Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Εγγραφή
    06-10-2005
    Περιοχή
    Αποκόρωνας, Χανιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΟΥΔΑ
    Router
    Baudtec (ενσύρματ
    SNR / Attn
    8.5(dB) / 28.8(dB)
    Γειά σε όλους,

    ανήκω σε παλαιότερη φουρνιά αγοραστών OnDSL Kit (το αγόρασα μέσα Οκτώβρη) και η δωρεάν περίοδος έληξε στις 18 του Γενάρη.

    Επικοινώνησα με την ΟΤΕΝΕΤ και παλαιότερα σχετικά με το πώς μπορούν οι παλιοί κάτοχοι ΟnDSL Kit να αξιοποιήσουν την προσφορά με τη δωδεκάμηνη σύμβαση όπου το συνολικό κόστος (Γραμμής 384/128 + Συνδρομής ISP) έχει έκπτωση 50% και διαμορφώνεται στα 17,40€ + ΦΠΑ 19%. Μετά από κάμποσα τηλέφωνα, όπου μου έλεγαν ότι κάτι ετοιμάζεται, σήμερα με ενημέρωσαν ότι πλέον ισχύει η προσφορά και για τους παλαιούς συνδρομητές και αρκεί να αποστείλουν με Fax (+ αστυνομική ταυτότητα μπρός/πίσω) την αίτηση που επισυνάπτω (μου την απέστειλλάν με mail).

    Αυτά για την ώρα, περιμένω σχόλια σας...
    Attached Files Attached Files
    --
    Ευάγγελος Τριπολιτάκης
    νόηSYS - IT & Engineering Solutions
    ΒΙΟΠΑ Χανίων - Σούδα
    web site: www.nohsys.net blog: www.nohsys.net/meddling
    Έξυπνη εύρεση εργασίας - http://www.jobsite.gr

  2. #2
    Εγγραφή
    25-07-2005
    Περιοχή
    Internet
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.208
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Που σημαίνει ότι αφού έχει λήξει ο προπληρωμένος χρόνος σου, θα ενταχθείς από τώρα στο -50%; Πολύ καλό! Αν το είχαν πει νωρίτερα, θα το σκεφτόμουν να παραμέινω μετά τη λήξη.

  3. #3
    Εγγραφή
    06-10-2005
    Περιοχή
    Αποκόρωνας, Χανιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΟΥΔΑ
    Router
    Baudtec (ενσύρματ
    SNR / Attn
    8.5(dB) / 28.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από t300
    Που σημαίνει ότι αφού έχει λήξει ο προπληρωμένος χρόνος σου, θα ενταχθείς από τώρα στο -50%; Πολύ καλό! Αν το είχαν πει νωρίτερα, θα το σκεφτόμουν να παραμέινω μετά τη λήξη.
    Πέμπτη δεν ίσχυε η συγκεκριμένη προσφορά, σήμερα το μεσημέρι πήρα τηλέφωνο και όλα μια χαρούλα πλέον...

    Επιπρόσθετα, (το ξέχασα πριν) να σημειώσω ότι εάν οι τιμές αναπροσαρμοστούν (προς τα κάτω υποθέτω χιχι) το πάγιο με τη σειρά του θα αναπροσαρμοστεί στο 50% του τρέχοντος.

    Επίσης στην αίτηση λέει (και αυτό δεν ξέρω εάν μου αρέσει ιδιαίτερα) ότι σε περίπτωση διακοπής της σύμβασης πριν την παρέλευση του δωδεκάμηνου είναι ο συνδρομητής υποχρεωμένος να καταβάλει τα υπολοιπόμενα πάγια.
    --
    Ευάγγελος Τριπολιτάκης
    νόηSYS - IT & Engineering Solutions
    ΒΙΟΠΑ Χανίων - Σούδα
    web site: www.nohsys.net blog: www.nohsys.net/meddling
    Έξυπνη εύρεση εργασίας - http://www.jobsite.gr

  4. #4
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    θελουμε δεν θελουμε δεν μπορουμε να δεσμευομαστε για πλακα για 12 μηννες .. δικιο εχουν και αυτοι.το καλο με την οτενετ εινα οτι μπορει να πληρωσεισ κατι παραπανω σε σχεση με τουσ αλλουσ αλλα εχεισ την αξιπιστια εξασφαλισμενηι οτι στα τεχνικα θεματα ειναι γνωστεσ τουλ εμενα 2 μερεσ τωρα παροτι καινουρια γραμμη εχω προβλημα το παλευουν.συνεργειο απο δευτερα πλεον αλλα δεν εχει σημασια. η καλη εντυπωση που μου εμεινε εχει σημασια καθωσ και οτι αν εισαι υπομονετικοσ και αυγενικος δινεις τον αερα στον υπαλληλο να σε εξυπηρετισει και απο εμενα αξιζουν συγχαρητιρια στον κυριο Παρουξη απο την οτενετ που σημερα επι μια ωρα προσπαθησε να κανει οτι μπορουσε με ζηλο.τετεοια αντιμετωπιση δενε ιχα ουτε απο forthnet ουτε απο acn παλαιοτερα τα καλα να λεγονται

  5. #5
    Το avatar του μέλους ΕΡΜΗΣ
    ΕΡΜΗΣ Guest
    Θα ήθελα να επιβεβαιώσω με τη σειρά μου ότι η συγκεκριμένη προσφορά όντως ισχύει από 3/2 και επιπρόσθετα το 50% μειωμένο πάγιο ισχύει και για όσους επιλέξουν να κρατήσουν το security kit. Αντί λοιπόν του επιπλέον μηνιαίου παγίου 4 E για το security kit, το κόστος του διαμορφώνεται (εφόσον υπάρξει 12μηνη δέσμευση) στα 2 Ε επιπλέον του γνωστού παγίου (17,40 + φάπα) .

  6. #6
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΕΡΜΗΣ
    Θα ήθελα να επιβεβαιώσω με τη σειρά μου ότι η συγκεκριμένη προσφορά όντως ισχύει από 3/2 και επιπρόσθετα το 50% μειωμένο πάγιο ισχύει και για όσους επιλέξουν να κρατήσουν το security kit. Αντί λοιπόν του επιπλέον μηνιαίου παγίου 4 E για το security kit, το κόστος του διαμορφώνεται (εφόσον υπάρξει 12μηνη δέσμευση) στα 2 Ε επιπλέον του γνωστού παγίου (17,40 + φάπα) .
    Να αναφέρω οτι πλεόν δεν αναφέρουν 50% όπως πρίν αλλά το ότι για τους επόμενουν μήνες θα πλήρωνει πχ 17,40 + φπα

  7. #7
    Εγγραφή
    13-12-2005
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.684
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8000/1024
    ISP
    Forthnet
    τις "εκπτώσεις" ποτέ δεν τις βλέπω με καλό μάτι ... ειδικά όταν λένε για μια σταθερή τιμη και όχι ποσοστό.
    Ψιλιάζομαι μειώσεις στην DSL, αλλά αυτός είμαι εγώ

  8. #8
    Εγγραφή
    23-04-2004
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Otenet
    Router
    Alcatel 510ί
    Εγώ έχω γραμμή ΟΤΕ και σύνδεση OTEnet (ξεχωριστά). Γνωρίζει κανείς εαν μπορώ να κάνω το αντίστοιχο πακέτο κρατώντας την υπάρχουσα γραμμή? (Διότι εαν κάνω διακοπή τότε θα περιμένω λίστα αναμονής σύμφωνα με τον ΟΤΕ !)


    ....
    Υστερα απο mail sthn OTEnet, μου έστειλε το έντυπο το οποίο αναφέρετε πιο πάνω, και με τίτλο mail "Προσφορά -20%".
    Δηλαδή μέιωση μόνο στο πάγιο της σύνδεσης....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος apnea73 : 10-02-06 στις 00:49.

  9. #9
    Εγγραφή
    08-10-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Forthnet
    Εγώ είχα πάρει το ondslkit για 2+1 μήνες και δώρο το linksys 354g χωρίς δωδεκάμηνη δέσμευση. Λήγει σε μία βδομάδα. Πήρα να τους ρωτήσω τι επιλογές έχω και μου είπαν ότι αν δεν κάνω κάποια ενέργεια θα μπει αυτόματα αορίστου χρόνου με 35 €/μήνα. Έχω τη δυνατότητα επίσης να δεσμευτώ για 12 μήνες για το 50% της τιμής ή να κρατήσω μόνο τη γραμμη.

    Και τίθεται το ερώτημα τώρα.. Γιατί να συνεχίσω με το 50% ενώ μπορώ να διακόψω τελείως και να ξαναγοράσω το πακέτο παίρνοντας και κανα δωράκι απο γερμανό ή πλαίσιο ?
    Σκέφτομαι βέβαια να κρατήσω και μόνο τη γραμμή γιατι φοβάμαι οτι θα μπλέξω λίγο με τις αποσυνδέσεις επανασυνδέσεις...

  10. #10
    Εγγραφή
    15-11-2005
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    @KotZer
    Και γω είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με σενα, λήγει το προηγούμενο κουτί που πήρα με το Linksys και σκεφτόμουν τι να κάνω....
    Την λύση μου την έδωσε το ότι βρήκα το PS2 οπότε πήρα ξανά πακέτο .
    Πάντως μιας και μένα μου στείλανε την αίτηση για 12μηνη δέσμευση ο μόνος λόγος για να το κάνεις είναι αν βαριέσαι την διαδικασία της διακοπής-επανενεργοποίησης.
    Ελπίζω να μην ταλαιπωρηθώ και μείνω πολλές μέρες χωρίς σύνδεση....
    Για ότι νεότερο θα ενημερώσω το φόρουμ!

  11. #11
    Εγγραφή
    19-10-2002
    Περιοχή
    Πειραιας
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    75
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Vodafone - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Asus DSL-N17U
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sotiris05
    @KotZer
    Και γω είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με σενα, λήγει το προηγούμενο κουτί που πήρα με το Linksys και σκεφτόμουν τι να κάνω....
    Την λύση μου την έδωσε το ότι βρήκα το PS2 οπότε πήρα ξανά πακέτο .
    Πάντως μιας και μένα μου στείλανε την αίτηση για 12μηνη δέσμευση ο μόνος λόγος για να το κάνεις είναι αν βαριέσαι την διαδικασία της διακοπής-επανενεργοποίησης.
    Ελπίζω να μην ταλαιπωρηθώ και μείνω πολλές μέρες χωρίς σύνδεση....
    Για ότι νεότερο θα ενημερώσω το φόρουμ!
    πο ρε φιλε καταφερες και βρηκες το ps2? εισαι τυχερος :P

  12. #12
    Εγγραφή
    08-10-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Forthnet
    @KotZer
    Και γω είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με σενα, λήγει το προηγούμενο κουτί που πήρα με το Linksys και σκεφτόμουν τι να κάνω....
    Την λύση μου την έδωσε το ότι βρήκα το PS2 οπότε πήρα ξανά πακέτο .
    Πάντως μιας και μένα μου στείλανε την αίτηση για 12μηνη δέσμευση ο μόνος λόγος για να το κάνεις είναι αν βαριέσαι την διαδικασία της διακοπής-επανενεργοποίησης.
    Ελπίζω να μην ταλαιπωρηθώ και μείνω πολλές μέρες χωρίς σύνδεση....
    Για ότι νεότερο θα ενημερώσω το φόρουμ!
    Και εγώ αυτό είχα στο μυαλό μου μακάρι να βρω το ps2 αλλα πολύ χλωμο :P Ψαχνώ για καμία άλλη καλη προσφορά αλλα δε βρίσκω τπτ ρε γμτ... Πιθανότατα λοιπόν να την ακυρώσω τελείως την γραμμή, ετσι και αλλίως χαμένος δε θα βγώ. θα αντέξω και με isdn dial-up για καμία βδομαδα, εξάλλου σχεδόν ίδιες ταχύτητες έχει

Παρόμοια Θέματα

  1. Διακοπή ONDSL LINE από παλιό ONDSL KIT
    Από katakouzina στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-06, 21:20
  2. Νέα προσφορά OTENET OnDSL Kit & OnDSL Bundle
    Από aesir στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-06, 10:53
  3. OnDSL Kit Παραταση Προσφορας
    Από sgiannios στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-06, 03:32
  4. Διαφορες!!! ondsl,ondsl kit, ondsl bundle, conn-x
    Από le0n09 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-05, 15:53
  5. OnDSL Kit & security kit
    Από maxcp στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-05, 13:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας