Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Εισπρακτικές εταιρίες Τραπεζών: Σας ενοχλούν?

Ψήφισαν
178. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Αραιά εως ποτε - Είμαι πάντα ΟΚ στις υποχρεώσεις μου

    117 65,73%
  • Σπάνια, αμα καθυστερήσω 2-3 δόσεις στην κάρτα/δάνειο μου

    12 6,74%
  • Συχνά ήδη απο την πρώτη εβδομάδα που δεν έχω πληρώσει την δόση μου

    18 10,11%
  • ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ!!

    31 17,42%
Σελ. 1 από 39 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 582
  1. #1
    Εγγραφή
    17-06-2003
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    5.841
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΔΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    28.1(dB) / 5.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τις τελευταίες δυο μέρες ζω μια απίστευτη κατάσταση και πραγματικά θα ήθελα να ξέρω αν έχουν περάσει και άλλοι αντίστοιχες πιέσεις και ενοχλήσεις.
    Θεωρώ τον εαυτό μου ήρεμο ανθρωπο και δεν πολυδίνω βάση σε τηλεφωνήτριες και απειλές, έχω μάθει απο την δουλειά μου να δουλευω γραπτώς με εξώδικα και δικαστικούς επιμελητές, αλλα αυτό που μου συμβαίνει έχει ξεπεράσει τα όρια.

    Προχτες το πρωί λοιπόν μια κυρία απο εισπρατική εταιρία της Eubobank καλεί στο σπίτι των γονιών μου. Αφου συστήνετε (λέγοντας οτι καλεί απο την Eurobank) λεει στην μητέρα μου "οτι ο γιός σας εχει εξαφανιστεί, έχει αφήσει ενα μεγάλο ανεξόφλητο ποσό στην τράπεζα μας και πρέπει να επικοινωνήσουμε μαζί του άμεσα για να μην προχωρήσει το θέμα δικαστικά". Η μητέρα μου λοιπόν αφου ενημέρωσε την κυρία οτι απουσιάζω εκτός πόλης ακουει το πρώτο τρελό... "α ναι ε? διακοπές είναι ε? τα χρεη του όμως δεν τα τακτοποιεί, έτσι του μάθατε? καλή είστε και εσείς". Η μητέρα μου της λεει οτι δεν της επιτρέπει να της μιλάει έτσι και ζήτησε να τελειώνουν την συνομιλία τους (αφου πρώτα τις έδωσε φυσικά το κινητό μου).
    Αμέσως χτυπάει το κινητό μου και μιλάω με την κυρία αυτή (φυσικά ακόμα δεν γνώριζα οτι είχε μιλήσει με την μητέρα μου και οτι τις είχε μιλήσει με τέτοιο τρόπο) η οποία ήταν ευγενικότατη και μου είπε να βάλω 150 ευρώ στην κάρτα μου για να σταματήσουν απο το να προχωρήσει νομικά η υπόθεση. Την διαβεβαίωσα λοιπον οτι θα βρώ αυτά τα 150 μεχρι την επόμενη μέρα και κλείσαμε σαν να μην τρέχει τίποτα.
    Ακολουθεί τηλέφωνημα απο την μητέρα μου που με ενημερώνει για το τί πέχτηκε.

    Φορτώνω λοιπον εγώ ανάποδες οπότε περιμένω την επόμενη τηλέφωνο της.

    - Τί κάναμε με την Mastercard κύριε ...?
    - Τίποτα δεν κάναμε... Αλλά εσείς κάνατε!
    - Τί έκανα εγώ?
    - Καλέσατε στο σπίτι των γονιών μου (δεν ζω μαζί τους εδώ και 8 χρόνια btw) και εκτός οτι τους κοινοποιήσατε στοιχεία για τις οφειλές μου, ήσασταν και πολύ απότομη και ειρωνική.
    Συνεχίζει λοιπον να μου λεει "εγώ? όχι.. και κάνετε λάθος και το ένα και το άλλο" τελειώνει η ιστορία εκεί οπότε ξεκινάει το παραμύθι:

    - Τι κάνουμε λοιπον?
    - Τίποτα δεν κάνουμε. Ακολουθήστε την όποια νόμιμη διαδικασία πρέπει να ακολουθήσετε. Εγώ αδυνατώ να πληρώσω λόγω του οτι η εταιρία μου πρακτικά έχει κλείσει μετά απο ένα φέσι που μας άφησε πελάτης μας, και σαν εταιρία έχουμε προχωρήσει σε παυση πληρωμών απο τον Απρίλιο. Ώς εκ τουτου δεν υπάρχει ευρώ.
    - Και πως ζείτε?
    - Ορίστε?? Θα σας δώσω λογαριασμό για το πως ζώ?
    - Φυσικά! Χρωστάτε και ειστε υποχρεωμένος! Αποδείξτε μου οτι δεν εχετε να πληρώσετε.
    - Πλάκα μου κάνετε? Πως να σας το αποδείξω αυτό και γιατί?
    - Απο την φορολογική σας δήλωση*. Λεει η φορολογική σας δήλωση οτι δεν έχετε εισόδημα?
    - Κυρία μου γνωρίζετε οτι η φορολογική δήλωση του καθενός είναι απόρρητο έγγραφο? Ποια είστε εσείς που θα σας την κοινοποιήσω? Άλλωστε η φορολογική δήλωση γράφει τα εισοδήματα του προηγούμενου έτους. Εγώ το πρόβλημα απο τον Απρίλιο φέτος το απέκτησα!
    - Δεν με νοιάζει να δανιστείτε απο την μητέρα σας!
    - Δεν θα δανιστώ απο κανέναν. Εσείς θα κλείσετε τώρα το τηλέφωνο, θα ενημερώσετε την τράπεζα την οποία εκπροσωπείτε οτι αδυνατώ αυτή τη στιγμή να πληρώσω και θα τους πείτε οτι γνωρίζω όλες της συνέπειες του νόμου και ας κάνουν ότι θέλουν. Ας κάνουν καταγγελία σύμβασης, ας βγάλουν διαταγή πληρωμής, ας κάνουν ότι τελοσπαντων είναι νόμιμο! Γιατι τα τηλεφωνήματα σας είναι στα όρια της νομιμότητας κυρία μου.
    - Δεν θα μου πείτε την δουλειά μου. Λοιπον ακούω, θα πληρώσετε σήμερα 150 ευρώ? Ή αυριο 1200 που θα ειναι τα δικαστικά έξοδα? Τι προτιμάτε?
    - Αντε πάλι... ΔΕΝ ΕΧΩ!

    Το παραμύθι συνεχίστηκε για περίπου 30 λεπτά. Συνολικά:

    - Απειλήθηκα με φυλάκιση (οτι τα χρεη μου θα μεταβιβαστούν στην εφορία, και η εφορία θα ζητήσει της προσωποκράτηση μου - μπούρδες!)
    - Απειλήθηκα οτι θα συνεχίσει να με ενοχλεί καθημερινά μεχρι να πληρώσω ("Ενοχλείστε? Πληρώστε τότε για να σταματήσω να σας ενοχλώ! Αλλιως θα σας ενοχλω κάθε μέρα, όλη μέρα. Μέχρι τις 20.30 δουλευώ").
    - Ζητήθηκαν παρανόμως απόρρητα έγγραφα (φορολογική δήλωση)
    - Ενημέρωθηκαν τρίτοι (εστω και αν αυτοί είναι οι γονείς μου) για προσωπικό μου ζήτημα (μπορώ να καταθέσω μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση για αυτό)
    Και φυσικά κανείς δεν μου πληρώνει τον χαμένο χρόνο μου στο τηλέφωνο με την κυρία αυτή. Σε δυο μέρες μου έφαγε 2 ώρες που αλλιώς θα είχα κάνει και καμιά δουλειά...

    Καταλλήξαμε λοιπον στο τέλος να μου λεει να πάω ΤΩΡΑ (την ώρα που μιλάμε, και χωρις να κλείσουμε το τηλέφωνο - γιατί ούτως ή άλλως θα με ξαναέπερνε, ή εμένα ή τους γονείς μου αν δεν απαντούσα) στην τράπεζα - θα μου κρατούσε παρέα στον δρόμο είπε χαρακτηριστικά- για να δωσω μια υπευθυνη δήλωση οτι ΑΔΙΑΦΟΡΩ για τα χρεη μου!
    Της λεω κοπέλα μου είσαι με τα καλά σου? Που την είδες την αδιαφορία? Αδυναμία πληρωμής υπάρχει, οχι αδιαφορία!
    - Δεν το δέχομαι! Να κηρύξετε πτώχευση κύριε τότε, αλλιως τα λεγόμενα σας δεν μου λένε τίποτα

    Τελικά μετά απο μισή ώρα κλείσαμε και θα με ξαναέπαιρνε στις 14.00 να δεί αν πήγα στην τράπεζα... Ακόμα δεν με πήρε... Μάλλον θα είναι απασχολημένη να κάνει παρέα σε κάποιον άλλο κακομοίρη που έστειλε να πάει στην τράπεζα ΤΩΡΑ. Ελεος...

    Φυσικά η επόμενη μου κίνηση ήταν να συμβουλευτώ τον δικηγόρο μου, ο οποίος μου είπε πως απο Δευτέρα θα ετοιμάσουμε μια ενα εξώδικο όπου θα ζητάμε την παυση κάθε όχλησης προς εμένα ή τρίτους λόγω αδυναμίας πληρωμής λόγω της κατάστασης στην οποία βρίσκεται η εταιρία μου (και φυσικά αποδεικνύεται απο τα δυσμενή στοιχεία που υπάρχουν ήδη στον Τειρεσία).

    Ουφ... το εβγαλα απο μέσα μου

    Εσείς έχετε ζήσει καμια παρόμοια κατάσταση?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wintech2003 : 31-07-09 στις 16:16.
    <? while (!$success) { $try++; } ?>

  2. #2
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.756
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Υποτίθεται πως η κυβερνησάρα μας κατέθεσε τροπολογία νόμου που επιβάλει συγκεκριμένες πρακτικές σε αυτές τις εταιρίες, απαγορεύοντας την ενόχληση τρίτων εκτός του οφειλέτη, απαγόρευση κοινοποίησης των χρεών, απαγόρευση απειλών κλπ κλπ.
    Για πάρε τους στο κυνήγι και αν σε ξαναενοχλήσουν τράβα τους και μια μήνυση.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #3
    Εγγραφή
    25-05-2004
    Περιοχή
    POTS & Mobile γωνια
    Μηνύματα
    2.214
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~11700 / 775
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟΥ
    Router
    TP-Link TD-W8960N
    Path Level
    Interleaved
    Δεν εχω ζησει κατι τετοιο, ευτυχως και σου ευχομαι να ξεμπερδευεις οσο πιο γρηγορα και ευκολα γινεται.

    Αλλα νομιζω οτι ειναι παρανομο αυτο που κανει.
    Νομιζω οτι μπορεις με το δικηγορο σου να την κυνηγησετε για απειλες, διαφορες ηθικες βλαβες, τρομοκρατια κλπ, οπως επισης οτι αμα δεν ειναι της τραπεζας αλλα εισπρακτικης εταιρειας τοτε να κυνηγησετε την τραπεζα για κοινοποιηση προσωπικων στοιχειων.
    Η συναλλαγη σου ειναι με την τραπεζα και οχι με τη εισπρακτικη εταιρια.

  4. #4
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.756
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δυστυχώς η Eurobank έχει εκχωρήσει πολλά δάνεια και κάρτες σε τρίτες εταιρίες έναντι ομολόγων.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #5
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530
    Εγω παιδια πριν χρονια δουλευα για 3 μηνες στο τμημα αυτο της Eurobank.Και πραγματικα γινοταν χαμος..Εμενα δεν μου ανανεωσαν την συμβαση επειδη μου ειπαν χαρακτηριστικα..Εισαι πολυ ευγενικος για αυτην την δουλεια..!
    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

  6. #6
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    Ποτέ δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα με τραπεζα γιατι απλουστατα δεν εχω παρει πιστωτική ποτέ.
    Μονο προπληρωμενη. Το μονο προβλημα που αντιμετωπιζω σχεδον εβδομαδιαια ειναι στην αναληψη και καταθεση ποσών. Στην ανάληψη καθε φορά δεν θα εχουν χρήματα οποτε ξαναελατε κυριε και στην καταθεση θέλουν να μου πουλησουν τα μυρια οσα προγραμματα που θα αυξησουν κατακορυφα τα λεφτά μου (δεσμευοντας τα βεβαιως βεβαιως για μακρυ χρονικό διαστημα και δινοντας μου "δώρο" μια πιστωτική καρτα για να κινούμαι, εφοσον δεν θα εχω μετρητά).

    Στο παρόν ζητημα αφου στειλεις εξωδικο ή αγωγη στην τραπεζα διαβαζοντας παντα και τους ορους του συμβολαιου που εχεις υπογραψει, την επομενη φορά που θα σε παρουν με την αρχη της συνομιλίας θα τους ενημερωσεις οτι η κληση αυτη καταγραφεται και αν δεν τους αρεσει να κλεισουν το τηλεφωνο, και φυσικά θα καταγραφεις την κλήση.
    Να δεις για ποτε θα στο κλεινουν ή θα σου μιλάνε με το σεις και με το σας.

  7. #7
    Εγγραφή
    17-06-2003
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    5.841
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΔΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    28.1(dB) / 5.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μα αγαπητοί, γνωρίζω οτι η συμπεριφορά τους είναι παράνομη, αλλα το θέμα είναι οτι δεν μπορώ να κάνω άμεσα κάτι.
    Αν δεν απαντήσω το τηλέφωνο, θα πάρουν στους γονείς, αν τους κλείσω το τηλέφωνο θα πάρουν στους γονείς. Οι γονείς μου φυσικά και γνωρίζουν για τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν και τους έχουν γραμμένους, αλλα εγώ δεν θέλω να τους φερνω σε δύσκολη θέση. Αυτός είναι ο μόνος λόγος που όσο μιλάω με την εν λόγω κυρία, κρατάω την ψυχραιμία μου, δεν βρίζω φυσικά γιατί μπορεί να γυρίσει και μπουμερανγκ, και την αφήνω να βαρεθεί αυτή να με πρήζει...
    Αλλα οτι θα κινηθώ εναντίων τους αυτό ούτε συζήτηση! Το θέμα είναι τί γίνεται μέχρι να φτάσει η μήνυση στα χέρια τους... Μου τα πρήζουν απλά, δεν πειράζει αντέχω!

    Τα δικαιώματα του καταναλωτή:

    Διακοπή
    της τηλεφωνικής επικοινωνίας με τον υπάλληλο της εισπρακτικής

    Ασφαλιστικα μέτρα
    περί Προστασίας της Προσωπικότητας στο κατά τόπους Μονομελές Πρωτοδικείο (που απαγορεύουν στην τράπεζα ή την εισπρακτική εταιρεία να παρενοχλήσει εκ νέου τους οφειλέτες)

    Μήνυση
    για εξύβριση, στην περίπτωση που ο υπάλληλος γίνεται απότομος και επιθετικός

    Μήνυση
    για συκοφαντική δυσφήμηση, στην περίπτωση που γνωστοποιηθούν σε τρίτους οι οφειλές του καταναλωτή

    Απαίτηση
    του καταναλωτή να δώσει ο υπάλληλος πλήρη στοιχεία:

    Όνομα, τηλέφωνο και εταιρεία στην οποία εργάζεται

    Ενημέρωση
    του Δικηγορικού Συλλόγου Αθηνών ή αναφορά στον Συνήγορο του Καταναλωτή
    <? while (!$success) { $try++; } ?>

  8. #8
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Ήρωας!!! Καλά πως κρατήθηκες και δεν άρχισες τα καντήλια;

    Οι γονείς μου αναγκάστηκαν και άλλαξαν νούμερο με αιτία το ίδιο σκηνικό με τον αδελφό μου.

  9. #9
    Εγγραφή
    17-06-2003
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    5.841
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΔΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    28.1(dB) / 5.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prodromosfan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο παρόν ζητημα αφου στειλεις εξωδικο ή αγωγη στην τραπεζα διαβαζοντας παντα και τους ορους του συμβολαιου που εχεις υπογραψει, την επομενη φορά που θα σε παρουν με την αρχη της συνομιλίας θα τους ενημερωσεις οτι η κληση αυτη καταγραφεται και αν δεν τους αρεσει να κλεισουν το τηλεφωνο, και φυσικά θα καταγραφεις την κλήση.
    Να δεις για ποτε θα στο κλεινουν ή θα σου μιλάνε με το σεις και με το σας.
    Ακριβώς αυτό με συμβούλεψε και ο δικηγόρος μου να κάνουμε.
    Άλλωστε μου είπε την επόμενη φορά που θα με καλέσουν να τους πω πως πληρεξούσιος δικηγόρος μου είναι ο κ. Ταδε, επικοινωνήστε μαζί τους στο τάδε τηλέφωνο, και θα το αναλάβει αυτός.
    <? while (!$success) { $try++; } ?>

  10. #10
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    αυτο ειναι για να μη ζαλιζουν εσενα.
    γνωμη μου ομως ειναι να ασχοληθεις εσυ, εκτος κι αν εχεις εμπιστοσυνη (σε δικηγορο κομματακι δυσκολο) στο δικηγορο σου και ειναι τζιμανι και σχετικός με τετοιες υποθεσεις.

    Edit: [ Oι τηλεφωνικές συνδιαλεξεις που καταγραφονται εν γνωση των μελών που συνδιαλέγονται ειναι αποδεικτικά και εγκυρα στοιχεια σε δικαστηριο. ]

  11. #11
    Εγγραφή
    25-05-2004
    Περιοχή
    POTS & Mobile γωνια
    Μηνύματα
    2.214
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~11700 / 775
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟΥ
    Router
    TP-Link TD-W8960N
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς η Eurobank έχει εκχωρήσει πολλά δάνεια και κάρτες σε τρίτες εταιρίες έναντι ομολόγων.
    Νομιζω οτι αυτο ειδικα ειναι παρανομο γιατι η συμβαση ειναι μεταξυ του πελατη και της τραπεζας και οχι μεταξυ πελατη και τριτης εταιρειας.

    edit: Λειπει η επιλογη του "ποτέ"

  12. #12
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papdoux Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομιζω οτι αυτο ειδικα ειναι παρανομο γιατι η συμβαση ειναι μεταξυ του πελατη και της τραπεζας και οχι μεταξυ πελατη και τριτης εταιρειας.

    edit: Λειπει η επιλογη του "ποτέ"
    Και στα τοξικά ομολογα τριτων εταιριων που πωληθηκαν απο τη citibank η συμβαση ηταν μεταξυ πελατη-τραπεζας citibank, αλλά οι "πελατες" ακομα τρεχουν να βρουν το δικιο τους.

  13. #13
    Εγγραφή
    17-06-2003
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    5.841
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΔΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    28.1(dB) / 5.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papdoux Εμφάνιση μηνυμάτων
    edit: Λειπει η επιλογη του "ποτέ"
    Πρώτη πρώτη
    Αραιά εως ποτε
    <? while (!$success) { $try++; } ?>

  14. #14
    Εγγραφή
    25-05-2004
    Περιοχή
    POTS & Mobile γωνια
    Μηνύματα
    2.214
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~11700 / 775
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟΥ
    Router
    TP-Link TD-W8960N
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prodromosfan Εμφάνιση μηνυμάτων


    Και στα τοξικά ομολογα τριτων εταιριων που πωληθηκαν απο τη citibank η συμβαση ηταν μεταξυ πελατη-τραπεζας citibank, αλλά οι "πελατες" ακομα τρεχουν να βρουν το δικιο τους.
    δεν ειπα οτι ειναι ευκολη υποθεση. Το τρεξιμο χρειαζεται γιατι σε αυτη τη χωρα, το να αποδειξεις το νομιμο ειναι σαν να πρεπει να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας.
    Το ιδιο το κρατος ειναι παρανομο.

  15. #15
    Προσωπικά με ειχαν καλέσει για μια οφειλή 45€. Δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα να πάω να το πληρώσω...απλά την είχα ξεχάσει για κανα χρόνο και δεν με είχε ενημερώσει κανείς.

    Κάποια μέρα δέχθηκα ένα τηλέφωνο, και με πολύ επιθετικό ύφος, εν μέσω απειλών απαίτησαν να πληρώσω αυτό το τρομερό ποσό. Έφαγε ένα βρίσιμο ο τύπος το ευχαριστήθηκα. Την άλλη μέρα πλήρωσα βέβαια, αλλά τουλάχιστον πήρα την ηθική ικανοποίηση.

Σελ. 1 από 39 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-09, 09:48
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-08, 16:07
  3. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-08, 16:55
  4. που θα φτάσει το mozilla foundation;
    Από no_logo στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-08, 21:00
  5. Είναι δυνατόν να έχουν φτάσει τόσο ψηλά οι τιμές ανεμιστήρων;
    Από Patentman στο φόρουμ Κουτιά, τροφοδοτικά και ψύξη
    Μηνύματα: 65
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-08, 09:49

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας