Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 21
  1. #1
    Εγγραφή
    01-03-2008
    Περιοχή
    Aγ.Παρασκευη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15000/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Vivodi - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Linksys WAG-200g
    SNR / Attn
    5/10(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Φιλεs και φιλοι του adsl.gr !!! Εχω περασει σχεδον απο 100 κυματα με τιs εταιριεs ADSL .....Και μετα απο πολλεs δοκιμεs κατεληξα στην Vivodi . Το γιατι ειναι σχετικα απλο. Κουραστηκα να "τουs κυνηγαω-ζαλιζω" πλεον με τα προβληματα και τιs υπηρεσιεs τουs αφου να φανταστειτε η προηγουμενη εταιρια ειχε ξεχασει να κανει διακοπη τηs γραμμηs....και με χρεωνε και εκεινη(Forthnet) ενω ειχα παει κανονικα στη Vivodi .Χαμοs... Φιλοι μου ξερω οτι ισωs να υπαρχει καποια προβληματικη γραμμη απο τον ΟΤΕ τηs περιοχηs μου -κατανεμιτεs-καλωδια και l.o.l. αλλα δεν ψαχνω και το τελειο σημα ....μιαs που αυτο μαλλον δεν γινεται. Αυτο που με απασχολει ειναι οτι τα παιδια στην VIVODI ειναι ΠΑΝΤΑ προθυμα να με HELP ...και πολυ ΟΚ (ασχετα αν που οι ταχυτητεs ξαφνικα πεφτουν μερα με την μερα χωριs να ξερω τον λογο) Σαν πελατηs ειμαι πιστευω καλοπληρωτηs και δεν τουs εχω φερει δυσκολιεs ποτε. ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΟΙ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΦΟΡΑ ??? ΠΩΣ ΘΕΛΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΠΕΛΑΤΕΣ ??? ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ SUPER....ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΥΤΗ ΜΑΣ ΔΙΩΧΝΕΤΑΙ ??? ΑΞΙΖΕΙ ??? (Οχι τιποτα αλλο...τωρα που πρεπει να ανανεωσουμε το συμβολαιο η να το διακοψω επρεπε τα πραγματα να ηταν καλυτερα)Φιλοι απλα το αναφερω για να βρουμε καμια ακρη...οχι μονο για μανα αλλα για πολυ κοσμο!!! *** Σαs δινω μερικα απο τα χαρακτηριστικα τηs γραμμηs μου μημπωs και ακουσει καποιοs ID-12523-ΚΟΜΒΟΣ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2- ΑΡ.ΒΡΟΝΧΟΥ 21Β1273738-FULL-LLU -SLOT 23-PORT-5 **Παρενθεση καποτε ειχε καει ενα MODEM-Κοματι εκει στο DSLAM...Απο την αλλαγη του και μετα η γραμμη δουλευει αλλα ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΚΑΤΗΦΟΡΑ **Ευχαριστω

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τα στατιστικά συγχρονισμού σου από το web interface του modem δώσε μας.

  3. #3
    Εγγραφή
    01-03-2008
    Περιοχή
    Aγ.Παρασκευη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15000/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Vivodi - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Linksys WAG-200g
    SNR / Attn
    5/10(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Modulation: G.992.5 annex A
    Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.021 / 9.992
    Data Transferred (Sent/Received) [KB/KB]: 313,00 / 775,00
    Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 18,5
    Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 13,0 / 22,0
    SN Margin (Up/Down) [dB]: 14,0 / 9,5
    Vendor ID (Local/Remote): TMMB / 
    Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
    Loss of Signal (Local/Remote): 0 / 0
    Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
    Loss of Link (Remote): 0
    Error Seconds (Local/Remote): 0 / 0
    FEC Errors (Up/Down): 0 / 0
    CRC Errors (Up/Down): 10 / 3
    HEC Errors (Up/Down): 157 / 2 ***ΟΡΙΣΤΕ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ! Πριν απο μια εβδομαδα ειχα τα ιδια ακριβωs στα στατιστικα με 1021Up-12749 Down και SN Margin Up-15.5/9.5Down

  4. #4
    Εγγραφή
    19-09-2006
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/640
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    thomson kati
    ελα μου ντε γιατίίίίίίίίί????
    και εδώ μια απο τα ιδια.......απο 10 εχω πεσει στα 7.5 - 8.5......τους εχω πάρει και τους εχω πεί , φτιαχνεται...αλλά μετα πάλι τα ιδια......επιεδη δεν με ενδιαφερει και τόσο όμως.....

  5. #5
    Εγγραφή
    08-09-2006
    Περιοχή
    ΤΡΙΑΝΔΡΙΑ
    Ηλικία
    73
    Μηνύματα
    975
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8191/1021
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    ZTE ZXHN H208N
    SNR / Attn
    8,3(dB) / 32,9(dB)
    Συγνώμη, εκτός θέματος, αλλά βρήκα ευκαιρία, από ατχύτητες όπως ήμουν είμαι, γύρω στα 8-9. Αλλά αποσυνδέσεις ρε παιδιά. 2-3 αποσυνδέσεις κάθε μέρα, όταν είμαι παρών δηλαδή, δεν ξέρω πόσες ακόμα όταν λείπω. Τι γίνεται αλλού;

  6. #6
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alieus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη, εκτός θέματος, αλλά βρήκα ευκαιρία, από ατχύτητες όπως ήμουν είμαι, γύρω στα 8-9. Αλλά αποσυνδέσεις ρε παιδιά. 2-3 αποσυνδέσεις κάθε μέρα, όταν είμαι παρών δηλαδή, δεν ξέρω πόσες ακόμα όταν λείπω. Τι γίνεται αλλού;
    Αν εννοείς τις 2 τελευταίες μέρες έχουν πρόβλημα!

  7. #7
    Εγγραφή
    06-03-2007
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Full
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Vivodi Telefonet+
    DSLAM
    Vivodi - ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ
    Router
    SpeedTouch 780
    SNR / Attn
    20(dB) / 22(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alieus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη, εκτός θέματος, αλλά βρήκα ευκαιρία, από ατχύτητες όπως ήμουν είμαι, γύρω στα 8-9. Αλλά αποσυνδέσεις ρε παιδιά. 2-3 αποσυνδέσεις κάθε μέρα, όταν είμαι παρών δηλαδή, δεν ξέρω πόσες ακόμα όταν λείπω. Τι γίνεται αλλού;
    και εγω το ιδιο προβλημα ειχα χθες.μου εβγαζε το ρουτερ authenication failed.Πηρα τηλ. και μου ειπαν οτι εχουν προβλημα.Σημερα ειναι καλυτερα τα πραγματα

  8. #8
    Εγγραφή
    01-03-2008
    Περιοχή
    Aγ.Παρασκευη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15000/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Vivodi - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Linksys WAG-200g
    SNR / Attn
    5/10(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αχ... και στο τελοs θα εβγαζα τρελο τον ηλεκτρολογο που αλλαξε τιs ΡΕΚΛΕΤΕΣ με καινουργιεs γιατι καποιεs ειχαν σπασει απο τα χρονια και συγνωμη(απο αγαρμποσυνη των τεχνικων τηs καθε εταιριαs)....και τελικα οι "Κυριοι" μαs δουλευουν κανονικοτατα που μερικα σηματα απο εταιρια προs ΟΤΕ και αντιστροφα τα στελνουν μεσω LINKS...πραγμα οχι μονο παρανομο...αλλα και χαζο.....ΑΧ Τα χρηματα για τιs μερικεs εστω οπτικεs ινεs ????? ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ??? Οεοο........Οεοοο Απλα εμειs τα κοροιδα πληρονουμε κανονικα! ΕΥΓΕ ΠΑΙΔΙΑ...ΕΥΓΕ

  9. #9
    Εγγραφή
    08-09-2006
    Περιοχή
    ΤΡΙΑΝΔΡΙΑ
    Ηλικία
    73
    Μηνύματα
    975
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8191/1021
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    ZTE ZXHN H208N
    SNR / Attn
    8,3(dB) / 32,9(dB)
    Μπα, χειροετερεύει. Σήμερα με σάπισε. Πριν λίγο ξανα-αποσυνδέθηκα. Και στην Καλαμαριά που ήμουν σε σπίτι με βιβο σήμερα, τα ίδια πρωί πρωί αποσυνδέσεις κι εκει και γενικώς τους έχει αλανιάσει... Τι είδους πρόβλημα έχουν;

    ........Auto merged post: alieus πρόσθεσε 5 λεπτά και 54 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Και ξανα-μανα-αποσυνδέθηκα. 2 αποσυνδέσεις καπάκι απανωτές. Έλεος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alieus : 12-08-09 στις 00:28. Αιτία: auto merged post

  10. #10
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alieus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπα, χειροετερεύει. Σήμερα με σάπισε. Πριν λίγο ξανα-αποσυνδέθηκα. Και στην Καλαμαριά που ήμουν σε σπίτι με βιβο σήμερα, τα ίδια πρωί πρωί αποσυνδέσεις κι εκει και γενικώς τους έχει αλανιάσει... Τι είδους πρόβλημα έχουν;

    Και ξανα-μανα-αποσυνδέθηκα. 2 αποσυνδέσεις καπάκι απανωτές. Έλεος.
    Από ότι άκουσα τους έπεσαν πολλά και διάφορα στην πρωτεύουσα. Ερμού είχε αρκετές αποσυνδέσεις για το 10 μέρες uptime που έχω συνήθως αλλά όχι τίποτα εξωφρενικό. Σε κάποια φάση μου έκανε διπλό restart και εκεί ήταν που μου κατέβασε τις ρυθμίσεις ξανά. Μάλλον εσκεμμένο ήταν.

    Πάντως πήρα 1Mbps τώρα που έφυγε ο κόσμος!

  11. #11
    Εγγραφή
    01-03-2008
    Περιοχή
    Aγ.Παρασκευη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15000/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Vivodi - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Linksys WAG-200g
    SNR / Attn
    5/10(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Φιλοι εγω ακουσα οτι κατι θα γινει μεταξυ τηs ΟΝΤelecoms και τηs Vivodi . Τα δε οικονομικα τηs Vivo...δεν ειναι και τοσο καλα. Φοβαμαι μημπωs τελικα το "καραβι" βουλιαξει σαν τοτε με την ALTEC και μεινουμε ολοι με το Router στο χερι Και οχι τιποτε αλλο...τι γινεται οταν ανανεωσει καποιοs το συμβολαιο για 1 χρονο και μετα η εταιρια πουληθει η καλυτερα αλλαξει χερια και χρεωσειs ?

  12. #12
    Εγγραφή
    22-04-2009
    Μηνύματα
    914
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fast Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλοι εγω ακουσα οτι κατι θα γινει μεταξυ τηs ΟΝΤelecoms και τηs Vivodi . Τα δε οικονομικα τηs Vivo...δεν ειναι και τοσο καλα. Φοβαμαι μημπωs τελικα το "καραβι" βουλιαξει σαν τοτε με την ALTEC και μεινουμε ολοι με το Router στο χερι Και οχι τιποτε αλλο...τι γινεται οταν ανανεωσει καποιοs το συμβολαιο για 1 χρονο και μετα η εταιρια πουληθει η καλυτερα αλλαξει χερια και χρεωσειs ?
    Εσυ θα παραμείνεις με το συμβόλαιο σου όπως είσαι μέχρι να λήξει. Από εκεί και πέρα ή διαλέγεις ένα από τα διαθέσιμα εκείνη την περίοδο προγράμματα, ή πας αλλού.

  13. #13
    Εγγραφή
    24-05-2003
    Μηνύματα
    235
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE ZXHN H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fast Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλοι εγω ακουσα οτι κατι θα γινει μεταξυ τηs ΟΝΤelecoms και τηs Vivodi . Τα δε οικονομικα τηs Vivo...δεν ειναι και τοσο καλα. Φοβαμαι μημπωs τελικα το "καραβι" βουλιαξει σαν τοτε με την ALTEC και μεινουμε ολοι με το Router στο χερι Και οχι τιποτε αλλο...τι γινεται οταν ανανεωσει καποιοs το συμβολαιο για 1 χρονο και μετα η εταιρια πουληθει η καλυτερα αλλαξει χερια και χρεωσειs ?
    αφου δεν υπαρχει καποια προπληρωμη καποιου ποσου, αλλα πληρωνεις με το μηνα, ουτε και να κλεισει η vivodi σε νοιαζει, απλα τοτε θα πας σε αλλον provider, αν παει σε αλλο ιδιοκτητη με διαφορετικη τιμολογιακη πολιτικη, επισης αν δεν σου αρεσει την κανεις..

  14. #14
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Εκάλη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.534
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ZTE H1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sauber Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφου δεν υπαρχει καποια προπληρωμη καποιου ποσου, αλλα πληρωνεις με το μηνα, ουτε και να κλεισει η vivodi σε νοιαζει, απλα τοτε θα πας σε αλλον provider, αν παει σε αλλο ιδιοκτητη με διαφορετικη τιμολογιακη πολιτικη, επισης αν δεν σου αρεσει την κανεις..
    Και φυσικά θα πληρώνεις την τιμή της προσφοράς, τουλάχιστον μέχρι να συμπληρωθούν οι 12 μήνες

  15. #15
    Εγγραφή
    24-05-2003
    Μηνύματα
    235
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE ZXHN H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Catchphrase Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και φυσικά θα πληρώνεις την τιμή της προσφοράς, τουλάχιστον μέχρι να συμπληρωθούν οι 12 μήνες
    Δεν νομιζω, μηνα με μηνα πληρωνεις, αν βγαλουν καποια προσφορα που δεν σου αρεσει με τον νεο ιδιοκτητη, κανεις διακοπη, οποτε μαλλον πληρωνεις καποιο τελος διακοπης, αν κλεισουν, δεν νομιζω να σου ζητησουν να πληρωσεις υπηρεσια που δεν σου παρεχουν.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. 2 mbit ταχυτητα. Γιατι;
    Από leequid στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-08, 22:27
  2. γιατι κοβει ταχυτητα συνεχεια?
    Από noname85 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-08, 19:30
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-08, 17:39
  4. Γιατι με τετοια ταχυτητα?
    Από paolinio στο φόρουμ P2P
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-02-08, 15:46
  5. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-05, 17:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας