Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    29-07-2009
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    αυτό είναι το πρώτο μου μήνυμα στο adsl.gr
    παιδιά θέλω λίγο βοήθεια γιατί κοντεύω να τρελαθώ.
    είχα τα vista ultimate και ήταν όλα κομπλέ,μέχρι που πριν κανα 10ήμερο άρχισε ξαφνικά να μου πετάει ένα μήνυμα που έλεγε "το πρόγραμμα οδήγησης οθόνης σταμάτησε να λειτουργεί και ανακτήθηκε "
    μετά στο καπάκι μου το ξαναέβγαζε μέχρι που έκανε restart μόνο του. από τότε όποτε άνοιγα το pc πάλι τα ίδια. αφού το αμέλησα για λίγες μέρες σαν ελληνάρας, μετά προσπάθησα τα πάντα από πλευράς ρυθμίσεων (ενημερώσεις κάρτας γραφικών,απεγκαταστάσεις-εγκαταστάσεις,έλεγχο για ιούς,προσευχές για ένα θαύμα και διάφορα ψιλομικρά μπας και σώσω την παρτίδα μόνος μου)
    τελικά αγανάκτησα και είπα να βάλω τα 7 ultimate, ελπίζοντας να φτιάξει μια και καλή, κι όπως καταλαβαίνετε αυτό δεν έγινε γιατί αν είχε γίνει δεν θα διαβάζατε ποτέ αυτό το μήνυμα.
    με τα 7 μου λέει το ίδιο απλά το λέει στα αγγλικά "display driver stoped responding and was succesfully recovered "
    τι να κάνω?
    intel quad 2,4ghz
    ram 4 gb
    windows 7 ultimate 64 bit
    nvidia geforce 8800gt

  2. #2
    Εγγραφή
    28-12-2008
    Μηνύματα
    536
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    αν εχεις το cd της καρτας γραφικων δοκιμασε να βαλεις εκεινους τους drivers,διαφορετικα αν δεν το εκανες ηδη δοκιμασε αυτους.Ειναι για τα 7 αλλα η nvidia λεει οτι ειναι και για vista (αρα 2 σε 1).Το προβλημα που λες το εχω και εγω(οχι μονιμα),αλλα οταν κλεινω το counter strike μου το βγαζει αλλα μετα βεβαια ολα ρολο'ι',οχι σαν και σενα με rebooots κλπ.

  3. #3
    Εγγραφή
    29-07-2009
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    όταν βάζω το cd με τον driver της κάρτας μου λέει error και δε μπορεί να συνεχίσει με την εγκατάσταση,και τους drivers tous δοκίμασα άλλα τπτ,πάλι τα ίδια

  4. #4
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Μηνύματα
    1.538
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από votanikos13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    όταν βάζω το cd με τον driver της κάρτας μου λέει error και δε μπορεί να συνεχίσει με την εγκατάσταση,και τους drivers tous δοκίμασα άλλα τπτ,πάλι τα ίδια
    Μάλλον γιατί είσαι με win7 και όχι με τα vista. Σε safe mode δες αν σου κάνει τα ίδια. Αν δε σου τα κάνει είναι θέμα driver αν σου τα κάνει, μπορεί να είναι και θέμα κάρτας γραφικών.

  5. #5
    Εγγραφή
    10-07-2009
    Περιοχή
    Αλεξανδρουπλη
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/2048
    ISP
    OTEnet
    Router
    Βraudtec
    Συγνωμη για την ακυρη Ερωτιση-Απαντηση αλλα που τα βρικες και τα win vista και τα win 7 ρε θηριο?
    Τα αγορασες?

    ........Auto merged post: NikosxD95 πρόσθεσε 1 λεπτά και 28 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Ακυρο αλλα ενδιαφερομαι γιατι κανω ενα καινουριο Pc και 8ελς να βαλω τα 7 και αν οχι αφτα τα vista τουλαχιστον
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NikosxD95 : 31-07-09 στις 19:14. Αιτία: auto merged post

  6. #6
    Το avatar του μέλους Hackerman
    Hackerman Guest
    Windows Update έκανες τουλάχιστον?

  7. #7
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.316
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Αν στο κάνει συνέχεια, τότε μάλλον βάρεσαν οι vga drivers.
    Οπότε θέλουν σωστή και full αφαίρεση από το safe mode και μετά πέρασμα τους τελευταίους της κάρτας σου.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

Παρόμοια Θέματα

  1. Διαβαζει τ απλα CD κ οχι αυτα που εχουν προγραμμα οδηγησης..
    Από sfinaki στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-09, 01:48
  2. SLES 10 & ati display driver
    Από alexopth69 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-07, 18:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας