Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Θα εμβολιαστειτε?

Ψήφισαν
420. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Ναι

    51 12,14%
  • Οχι

    281 66,90%
  • Θα δουμε

    88 20,95%
Σελ. 144 από 150 ΠρώτηΠρώτη ... 124134139142143144145146149 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.146-2.160 από 2242
  1. #2146
    Εγγραφή
    03-02-2005
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    κάμποσα...
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Speedtouch
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να πείς με 100% σιγουριά ότι εαν έκαναν το εμβόλιο θα ζούσαν; Σίγουρα όχι. Μπορεί να παθαίνανε επίσης επιπλοκές απο το εμβόλιο... Μπορεί να μην κατέληγαν οι 100. Ομως αυτό σημαίνει ότι πρέπει να γίνει ιστορία πανδημίας, ντεμέκ μαζικός εμβολιασμός, πανικός, υστερία, κλπ κλπ;;;; Θα μπορούσαν, εαν και εφόσον υπάρχει θέμα με τα άτομα με βεβαρυμένη υγεία, να έκαναν μόνο σε αυτούς εμβόλιο και σε ευαίσθητες ομάδες πληθυσμού... Ομως ξέχασα... Δεν είναι 10 εκ κόσμος αυτοί, μερικές δεκάδες χιλιάδες... Οπότε τι θα βγάλουν οι φαρμακευτικές καθώς και οι πληρωμένοι εγκάθετοί τους;;;;
    Είμαι σίγουρος ότι οι συγγενείς των νεκρών, ειδικά των 5-6 βρεφών και παιδιών (αν θυμάμαι καλά(?)) θα χαρούν πολύ να διαβάσουν την ανάλυσή σου!

  2. #2147
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παντως περα απο υστεριες και υπερβολες μεσω της προσφατης περιπετειας μου με τον καρκινο γνωρισα εξ αναγκης σχεδον ολες τις ειδικοτητες της ιατρικης και μπορω να πω οτι απεκτησα μια επιφυλακτικοτητα απεναντι στους γιατρους...
    Παραδειγμα: εχω μια φοβερη ισχυαλγια κι εκανα μια σειρα μαγνητικες
    για να αποκλεισουμε τον οποιοδηποτε συσχετισμο με την σκληρυνση κατα πλακας.
    Ο μονιμος θεραπων στο ΚΑΤ μου συνεστησε εν μεσω θεραπειων για τον καρκινο αμεση εγχειρηση.
    Ο νευρολογος στην κλινικη την απεκλεισε λογω της σ/κ/π κι εγραψε ισχυρη φαρμακοθεραπεια.
    Και ο νευροχειρουργος όπου με παρεπεμψε ειπε οτι τα φαρμακα ηταν αχρηστα καθοτι δεν αφορουσαν την περιπτωση μου, επρεπε να αποφευγω το πολυ περπατημα και το καλυτερο ειναι τα θαλασσια μπανια και η σωστη σταση του σωματος συνεχως...
    Τα σχολια περισσευουν λοιπον!
    Βεβαια ποτέ δεν παιρνω πρωτοβουλως φαρμακα και ζηταω μια δευτερη γνωμη εαν αμφιβαλλω.
    ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ παντως δεν υπηρχε περιπτωση να μην το κανω εφ οσον
    ο οργανισμος μου ειναι εξασθενημενος και εκτεθειμενος σε καθε ειδους επιθεση.
    Κι αν ειχε παρενεργειες θα εφταιγαν πιο πολυ οι αλλες αρρωστιες και θεραπειες...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manoulamou : 28-08-10 στις 23:56.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  3. #2148
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω προβληματιζομαι οτι στο μελλον σε μια πραγματικη πανδημια θα μας λενε να κανουμε εμβολιο και εμεις δεν θα τους πιστευουμε εξαιτιας των προηγουμενων false alarms. Ειναι πολυ σοβαρο το ζητημα
    σωστη επισημανση

    σαν το παραμυθι με τον ψευτη βοσκο και τον λυκο

  4. #2149
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThanosD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλύτερα να ρωτήσεις τους 100 περίπου τυχερούς-που-δεν-καναν-εμβόλιο-παρόλο-που-είχαν-βεβαρυμένη-υγεία και κατέληξαν...
    Εννοείς ότι υπήρχε το εμβόλιο και ΔΕΝ το έκαναν?

    Μάλλον λάθος έχεις. Η συντριπτική πλειοψηφία είχαν ασθενήσει ΠΡΙΝ το εμβόλιο, από όσο θυμάμαι.

  5. #2150
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Μηνύματα
    352
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    αυτό θυμάμαι κι εγώ.. ότι είχαν ασθενήσει και βαριά! πριν το εμβόλιο
    - - «Ανθολογία της Οικονομίας»
    Φιλόμουσοι της Τεχνολογικής Κοινότητας, "Άρωμα Γυναίκας" στο SNR.gr το ραδιόφωνο του ADSLgr.com
    Πρόληψη/Ενημέρωση «Χρέος μας…η ζωή» . . .

  6. #2151
    Το avatar του μέλους raul
    raul Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως περα απο υστεριες και υπερβολες μεσω της προσφατης περιπετειας μου με τον καρκινο γνωρισα εξ αναγκης σχεδον ολες τις ειδικοτητες της ιατρικης και μπορω να πω οτι απεκτησα μια επιφυλακτικοτητα απεναντι στους γιατρους...
    Παραδειγμα: εχω μια φοβερη ισχυαλγια κι εκανα μια σειρα μαγνητικες
    για να αποκλεισουμε τον οποιοδηποτε συσχετισμο με την σκληρυνση κατα πλακας.
    Ο μονιμος θεραπων στο ΚΑΤ μου συνεστησε εν μεσω θεραπειων για τον καρκινο αμεση εγχειρηση.
    Ο νευρολογος στην κλινικη την απεκλεισε λογω της σ/κ/π κι εγραψε ισχυρη φαρμακοθεραπεια.
    Και ο νευροχειρουργος όπου με παρεπεμψε ειπε οτι τα φαρμακα ηταν αχρηστα καθοτι δεν αφορουσαν την περιπτωση μου, επρεπε να αποφευγω το πολυ περπατημα και το καλυτερο ειναι τα θαλασσια μπανια και η σωστη σταση του σωματος συνεχως...
    Ετσι ειναι αυτα τα πραγματα, οι γιατροι συνηθιζουν να συνιστουν ελαφρα τη καρδια εγχειριση. Κι εμενα πριν 15 χρονια μου ειχε προταθει να κανω μια σοβαρη εγχειριση, ευτυχως δεν την εκανα.

  7. #2152
    Εγγραφή
    02-01-2004
    Μηνύματα
    802
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Otenet, Forthnet, Tellas
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι ειναι αυτα τα πραγματα, οι γιατροι συνηθιζουν να συνιστουν ελαφρα τη καρδια εγχειριση. Κι εμενα πριν 15 χρονια μου ειχε προταθει να κανω μια σοβαρη εγχειριση, ευτυχως δεν την εκανα.
    Λόγω του κατακερματισμού της ιατρικής σε ειδικότητες (απαραίτητο λόγω της ποσότητας γνώσης/πληροφοριών) ο κάθε συνάδελφος τα βλέπει από τη δική του σκοπιά (αυτά πέρα από το οικονομικό συμφέρον μιας εγχείρησης.)
    Για αυτό και κανείς δεν αρκείται σε μία μόνο γνώμη. Από εκεί και πέρα, η απόφαση ανήκει στον ασθενή.

    ........Auto merged post: BeholderX πρόσθεσε 2 λεπτά και 32 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ παντως δεν υπηρχε περιπτωση να μην το κανω εφ οσον ο οργανισμος μου ειναι εξασθενημενος και εκτεθειμενος σε καθε ειδους επιθεση. Κι αν ειχε παρενεργειες θα εφταιγαν πιο πολυ οι αλλες αρρωστιες και θεραπειες...
    Το θέμα είναι πολύ συζητήσιμο.
    Στη Νευρολογική κλινική (δημόσιο νοσοκομείο Αθήνας) που εργαζόμουν, κανείς από τους νευρολόγους του νοσοκομείου δεν προτείνε σε ασθενείς με ΣΚΠ να κάνουν το εμβόλιο για την H1N1. Και όπως τελικά αποδείχθηκε, πρόκειται για πολύ ελαφρύτερη της εποχικής γρίπης κατάσταση.



    Τώρα όσον αφορά τα ποσοστά εμβολιασμού, αυτά διέφεραν από χώρα σε χώρα.
    Στην Ελλάδα εμβολιάστηκε μόνο το 3.3% (τρία κόμμα τρία) του πληθυσμού, και τελικά είχαμε 149 θύματα συνολικά (εργαστηριακά εξακριβωμένα), μέσα σε 1 χρόνο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BeholderX : 29-08-10 στις 22:02. Αιτία: auto merged post
    Εγκυρη ενημέρωση για την Ομοιοπαθητική, από γιατρούς, στο http://www.homeopathy.gr

  8. #2153
    Εγγραφή
    13-08-2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.352
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    14036/1020
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Ζαντολάστιχο
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 31,8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Kαι κάτι επίκαιρο:

    Ερωτηματικά για την πανδημία
    Σύμβουλοι φαρμακευτικών εταιρειών μέλη της επιτροπής που κήρυξε την πανδημία της νέας γρίπης...


    Σύμβουλοι φαρμακευτικών εταιρειών ήταν ορισμένα από τα μέλη της επιτροπής του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας που κήρυξε την πανδημία της νέας γρίπης.

    Τη λίστα με τα μέλη της επιτροπής δημοσιοποίησε ο ίδιος ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας, και αυτό που προκύπτει είναι ότι πέντε από αυτούς, δύο Βρετανοί και τρεις αμερικανοί, τόσο πριν όσο και κατά τη συμμετοχή τους στην επιτροπή εργάζονταν ως σύμβουλοι μεγάλων πολυεθνικών φαρμακευτικών εταιρειών...

    Ωστόσο ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας δεν αποδέχεται την κριτική ότι οι ερευνητές λειτούργησαν υπέρ των βιομηχανιών φαρμάκων για να παράξουν το εμβόλιο κατά του ιού Η1Ν1, ο οποίος από τον Απρίλιο του 2009 προκάλεσε το θάνατο σε 18.500 ανθρώπους σε όλο τον κόσμο.

    Λόγω του πανικού που προκλήθηκε, 300 εκατομμύρια εμβολιάστηκαν σε όλο τον κόσμο, ενώ μόνο η Ελλάδα δαπάνησε 23 εκατ. ευρώ για εμβόλια ενώ 3 εκατομμύρια από αυτά παραμένουν αδιάθετα στις αποθήκες.

    http://www.skai.gr/news/health/artic...-tin-pandimia-

  9. #2154
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BeholderX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αυτό και κανείς δεν αρκείται σε μία μόνο γνώμη. Από εκεί και πέρα, η απόφαση ανήκει στον ασθενή.
    Γι αυτο κι εγω εχοντας βαρεθει με τοσα φαρμακα και μη βλεποντας ουσιαστικη διαφορα ξεκινησα μπανακια καθημερινα και μπορω να πω οτι ειδα αρκετη βελτιωση!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BeholderX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι πολύ συζητήσιμο.
    Στη Νευρολογική κλινική (δημόσιο νοσοκομείο Αθήνας) που εργαζόμουν, κανείς από τους νευρολόγους του νοσοκομείου δεν προτείνε σε ασθενείς με ΣΚΠ να κάνουν το εμβόλιο για την H1N1. Και όπως τελικά αποδείχθηκε, πρόκειται για πολύ ελαφρύτερη της εποχικής γρίπης κατάσταση.
    Ρωτησα σχεδον ολους τους νευρολογους/νευροχειρουργους που ξερω και υπηρχε διασταση αποψεων οχι μονο για το ΝΕΟ αλλά ΚΑΙ για τα παλια εμβολια... Η ογκολογος μου το συνταγογραφησε λογω και των προκυψαντων κατα την θεραπεια διαβητη και υπερτασης...





    σαραβαλακι κανονικο η manoulasas
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  10. #2155
    Εγγραφή
    28-09-2002
    Περιοχή
    USSR
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.530
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    IPCOPonVM
    αστα μανούλαμου είδαμε πως έλεγες μία σελίδα πριν ότι κάθησες και το απόλαυσες, μην προσπαθείς να κρύψεις τα διεστραμμένα βίτσια σου πίσω από την ασθένειά σου!! ,λολ λολ λολ λολ
    εμβολιολάγνα , λολ λολ λολ
    και μπανιολάγνα λολ λολ λολ

    τα στοιχεία του beholder είναι υπέροχα, μήπως έχεις κανέναν πίνακα ακόμα να μας δώσεις??

    στη νορβηγία εμβολιάστηκε το 60% και πέθαναν 29 σε πληθυσμό 4,8 εκ (δηλαδή 0,6 νεκροί ανά 100.000 κατοίκους)
    στην ελλάδα εμβολιάστηκε το 3% και πέθαναν 140 σε πληθυσμό 11,3 εκ (1,24 νεκροί ανά 100.000)
    στη γερμανία εμβολιάστηκε το 5% και πέθαναν 240 σε πληθυσμό 82 εκ (0,29 νεκροί ανά 100.000)
    ακόμα και στην πολωνία με 0% εμβολιασμούς πέθαναν 173 σε 38εκ (0,46 νεκροί ανά 100.000)

    στις ΗΠΑ πέθαναν σύμφωνα με το CDC 12.000 (εκτίμηση) σε πληθυσμό 307εκ (3,91 νεκροί ανά 100.000)


    πραγματικά πιο ξεκάθαρη απόδειξη της απάτης δεν υπάρχει.

    ΥΓ επίσης μας λέει μάλλον πως είναι πιο σημαντικό να έχεις σοβαρό σύστημα υγείας παρά εμβόλια. Κι αυτό θα πρέπει να το λάβουμε υποψη μας καθώς η κυβερνησή μας , μας κατευθύνει τόσο γρήγορα και όμορφα προς το κατεστραμμένο αμερικάνικο σύστημα υγείας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος waste : 30-08-10 στις 12:29.

  11. #2156
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Δυστυχως ΟΛΑ τα συστηματα τα φερνουμε στην Ελλαδα δεκαετιες μετα
    και οταν πια οι χωρες που τα εφαρμοσαν πρωτες ή τα καταργησαν ή εκαναν ριζικες αλλαγες!
    Ακομη και τα προβληματα στα αεροδομια
    οφειλονται στην ελλειψη συντηρησης και αναβαθμισης των ηλεκτρονικων τους...
    Οσο για το ΕΣΥ εχει πεθανει και μας παραμυθιαζουν με διαδικασιες ανανηψης
    που ουσιαστικα ειναι τα πρωτα σταδια για το μορφωμα ιδιωτικοποιησης που διελυσε τους Αμερικανους.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  12. #2157
    Εγγραφή
    28-09-2002
    Περιοχή
    USSR
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.530
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    IPCOPonVM
    είπαμε μανουλαμου, μπορεί να κατηγορούμαστε από τους "επιστήμονες" του ΙΟΒΕ ως η τελευταία σοβιετική δυτικη χώρα, αλλά σίγουρα σε λίγο θα γίνουμε η πρώτη μετα-σοβιετική δυτική χώρα...

    κι αν αυτό γεμίζει φόβο εμένα που είμαι υγιής, καταλαβαίνω πόσο τρομακτικό και απογοητευτικο είναι για ανθρώπους σαν εσένα που έχουν προβλήματα υγείας. Όχι μόνο για το μέλλον, αλλά και για την καθημερινότητά τους.

    και η ιστορία με τη γρίπη και τα εμβόλια ήταν χαρακτηριστική του τρόπου που μας αντιμετωπίζουν ως ιθαγενείς με καθρεφτάκια.

  13. #2158
    Εγγραφή
    02-01-2004
    Μηνύματα
    802
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Otenet, Forthnet, Tellas
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από waste Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα στοιχεία του beholder είναι υπέροχα, μήπως έχεις κανέναν πίνακα ακόμα να μας δώσεις??
    Merci beaucoup

    Ενδιαφέροντα στοιχεία και πίνακες μπορείτε να βρείτε στα παρακάτω τρία άρθρα:

    Αντικρουόμενα συμφέροντα και Δημόσια Υγεία (Ιούνιος 2010)

    Νέα γρίπη H1N1: πανδημία, πανικός ή σκάνδαλο;
    (Μάρτιος 2010)

    Ενημέρωση για τη νέα γρίπη των χοίρων - Η1Ν1 - αντιγριπικά εμβόλια νέας γρίπης H1N1 - ταμιφλού, ιός Η1Ν1
    (Σεπτέμβριος 2009)
    Εγκυρη ενημέρωση για την Ομοιοπαθητική, από γιατρούς, στο http://www.homeopathy.gr

  14. #2159
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Μηνύματα
    352
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί, ενώ στη δική μου περίπτωση με το που μπήκα σε Βελγονοσοκομείο για προγραμματισμένη light επέμβαση μου χώσαν το εμβόλιο στην περίπτωση του πατέρα μου δεν;;;;;
    Pop… είσαι σίγουρος ότι σου έκαναν το ισχυρό; για το H1N1.
    Ή κάτι πιο ελαφρύ light?
    μιας που έμπαινες για να κάνεις μια επέμβαση. . που αυτό θα πει ήδη μια ελαφρώς ταλαιπωρία του οργανισμού. .

    ........Auto merged post: mosaic πρόσθεσε 37 λεπτά και 17 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω προβληματιζομαι οτι στο μελλον σε μια πραγματικη πανδημια θα μας λενε να κανουμε εμβολιο και εμεις δεν θα τους πιστευουμε εξαιτιας των προηγουμενων false alarms. Ειναι πολυ σοβαρο το ζητημα
    προσωπικά είμαι φοβητσιάρα με τις αρρώστιες (και ποιος δεν είναι δηλαδή..)
    είμαι υπέρ των εμβολίων όπως και αυτά που γίνονται στα μωράκια παιδάκια..

    . . . . σχετικά με τον ιό της γρίπης H1N1,
    και προσπαθώντας (πάλι προσωπικά) να αποκρυπτογραφήσω την όλη κατάσταση.. κάπου δεν πείστηκα με αυτή την (εμμονή...) για να κάνω το εμβόλιο


    και για το μέλλον. . για ότι παρουσιασθεί πρέπει να έχει σταθερές βάσεις και πάλι αποκρυπτογραφώντας βολιδοσκοπώντας την όλη κατάσταση. . . .

    πλέον οι άνθρωποι είναι σκεπτόμενοι (αν όχι όλοι) και δεν πάμε έτσι εύκολα σαν πρόβατα στο σφαγείο

    . . παγκόσμια δεν υπάρχει καμια εμπιστοσύνη σε πολιτικούς . . οι άνθρωποι παγκόσμια έχουν γευτεί από τους κυβερνώντες* τους κοροϊδία σαπίλα (ας πρόσεχαν*)

    Τώρα εξετάζονται τα πάντα από ΕΜΑΣ τους μικρούς ασήμαντους πολίτες,
    κι ας μην είμαστε στα έδρανα της Βουλής
    * (ας πρόσεχαν*)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mosaic : 30-08-10 στις 22:11. Αιτία: auto merged post
    - - «Ανθολογία της Οικονομίας»
    Φιλόμουσοι της Τεχνολογικής Κοινότητας, "Άρωμα Γυναίκας" στο SNR.gr το ραδιόφωνο του ADSLgr.com
    Πρόληψη/Ενημέρωση «Χρέος μας…η ζωή» . . .

  15. #2160
    Εγγραφή
    02-05-2007
    Μηνύματα
    872
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Φωτός!
    ISP
    Γείτων!
    Μετα απο το φιασκο αυτο,
    τo ερωτημα ειναι αν μευθαυριο προκυψει ενας ιος που πρεπει οντως να εμβολιαστουν ολοι,
    αν θα δρασει το ιδιο γρηγορα ο WHO,
    αν οι κυβερνησεις θ'αρχισουν να ομφαλοσκοπουν
    και ποσοι απο τον κοσμο θα τους πιστεψουν τοτε...

    The 'Cry Wolf' syndrome, που ελεγε κι ο Αισωπος


    ...
    Φιλοκαλούμεν μετ'ευτελείας και φιλοσοφούμεν άνευ μαλακίας

Σελ. 144 από 150 ΠρώτηΠρώτη ... 124134139142143144145146149 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Περί θρησκείας, επιστήμης και γρίπης...
    Από ThanosD στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-09, 09:59
  2. ΗΠΑ - Σκόπια: Ηχηρό μήνυμα κατά της παραχάραξης της ιστορίας
    Από dantouan στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-09, 16:17
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-08, 22:35

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας