Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    03-06-2005
    Περιοχή
    Σαλαμίνα
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    80
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Router
    pireli
    SNR / Attn
    45(dB) / (dB)
    Ο λόγος που σας γράφω είναι για την αγανάκτηση που νιώθω για την fujitsu siemens και την γενική ταχυδρομική. Έχω ένα λαπτοπ amilo D7850 τoν έχω 13 μήνες και έχει πάει 4 φορές για επισκευή. Τις δυο πρώτες φορές πήγε στο πρώτο μήνα αγοράς για το ίδιο πρόβλημα. Το πρόβλημα ήταν ότι δούλευε περίπου μια ώρα και μετά πάγωνε. Την πρώτη φορά μου τον έστειλαν όπως τον έστειλα την δεύτερη μου τον φτιάξανε. Τις άλλες δυο φορές τον έστειλα τώρα στις γιορτές. Την πρώτη φορά δούλεψε μια βδομάδα μόνο, και μου έκανε το ίδιο πρόβλημα δηλαδή έσβηνε και για να τον ενεργοποιήσω έπρεπε να βγάλω την μπαταρία και να την ξαναβάλω. Αυτό μου το έκανε στο μήνα 4 φορές. Η fujitsu έλεγε ότι δεν βρίσκει τίποτα. Την τελευταία φορά που τον έστειλα δυστυχώς ο υπολογιστής ήρθε με σπασμένη οθόνη και δυστυχώς καμία από τις δυο εταιρίες δεν αναλαμβάνει της ευθύνες τους και από εδώ ξεκινά και ο Γολγοθάς μου. Στην 07/01/06 πήγα να παραλάβω τον υπολογιστή από το κατάστημα που τον είχα αγοράσει, εδώ στην Σαλαμίνα. {Τον υπολογιστή τον είχε στείλει στην fujitsu το κατάστημα που τον αγόρασα με την γενική ταχυδρομική }. Όταν λοιπόν τον ανοίξαμε και πήγαμε να τον ενεργοποιήσουμε ο υπολογιστής δεν άναβε και η οθόνη του ήταν σπασμένη. Πήραμε αμέσως τηλέφωνο την ταχυδρομική αλλά λόγω ώρας ήταν κλειστή και έτσι επικοινωνήσαμε Δευτέρα πρωί και αμέσως ήρθε η υπεύθυνη του καταστήματος, στην αρχή μας είπαν ότι θα αποζημιωθώ 100% αλλά μετά από μια βδομάδα το γύρισαν πως φταίει η fujitsu γιατί η συσκευασία δεν ήταν κατάλληλη για λαπτοπ και δεν έγραφε εύθραυστο. Από την fujitsu πάλι μου λένε ότι δεν ευθύνονται αυτή και ότι τα κουριερ έχουν ασφάλεια για τα πράγματα που μεταφέρουν και να με αποζημιώσουν αυτοί. Τώρα εγώ αναγκάζομε να του κυνηγήσω δικαστικός για να δικαιωθώ και ποίος ξέρη πότε θα Πάρο υπολογιστή στα χέρια μου καθε βοήθεια δεκτή

    Υ.Γ όταν στείλαμε τον υπολογιστή η συσκευασία που του κάναμε ήταν με το κουτί του και το στερεώσαμε με φενιζόλ ενώ η fujitsu του άλλαξε συσκευασία γιατί όπως είπαν από την fujitsu η δικιά του είχε φθορά ενώ η συσκευασία που κάνανε εκείνη ήταν ένα κουτί διπλάσιο από το ύψος του υπολογιστή και τυλιγμένο στο νάιλον με τις φουσκαλίτσες και έγραφε από έξω fujitsu siemens.

    ευχαριστώ εκ τον προτέρων
    Να ζει κάνεις η να μην ζει όπως είπε και ο Σαίξπηρ

  2. #2
    Εγγραφή
    29-04-2005
    Περιοχή
    Καλαμάτα
    Μηνύματα
    354
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    ISP
    FORTHnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Δημήτρη
    Υ.Γ όταν στείλαμε τον υπολογιστή η συσκευασία που του κάναμε ήταν με το κουτί του και το στερεώσαμε με φενιζόλ ενώ η fujitsu του άλλαξε συσκευασία γιατί όπως είπαν από την fujitsu η δικιά του είχε φθορά ενώ η συσκευασία που κάνανε εκείνη ήταν ένα κουτί διπλάσιο από το ύψος του υπολογιστή και τυλιγμένο στο νάιλον με τις φουσκαλίτσες και έγραφε από έξω fujitsu siemens.

    ευχαριστώ εκ τον προτέρων

    Από εμπειρία που έχω από ένα φορητό Sony, όταν το στέλνεις για επισκευή σου στέλνουν πρώτα ένα ειδικό κουτί για να το τοποθετήσεις, δεν σε αφήνουν να το στείλεις στο κουτί που το αγόρασες. Πιστεύω ότι και η Fujitsu χρησιμοποιεί την ίδια διαδικασία, αλλά θα πρέπει να το τσεκάρεις. Σε τέτοια περίπτωση η ευθύνη είναι δική τους γιατί δεν σου έστειλαν το ειδικό κουτί.
    ΒΓΕΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑΜΠΕΣ!!

  3. #3
    Εγγραφή
    03-06-2005
    Περιοχή
    Σαλαμίνα
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    80
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Router
    pireli
    SNR / Attn
    45(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kvas
    Από εμπειρία που έχω από ένα φορητό Sony, όταν το στέλνεις για επισκευή σου στέλνουν πρώτα ένα ειδικό κουτί για να το τοποθετήσεις, δεν σε αφήνουν να το στείλεις στο κουτί που το αγόρασες. Πιστεύω ότι και η Fujitsu χρησιμοποιεί την ίδια διαδικασία, αλλά θα πρέπει να το τσεκάρεις. Σε τέτοια περίπτωση η ευθύνη είναι δική τους γιατί δεν σου έστειλαν το ειδικό κουτί.
    αν διαβασεις το προσπέκτους γραφει μεσα να φυλαμε το κουτι για τυχον μεταφορα στην αντιπροσωπεια
    Να ζει κάνεις η να μην ζει όπως είπε και ο Σαίξπηρ

  4. #4
    Εγγραφή
    18-03-2003
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Γι' αυτό λοιπόν παίρνεις DELL που ο τεχνικός της DELL έρχεται στο σπίτι σου την επόμενη εργάσιμη, οπότε:

    1) Το Laptop δεν φεύγει από τα χέρια σου (πολύ σημαντικό)
    2) Το Laptop δεν κάνει βόλτες με την courier (γλυτώνεις καρδιακά επεισόδια)
    3) Δεν ξεσκίζεσαι στα τηλέφωνα, να ρωτάς: που είναι, τι έπαθε, ποιος είμαι... (γλυτώνεις χρήμα, χρόνο)
    4) Σε μια μέρα έχει λυθεί το πρόβλημά σου (το κυριότερο)

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορά νέου pc. Σας παρακαλώ την γνώμη σας!!!
    Από kostaspngs στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-08, 20:59
  2. Παρακαλώ την Πολύτιμη Γνώμη σας.
    Από tasulis στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-07, 14:27
  3. Την γνώμη σας, σας παρακαλώ
    Από alfa156 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-07, 18:09
  4. Την γνωμη/συμβουλη σας, παρακαλω
    Από Lazy Dog στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-05, 01:01
  5. Παρακαλώ θέλω την γνώμη σας.
    Από NeK στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-09-03, 15:34

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας