πιστεύεις ότι είναι καλή η συγκεκριμένη αγορά, και να μην ανατρέχεις στην αρχαία ιστορία των υπολογιστών για να αποδείξεις τα αναπόδεικτα.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  8. #23
    Εγγραφή
    21-05-2004
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Thomson 585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Patentman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αργησες, οπως θα διαπιστωσες, 10 χρονια.
    Και αντι να παρεις τοτε που υπηρχε ουσιαστικη διαφορα πηρες τωρα.

    *Σημερα που μπορεις να σερφαρεις, φολνταρεις, ακους μουσικη, κατεβαζεις απο p2p, τυπωνεις, με ανοικτες αλλες 10 εφαρμογες ταυτοχρονα και παραλληλα να γραφεις και ενα DVD, με επιτυχια, η αγορα ενος SSD λιγα προσφερει.

    Τουλαχιστον σε καμια περιπτωση αναλογη της τιμης του και φυσικα σε καμια περιπτωση εφοσον μιλαμε για ανωριμα προϊοντα, που συντομα θα ειναι δεινοσαυροι.


    *εκτος και αν δεν μπορει να τα κανει ολα αυτα μαζι ο υπολογιστης σου και παθαινει μπακακαου.
    οτι ναναι...
    They see me postin', they hatin'...

  9. #24
    Εγγραφή
    13-01-2008
    Μηνύματα
    821
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    HOL
    Απορω πως μπορεί καποιος να κραζει τους SSD και να μιλάει ακομα για μέγεθος μνήμης (ως μειονέκτημα) και για αποβολή θερμότητας (ως πλεονέκτημα), πραγματικά οτι να ναι. Λες και καποιος θα παρει SSD για να εχει πιο κρύο σύστημα η για να βαζει μέσα τις ταινίες του! ελεοc

    με κορυφαιο το γεγονος οτι δεν εχει χρησιμοποιήσει ποτέ του!!

    ........Auto merged post: George_GPS πρόσθεσε 7 λεπτά και 17 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Patentman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αργησες, οπως θα διαπιστωσες, 10 χρονια.
    Και αντι να παρεις τοτε που υπηρχε ουσιαστικη διαφορα πηρες τωρα.
    Σωστα, τωρα ουσιαστικη διαφορα με τους SSD ποιος βλεπει;;;;(καλυτερα 15 ραπτορ σε raid 0 λοιπον)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος George_GPS : 12-07-09 στις 13:26. Αιτία: auto merged post

  10. #25
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.769
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    Patentman νομίζω τα λες αυτά γιατί δεν έχεις εθιστεί, αν μπορείς να δουλέψεις για λίγη ώρα με 1 απο αυτούς θα μετανιώσεις γι αυτά που λες.
    Περίπου τα ίδια σκεφτόμουν και εγώ μέχρι που συναντήθηκα μαζί τους.........
    http://www.youtube.com/watch?v=sNcpb...layer_embedded

  11. #26
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οτι ναναι...
    Οχι οτι να`ναι.
    Ουτε CD δεν εγραφες και δεν πηρες τοτε.
    Σημερα που κανεις οτι θελεις βρηκες να το παιξεις προηγμενος. Που παιρνει και η κουτση μαρια SSD.

    Οσα δεν φτανει η αλεπου λοιπον.

    Και να διευκρινισω:
    Τοτε υπηρχε μεγαλυτερο οφελος, και οι χρηστες σκεπτονταν το κοστος.
    Σημερα απ`οτι φαινεται το κοστος δεν αποτελει προβλημα.
    Μιας και σημερα στην εποχη που ζουμε αυτο που μετραει ειναι να ειμαστε "προηγμενοι".
    Καθε 6μηνο και αλλο κινητο, καθε 6μηνο και αλλη καρτα γραφικων.
    Καθε gadget και μεσα.

    Το κακο ειναι οτι εχει θεοποιηθει ο SSD, λες και χωρις να εχουμε δωσει 300€ δεν μπορουμε να ζησουμε.
    Εκει ειναι η ενσταση μου.
    Οτι σε νηματα - μηνυματα πορωνουν τον μεσο οικιακο χρηστη στο οτι του ειναι χρησιμο να σπαταλησει τοσα χρηματα για την χρηση που θα κανει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Patentman : 12-07-09 στις 16:19.

  12. #27
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Η όλη υπόθεση είναι εάν σε έναν οικιακό χρήστη, έστω και power user έχει νόημα η χρήση SSD. Για την πλειοψηφία θεωρώ πως όχι. Αλλά όπως υπάρχουν οικιακοί χρήστες που ξοδεύουν 200 και 300+ ευρώ απλά για μια κάρτα γραφικών είτε γιατί απλά τα έχουν μπόλικα ή γιατί πρέπει να έχουν το prestige του ιδιοκτήτη ενός ακριβού αντικειμένου, ή για λόγους πραγματικής ανάγκης (αλήθεια υπάρχουν; ) έτσι θα υπάρχουν και ιδιοκτήτες οικιακών υπολογιστών με SSD. Ουσιαστικά όμως κατα την γνώμη μου η σχέση ωφέλεια / κόστος είναι πολύ μικρή για οικιακή χρήση σήμερα, ενώ σε σερβερς με βάσεις δεδομένων υπάρχει σημαντική και ουσιαστική διαφορά, μιας και μικρό κόστος (κατα αναλογία) έχεις πολύ μεγαλύτερες επιδόσεις...

    Σίγουρα στο μέλλον απο ότι φαίνεται θα δούμε καλύτερες τιμές και η σχέση κόστους ωφέλειας θα είναι τέτοια που θα αξίζει και για οικιακή χρήση. Κατα αντιστοιχία με τα CDRW ημουν απο τους κατόχους ενός HP4020 (νομίζω έτσι ήταν το μοντέλο) κάπου το 1996 αν θυμάμαι καλά, υποχρεωτικά με SCSI controller και μου είχε κοστίσει τότε μόνο ο cd recorder (2πλής ταχύτητας παρακαλώ), 150 χιλιάρικα. Σήμερα αγοράζεις DVD recorder με 20 ευρώ....

    ΥΓ. Και ναι, η αγορά του cd recorder κατα την γνώμη μου, δεν ήταν καλή. Πλήρωσα πολλά για μια τεχνολογία που γρήγορα έγινε πιο φθηνή, χωρίς να κάνω την απόσβεση στο μεταξύ... Ημουν και πιο μικρός τότε, είχα και λεφτά...

  13. #28
    Εγγραφή
    21-05-2004
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Thomson 585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Patentman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι οτι να`ναι.
    Ουτε CD δεν εγραφες και δεν πηρες τοτε.
    Σημερα που κανεις οτι θελεις βρηκες να το παιξεις προηγμενος. Που παιρνει και η κουτση μαρια SSD.

    Οσα δεν φτανει η αλεπου λοιπον.

    Και να διευκρινισω:
    Τοτε υπηρχε μεγαλυτερο οφελος, και οι χρηστες σκεπτονταν το κοστος.
    Σημερα απ`οτι φαινεται το κοστος δεν αποτελει προβλημα.
    Μιας και σημερα στην εποχη που ζουμε αυτο που μετραει ειναι να ειμαστε "προηγμενοι".
    Καθε 6μηνο και αλλο κινητο, καθε 6μηνο και αλλη καρτα γραφικων.
    Καθε gadget και μεσα.

    Το κακο ειναι οτι εχει θεοποιηθει ο SSD, λες και χωρις να εχουμε δωσει 300€ δεν μπορουμε να ζησουμε.
    Εκει ειναι η ενσταση μου.
    Οτι σε νηματα - μηνυματα πορωνουν τον μεσο οικιακο χρηστη στο οτι του ειναι χρησιμο να σπαταλησει τοσα χρηματα για την χρηση που θα κανει.
    και που ξερεις εσυ τι εκανα και δεν εκανα εγω ΤΟΤΕ που αναφερεσαι? και κατα δευτερον ποιος εισαι παλι εσυ που θα με πει τι θα κανω με τα εξοδα μου, σου ειπα εγω κατι οταν πηγες και πηρες τηλεοραση 1000 ευρω 42ρα οταν ξερεις οτι η τεχνολογια ειναι μετρια και οτι σε λιγο καιρο θα ειναι για πεταμα και οταν μπορεις ΑΝΕΤΑ να τη βγαλεις με μια 28ρα CRT ????

    Και για την ιστορια τον SSD τον πηρα 135 ευρω με ΦΠΑ τελικη τιμη
    They see me postin', they hatin'...

  14. #29
    Εγγραφή
    13-01-2008
    Μηνύματα
    821
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    HOL
    Ανεκαθεν οι οικιακοι χρηστες ηθελαν να εχουν σφαιρατο συστημα.

    Δε θυμαμαι - ξερω κανενα που θελει το αντιθετο.

    Δεν ειναι κοροϊδία να ξοδεύεις ΤΑ λεφτα για να παρεις Χ4 επεξεργαστή και να μην μπορεις να τον αξιοποιήσεις - δεις διαφορά;

    Οσο για την κουτση Μαρια και τους SSD που ειπε κάποιος...ΜΙΑ ΧΑΡΑ κανει η κουτση Μαρια λοιπόν. Εχει ενα συστημα που πεταει και ας μην ξερει απολύτως τιποτα απο υπολογιστές, σε real time περιβαλλον θα εχει αποκριση που δεν την εχει κανείς αλλος, oσο ξερολας και guru το παίζει.

    Για την ιστορια κ εγω τον SSD τον πηρα £114 τελικη τιμη.

  15. #30
    Εγγραφή
    28-06-2005
    Μηνύματα
    228
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δεν σας καταλαβαίνω, ρε παιδιά, μερικούς... ειλικρινά.

    Π.χ. ο τελευταίος μου σκληρός δίσκος είχε 50 ΜΒ/sec Write και 50 ΜΒ/sec Read. Ουσιαστικά πιο γρήγορα έγραφε παρά διάβαζε.

    Τώρα γράφω από φορητό χώρις SSD:
    - Πρέπει να περιμένω να ανοίξει η tab στον internet explorer.
    - Πρέπει να περιμένω να εμφανιστούν οι μικρογραφίες των φακέλων στα "Εγγραφα μου" και σε όλους τους φακέλους.
    - Ο SSD ολοκληρώνει το virus scan σε 225.000 αρχεία, σε 9 λεπτά. Πριν, ο μηχανικός δίσκος ήθελε 1 ώρα και 45 λεπτά για 660.000 αρχεία και εννοείται χωρίς να τον απασχολώ με κάποια άλλη εφαρμογή ταυτόχρονα.
    - Δεν αναφέρομαι σε restart γιατί θα γίνω γραφικός.

    Προσωπικά, επέλεξα SSD ούτε επειδή ζήλεψα από την Κουτσή Μαρία, ούτε επειδή θα ήθελα να "περηφανεύομαι ότι έχω SSD", αλλά επειδή είμαι άρρωστος με το θόρυβο, και γλιτώνω το θόρυβο από τον HDD και τον μπροστινό ανεμιστηράκι που απαιτείται για να τον ψύχει (οι ανώτερες, συγκριτικά επιδόσεις, έρχονται δεύτερες).

Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Intel SSD Firmware Update
    Από NiKapa στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-09, 01:55

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας