Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-24 από 24
  1. #16
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vamvakoolas Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο 6% επι των 2000??δηλαδη 120 ευρα? ποτε θα στα παραδωσουν?(παλιοτερα υπηρχαν παραπονα για την παραδοση απο τα Εντος)
    Χεχε...όχι 2000€ ήταν μετά την έκπτωση οπότε 6% επι των 4000, άρα 240.

    Η παράδοση γίνεται σχετικά σύντομα, θα μπορούσαν να μου τα είχαν παραδόσει την άλλη τετάρτη(μίλησα στο τηλέφωνο), αλλά θα πάω διακοπές

  2. #17
    Εγγραφή
    16-11-2003
    Μηνύματα
    233
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Και εγώ τσίμπησα από το Entos ένα κρεβάτι, ένα στρώμα, έναν καναπέ και ένα τραπεζάκι τηλεόρασης με 1100 Ευρώ μαζί με τα μεταφορικά. Ζήτω οι εκπτώσεις! Εξυπηρετικότατοι οι υπάλληλοι. Την επομένη με πήραν τηλέφωνο για να κλείσουμε ραντεβού για την παράδοση και επειδή ήθελα να αλλάξω το χρώμα του τραπεζιού (την προηγούμενη μέρα δεν υπήρχε) μου έδωσαν όλες τις πληροφορίες για το πώς θα το κάνω.

    Τώρα περιμένω να τα φέρουν για να δω το χώρο και να πάω να πάρω και καμιά βιβλιοθήκη και μπουφέ από ΙΚΕΑ.

    Το κακό (για μερικούς) είναι ότι δεν έχουν δόσεις για τους τα έκοψε η τράπεζα. Πληρώνεις με κάρτα αλλά σε μια δόση.


    Εντωμεταξύ ψάχνω να βρω φωτιστικά και ανεμιστήρες οροφής. Πήγα σε ένα praktiker αλλά είχαν φύγει όλοι οι ανεμιστήρες.
    Σήμερα Βρήκα μια εταιρεία ονόματι Alfa Lamda με πάρα πολλά προϊόντα. Στο site τους λένε έχουν τα γραφεία τους (αποθήκες, έκθεση, κτλ) στα Οινόφυτα, ενώ σε άλλα site λένε ότι είναι στην οδό Κωνσταντινουπόλεως 154. Ξέρει κανείς τίποτα;

  3. #18
    Εγγραφή
    10-08-2009
    Περιοχή
    Λαμία
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    OTEnet
    Router
    Linksys WAG54GS
    βασικα ειναι τι ψαχνεις και για ποσο θα το κρατησεις .

    εγω τωρα που θα μπω σε νεο σπιτι με την κοπελα μου πηραμε καναπε-γωνια , τραπεζι σαλονιου και κρεβατοκαμαρα με 2 κομοδινα . τιμες 2800-1100-2300 απο καλογηρου. μας τα αφησε 4900 και δωρο ανατομικο στρωμα.

    ακριβα θα μου πειτε αλλα θελω να τα κρατησω μια ζωη(αν ειναι εφικτο) και η ποιοτητα τους πραγματικα απιστευτη.

  4. #19
    Εγγραφή
    16-11-2003
    Μηνύματα
    233
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Είναι αλήθεια ότι αν ήθελα να πάρω κάτι για να μου μείνει θα πήγαινα στους "120" ή στο Euro House ή σε κάποιο αντίστοιχο. Θα έδινα 5.000 με 7.000 ευρουλάκια αλλά θα είχα φτιάξει σπίτι για μια ζωή. Είχαν καταπληκτική ποιότητα.

    Εγώ πάντως ξέρω ότι με 2.000 Ευρώ σύνολο (στο περίπου) ως τώρα έχω πάρει από Entos, Praktiker, Planet Home, Κόσμο του Σπιτιού και διάφορα άλλα μικρά μαγαζάκια σχεδόν όλα τα απαραίτητα:
    Καναπές από Entos 250 Ευρώ
    Κρεβάτι από Entos 250 Ευρώ
    Στρώμα από Entos 375 Ευρώ
    Τραπεζάκι TV από Entos 100 Ευρώ
    Μεταφορικά για Entos 150 Ευρώ
    Τραπεζάκι καθιστικού μαζί με 2 μικρά τραπεζάκια από Praktiker 125 Ευρώ
    Εργαλεία και εξοπλισμός σπιτιού από Praktiker 200 Ευρώ
    Ανακλινόμενες καρέκλες με μαξιλάρες και τραπεζάκι μπαλκονιού από Planet Home 200 Ευρώ
    Σκάλα και πετσέτες από τον Κόσμο του Σπιτιού 60 Ευρώ
    Φωτιστικά και λάμπες από μαγαζάκι της γειτονιάς 80 Ευρώ
    Ανεμιστήρες οροφής με τηλεχειριστήριο (γαμάτοι!) από μαγαζάκι της γειτονιάς 200 Ευρώ

    Βάλε και άλλα 2.000 που έσκασα για ηλεκτρικές συσκευές (ψυγείο, κουζίνα, πλυντήριο, φούρνο μικροκυμάτων, σκούπα, σίδερο)

    Τελικά με 4000 κατέληξα να φτιάξω ένα σπίτι στα γούστα μου, λειτουργικό και με καλή ποιότητα.

    Αν δεν ήταν περίοδος εκπτώσεων και προσφορών, όλα αυτά θα μου είχαν κοστίσει, όπως τα υπολόγισα, κοντά στα 6.000 Ευρώ.

    Άρα συμβουλή... Μετακομίστε σε περίοδο εκπτώσεων και προπαντώς καλοκαίρι. Μετακινήστε πιο εύκολα για να βρείτε αυτά που θέλετε και τα βρίσκετε και πιο φθηνά.


    Τέλος, σήμερα μου έφεραν από Entos τα έπιπλα. Άψογοι! Μες στο διάστημα ωρών που μου είχαν πει. Και η συνολική εξυπηρέτηση του καταστήματος πάρα πολύ καλή. Τη συναρμολόγηση βέβαια θα την κάνω εγώ για να μην πληρώνω κερατιάτικα. Βέβαια ταλαιπωρούμουν όλο το πρωί να συναρμολογήσω 3 τραπέζια από το Praktiker (50+ βίδες είχαν), άλλα άξιζε ο κόπος.

  5. #20
    Το euro-house τί τιμές έχει γενικότερα; γιατί ψάχνω για τραπεζάκι σαλονιού και έπιπλο για την TV.

  6. #21
    Εγγραφή
    11-05-2006
    Μηνύματα
    876
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Οχι μωρε ανεμιστηρες οροφής.... Ειναι πολύ κιτς... Αφήστε που μπορει να καταληξει η διαμονή στο σπιτι ταινία τρόμου, αμα γινει καμια στραβή και ξεκολλήσει..

    ........Auto merged post: alwaysalone πρόσθεσε 1 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vshadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι αλήθεια ότι αν ήθελα να πάρω κάτι για να μου μείνει θα πήγαινα στους "120" ή στο Euro House ή σε κάποιο αντίστοιχο. Θα έδινα 5.000 με 7.000 ευρουλάκια αλλά θα είχα φτιάξει σπίτι για μια ζωή. Είχαν καταπληκτική ποιότητα.
    .
    Ε ναι αλλά έτσι δε το χαιρεσαι το σπιτι.. Καθεσαι και φοβασαι να φερθεις αυθορμητα.. Σκεφτεσαι μή παθει τιποτα ο καναπες κλπ...
    Καλύτερα να αγορασεις μετρια επιπλα, ετσι ωστε να μη τα λυπασαι αν πχ συμβει κατι (λερωθεί η σπασει ή οτιδηποτε..)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alwaysalone : 22-08-09 στις 23:32. Αιτία: auto merged post

  7. #22
    Το avatar του μέλους MARIA_Z
    MARIA_Z Guest
    GIA 2000€ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ 120€.
    ΑΡΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ 1120 ΚΑΙ..ΠΟΥ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΣ ΑΛΛΟΥ
    ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΔΩΡΟ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΕΔΩ ΣΤΟ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΩΡΗΣΕΣ ΚΑΙ ΚΛΕΨΙΑ.

    ????????

  8. #23
    Εγγραφή
    15-05-2012
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παιδιά καλησπέρα! Απλά να ενημερώσω θέλω...ψάχναμε με τον άντρα μου, φθηνά έπιπλα για το σπίτι μας και βρήκα στο ιντερνετ το μαγαζί, domus sofa. Μας άρεσε μία σύνθεση και την παραγγείλαμε. Δωσαμε στην αρχή τα μισά λεφτά και μας είπε ο ιδιοκτήτης ότι σε ένα μηνα το έπιπλο θα είναι σπίτι. Την ημέρα που ήταν να γίνει η παράδοση μας πήρε τηλεφωνο ο ιδιοκτήτης πως ήθελε τα υπόλοιπα λεφτά γιατί δεν είχε εμπιστοσύνη στην μεταφορική. Πήγαμε με τον άντρα μου από το μαγαζί και αφού μας διαβεβαίωσε ότι το έπιπλο είναι εντάξει και ότι για ο,τιδήποτε δε μας αρέσει μπορούμε να το αλλάξουμε του δώσαμε τα λεφτα. (ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ!) Το απόγευμα που ήρθε το έπιπλο σπίτι διαπιστώσαμε ότι δεν ήταν αυτό που παραγγείλαμε και κατευθείαν τον πήραμε τηλέφωνο. Αρχικά προσπαθούσε να μας πείσει να το κρατήσουμε και τελικά το στείλαμε πίσω και μας διαβεβαίωσε ότι σε 10 μέρες θα έρθει σπίτι μας όπως ακριβώς το θέλαμε. Από τότε έχουν περάσει 20 μέρες, το έπιπλο δεν έχει έρθει και αυτός είναι εξαφανισμένος. Οι υπάλληλοι δεν μπορούν να μας εξυπηρετήσουν και ούτε αυτοί μας λένε πότε θα εμφανιστεί στο μαγαζί. Τελίκα ποτέ μην προπληρώνεις κάτι για κανένα λόγο!!! Να προσέχετε όλοι γιατί εμείς την πατήσαμε!!!

  9. #24
    Εγγραφή
    10-12-2012
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΑΠ'ΕΓΙΝΕ ''TEOULA''..?ΤΗΝ ΠΗΡΕΣ ΤΗ ΣΥΝΘΕΣΗ?ΑΠΟ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΙ ΕΛΕΓΕ?ΚΑΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ...

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορά pc
    Από captain1 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-09, 21:59
  2. αγορα G7
    Από eristikos13 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-09, 02:29
  3. Πώληση μεταχειρισμένων επίπλων κ.α.
    Από 8anos στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-08, 04:50
  4. Αγορά pc!
    Από feidias στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-08, 15:16
  5. Αγορά TV ??? βοήθεια στην αγορά!
    Από sculper στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-05, 20:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας